Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

 

πρίν από 29 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και για θηλαστρο προβληματιζομαι αν το παρω απο τωρα.. Να σε ρωτησω και κατι ακομα μια και εισαι η πιο εμπειρη εδω,πανες να παρω νουμερο 2 απο την αρχη? η μικροτερες?

Θήλαστρο νομίζω μπορείς Ν περιμένεις Ν δεις πως Θ πάει. Κ γω στη πρώτη γέννα δε πήρα αμέσως..μετα είδα ότι χρειαζόμουν Κ αγόρασα. Τώρα για τις πάνες Κ το 1Θ τους μπαίνει Κ το 2. Νομίζω καλύπτουν και οι δύο τα τρία κιλά που γεννιούνται όλα τ μωρά σίγουρα τόσο.. Αν θες πΆρε ένα μικρό πακέτο νούμερο ένα Κ βλέπεις. Εγώ Κ στον έναν Π γεννήθηκε 3500 Κ στον δεύτερο που γεννήθηκε 3800 τους έβαλα το 1.για λίγο καιρό Αλλά μπήκαν..Είναι τόσο μικρά στην αρχή.Κ τ κιλά Θ δεις πως στην πορεία Μπορεί ν μη παίζουν ρόλο.. Ο σωματοτυπος τους επηρεάζει πολύ.. φαντάσου εμένα Κ τ δυο τώρα φοράνε νο5 Κ έχουν έναν χρόνο διάφορα.Σαν μαμά Θ καταλάβεις από τη πρώτη σας βδομάδα σπίτι τι Θ χρειαστεί. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

 

Θήλαστρο νομίζω μπορείς Ν περιμένεις Ν δεις πως Θ πάει. Κ γω στη πρώτη γέννα δε πήρα αμέσως..μετα είδα ότι χρειαζόμουν Κ αγόρασα. Τώρα για τις πάνες Κ το 1Θ τους μπαίνει Κ το 2. Νομίζω καλύπτουν και οι δύο τα τρία κιλά που γεννιούνται όλα τ μωρά σίγουρα τόσο.. Αν θες πΆρε ένα μικρό πακέτο νούμερο ένα Κ βλέπεις. Εγώ Κ στον έναν Π γεννήθηκε 3500 Κ στον δεύτερο που γεννήθηκε 3800 τους έβαλα το 1.για λίγο καιρό Αλλά μπήκαν..Είναι τόσο μικρά στην αρχή.Κ τ κιλά Θ δεις πως στην πορεία Μπορεί ν μη παίζουν ρόλο.. Ο σωματοτυπος τους επηρεάζει πολύ.. φαντάσου εμένα Κ τ δυο τώρα φοράνε νο5 Κ έχουν έναν χρόνο διάφορα.Σαν μαμά Θ καταλάβεις από τη πρώτη σας βδομάδα σπίτι τι Θ χρειαστεί. ;)

Ευχαριστώ πολυ! ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

@palmoira που χαθηκες?Τι κανεις ολα καλα?

@oneira_glyka ενταξει με τους πονους περιοδου που ενιωθες?

Οι υπολοιπες εγκυουλες πως πανε?

Κ εγώ θα συμφωνήσω με όσα γράψατε..  Θήλαστρο μπορείς να περιμένεις κ το αγοράζεις μετά αν το χρειαστείς..  Κ για τα παμπερς κ τα δύο τους κάνουν Απλώς αν θες να πάρεις μεγάλη ποσότητα πάρε το 2..γτ το 1 θα το βάλουν πολύ λίγο.. Όσο για τις σερβιέτες κ εγώ πήρα κανονικές μεγάλες που δεν αρκούν βέβαια τις πρώτες μέρες..  Οπότε είχα πάρει κ ένα πακέτο της τενα τις χοντρές κ μεγάλες κ ήταν μια χαρά για τις πρώτες μέρες.. Αυτά νομίζω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , February17 είπε:

Κ εγώ θα συμφωνήσω με όσα γράψατε..  Θήλαστρο μπορείς να περιμένεις κ το αγοράζεις μετά αν το χρειαστείς..  Κ για τα παμπερς κ τα δύο τους κάνουν Απλώς αν θες να πάρεις μεγάλη ποσότητα πάρε το 2..γτ το 1 θα το βάλουν πολύ λίγο.. Όσο για τις σερβιέτες κ εγώ πήρα κανονικές μεγάλες που δεν αρκούν βέβαια τις πρώτες μέρες..  Οπότε είχα πάρει κ ένα πακέτο της τενα τις χοντρές κ μεγάλες κ ήταν μια χαρά για τις πρώτες μέρες.. Αυτά νομίζω.. 

Ευχαριστω κοριτσια!Εκανα χθες την παραγγελια μου,εφυγε και αυτο :)

Τωραλευκα ειδη και ρουχαλακια απο βδομαδα και ειμαστε ετοιμοι 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Τι κάνετε;  εγώ μετράω αντίστροφα τις μέρες να σταματήσω τη δουλειά...  Επιτέλους...  Σήμερα ένιωσα κάτι περίεργο για πρώτη φορά...  Το μωρό από το μεσημέρι που ήμουν στη δουλειά μέχρι τώρα έχει έρθει και έχει μαζευτεί  στην δεξιά μεριά της κοιλιάς μόνο.  Το νιώθω από αυτή την πλευρά  να κινείναι μόνο και το καταλαβαίνω έντονα.  Είναι φυσιολογικό αυτό;  σας έχει συμβεί εσάς να το νιώθετε μαζεμένα σε μια πλευρά της κοιλιάς; αύριο έχω και γιατρό θα τον ρωτήσω,  αλλά μέχρι να σταματήσω να δουλεύω το άγχος μου είναι μεγαλώνει μην μου συμβεί κάτι,  τώρα που έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Άλλαξε πάλι πολύ ο καιρός...Λοιπόν για πανες και εγώ pampers premium care το νούμερο 1 θα πάρω για αρχή. Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα με αλλεργίες οπότε θα πάρω μια λογική ποσότητα. Τα υπόλοιπα καλλυντικα θα τα παραγγείλω μέσα στην επόμενη εβδομάδα από φαρμακείο. Σάββατο πάμε mothercare για εσωρουχακια και φορμάκια. Νυχτικό θέλω να πάρω και να φτιάξω σιγά σιγά τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.

Σημερα πήγαμε για ντοπλερ και υπέρηχο, η Μπέμπα μας είναι πλέον 1978 γραμμάρια και όλα πηγαίνουν καλά. Θελουμε να περάσουμε το όριο ασφαλείας των 34 εβδομάδων. Γενικά ο γιατρός ήταν ήρεμος απλά με προετοίμασε ότι μάλλον δεν θα φτάσουμε έως τις 21/2 όπως προγραμματίζουμε αλλά ίσως και λίγο νωρίτερα. Δεν αγχώνομαι καθόλου, γενικά νιώθω ότι το μωρό μου είναι ασφαλές όποτε και να έρθει πλέον αλλά θα ήθελα να μη βιαστεί. Πήραμε και τον κατάλογο τιμών του ΙΑΣΩ...

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Άλλαξε πάλι πολύ ο καιρός...Λοιπόν για πανες και εγώ pampers premium care το νούμερο 1 θα πάρω για αρχή. Ελπίζω να μην έχουμε κάποιο θέμα με αλλεργίες οπότε θα πάρω μια λογική ποσότητα. Τα υπόλοιπα καλλυντικα θα τα παραγγείλω μέσα στην επόμενη εβδομάδα από φαρμακείο. Σάββατο πάμε mothercare για εσωρουχακια και φορμάκια. Νυχτικό θέλω να πάρω και να φτιάξω σιγά σιγά τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.

Σημερα πήγαμε για ντοπλερ και υπέρηχο, η Μπέμπα μας είναι πλέον 1978 γραμμάρια και όλα πηγαίνουν καλά. Θελουμε να περάσουμε το όριο ασφαλείας των 34 εβδομάδων. Γενικά ο γιατρός ήταν ήρεμος απλά με προετοίμασε ότι μάλλον δεν θα φτάσουμε έως τις 21/2 όπως προγραμματίζουμε αλλά ίσως και λίγο νωρίτερα. Δεν αγχώνομαι καθόλου, γενικά νιώθω ότι το μωρό μου είναι ασφαλές όποτε και να έρθει πλέον αλλά θα ήθελα να μη βιαστεί. Πήραμε και τον κατάλογο τιμών του ΙΑΣΩ...

Μπραβο palmoira χαιρομαι πολυ για το εσας και το νινακι σας ❤

Ρε κοριτσια να σας ρωτήσω κατι οσον αφορα τις κινήσεις του μωρου. Εγω τον νιωθω καθε μερα να κουνιεται και καποιες φορες αρκετα. Απλα ποτε δεν ηταν αυτές οι μεγαλες κλωτσιές που διαβαζω οτο νιωθουν πολλες κοπελες. Κουνιέται ηρεμα σε γενικες γραμμες. Λιγες φορες μπορει να το κανει πιο εντονα και νιωθω κατι κυμματα στην κοιλιά μου αλλα γενικα ειναι ηρεμος. Αυτο ειναι φυσιολογικό οσον αφορα την ανάπτυξη του? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@palmoiraμου νομιζω ανετα τις πιανεις τις 34 βδομαδες. Εγω εκανα ενεση κορτιζονης σημερα κ θα κανω κ αλλη μια αυριο προληπτικα για τα πνευμονια. Σου ανεφερε κατι τετοιο ο δικος σου; Τελεια θα ειναι η μπεμπουλα σου μια χαρα!

@Alex1989κ εμενα το κανει αυτο κ πολυ εντονα μην αγχωνεσαι. Με το καλο η αδεια σου.

@Nicol_ιδεα δεν εχω. Ισως φταιει που εχεις κ τον προσθιο πλακουντα κ αποσβενονται οι κινησεις του παιδιου. Να χαιρεσαι ομως! Εμενα πλεον εχουν γινει επωδυνες οι κλωτσιες...και το χειροτερο τα χτυπηματα στην κυστη :shock:


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , evio είπε:

@palmoiraμου νομιζω ανετα τις πιανεις τις 34 βδομαδες. Εγω εκανα ενεση κορτιζονης σημερα κ θα κανω κ αλλη μια αυριο προληπτικα για τα πνευμονια. Σου ανεφερε κατι τετοιο ο δικος σου; Τελεια θα ειναι η μπεμπουλα σου μια χαρα!

@Alex1989κ εμενα το κανει αυτο κ πολυ εντονα μην αγχωνεσαι. Με το καλο η αδεια σου.

@Nicol_ιδεα δεν εχω. Ισως φταιει που εχεις κ τον προσθιο πλακουντα κ αποσβενονται οι κινησεις του παιδιου. Να χαιρεσαι ομως! Εμενα πλεον εχουν γινει επωδυνες οι κλωτσιες...και το χειροτερο τα χτυπηματα στην κυστη :shock:

Δεν ειχα ποτε επωδυνες κλωτσιες..Τη Δευτερα θα παω στο γιατρο και ανυπομονώ γιατι περασε ενας μηνας..θα τον ρωτήσω 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν ειχα ποτε επωδυνες κλωτσιες..Τη Δευτερα θα παω στο γιατρο και ανυπομονώ γιατι περασε ενας μηνας..θα τον ρωτήσω 

Με το καλο το ραντεβου! Ρωτα τον γιατρο ετσι για να σου φυγει η ιδεα. Την φατσουλα του την βλεπετε στον υπερηχο;

Εμας ειναι γυρισμενη προς τα κατω απο την β επιπεδου κ φατσα δεν ξαναειδαμε.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , evio είπε:

Με το καλο το ραντεβου! Ρωτα τον γιατρο ετσι για να σου φυγει η ιδεα. Την φατσουλα του την βλεπετε στον υπερηχο;

Εμας ειναι γυρισμενη προς τα κατω απο την β επιπεδου κ φατσα δεν ξαναειδαμε.

Αχ ασε..τελευταία φορα τον ειδαμε στη β επιπέδου. Νομιζα θα  εκανα ντοπλερ και θα τον εβλεπα παλι αλλα τελικα δεν χρειάστηκε. Και στον υπερηχο του γιατρού δεν φαινεται καθαρά. .οποτε τώρα θα τον δουμε οταν βγει μια και καλη :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , evio είπε:

Με το καλο το ραντεβου! Ρωτα τον γιατρο ετσι για να σου φυγει η ιδεα. Την φατσουλα του την βλεπετε στον υπερηχο;

Εμας ειναι γυρισμενη προς τα κατω απο την β επιπεδου κ φατσα δεν ξαναειδαμε.

Εμάς μάλλον  της αρέσει να ποζάρει...  Πάντα μέχρι τώρα είναι γυρισμένη με το πρόσωπακι της.  Πότε τριβει το πρόσωπο με τα χεράκια της,  πότε απλώνεται τα χέρια της και ανοίγει  τα δάχτυλα της... Εγώ πάντως ενώ μέχρι τώρα ένιωθα περισσότερο κλωτσιές  να μου δίνει,  τώρα νιώθω αυτούς τους κυματισμους στην κοιλιά μου,  σαν να γλιστράει η μπεμπα  κάτω απ την κοιλιά μου,  μάλλον επειδή έχει μεγαλώσει κ έχει περιοριστεί ο χώρος στην μητρα.  Να δούμε  σε τι στάση θα την πετύχω αύριο...  

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

@palmoira που χαθηκες?Τι κανεις ολα καλα?

@oneira_glyka ενταξει με τους πονους περιοδου που ενιωθες?

Οι υπολοιπες εγκυουλες πως πανε?

Ναι..ευτυχώς.δε ξέρω τι ηταν.. πάντως αγχωθηκα. Πήγαμε Κ Στο γιατρό τη Τρίτη.. δε θυμάμαι κάν αν το έγραψα.. Αν το ξαναγράψα συγχωρεστε με. Είμαστε 2,500 κιλακια στην 35η εβδομάδα. Την 40η Θ μπούμε καισαρική Εκτός αν σπάσουν Τ νερά νωρίτερα διότι στους άλλους δύο Μ σπάσανε την 38η. Άντε ν δούμε. Κατά τ'άλλα πολύ καλά.. δόξα τω Θεώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμάς το βρωμοκοριτσο εδώ και πολύ καιρό που εχει γυρίσει με το κεφάλι δεν μας αφήνει να δούμε καθόλου πρόσωπο...Ούτε σήμερα βγάλαμε φωτογραφία! 

@Nicol_ και εμένα κυρίως τέτοιες κινήσεις κάνει, σαν να είναι ένα χταποδάκι που όλη την ώρα κουνιέται. @Alex1989 μάλλον νιώθουμε τα ίδια!  Έχω φάει και κάτι κλωτσιές αλλά όσο περνάει ο καιρός και στριμώχνεται κυρίως τέτοιες κινήσεις νιώθω. Ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι σημασία έχει να νιώθουμε κινητικότητα και όχι τόσο το τι ακριβώς κίνηση κάνει το μωρό. Επώδυνο μου είναι όταν απλώνει πόδια στα πλευρά μου αλλά χαιρομαι κάθε φορά που την καταλαβαινω. Φουσκώματα φουλ ειδικά το βράδυ ότι και να φάω αλλά τώρα έχω μάθει και τα αντιμετωπίζω. Πόνους στο έντερο επίσης, πλέον ανησυχώ όταν δεν έχω!χαχαχαχα

@evio τον ρώτησα σήμερα για τις ενέσεις και μου είπε ότι θα κάνουμε 48ωρες πριν τον τοκετο. Εάν συμβεί κάτι έκτακτα θα τις κάνουμε επιτόπου. 

@oneira_glyka μια χαρά είναι 38η εβδομάδα! Σούπερ! Πως τα βγάζεις πέρα με ήδη 2 παιδιά μου λες? Εγώ σήμερα περπάτησα από το πάρκινγκ στο μαιευτήριο και λαχάνιασα...

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...