Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Άρα είναι φυσιολογικό...σήμερα πέθανα στον πόνο και ήταν από τα αέρια! Επειδή είμαι και ξάπλα το έντερο γενικά δεν είναι στα καλύτερα του! Μου έχει πει να μην πιεζομαι και καθόλου...αστα να πάνε! Ευχαριστώ πολύ @loyloy

Είναι θεμα τα αέρια απο ενα σημείο.και μετά στην εγκυμοσύνη.οσο μπορείς να μη κρατιέσαι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Και μετά το ωραίο θέμα με τις κρέμες...να σας ρωτήσω και κάτι όχι και τόσο κομψό! Αέρια έχετε κοριτσια? Εγώ κάποιες μέρες νιώθω ότι το έντερο μου απογειώνεται!συγνώμη για την ερώτηση :)

Καλημερα! Μεγαλο θεμα αυτο...και επωδυνο! Απο πριν την εγκυμοσυνη ειχα θεμα ευερεθιστου εντερου με τυμπανισμο κτλ κ τωρα εχει γινει ακομη χειροτερο. Την μιση μερα την περναω πρησμενη πλεον κ μετα ξεκινανε οι κορνες :oops: . Το καλυτερο ειναι να μην κρατιεσαι γιατι μετα γινεσαι χειροτερα. Τα εχει αυτα τα χαριτωμενα η εγκυμοσυνη χαχαχα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να είστε καλά! ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση @February17 @palmoira @evio μου δώσατε κουράγιο, μόλις έχω πληροφορίες θα τις μοιραστώ μαζί σας προς το παρόν προσπαθώ να ηρεμήσω και να μη το σκέφτομαι, ακόμα και το ίντερνετ καλό είναι να αποφεύγω γιατί κάθομαι σαν την τρελή και ψάχνω παθήσεις και τρελαίνομαι περισσότερο... Ο γιατρός μου με καθησύχασε ότι δεν θα μου αποκρύψει τίποτα και μόλις έχει κάτι να μου πει θα το συζητήσουμε και θα το λύσουμε. Του ζήτησα να μιλήσει με τον συνάδελφό του να συννενοηθούν. Αν ήταν κάτι σημαντικό θεωρώ ότι θα είχαν μιλήσει ήδη και όχι να τους το ζητάω εγώ...
Για να ξεφύγω λίγο από το θέμα, σχετικά με τις κρέμες εγώ χρησιμοποιώ bepanthol mammy αλλά και την απλή bepanthol που χρησιμοποιώ το καλοκαίρι όταν αρπάζω από τον ήλιο!! Να σας πω την αλήθεια δεν πιστεύω ότι κάνουν τίποτα για τις ραγάδες σε βάθος όλα αυτά απλά ανακουφίζουν προσωρινά από το τράβηγμα και την ξηρότητα. Εμένα τα πόδια μου είναι πολύ ξερά, οι γάμπες αλλά και τα χέρια!! προσπαθώ να πίνω 2 λίτρα νερό τη μέρα έστω με το ζόρι.. Ευτυχώς τα μαλλιά μου σχετικά σταμάτησαν να πέφτουν, το πρώτο τρίμηνο ήταν τραγικό νόμιζα ότι θα μείνω φαλακρή! Σχεδόν σταμάτησαν και οι αναγούλες και πλέον θέλω να φάω μια τούρτα στην καθησιά!! Προσέχω για να μην ανεβάσω ζάχαρο και να μην πάρω κιλά αλλά όλο σοκολατίνες ονειρεύομαι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , zouzounaki85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να σας ρωτήσω,εμείς που γεννάμε Μάρτιο τι ρουχαλάκια θα χρειαστούμε για το μωρο; Βελουτέ χειμωνιάτικα;

Νομίζω θα χρειαστούμε σίγουρα κάποια χειμωνιάτικα αλλά θα εξαρτηθεί πολύ και από τον καιρό που θα έχει. Πέρυσι θυμάμαι Μάρτιο δεν είχε ιδιαίτερο κρύο και άλλες χρονιές χιονίζει. Παντως για μέσα στο σπίτι νομίζω ότι τα φανελένια είναι μια χαρά λόγω του ότι με νεογέννητο σίγουρα θα είναι φουλ η θέρμανση. Βελουτε και πιο χοντρό για εξω...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , arnita είπε:

καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να είστε καλά! ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση @February17 @palmoira @evio μου δώσατε κουράγιο, μόλις έχω πληροφορίες θα τις μοιραστώ μαζί σας προς το παρόν προσπαθώ να ηρεμήσω και να μη το σκέφτομαι, ακόμα και το ίντερνετ καλό είναι να αποφεύγω γιατί κάθομαι σαν την τρελή και ψάχνω παθήσεις και τρελαίνομαι περισσότερο... Ο γιατρός μου με καθησύχασε ότι δεν θα μου αποκρύψει τίποτα και μόλις έχει κάτι να μου πει θα το συζητήσουμε και θα το λύσουμε. Του ζήτησα να μιλήσει με τον συνάδελφό του να συννενοηθούν. Αν ήταν κάτι σημαντικό θεωρώ ότι θα είχαν μιλήσει ήδη και όχι να τους το ζητάω εγώ...
Για να ξεφύγω λίγο από το θέμα, σχετικά με τις κρέμες εγώ χρησιμοποιώ bepanthol mammy αλλά και την απλή bepanthol που χρησιμοποιώ το καλοκαίρι όταν αρπάζω από τον ήλιο!! Να σας πω την αλήθεια δεν πιστεύω ότι κάνουν τίποτα για τις ραγάδες σε βάθος όλα αυτά απλά ανακουφίζουν προσωρινά από το τράβηγμα και την ξηρότητα. Εμένα τα πόδια μου είναι πολύ ξερά, οι γάμπες αλλά και τα χέρια!! προσπαθώ να πίνω 2 λίτρα νερό τη μέρα έστω με το ζόρι.. Ευτυχώς τα μαλλιά μου σχετικά σταμάτησαν να πέφτουν, το πρώτο τρίμηνο ήταν τραγικό νόμιζα ότι θα μείνω φαλακρή! Σχεδόν σταμάτησαν και οι αναγούλες και πλέον θέλω να φάω μια τούρτα στην καθησιά!! Προσέχω για να μην ανεβάσω ζάχαρο και να μην πάρω κιλά αλλά όλο σοκολατίνες ονειρεύομαι..

Υπομονή Κ μην αγχώνεσαι!Κ μη ψάχνεις ίντερνετ..μας έχει καταστρέψει..άσε..ψάχνω Κ γω Κ Μ γυρναει το μάτι.Κ το ζάχαρο το προσεχω Κ γω... Αλλά καμία φορά Μ γυρνάει πάλι το μάτι Κ γονατίζω καμία μικρή σοκολάτα. Μη με ββλέπεις Π Μ γυρναει το μάτι πολύ:lol:

πρίν από 17 λεπτά , zouzounaki85 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Να σας ρωτήσω,εμείς που γεννάμε Μάρτιο τι ρουχαλάκια θα χρειαστούμε για το μωρο; Βελουτέ χειμωνιάτικα;

Νομίζω Μάρτιο Θ έχει ψυχρουλες Ακόμα..όλο Κ κάτι Θ χρειαστουμε.Όχι πολλά γτ τους τρεις πρώτους μήνες Π Θ μεγαλώνουν πολύ Θ αρχίσει Ν μαλακώνει ο καιρός..φαντάσου Όταν Θ κλείνουν Τ ου Σ τρεις μήνες Θ μπαίνει καλοκαίρι.Οπότε λίγα νομίζω..Αλλά ας μας πει καμία μανούλα Π είχε νεογέννητο Φλεβάρη Μάρτη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Νομίζω θα χρειαστούμε σίγουρα κάποια χειμωνιάτικα αλλά θα εξαρτηθεί πολύ και από τον καιρό που θα έχει. Πέρυσι θυμάμαι Μάρτιο δεν είχε ιδιαίτερο κρύο και άλλες χρονιές χιονίζει. Παντως για μέσα στο σπίτι νομίζω ότι τα φανελένια είναι μια χαρά λόγω του ότι με νεογέννητο σίγουρα θα είναι φουλ η θέρμανση. Βελουτε και πιο χοντρό για εξω...

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!  Την κόρη μου τη γέννησα τέλη καλοκαιριού οποτε ηταν αλλο ντυσιματακι τότε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα το πρώτο μου παιδάκι 22 Φλεβάρη..  Κ πήρα χειμωνιάτικα (όχι βελουτέ) αλλά φορουσαμε χειμωνιάτικα μέχρι κ τέλος Απρίλη.. μην σας πω κ μέσα Μάη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Νομίζω θα χρειαστούμε σίγουρα κάποια χειμωνιάτικα αλλά θα εξαρτηθεί πολύ και από τον καιρό που θα έχει. Πέρυσι θυμάμαι Μάρτιο δεν είχε ιδιαίτερο κρύο και άλλες χρονιές χιονίζει. Παντως για μέσα στο σπίτι νομίζω ότι τα φανελένια είναι μια χαρά λόγω του ότι με νεογέννητο σίγουρα θα είναι φουλ η θέρμανση. Βελουτε και πιο χοντρό για εξω...

Παντως κοριτσια καποια στιγμη να γραψουμε πανω κατω τι χρειαζεται να αγορασουμε απο βρεφικα ρουχαλακια γιατι εγω δεν εχω ιδεα!Ουτε ξερω πως λεγεται το καθενα και ποσα πρεπει να παρω :(  Παντελως ασχετη...που να βρω καμια λιστα?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Παντως κοριτσια καποια στιγμη να γραψουμε πανω κατω τι χρειαζεται να αγορασουμε απο βρεφικα ρουχαλακια γιατι εγω δεν εχω ιδεα!Ουτε ξερω πως λεγεται το καθενα και ποσα πρεπει να παρω :(  Παντελως ασχετη...που να βρω καμια λιστα?

Πατα γκουκλ τι Χρειαζεται ενα νεογέννητο εγω εχω βρει κατι ωραιες λιστες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Πατα γκουκλ τι Χρειαζεται ενα νεογέννητο εγω εχω βρει κατι ωραιες λιστες. 

Ειχα κοιταξει καποια στιγμη και δεν εβγαλα πολυ ακρη γιατι δεν ξερω καλα τα ρουχαλακια ενος μωρου..εκτος αυτου ομως θα ηθελα να ξερω και ποσα πρεπει να παρω..Ε εχω χρονο ακομα θα τη βρω την ακρη 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ειχα κοιταξει καποια στιγμη και δεν εβγαλα πολυ ακρη γιατι δεν ξερω καλα τα ρουχαλακια ενος μωρου..εκτος αυτου ομως θα ηθελα να ξερω και ποσα πρεπει να παρω..Ε εχω χρονο ακομα θα τη βρω την ακρη 

Προηγούμαι θα σε ενημερωσω Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Ειχα κοιταξει καποια στιγμη και δεν εβγαλα πολυ ακρη γιατι δεν ξερω καλα τα ρουχαλακια ενος μωρου..εκτος αυτου ομως θα ηθελα να ξερω και ποσα πρεπει να παρω..Ε εχω χρονο ακομα θα τη βρω την ακρη 

ΚοιΚοίτα είναι λίγο σχετικά Όλα..πχ ο μεγάλος Μ δεν λερωνοταν με κακά..μας έφτανε ένας συγκεκριμένος αριθμός από κορμάκια..Στο δεύτερο δε προλαβαίνσ Ν πλένω..Οπότε για αρχή Θ πάρεις πέντε πράγματα Αλλά Θ Είσαι σταντ μπαι ώστε Ν πάει κάποιος Π έχεις εμπιστοσύνη στο γούστο τ(ειναι Κ αυτό ενα θεμα:-P) Ν Σ αγοράσει ότι έξτρα χρειάζεσαι. Θ βοηθήσουμε όλες Στη λίστα.Μην αγχώνεσαι για αυτό:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Αυτο με τα ρουχα του μωρου το σκεφτομαι κ εγω συχνα πυκνα αλλα μονο σε φαση να χαλβαδιαζω στο ιντερνετ προς το παρρον. Σιγουρα θα χρειαστουμε πολλα εσωρουχακια, πυτζαμακια και φορμακια, εγω σκοπευω να χρησιμοποιω κ για καμποσο καιρο πανες αγκαλιας κ τα ρουχα για εξω δεν θα ειναι κ πολλα. Ενα καλο ρουχακι να της βαλω στον σαραντισμο κ μετα βλεπουμε. Και σιγουρα μεχρι να πιασει καλα ο Ιουνης χειμωνιατικα θα της φοραω αλλα οχι βελουτε, μου φαινονται καπως. Στο σπιτι αναγκαστικα θα εχουμε περισσοτερη θερμανση οποτε ουτε εδω θα μου χρειαστουν τοσο βαρια ρουχα. Ε μετα τα κλασσικα σεντονια, κουβερτες για κουνια κ για καροτσι, αυτα τα πανια που βαζεις απο κατω οταν τα ξεσκατιζεις που δεν ξερω πως τα λενε, πετσετες κ πανακια για ταισμα κ ρεψιμο. Λογικα οοολα αυτα δεν θα τα αγορασουμε, πολλα θα μας φερουν δωρα κ απο δανεικα απο αλλες μαμαδες. Πλακα πλακα ολοκληρο σχεδιο εχω κανει χαχαχα! Ε μετα στον γαμο της νυφικο ας διαλεξει μονη της, μεχρι εκει δεν εχω φτασει :blink:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...