Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ποια παρηγοριά ???


Recommended Posts

On 23/1/2019 at 12:27 ΜΜ, D-na είπε:

Πριν λίγες μέρες σε αυτό το θέμα δεν έμπαινα καθόλου το προσπερνούσα με φόβο ίσως γιατί είχα προαίσθημα δεν ξερω..μετά από δυσκολίες και προσπάθειες σχεδόν αναπάντεχα έμεινα έγκυος!! φανταστικά όλα πήγαιναν πολύ καλά δεν είχα κανένα πρόβλημα δεν το καταλάβαινα καν ότι ήμουν έγκυος.λιγες μέρες πριν άρχισα να νοιώθω βάρος στην κοιλιά και και τσιμπιματα μικρά .. ήμουν 21 εβδομάδων.μιλαω με το γιατρό μου λέει δεν θα είναι σήμερα το απόγευμα στο ιατρείο περνα από το νοσοκομείο να σε δουν και μιλάμε.πηγα δεν είδε κάτι ο γιατρός όλα καλά μόνο μου λέει ο τράχηλος είναι 2.88 θέλει προσοχή.και μου έγραψε και μια καλλιέργεια ούρων και μαγνήσιο την αλλά μέρα τα ξεκίνησα και έκανα και την καλλιέργεια μίλησα με το γιατρό μου ε καλά λέει μάλλον ουρολοίμωξη θα είναι πάρε να μου πεις.δεν ήταν ουρολοίμωξη..αλλά εγώ είχα τα ίδια συμπτώματα δεν υποχωρούσαν όχι πολύ πόνο αλλά περισσότερο ενοχλήση περνώ το γιατρό του λέω θα περασω γιατί θα έλειπε τις επόμενες μέρες ήταν και σ/κ ήμουν ανήσυχη.με το που με βλέπει από κάτω μου λέει πρέπει να πας οπωσδήποτε τώρα στο νοσοκομείο να κάνεις περίδεση τραχήλου έχει γίνει ρίξει θυλακιου είχε ξεκινήσει ο τοκετός σχεδόν έβγαινε το μωρό.παω στο νοσοκομείο με κοιτάει με βάζουν χειρουργείο 11.30 το βράδυ για επείγουσα περίδεση αν ήταν μόνο αυτό μου λέει η γιατρός τα καταφεραμε αλλά υπάρχει περίπτωση να είναι μικρόβιο και να κινδυνεύσει το έμβρυο και εσυ.τελικα ήταν μικρόβιο έχασα όλο το αμνιακό υγρό την επόμενη μέρα η μήτρα έκανε συσπάσεις να το αποβάλει ήταν χάλια.μου κόψαν την περίδεση και γέννησα κανονικά οποία το έχει περάσει ξέρει ότι ο πόνος είναι φρικτός και όχι ο σωματικός αν είχα το μωρό μου δεν θα το συζητήσουμε.τωρα αναρρωνω ακόμη και περνά αντιβιοτικά δυνατά για να μην παθω ζημιά.η καρδιά μου πονάει η ψυχή μου σπαρζει δεν ξέρω αν θα έχω κουράγια να ξαναρχίσω δεν ξέρω τι να κάνω για να μην κλαίω συνέχεια δεν θέλω να σκέφτομαι δεν θέλω να μιλάω.δεν θέλω να ψυχοπλακωσω κανέναν έτσι νοιθω τώρα ομως.το αγαπούσα το μωρό μου ακόμη το αγαπώ.

Λυπάμαι πολύ που πέρασες κ εσύ μια τέτοια κατάσταση...Δυστυχώς είμαστε πολλες...Είναι δύσκολο το ξέρουμε όλες εδω μεσα...με τον καιρό θα περάσει ο πόνος,θα απαλύνει η ψυχή...Από το μυαλό κ την καρδιά μας δεν θα φύγει ποτέ το πιστεύω όσα παιδάκια κι ας μας αξίωση  ο θεος να κάνουμε...μανούλες είμαστε όλες είτε έχουμε αλλο παιδακι είτε όχι...ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα...Πρέπει να κάνει τον κύκλο του...κλάψε,ξέσπασε,περασε το πενθος σου ,μονο ετσι θα ηρεμήσεις...μιλά στον άντρα σου κλαψτε μαζί κ αυτός ποναει...Εγώ για να δείχνω οτι ειμαι καλα τα κράταγα μέσα μου.κ πηγα να πάθω κατάθλιψη...Μην το κάνεις Αυτό,βγαλτα  απο μέσα σου...Εγώ είχα σχεδον την ίδια ιστορία με την smaro30 ...14 εβδομαδα διακοπη λογω χρωμοσώματος ...όλο τον υπόλοιπο καιρο ημουν ξαπλα γιατι ειχα αλλα προβλήματα κ μόλις έγινα καλα...Μετά από δύο μέρες ειχα την αυχενικη....Τώρα είμαι 7 μήνες από την διακοπη κυησης...!!! Ειμαι πολυ καλυτερα...Όπως είπα ομως οτι δεν θα φύγει  ποτέ από το μυαλό μας.

.Δεν υπάρχει μερα.που να μην το σκεφτώ...Όμως δεν πονάω οπως στην αρχή... Ανυπομονώ  να μάθω τα νέα καποια στιγμη για μια νέα εγκυμοσυνη...Γιατί να θυμάστε όλες οτι ένα άλλο μωρό μας περιμένει πιο πέρα για να είμαστε η μανουλα του..!!!! Φιλιά πολλά σε όλες...!!!!

  • Μου αρέσει 8

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κορίτσια μου.... κ γω έχω γεννήσει (διακοπή κύησης) άλλα δύο μωράκια. 15η κ 25η εβδομάδα , το καθένα για διαφορετικούς λόγους. Τώρα έχω τη νεραιδουλα μου δίπλα μου. Το θαυματακι μου! Αυτή τη δυσκολία μόνο εμείς τη ξέρουμε...  Μόνο όσες τη περάσαμε ξέρουμε! Μην το βάζετε κάτω με τίποτα!!! Με τίποτα!!! Σας γράφω κ δακρύζω! Υπομονή κ επιμονή... Δύναμη έχουμε κ δεν το ξέραμε. Μια αγκαλιά σε όλες....

  • Μου αρέσει 6
  • Λυπημένη/-ος 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2019 at 9:32 ΜΜ, titipapa είπε:

Δεν υπαρχουν πραγματικα λογια για τετοιες στιγμες.Σημερα γεννησε αλλη μια κοπελα με τη οποια ημασταν μαζι έγκυες.Καλωςηρθες κοριτσακι μας εγραφε στο φεισμπουκ.Για εμενα το μονο που ηρθε ηταν μια δευτερη αποξεση μετα απο παλινδρομη τον Αύγουστο και ενα hpv ευτυχως πρωτου επιπεδου αν και ο άντρας μου ήταν ο μοναδικος συντροφος που ειχα ποτε.Και ομως χαρηκα για το μωράκι εννοειται. Οταν εμεινα εγκυος ο αντρας μου μου χαρισε μια αλυσιδιτσα,την εχω καταχωνιασει για να μη τη βλεπω.Θα τη δωσω σε καμια φιλη να δωσει λιγη χαρα.Αυτο όμως ειναι το δικο σου θεμα,δεν ειναι το δικο μου.Καποιες φορες η ζωη μας παιρνει πισω τη χαρα,μας δινει μια και μας βυθίζει στο γκρεμο.Καποιοι ανθρωποι ειναι πιο τυχεροι απο αλλους,καποιες γυναίκες γεννουν γερα μωρακια με τη πρωτη και αλλες παλευουν χρονια με ψυχικο,σωματικο και οικονομικο κοστος,καποιοι βολευονται με βυσμα σε μια δουλειά για μια ζωη και αλλοι παλευουν με βιογραφικα ή ξυπνούν χαραματα για 500€.Η ιδια η ζωη ειναι αδικη,ομως δεν πρεπει να ζηλευουμε κανεναν.Γιατι μονο τον εαυτο μας φθιρουμε και γιατι καποια στιγμή θα ερθει η γαληνη.Μπορει να μη καταφερω να κανω παιδι μετα απο δυο αποξεσεις ομως ειμαι πιο ηρεμη πια και εχω σταματησει να κλαιω.Για εσενα ειμαι σιγουρη οτι θα γίνεις μανουλα αφου τα καταφερες μια φορα,δες το απλα σαν ατυχια,πες πως ηταν η κακια η ωρα και ξανααρχισε προσπαθειες.Ομως πρωτα δωσε χρονο στο κορμακι και στη ψυχουλα σου να ηρεμησουν.Το μωρακι σου ειναι στον ουρανο και σε προσεχει.Εκει ειναι και τα δικα μου μωρακια.Θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη.Εχε πιστη στο Θεο και θετικη σκεψη.Ηταν μια ατυχια,άφησε τη πισω σου

Μια Χ;εάν θα τα καταφέρεις....κι εγώ δύο απιξεσεις έκανα πριν την κόρη μου..κ την αλυσίδα δε θα τη χαρίσεις ..θα υποσχεθεί στον εαυτό σου πως μια μέρα θα την βάλεις....είχα κρύψει κι εγώ ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης...κι ύστερα το πέταξα...η ζωή όμως είχε άλλα σχέδια...κοίτα μπροστά αυτό είναι το μυστικό και δε θα κουράστηκα να το γράφω.μονο μπροστα πάντα μπροστα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπέλα μου δεν ξέρω τι να σου πω... Τιποτα δεν μπορεί να απαλύνει τον πόνο σου, μόνο ο χρόνος γιατρεύει λίγο την πληγή. Είναι πολύ δύσκολο να συμβαίνει κάτι τέτοιο σε αυτήν την εβδομάδα κύησης. Όπως εχει ειπωθεί πολλες κοπέλες δυστυχώς βίωσαν κάτι τέτοιο αλλά ο χρόνος τις χαμογέλασε ξανά. Εννοείται ότι θα θρηνήσεις κ σιγά σιγά θα ξανά σηκωθείς. Κ σύντομα θα χαρείς ξανά! Αν επιτρέπεται το μικρόβιο ήταν? Στην αρχή της κύησης είχατε κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολυ.Μηπως βρηκες την αιτια για τις παλινδρομες?Εγω εκανα για θρομβοφιλια,ζαχαρο,καρυοτοπο,κατακερματισμό σπερματος,ορμονικες και δεν εδειξαν κατι που να δικαιολογει παλινδρομη.Μονο για ανοσολογια δεν εκανα,γιατι δεν τη παραδεχονται και ολοι οι γιατροι,κάποιοι λενε οτι ειναι μυθος τα αντιπατρικα

Οι παλλινδρομες προήλθαν από εξωσωματικές στις οποίες κατέληξαν για ανοσολογικού λόγους...οι δικοί μου γιατροί όχι απλά τα παραδέχονται αλλά τα ζητούν 100% πριν αρχίσουμε....έστειλα τα εμβρια για ανάλυση ( τα δύο διότι η μια κύηση ήταν δίδυμη κ πρόλαβα μόνο το ένα στην αποξεση κ ήταν τυχαία χρωμοσωμικη γεγονότα) το έψαξα παρά πολύ με γενετιστές κτλ..οι κ;ρυοτυποι μας δεν είχαν θέμα αλλά; Αυτό δεν αποκλείει την χρωμοσωμια.. τα Αντίπατρος οι δικοί μου αιματολογος- δεν τα αποδεχονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπαίνω και πολύ συχνά με πονάει πολύ...η καθεμία έχει και κάτι να πει που έχει βιώσει και τα διαβάζω και λέω ότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο μάλλον όλα γιατί η κάθε μία ξέρει αυτό που περνάει στο σώμα της και στην ψυχή της..το μικρόβιο που είχα εγώ είναι ο εντεροκκοκος που το έχουμε μέσα μας απλά κάποια στιγμή πήγε εκεί που δεν έπρεπε...και ναι έκανα καλλιέργεια στη αρχή κολπικού υγρού όλα καλά και καλλιέργεια ούρων έκανα εκείνες τις μέρες και ήταν καθαρή και η δικιά μου επιμονή ένστικτο όπως θες πέστο με έκαναν να πάω στο γιατρό ο οποίος μου έλεγε δεν είναι μάλλον τίποτα με είχε δει μερικές μέρες πριν μάλλον πρέπει να ακούμε το ένστικτο μας και ας μας λένε υπερβολικες...τι να πω βρε κορίτσια?κουράγιο μονο....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, titipapa είπε:

Σε ευχαριστώ να εισαι καλα.Και τελικα πως τα καταφερατε,αν επιτρεπεται βεβαια,θελω να πω ποιον ανοσολογικο παραγοντα συγκεκριμένα διορθωσατε?Πηρες αγωγη?Η ηταν απλα τυχαιο γεγονος απο χρωμοσωμικη ανωμαλια που δεν επαναλήφθηκε?

Είχα επίκτητη θρομβοφιλια( αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο) και χασίμοτο( αυτοάνοσο θυροειδή) πήρα κορτιζόνη αντιπηκτικά κτλ.  Με εξωσωματική πέτυχα .

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, D-na είπε:

Δεν μπαίνω και πολύ συχνά με πονάει πολύ...η καθεμία έχει και κάτι να πει που έχει βιώσει και τα διαβάζω και λέω ότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο μάλλον όλα γιατί η κάθε μία ξέρει αυτό που περνάει στο σώμα της και στην ψυχή της..το μικρόβιο που είχα εγώ είναι ο εντεροκκοκος που το έχουμε μέσα μας απλά κάποια στιγμή πήγε εκεί που δεν έπρεπε...και ναι έκανα καλλιέργεια στη αρχή κολπικού υγρού όλα καλά και καλλιέργεια ούρων έκανα εκείνες τις μέρες και ήταν καθαρή και η δικιά μου επιμονή ένστικτο όπως θες πέστο με έκαναν να πάω στο γιατρό ο οποίος μου έλεγε δεν είναι μάλλον τίποτα με είχε δει μερικές μέρες πριν μάλλον πρέπει να ακούμε το ένστικτο μας και ας μας λένε υπερβολικες...τι να πω βρε κορίτσια?κουράγιο μονο....

Αχ κοπέλα μου τι να σου πω... Επειδή η πρώτη μου κύηση ήταν αρκετά προβληματική, ευτυχώς με αίσιο τέλος κατάλαβα ότι είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις εγκυμοσύνες να υπάρχουν προβλήματα... Λαχείο είναι το πώς θα εξελιχθεί.. Εύχομαι πάντως γρήγορα να μείνεις ξανά έγκυος κ να "αφήσεις πίσω σου" αυτή την ατυχία..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Είχα επίκτητη θρομβοφιλια( αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο) και χασίμοτο( αυτοάνοσο θυροειδή) πήρα κορτιζόνη αντιπηκτικά κτλ.  Με εξωσωματική πέτυχα .

Κι εγω εχω αντιφωσδωλιφδικο συνδρομο.Το ανακαλυψα τωρα.6 Σεπτεμβριου γεννησα στις 22 εβδομαδες τη μπεμπα μου απο ανεπαρκεια τραχηλου κ χοριαμνιονιτιδα ή το αντιστροφο...νοσηλευομουν 20 μερες με.ανοιχτο τραχηκονκ δεβ μ καναν τιπιτα...η μπεμπουλα.μου εζησε 10 μερες στη μενν και δεν μπορω να το ξεπερασω...ακομη ειμαι σε διερευνηση εξετασεων.island1 τι προκαλει το συνδρομο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, D-na είπε:

Δεν μπαίνω και πολύ συχνά με πονάει πολύ...η καθεμία έχει και κάτι να πει που έχει βιώσει και τα διαβάζω και λέω ότι δεν ξέρω τι είναι χειρότερο μάλλον όλα γιατί η κάθε μία ξέρει αυτό που περνάει στο σώμα της και στην ψυχή της..το μικρόβιο που είχα εγώ είναι ο εντεροκκοκος που το έχουμε μέσα μας απλά κάποια στιγμή πήγε εκεί που δεν έπρεπε...και ναι έκανα καλλιέργεια στη αρχή κολπικού υγρού όλα καλά και καλλιέργεια ούρων έκανα εκείνες τις μέρες και ήταν καθαρή και η δικιά μου επιμονή ένστικτο όπως θες πέστο με έκαναν να πάω στο γιατρό ο οποίος μου έλεγε δεν είναι μάλλον τίποτα με είχε δει μερικές μέρες πριν μάλλον πρέπει να ακούμε το ένστικτο μας και ας μας λένε υπερβολικες...τι να πω βρε κορίτσια?κουράγιο μονο....

Εύχομαι σύντομα να μας ανακυνωσεις με χαρά μια νέα εγκυμοσύνη κι αυτή τη φορά να πάνε όλα πολύ καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν εχω τετοια εμπειρια κοριτσια κ συγχωρηστε με αν μπαινω σφηνα αλλα δεν μπορω να μην σας πω ποσο πολυ σας θαυμαζω για την δυναμη της ψυχης σας!!!!ξερω πως οταν γινετε κατι τετοιο το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να προχωρησεις αλλα πως??ειναι δυσκολο αλλα εσεις το καταφερνετε.με συγκινει η καθε ιστορια που ειναι ολες τοσο ιδιες κ τοσο μοναδικες ταυτοχρονα!! Ειστε πολυ δυνατα πλασματα κ χαιρομαι πολυ οταν καποια απο σας καταφερνει να αγγιξει το ονειρο της.κοριτσια θεωρω πως η ζωη σας χρωταει για ολον αυτον το πονο που περασατε κ σημαδεψε για παντα την ψυχη σας.νιωθω τοσο μικρη μπροστα σε σας.θα θελα να μπορουσα να σας παρω ολες μια αγκαλια κ να απαλυνω λιγο τον πονο σας!!μου δινετε να καταλαβω ποσο δυνατες ειμαστε ολες οι γυναικες κ πως παντα παλευουμε με νυχια κ με δοντια.ενα μεγαλο μπραβο σας αξιζει κ μια γεματη αγκαλια.προσευχομαι για σας μανες κ ευχομαι ολοψυχα ολες οι αγκαλιες να γεμισουν με υπεροχα μωρακια.συνεχιστε να μας αποδεικνειετε ποσο υπεροχες ειστε κ ποσο δυνατες για να το θυμομαστε κ εμεις που πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο.κ παλι συγνωμη.....σας φιλω γλυκα ολες!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Κι εγω εχω αντιφωσδωλιφδικο συνδρομο.Το ανακαλυψα τωρα.6 Σεπτεμβριου γεννησα στις 22 εβδομαδες τη μπεμπα μου απο ανεπαρκεια τραχηλου κ χοριαμνιονιτιδα ή το αντιστροφο...νοσηλευομουν 20 μερες με.ανοιχτο τραχηκονκ δεβ μ καναν τιπιτα...η μπεμπουλα.μου εζησε 10 μερες στη μενν και δεν μπορω να το ξεπερασω...ακομη ειμαι σε διερευνηση εξετασεων.island1 τι προκαλει το συνδρομο αυτο?

Είναι αυτοάνοση θρομβοφιλια που λύνεται με αντιπηκτικες κ σαλοσπιρ...εγώ αντιπηκτικες έκανα σε όλη την κύηση( κ τη μέρα της γέννας) και 9 βδομάδες μετά ..επίσης επερνα σαλοσπιρ των 100 από την πρώτη χοριακη μέχρι την πρώτη μέρα του 8 μήνα...δεν ξέρω εάν σχετίζεται με την προωρότητα αλλά σχετίζεται σίγουρα με τον ενδομήτριο θάνατο κτλ .κ φυσικά κ με θρομβώσεις σε σένα..θα σου πρότεινα να δεις έναν καλό αιματολογο...επίσης εγώ έχω κ χασίμοτο( αυτοάνοσο θυροειδή) συνήθως με ένα αυτοάνοσο πάει πακέτο κι αλλο

Link to comment
Share on other sites

5 αποβολες απο φυσιολογικη συλληψη απο τις οποιες οι 3 βιοχημικες και οι αλλες δυο αντι για εμβρυο ειδαμε μια παραμορφωμενη μαζα.Τον Σεπτεμβριο ξεκινησαμε τις διαδικασιες εξωσωματικης.Πριν απο αυτο καναμε τα παντα ολα απο εξετασεις.Ορμονικο,καρυοτυποζευγους,ΝΚ,ανοσολογικες αυτοανοσα και θρομβοφιλιας σε αιματολογο,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση διαγνωστικη,σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμο σπερματος,fish σπερματος,καλλιεργεια σπερματος,κολπικη και τραχηλικη καλλιεργεια,pcr ιστο περιοδου,εποσκεψη σε ενδοκρινολογο για εξονυχιστικο ελεγχο και ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ!!!Στον υπερηχο κατω κοιλιας εξεταση για την επιτροπη βρεθηκε κυστη ενδομητριωσης,τον οκτωβριο μπηκα για λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ.6 Δεκεμβριου ξεκινησα καταστολη με αρβεκαπ,1 ιανουαριου γκοναλ,12 ιανουαριου ωοληψια,απο τα 13 γονιμοποιηθηκαν τα 11  απο τα 11 βγηκαν 3 βλαστοκυστες τα στειλαμε για προεμφυτευτικο τα δυο πολυ καλα και το ενα μετριο με θρυματισμο.Τα πολυ καλα τιγκα στις χρωμοσωμικες ανωμαλιες ενω το μετριο φυσιολογικο.17 Ιανουαριου εμβρυομεταφορα το 1μετριο,26 ιανουαριου 7.5 μοναδες χοριακη,28 ιανουαριου 26.61, μετα απο δυο μερες 120,στις 2 φεβρουαριου 202 και εχθες 4 φεβρουαριου 320.Ο γιατρος πιστευει βιοχημικη και φοβαται μην ειναι εξωμητριο.Ειμαι σε απελπιστικη κατασταση.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sanel067 είπε:

5 αποβολες απο φυσιολογικη συλληψη απο τις οποιες οι 3 βιοχημικες και οι αλλες δυο αντι για εμβρυο ειδαμε μια παραμορφωμενη μαζα.Τον Σεπτεμβριο ξεκινησαμε τις διαδικασιες εξωσωματικης.Πριν απο αυτο καναμε τα παντα ολα απο εξετασεις.Ορμονικο,καρυοτυποζευγους,ΝΚ,ανοσολογικες αυτοανοσα και θρομβοφιλιας σε αιματολογο,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση διαγνωστικη,σπερμοδιαγραμμα,κατακερματισμο σπερματος,fish σπερματος,καλλιεργεια σπερματος,κολπικη και τραχηλικη καλλιεργεια,pcr ιστο περιοδου,εποσκεψη σε ενδοκρινολογο για εξονυχιστικο ελεγχο και ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ!!!Στον υπερηχο κατω κοιλιας εξεταση για την επιτροπη βρεθηκε κυστη ενδομητριωσης,τον οκτωβριο μπηκα για λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ.6 Δεκεμβριου ξεκινησα καταστολη με αρβεκαπ,1 ιανουαριου γκοναλ,12 ιανουαριου ωοληψια,απο τα 13 γονιμοποιηθηκαν τα 11  απο τα 11 βγηκαν 3 βλαστοκυστες τα στειλαμε για προεμφυτευτικο τα δυο πολυ καλα και το ενα μετριο με θρυματισμο.Τα πολυ καλα τιγκα στις χρωμοσωμικες ανωμαλιες ενω το μετριο φυσιολογικο.17 Ιανουαριου εμβρυομεταφορα το 1μετριο,26 ιανουαριου 7.5 μοναδες χοριακη,28 ιανουαριου 26.61, μετα απο δυο μερες 120,στις 2 φεβρουαριου 202 και εχθες 4 φεβρουαριου 320.Ο γιατρος πιστευει βιοχημικη και φοβαται μην ειναι εξωμητριο.Ειμαι σε απελπιστικη κατασταση.

Κορίτσι μου ελπίζω να πάει καλά το εμβρυακι σου.. είναι τόσο άσχημη αυτή η τελευταία χοριακη; Σημαίνει απαραίτητα ότι παλινδρομει; Μήπως μπορεί να βοηθηθεί με κορτιζόνη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να πάει καλά το εμβρυακι σου.. είναι τόσο άσχημη αυτή η τελευταία χοριακη; Σημαίνει απαραίτητα ότι παλινδρομει; Μήπως μπορεί να βοηθηθεί με κορτιζόνη;

Γιατρος και εμβρυολογος τη θεωρουν πλεον βιοχημικη γιατι δεν διπλασιαζεται οπως θα επρεπε.Η αιματολογος με ειχε προτεινει κορτιζονη,αλλα εγω περυσι επαθα γαστριτιδα απο την κορτιζονη και με ειχε πει να κανω πρωτα γαστροσκοπηση προτου παεω.Εγω ποτε να προλαβω να κανω και την γαστροσκοπηση αφου τον οκτωβριο μπηκα για λαπαροσκοπηση-υστεροσκοηση...ο γιατρος φοβαται μην ειναι εξωμητριο αυτο μου ελειπε τωρα πραγματικα.Ολα τα ειχα εναποθεσει στον Θεο με πιστη υπομονη και προσευχη...δυστυχως ομως ο πονος μου συνεχιζεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...