Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μικτός θηλασμός help!


Papaki6

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμένα ο μικρός που τον θηλάζω αποκλειστικά κάνει κακά σαν νερό με σπορακια, σε κάθε αλλαγή πανας έχει κάνει... Να ανησυχήσω που δεν εχει κάνει κανονικά κακά;

σε νεογεννητο μην περιμενεις σφιχτα κακα,νερουλα κ σαν κρεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , vikib είπε:

σε νεογεννητο μην περιμενεις σφιχτα κακα,νερουλα κ σαν κρεμα

Σαν κρέμα ποτε δεν έκανε! Νερουλά με σπορακια είναι συνέχεια! Σε κάθε γεύμα κάνει!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΦαιηΚατς είπε:

Σαν κρέμα ποτε δεν έκανε! Νερουλά με σπορακια είναι συνέχεια! Σε κάθε γεύμα κάνει!

να σου πω την αληθεια κ στα δυο μου παιδια καποιες φορες ηταν σαν νερο τελειως,αλλα δ ειχαν αλλα συμπτωματα για γαστρεντεριτιδα

καλου κακου δειξε μια πανα στον γιατρο

στην μεγαλη ηταν ετσι λογω υπερπαραγωγης,ηταν αφρωδη εκρηκτικα κ πρασινα.υπαρχει τετοιο ενδεχομενο κ για σας;

να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

γαλακτογωγες τροφες:αμυγδαλα,αμυγδαλογαλα,παντζαρι,βασιλικος,κριθαρι,γλυκανισος,μαγια μπυρας,γαιδουραγκαθο,κυμινο,καροτο,καλεντουλα,χαμομηλι,νερο-γαλα καρυδας,ραδικια,ανηθος,τριγωνελλα,λιναροσπορος,σκορδο,πιπεροριζα,πρασινη παπαγια,βαλσαμο λεμονιου,μαντζουρανα,τσουκνιδα,σπιρουλινα,γλυκοπατατα,πρασινα φυλλωδη λαχανικα,βατομουρα-σμεουρα,βρωμη-αχυρο βρωμης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , vikib είπε:

σου πω την αληθεια κ στα δυο μου παιδια καποιες φορες ηταν σαν νερο τελειως,αλλα δ ειχαν αλλα συμπτωματα για γαστρεντεριτιδα

καλου κακου δειξε μια πανα στον γιατρο

στην μεγαλη ηταν ετσι λογω υπερπαραγωγης,ηταν αφρωδη εκρηκτικα κ πρασινα.υπαρχει τετοιο ενδεχομενο κ για σας;

να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Η παιδίατρος μου είπε ότι έτσι θα είναι τα κακά του όσο τον θηλάζω! Είναι πρασινοκαφε η μουσταρδι αλλά πάντα σαν σπορακια. Μοιάζει με διάρροια αλλά η παιδίατρος λέει ότι είναι φυσιολογικό να μην αγχωθω.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , vikib είπε:

κ μενα φυσιολογικα μου ακουγονται φαιη

Πάντως από βάρος παίρνει φουλ! Να καταλάβεις την πρώτη βδομάδα που πήγαμε παιδίατρο είχε πάρει το βάρος της γέννας +100γρ! Έχω πολύ γάλα, είχα απο την πρώτη στιγμή παρόλο που γέννησα με καισαρική! Οι μαίες μου είπαν ότι είμαι από τις τυχερές που κατέβηκε αμέσως το γάλα και ο μπέμπης το έπιασε αμεσως! Μια φορά του έδωσαν ξένο γάλα και το έκανε εμετό όλο! Από τότε θηλάζω αποκλειστικά...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Δεν σε κατηγορώ κ εγώ το ίδιο μπορεί να έκανα αν Μ έλεγαν ότι είναι μικρό κλπ γιατί σαν μαμά αγχώνεσαι.. τουλάχιστον τώρα τα καταφέρνεις με τον θηλασμό. Η βλέννα ίσως είναι ένδειξη αλλεργίας οπότε το ξένο επιβαρύνει. Αν έχεις το κουράγιο καλό είναι σιγά σιγά να προσπαθείς να μειώνεις το ξένο γιατι αν έχει αλλεργία θα πληρώνεις κ μια περιουσία στα υποαλλεργικα ενώ μπορείς να προσφέρεις εσύ το γάλα σου χωρίς κανένα έξοδο.. βέβαια αν θέλεις να θηλασεις αποκλειστικά..

Θελω αλλα δε ξερω αν μπορώ πλέον.... Γιατί τα θαλάσσωσα  και εχει χαλάσει η παραγωγή μου νομίζω.... Μια περιουσία λεει...;; 17,50 κανει το Almiron1 HA που πείνει.... :/ το βραδυ δε βλεπω να εχω γαλα :/ καικαι ίνεται χαμος.... Γκρινια ολο το βράδυ και ολονυχτία....... : (

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki6 είπε:

Θελω αλλα δε ξερω αν μπορώ πλέον.... Γιατί τα θαλάσσωσα  και εχει χαλάσει η παραγωγή μου νομίζω.... Μια περιουσία λεει...;; 17,50 κανει το Almiron1 HA που πείνει.... :/ το βραδυ δε βλεπω να εχω γαλα :/ καικαι ίνεται χαμος.... Γκρινια ολο το βράδυ και ολονυχτία....... : (

Εγω θυμάμαι ότι έδινα 25 € για το υποαλλεργικο!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Papaki6 είπε:

Θελω αλλα δε ξερω αν μπορώ πλέον.... Γιατί τα θαλάσσωσα  και εχει χαλάσει η παραγωγή μου νομίζω.... Μια περιουσία λεει...;; 17,50 κανει το Almiron1 HA που πείνει.... :/ το βραδυ δε βλεπω να εχω γαλα :/ καικαι ίνεται χαμος.... Γκρινια ολο το βράδυ και ολονυχτία....... : (

Βρε κοριτσάκι μου μήπως έχει απλά κολικούς η καημενουλα και δεν έχει καμία σχέση με την ποσότητα; Γιατί και εμένα έχει απλά τους κάνει απόγευμα έως βράδυ συνήθως... Ο μεγάλος μου είχε το βράδυ και έκλαιγε και γκρινιαζε όλη τη νύχτα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Papaki6 είπε:

Θελω αλλα δε ξερω αν μπορώ πλέον.... Γιατί τα θαλάσσωσα  και εχει χαλάσει η παραγωγή μου νομίζω.... Μια περιουσία λεει...;; 17,50 κανει το Almiron1 HA που πείνει.... :/ το βραδυ δε βλεπω να εχω γαλα :/ καικαι ίνεται χαμος.... Γκρινια ολο το βράδυ και ολονυχτία....... : (

Αν θέλεις όντως να θηλασεις δεν είναι αργά για να τα καταφέρεις, θα κόβεις λίγο λίγο την ποσότητα από το ξένο κ θα προσφέρεις στήθος περισσότερες φορές, μην απογοητευεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπα δε νομιζω να είναι κολλικοι : ( γιατι οταν της εδεινα ξενο ηρεμούσε απλα τώρα δε θελω να της δίνω γιατι άρχισε να την πειράζει : (  γενικά δε μου φαίνεται συμπεριφορα κολλικων, δηλαδή δεν κατακοκκινίζει συνέχεια και να σπαράζει αν και κλαίει εντονα δεν ειναι αυτο το... αβάστακτο... Επίσης ειναι διακοπτόμενο θα τη παρω αγγαλια θα ηρεμίσει λίγο σε 5 λεπτα αρχιζουμε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Αν θέλεις όντως να θηλασεις δεν είναι αργά για να τα καταφέρεις, θα κόβεις λίγο λίγο την ποσότητα από το ξένο κ θα προσφέρεις στήθος περισσότερες φορές, μην απογοητευεσαι... :)

Θέλω.... Και μακάρι να τα καταφέρω...

 

πρίν από 20 λεπτά , vikib είπε:

καλο ειναι να απευθυνθεις σε συμβουλο θηλασμου,ιδανικα παιδιατρο πιστοποιημενο

θα εχεις σωστη καθοδηγηση

Ναι εχω βρει εναν εδώ και αρχιζω να το σκέφτομαι... Την ημερα ολη την εχω καταφέρει... Το βράδυ είναι το πρόβλημα... Αν δω οτι δεν... Θα επικοινωνήσω μαζί του.

Γενικα ξέρετε πόσο θέλει για να παράγει ο οργανισμός νεα ποσότητα; Σημερα εκανα αντληση τη μερα μετα απο κάθε γευμα του και συγκέντρωσα 40ml ισως ικανοποιηθεί σε ενα γεύμα :/ αλλα φοβάμαι συχνες αντλήσεις μήπως και δεν εχω μετά στο επόμενο γευμα του... Και είναι καλύτερα να πείνει κατευθείαν απο το στήθος... : /

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Papaki6 είπε:

Θέλω.... Και μακάρι να τα καταφέρω...

 

Ναι εχω βρει εναν εδώ και αρχιζω να το σκέφτομαι... Την ημερα ολη την εχω καταφέρει... Το βράδυ είναι το πρόβλημα... Αν δω οτι δεν... Θα επικοινωνήσω μαζί του.

Γενικα ξέρετε πόσο θέλει για να παράγει ο οργανισμός νεα ποσότητα; Σημερα εκανα αντληση τη μερα μετα απο κάθε γευμα του και συγκέντρωσα 40ml ισως ικανοποιηθεί σε ενα γεύμα :/ αλλα φοβάμαι συχνες αντλήσεις μήπως και δεν εχω μετά στο επόμενο γευμα του... Και είναι καλύτερα να πείνει κατευθείαν απο το στήθος... : /

ακομη κ αν κανεις θηλαστρο κ μετα ζητησει το μωρο,δ ειναι οτι δ θα εχεις γαλα,αλλα οτι θα δυσκολευτει λιγο κ θα κουραστει να ξανακατεβασει,γι αυτο σου προτεινω εναλλαγη στασεων κ μαλαξεις την ωρα θηλασμου

επειδη το θηλαστρο εβγαλε 40μλ δ σημαινει οτι δ εχεις αλλο.μπορει το μωρο στην ιδια ωρα να σου εβγαζε 60.επισης το ιδανικο ειναι νοσοκομειακο θηλαστρο,κ 8αντλησεις την ημερα

ειναι καλυτερα να πινει απευθειας γτ μπορει να παθει κ συγχηση θηλων με το μπιμπερο

εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι μπορεις να τα καταφερεις.το μωρο σου ειναι μολις 40ημ κ πινει 250μλ ξενο.κοψτο σταδιακα κ ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , vikib είπε:

ακομη κ αν κανεις θηλαστρο κ μετα ζητησει το μωρο,δ ειναι οτι δ θα εχεις γαλα,αλλα οτι θα δυσκολευτει λιγο κ θα κουραστει να ξανακατεβασει,γι αυτο σου προτεινω εναλλαγη στασεων κ μαλαξεις την ωρα θηλασμου

επειδη το θηλαστρο εβγαλε 40μλ δ σημαινει οτι δ εχεις αλλο.μπορει το μωρο στην ιδια ωρα να σου εβγαζε 60.επισης το ιδανικο ειναι νοσοκομειακο θηλαστρο,κ 8αντλησεις την ημερα

ειναι καλυτερα να πινει απευθειας γτ μπορει να παθει κ συγχηση θηλων με το μπιμπερο

εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη οτι μπορεις να τα καταφερεις.το μωρο σου ειναι μολις 40ημ κ πινει 250μλ ξενο.κοψτο σταδιακα κ ολα καλα θα πανε!

Χθες της εδωσα μονο 30 όλη μερα και νομίζω ενα γευμα το βγάλαμε το βραδάκι στο στήθος, ειδα το στοματάκι της και είχε γαλα, κατα της 4 δεν ηρεμούσε και δε πρεπει να είχα κ της εδωσα αυτό που είχα αντλήσει αλλα αμέσως μολις το είπιε εκανε σαν να εχει κολλικούς....... : / : ( φοβάμαι μήπως ηταν ζεστό το μπουκάλι και κρυο μέσα το γάλα και τη πόνεσε η κοιλίτσα της ή ήθελε κι αλλο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...