Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Περιδεση τραχηλου


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Ilios είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,εγώ είχα ανοίξει αυτό το θέμα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου.Εκανα τελικά περίδεση 13+5 ήμουν νομίζω.Πήρα μικρόβιο συγκεκριμένα e coli , θεραπεία με αρκετές αντιβιωσεις δεν έφυγε το είχα μέχρι τέλους.Φοβομουν τρέλα μην σπάσουν τα νερά ,αλλά όλα πήγαν καλά κ εχω μια μπουμπου 3 μηνων .Επειδή έκανα πολύ νωρίς περίδεση  δεν έκανα καθόλου συσπάσεις  κ αυτό με έσωσε.Το μικρόβιο δεν με πείραξε καθόλου έκανα όμως συχνά καλλιέργειες για να δούμε μήπως προστέθηκε κ κάνενα άλλο.Για μένα η περίδεση ήταν μονόδρομος.Γεννησα 37+5 κ ύστερα από δικιά μου επιθυμία.Να πω ότι δεν έβαλα καθόλου utrogestan κολπικά γιατί ο γιατρός φοβόταν μην περάσει κιαλλο μικρόβιο κ τα έπαιρνα από το στόμα.Ο τράχηλος μου παρέμεινε σταθερός μέχρι τέλους.

 

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου! Να σου ζησει η κορουλα σου. Βγηκες νικητρια παρα τις δυσκολιες!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Πολυ χαρηκα με τα νεα σου! Να σου ζησει η κορουλα σου. Βγηκες νικητρια παρα τις δυσκολιες!

Σευχαριστω πάρα πολύ!!Ναι ευτυχώς πήγαν όλα καλά

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 24/8/2019 at 10:25 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Επειδη εχασα το μωρο μου 22 εβδ απο ανεπαρκεια τραχηλου κ γυρισσα πολλιυς γιαυτρους νομιζω οτι ειναι πιο ασφαλες να κανεις την περιδεση γιατι ο τραχηλος ανοιγει ξαφνινα καπου στις αρχες του  6ου ή τελοςς του 5ου.Αν παρεις κ προληπτική αντιβιωση δεν θα εχεις προβλημα!

@Sugarbaby1985Εγω μετα απο απωλεια 22 εβδ θα κανω περιδεση τωρα π ειμαι παλι εγκυος αν.ολα πανε καλα.Ειμαι απο Θεσσαλονικη κ γυρισα πολλους γιατρους μεχρι να καταληξω .Αν θελεις πληροφοριες στειλε μ.π.μ

Καλησπερα !!Ειμαι νέα στο φόρουμ κ Δ ξέρω να το χειρίζομαι σωστά !ειμαι κ εγώ από θεσσαλονικη ,και θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα όσον αφορά την περιδεση κ εάν γνωρίζουν οι γιατροί να την κάνουν !σας Ευχαριστω εκ των προτέρων !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Καλησπερα !!Ειμαι νέα στο φόρουμ κ Δ ξέρω να το χειρίζομαι σωστά !ειμαι κ εγώ από θεσσαλονικη ,και θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα όσον αφορά την περιδεση κ εάν γνωρίζουν οι γιατροί να την κάνουν !σας Ευχαριστω εκ των προτέρων !

Καποιοι γιατροι την αποφευγουν και συστηνουν προγεστερονη.Εγω δεν θα το ρισκαρω καινθα  κανω ομως.Χρειαζεται να βρεις εναν καλο γιατρο για να την κανεις.Εγω εκανα μεγαλη ερευνα.Ρωτησε με.ό.τι θελεος πιο συγκεκριμενα να σου πω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Καποιοι γιατροι την αποφευγουν και συστηνουν προγεστερονη.Εγω δεν θα το ρισκαρω καινθα  κανω ομως.Χρειαζεται να βρεις εναν καλο γιατρο για να την κανεις.Εγω εκανα μεγαλη ερευνα.Ρωτησε με.ό.τι θελεος πιο συγκεκριμενα να σου πω

Μετά από πολλά λαθη ,μετά από δυο αποβολές δεύτερου τριμήνου ,θα κάνω περιδεση !δυστχως η ευτυχως Δ μπορώ να εμπιστευτώ εύκολα κάποιον γιατρό !δεν μπορώ να αποφασίσω που θα κάνω την περιδεση !εσυ ;


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Καποιοι γιατροι την αποφευγουν και συστηνουν προγεστερονη.Εγω δεν θα το ρισκαρω καινθα  κανω ομως.Χρειαζεται να βρεις εναν καλο γιατρο για να την κανεις.Εγω εκανα μεγαλη ερευνα.Ρωτησε με.ό.τι θελεος πιο συγκεκριμενα να σου πω

Καλησπερα !

ειμαι στις 22 εβδομάδες , μου βρήκε τον τράχηλο πολύ χαμηλό κ την Τετάρτη μπαίνω για περιδεση . Κατά ποσο να ανησυχω ;  Προς το παρόν με έχει να μη κουνιεμαι παρά μόνο για τουαλέτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mazo είπε:

Καλησπερα !

ειμαι στις 22 εβδομάδες , μου βρήκε τον τράχηλο πολύ χαμηλό κ την Τετάρτη μπαίνω για περιδεση . Κατά ποσο να ανησυχω ;  Προς το παρόν με έχει να μη κουνιεμαι παρά μόνο για τουαλέτα 

Κοπελα μου να χαιρεσαι που το βρηκε ο γιατρος σου.Εμενα στις 20 το βρηκε και με νοσηλευε 20 μερες χωρις να με ραψει και μολυνθηκα .Γεννησα αναγκαστικα και η μπεμπα μου εζησε μονο 10 μερες.Η περιδεση ειναι σωτηρια.Βεβαοα καλο ειναι να γινεται προληπτικα αλλα αν δεν παθεος δεν ξερεις για τον τραχηλο.Η κουμπαρα μου εκανε εκτακτη περιδεση ενω το μωρο ειχε κατεβει και γεννησε τελειομηνα.Μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.Το.ραμμα ειναι ασφαλεια.Θα σου δωσει και αντιβιωση για τυχον λοιμωξεις θα ξαπλωνεος κι ολα θα πανε καλα.Απο πού εισαι?Εγω ειμαι παλι εγκυος 10 εβδομαδων παρακαλαω να κλεισω το ατριμηνο και να μπω για περιδεση.Ανησυχω κ γω πολυ αλλα δεν προκειται να μην κανω περιδεση.Ποσο τραχηλο εχεις τωρα?

Just now, demifilol είπε:

Μετά από πολλά λαθη ,μετά από δυο αποβολές δεύτερου τριμήνου ,θα κάνω περιδεση !δυστχως η ευτυχως Δ μπορώ να εμπιστευτώ εύκολα κάποιον γιατρό !δεν μπορώ να αποφασίσω που θα κάνω την περιδεση !εσυ ;

Κιβεγω απο λαθη εχασα τη μπεμπα μου εζησε 10 μερες.Εμενα προκληθβκε μολυνση επειδη.ανοιξε οτραχηλος.Εγω ζω Θεσσαλονικη και αν φτασω αισιως την 14η βδομαδα θα κανω περιδεση.με τον γιατρο μου στη Γενικη.Η προληπτικη εχει μεγαλη επιτυχια αλλα και η εκτακτη.Εσυ γιατι ειχες αποβολες β τριμηνου?ζεις Θεσσαλονικη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni 86 είπε:

Κοπελα μου να χαιρεσαι που το βρηκε ο γιατρος σου.Εμενα στις 20 το βρηκε και με νοσηλευε 20 μερες χωρις να με ραψει και μολυνθηκα .Γεννησα αναγκαστικα και η μπεμπα μου εζησε μονο 10 μερες.Η περιδεση ειναι σωτηρια.Βεβαοα καλο ειναι να γινεται προληπτικα αλλα αν δεν παθεος δεν ξερεις για τον τραχηλο.Η κουμπαρα μου εκανε εκτακτη περιδεση ενω το μωρο ειχε κατεβει και γεννησε τελειομηνα.Μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.Το.ραμμα ειναι ασφαλεια.Θα σου δωσει και αντιβιωση για τυχον λοιμωξεις θα ξαπλωνεος κι ολα θα πανε καλα.Απο πού εισαι?Εγω ειμαι παλι εγκυος 10 εβδομαδων παρακαλαω να κλεισω το ατριμηνο και να μπω για περιδεση.Ανησυχω κ γω πολυ αλλα δεν προκειται να μην κανω περιδεση.Ποσο τραχηλο εχεις τωρα?

Κιβεγω απο λαθη εχασα τη μπεμπα μου εζησε 10 μερες.Εμενα προκληθβκε μολυνση επειδη.ανοιξε οτραχηλος.Εγω ζω Θεσσαλονικη και αν φτασω αισιως την 14η βδομαδα θα κανω περιδεση.με τον γιατρο μου στη Γενικη.Η προληπτικη εχει μεγαλη επιτυχια αλλα και η εκτακτη.Εσυ γιατι ειχες αποβολες β τριμηνου?ζεις Θεσσαλονικη?

ευχομαι να σου πανε ολα καλα !διαγνωστηκα με ανεπάρκεια τραχήλου ,αλλα τη δεύτερη φορά Δ εκανα περιδεση Γτ εμπιστεύτηκα τον γιατρό κ έπαιρνα μόνο προγεστερονη !και αυτή την φορά θα κάνω όπωςδηποτε κ εγώ !μενω λίγο έξω από θεσσαλονικη αλλα ο γιατρός μου κ μαλλον η κλινική που θα διαλέξω θα είναι στη θεσσαλονικη !ειλικρινα ελπιζω κ ευχομαι να μην ξαναγίνει κανένα λάθος !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

ευχομαι να σου πανε ολα καλα !διαγνωστηκα με ανεπάρκεια τραχήλου ,αλλα τη δεύτερη φορά Δ εκανα περιδεση Γτ εμπιστεύτηκα τον γιατρό κ έπαιρνα μόνο προγεστερονη !και αυτή την φορά θα κάνω όπωςδηποτε κ εγώ !μενω λίγο έξω από θεσσαλονικη αλλα ο γιατρός μου κ μαλλον η κλινική που θα διαλέξω θα είναι στη θεσσαλονικη !ειλικρινα ελπιζω κ ευχομαι να μην ξαναγίνει κανένα λάθος !

Σου εστειλα π.μ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni 86 είπε:

Κοπελα μου να χαιρεσαι που το βρηκε ο γιατρος σου.Εμενα στις 20 το βρηκε και με νοσηλευε 20 μερες χωρις να με ραψει και μολυνθηκα .Γεννησα αναγκαστικα και η μπεμπα μου εζησε μονο 10 μερες.Η περιδεση ειναι σωτηρια.Βεβαοα καλο ειναι να γινεται προληπτικα αλλα αν δεν παθεος δεν ξερεις για τον τραχηλο.Η κουμπαρα μου εκανε εκτακτη περιδεση ενω το μωρο ειχε κατεβει και γεννησε τελειομηνα.Μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.Το.ραμμα ειναι ασφαλεια.Θα σου δωσει και αντιβιωση για τυχον λοιμωξεις θα ξαπλωνεος κι ολα θα πανε καλα.Απο πού εισαι?Εγω ειμαι παλι εγκυος 10 εβδομαδων παρακαλαω να κλεισω το ατριμηνο και να μπω για περιδεση.Ανησυχω κ γω πολυ αλλα δεν προκειται να μην κανω περιδεση.Ποσο τραχηλο εχεις τωρα?

Κιβεγω απο λαθη εχασα τη μπεμπα μου εζησε 10 μερες.Εμενα προκληθβκε μολυνση επειδη.ανοιξε οτραχηλος.Εγω ζω Θεσσαλονικη και αν φτασω αισιως την 14η βδομαδα θα κανω περιδεση.με τον γιατρο μου στη Γενικη.Η προληπτικη εχει μεγαλη επιτυχια αλλα και η εκτακτη.Εσυ γιατι ειχες αποβολες β τριμηνου?ζεις Θεσσαλονικη?

@Eleni 86Αυτή τη στιγμή ο τράχηλος μου είναι 15mm ! Έπεσε απότομα από τα 29mm! Είμαι από Αθηνα κ μετραω κ εγω αποβολές κ βιοχημικές κυήσεις όποτε καταλαβαίνεις .... . Θα την φτάσεις την 14η εβδομάδα κ θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!!!!πρεπει να ακολουθούμε πιστα αυτά που μας λέει ο γιατρος μας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mazo είπε:

@Eleni 86Αυτή τη στιγμή ο τράχηλος μου είναι 15mm ! Έπεσε απότομα από τα 29mm! Είμαι από Αθηνα κ μετραω κ εγω αποβολές κ βιοχημικές κυήσεις όποτε καταλαβαίνεις .... . Θα την φτάσεις την 14η εβδομάδα κ θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!!!!πρεπει να ακολουθούμε πιστα αυτά που μας λέει ο γιατρος μας 

Υπουλο πραγμα ο τραχηλος.Παντως με 15mm εισαι καλα εχει περιθωριο να σου κανει περιδεση.Ολα θα πανε καλα.Εγω παιδευομαο κ με αιμορραγια γιατι μαλλον αλλαξαν οι τιμες θρομβοφιλιας καο τωρα κανω μιση ηπαρινη κ φοβαμαο για το μωρο.Ολα να σου πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2019 at 11:04 ΜΜ, Mazo είπε:

@Eleni 86Αυτή τη στιγμή ο τράχηλος μου είναι 15mm ! Έπεσε απότομα από τα 29mm! Είμαι από Αθηνα κ μετραω κ εγω αποβολές κ βιοχημικές κυήσεις όποτε καταλαβαίνεις .... . Θα την φτάσεις την 14η εβδομάδα κ θα δεις πως όλα θα πάνε καλά!!!!πρεπει να ακολουθούμε πιστα αυτά που μας λέει ο γιατρος μας 

Εγώ έκανα περίδεση τον Ιούλιο με τραχηλο 17mm. Όλα πήγαν καλά τώρα είμαι στις 30 εβδομάδες.ειμαι από Θεσσαλονίκη αν μπορώ να βοηθήσω κάπως ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι σπιτι μετα απονπεριδεση προληπτική.εχω τσουξιμο πονο απο κατω.Εχω εναν προβληματισμο γιατι ο γιατρος μ δεν μ.εκανε καλλιεργεια πριν την περιδεση κ μου ειπε οτι θα παρω τοση αντιβιωση που ακομη κ.αν εχω κατι θα φυγει.Ηθελα να μ.πειτε αν κανατε συχνα καλλιεργειες κ αν παιρνατε προληπτικα αντιβιωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni 86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι σπιτι μετα απονπεριδεση προληπτική.εχω τσουξιμο πονο απο κατω.Εχω εναν προβληματισμο γιατι ο γιατρος μ δεν μ.εκανε καλλιεργεια πριν την περιδεση κ μου ειπε οτι θα παρω τοση αντιβιωση που ακομη κ.αν εχω κατι θα φυγει.Ηθελα να μ.πειτε αν κανατε συχνα καλλιεργειες κ αν παιρνατε προληπτικα αντιβιωση.

Δεν εχω κανει περιδεση αλλα απο οτι ξερω θελει συχνα καλλιεργειες δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...