Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα!!! Αυτόν τον μήνα η περίοδος μου ήρθε πιο νωρίς, έξι μέρες. Μόνο που αντί για αίμα έχω καφέ υγρά κ αυτά όχι σε μεγάλη ποσότητα. Στο τεστ παπ που έκανα ο γιατρός μου βρήκε κύστη 3.5 εκατοστά στην μια ωοθήκη. Λέτε να έσπασε κ να έχω τέτοια υγρά; μα δεν πονάω όμως. Έχω ελεύθερες επαφές με τον συζυγο μου κ ο κύκλος μου είναι σταθερός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα!!! Αυτόν τον μήνα η περίοδος μου ήρθε πιο νωρίς, έξι μέρες. Μόνο που αντί για αίμα έχω καφέ υγρά κ αυτά όχι σε μεγάλη ποσότητα. Στο τεστ παπ που έκανα ο γιατρός μου βρήκε κύστη 3.5 εκατοστά στην μια ωοθήκη. Λέτε να έσπασε κ να έχω τέτοια υγρά; μα δεν πονάω όμως. Έχω ελεύθερες επαφές με τον συζυγο μου κ ο κύκλος μου είναι σταθερός. 

να εσπασε οχι αλλα οι κυστες αν δεν φυγουν με την περιοδο δημιουργουν ανωμαλιες στην περιοδο δηλαδη μπορει να εχεις καθηστερηση καφε κτλ. πρεπει οπωσδηποτε να πας παλι για υπερηχο κ εννοητε οτι πριν κανεις τεστ για να δεις μηπως, υπαρχει κ το ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

να εσπασε οχι αλλα οι κυστες αν δεν φυγουν με την περιοδο δημιουργουν ανωμαλιες στην περιοδο δηλαδη μπορει να εχεις καθηστερηση καφε κτλ. πρεπει οπωσδηποτε να πας παλι για υπερηχο κ εννοητε οτι πριν κανεις τεστ για να δεις μηπως, υπαρχει κ το ενδεχομενο εγκυμοσυνης.

Σκεφτόμουν για εγκυμοσύνη αλλά έχω 3μέρες καφέ, υπάρχει τέτοια περίπτωση; εγώ νόμιζα πως αντέ μια μέρα το πολύ λίγο καφέ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Σκεφτόμουν για εγκυμοσύνη αλλά έχω 3μέρες καφέ, υπάρχει τέτοια περίπτωση; εγώ νόμιζα πως αντέ μια μέρα το πολύ λίγο καφέ. 

ναι εννοητε πως υπαρχει κ περιπτωση εγκυμοσυνης καφε μπορει να εχεις ολο το πρωτο τριμηνο εξαιτιας πολλων παραγοντων οπως  ελλειψη προγεστερονης αποκολλησεις χαμηλο πλακουντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ναι εννοητε πως υπαρχει κ περιπτωση εγκυμοσυνης καφε μπορει να εχεις ολο το πρωτο τριμηνο εξαιτιας πολλων παραγοντων οπως  ελλειψη προγεστερονης αποκολλησεις χαμηλο πλακουντα

Αλήθεια; δεν το ήξερα καθόλου.. Θ περιμένω λοιπόν να δω τι θ γίνει... Σ ευχαριστώ πάρα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Αλήθεια; δεν το ήξερα καθόλου.. Θ περιμένω λοιπόν να δω τι θ γίνει... Σ ευχαριστώ πάρα πολυ

θα κανεις τεστ δεν θα περιμενεις γιατι μπορει να συμβαινει κατι κ να κανεις κακο. πηγαινε φαρμακειο κ παρε τεστακι η κανε χοριακη κ κλεισε ραντεβου με το γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα!!! Αυτόν τον μήνα η περίοδος μου ήρθε πιο νωρίς, έξι μέρες. Μόνο που αντί για αίμα έχω καφέ υγρά κ αυτά όχι σε μεγάλη ποσότητα. Στο τεστ παπ που έκανα ο γιατρός μου βρήκε κύστη 3.5 εκατοστά στην μια ωοθήκη. Λέτε να έσπασε κ να έχω τέτοια υγρά; μα δεν πονάω όμως. Έχω ελεύθερες επαφές με τον συζυγο μου κ ο κύκλος μου είναι σταθερός. 

Καλησπέρα είχα και εγώ κύστη και καφέ υγρά στον επόμενο  κύκλο και ήταν από την κύστη..!πήγαινε να το δεις οπωσδήποτε μόλις τελειώσουμε τα καφέ υγρά!! Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θέλουν παρακολούθηση  μέχρι να φύγουν τελείως!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Καλησπέρα είχα και εγώ κύστη και καφέ υγρά στον επόμενο  κύκλο και ήταν από την κύστη..!πήγαινε να το δεις οπωσδήποτε μόλις τελειώσουμε τα καφέ υγρά!! Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά θέλουν παρακολούθηση  μέχρι να φύγουν τελείως!

Αλήθεια; ναι θα το παρακολουθήσω. Μου είπε κ ο γιατρός μόλις τελειώσει το αίμα να κάνουνε έναν υπερυχο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Αλήθεια; ναι θα το παρακολουθήσω. Μου είπε κ ο γιατρός μόλις τελειώσει το αίμα να κάνουνε έναν υπερυχο. 

Ναι δεν ήταν τίποτα έφυγε μόνη της στον επόμενο κύκλο!! Λίγο παρακολούθηση θέλει!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Ναι δεν ήταν τίποτα έφυγε μόνη της στον επόμενο κύκλο!! Λίγο παρακολούθηση θέλει!! 

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω κύστη 3.5 εκατοστά στην αριστερή ωοθήκη και έχω 2 μέρες υπερβολικά πολύ αίμα, κατακόκκινο... Στο μεταξύ επειδή γέννησα πρόσφατα, δεν ξέρω αν είναι λοχεια, περίοδος κανονική η αν έσκασε η κύστη... Η γιατρός μου μου είπε να κάνω 3 μέρες θεραπεία με αντιφλεγμονωδη και μετά να πάω να με δει, στο μεταξύ το αίμα δεν σταματάει και υποτίθεται ότι με τα αντιφλεγμονωδη θα μειωνόταν η ροή... 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia_paris είπε:

Εγώ έχω κύστη 3.5 εκατοστά στην αριστερή ωοθήκη και έχω 2 μέρες υπερβολικά πολύ αίμα, κατακόκκινο... Στο μεταξύ επειδή γέννησα πρόσφατα, δεν ξέρω αν είναι λοχεια, περίοδος κανονική η αν έσκασε η κύστη... Η γιατρός μου μου είπε να κάνω 3 μέρες θεραπεία με αντιφλεγμονωδη και μετά να πάω να με δει, στο μεταξύ το αίμα δεν σταματάει και υποτίθεται ότι με τα αντιφλεγμονωδη θα μειωνόταν η ροή... 

Πόσες μέρες έχεις που έχεις γεννήσει; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Περίπου 70!!

Με τον γυναικολόγο σου έχεις μιλήσει; είναι πολλές πιστεύω. Αλλά μπορεί να είναι κ οι ημέρες περιόδου. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Με τον γυναικολόγο σου έχεις μιλήσει; είναι πολλές πιστεύω. Αλλά μπορεί να είναι κ οι ημέρες περιόδου. 

Μίλησα ναι μου είπε να κάνω θεραπεία 3 μέρες με αντιφλεγμονωδη και ξαναμιλάμε... Έκλεισα Δευτέρα ραντεβού να με δει...

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...