Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

Μωράκια από 3 μηνών


Recommended Posts

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχχ με το που γεννηθηκε βρογχιολιτιδα πως το επαθε η καημενουλα;;; Σημασια εχει οτι ειστε καλα κ μεις ειχαμε ξεκινησει να βρισκουμε τους ρυθμους μας αλλα αρρωστησε κ τα χασαμε ολα!!!! Εχει ο Θεος ευχομαι να μην τα ξεχασε κ μολις γινει καλα να συνεχισουμε απο κει που σταματησαμε!

Καλως ηρθες κ εσυ!!! Ακριβως τα ιδια κανουμε κ εμεις!!!

Περαστικα σας Βαλεντίνα μου!! Ναι συνέχεια αλλάζει συνήθειες..στο φαγητο, στον ύπνο, σε όλα!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 578
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο μένα!! Εχω κ εγώ ενα μπεμπουλη 5 μηνών κ πανω που βρίσκουμε τις ισορροπίες μας εκεί παλι τις χάνουμε! Κάθε βδομάδα θέλει κ κάτι διαφορετικό..

Γεια σου @Evangeliaaa καλωσήρθες!!!! έχεις το ίδιο όνομα με τη κόρη μου το Μάιο θα τη βαφτίσουμε!! χθες κλείσαμε ημερομηνία! Πως τα πάτε με το φαγητό? Θηλάζεις?

17 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα!Έχω κι εγώ έναν μπεμπούλη 3 μηνών.Στην αρχή μου είχαν φανεί όλα βουνό, αλλά τώρα έχουμε βρει τις ισορροπίες μας ευτυχώς:)

@sunshine83 στην αρχή όντως είναι δύσκολα αλλά μετά βρίσκουν όλα τους ρυθμούς τους! :) να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Γεια σου @Evangeliaaa καλωσήρθες!!!! έχεις το ίδιο όνομα με τη κόρη μου το Μάιο θα τη βαφτίσουμε!! χθες κλείσαμε ημερομηνία! Πως τα πάτε με το φαγητό? Θηλάζεις?

Αα τι ωραία να σου ζησει η κορούλα σου! Ναι θηλάζω με πολύ προσπάθεια κ υπομονή μονο ενα γεύμα την ημερα του δίνω συμπλήρωμα..νιώθω οτι δεν έχω το γάλα που είχα πριν 1,5 μήνα αλλά αφού το παιδι είναι καλά εντάξει..ανα μήνα έπαιρνε 1 κιλό κ τώρα που του έδινα 3 βδομάδες μόνο ξένο κ δε θηλαζα είχε πάρει μισο κιλό..δόξα τω θεώ καλά τα πάμε γεννήθηκε 3630 κ το προηγούμενο μήνα ηταν 6900..τώρα θα πάμε για εμβόλιο απο βδομαδα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Χεχε!!! που να δεις κι εμάς που γίναμε πολλοί κ δεν χωράμε! Έχω τους μεγάλους μου γιους 8 χρονών και 4,5 χρονών και τη κόρη τώρα 3,5 μηνών που ταράζεται καμιά φορά από τις φωνές τους! Προσπαθώ να κρατήσω ισορροπίες! Ευτυχώς βοηθάει πολύ ο σύζυγος!

Γεια σου @ΦαιηΚατς να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Το μπεμπάκι τι είναι? αγοράκι ή κοριτσάκι? 

Κατάλαβα! είχατε κάποια θεματάκια δηλαδή αλλά ευτυχώς τα λύσατε! Μωρέ μικρούλα είναι για να αρρωστήσει πως κόλλησε ίωση... κι εμείς σχετικά καλά ναι! γενικώς είναι πολύ ήσυχη, θηλάζει καλά τρώει αρκετά και κοιμάται πολύ και τη μέρα και τη νύχτα! Τη νύχτα στους δύο πρώτους μήνες ξυπνούσε μέσα στο βράδυ γύρω στις 3 τη ταιζα μετά στις 6 μετά στις 9 κτλ. συνήθως δηλ. 3ωρο πάμε αλλά τη δίνω και στο 2ωρο πολλές φορές, τρώει και ξανακοιμάται. Μετά στο 3ο μήνα μου το γύρισε και κοιμόταν σερί το βράδυ από τις 11 ως τις 6! Εκεί κάπου έχανε ένα γεύμα και το κατάλαβα όταν από ένα κιλό που βάζαμε στην αρχή πέσαμε στα 500γρ το 3ο μήνα κ είπε η παιδίατρος συμπλήρωμα αλλά εγώ δεν έδωσα γιατί κατάλαβα τι έφταιγε. Τώρα περιμένω να δω πόσο θα πάρει πιστεύω περισσότερο γιατί ξυπνάει πάλι στις 3 το βράδυ με το παλιό της πρόγραμμα!

Αγορακι και το μπεμπακι μου! Και εμένα ταραζεται πολύ ο καημενουλης μου με τους δυνατούς ηχους! Τυχερή είσαι που σε βοηθάει! Εμένα δεν βοηθάει σχεδόν καθόλου!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αγορακι και το μπεμπακι μου! Και εμένα ταραζεται πολύ ο καημενουλης μου με τους δυνατούς ηχους! Τυχερή είσαι που σε βοηθάει! Εμένα δεν βοηθάει σχεδόν καθόλου!

είναι σημαντικη η βοηθεια οπως και να χει να ξεκουραζομαστε κ εμεις λιγο αλλιως θα τα παιξουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

είναι σημαντικη η βοηθεια οπως και να χει να ξεκουραζομαστε κ εμεις λιγο αλλιως θα τα παιξουμε!!

Αν σου πω το πρόγραμμα μου θα με λυπηθεις! Τι να κάνουμε όμως... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Καταλαβαίνω! Εργάζεσαι κιόλας?

Απο τις 5:30 το πρωι μέχρι τη 1 το μεσημέρι σε κυλικείο, πηγαινω παραγγελίες στα γραφεια... 3 ορόφους πανω κάτω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Απο τις 5:30 το πρωι μέχρι τη 1 το μεσημέρι σε κυλικείο, πηγαινω παραγγελίες στα γραφεια... 3 ορόφους πανω κάτω!

Ναι είναι πολύ κουραστικό και τόσο πρωί!! Κάθε δουλειά έχει τις δυσκολίες της έτσι είναι! το καλό είναι ότι σχολάς νωρίς και έχεις σχεδόν όλη τη μέρα μπροστά σου μετά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια τι κάνετε; τα μπεμπάκια σας παίρνουν πιπίλα; εγώ δε το επιχειρώ ξανά γιατί όσες φορές προσπαθήσαμε κόντεψε να τα βγάλει!!!! φτάσαμε 4 μηνών δε νομίζω να πάρει τώρα τη φτύνει συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, athina_rain είπε:

γεια σας κορίτσια τι κάνετε; τα μπεμπάκια σας παίρνουν πιπίλα; εγώ δε το επιχειρώ ξανά γιατί όσες φορές προσπαθήσαμε κόντεψε να τα βγάλει!!!! φτάσαμε 4 μηνών δε νομίζω να πάρει τώρα τη φτύνει συνέχεια!!

κ εμένα τα ίδια, με τίποτα δε τη παιρνει! 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

κ εμένα τα ίδια, με τίποτα δε τη παιρνει! 

Ούτε εσείς ε; χμμμμμ.... Ο άντρας μου βέβαια χαίρεται γιατί δεν ήθελε να πάρει αλλά εγώ έχω κάποιους φόβους ως προς το πως θα ηρεμεί έξω ή όταν είναι σε φάση κλάματος... για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!! Να μπω και εγω σ παρεα σας??? Εχω και εγω μια μπεμπουλα 4μιση μηνων και μ βγάζει το λαδι!!! Κοιμαται ελαχιατα η ατιμη και εγω παλεύω να σταθω όρθια!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Να μπω και εγω σ παρεα σας??? Εχω και εγω μια μπεμπουλα 4μιση μηνων και μ βγάζει το λαδι!!! Κοιμαται ελαχιατα η ατιμη και εγω παλεύω να σταθω όρθια!! 

Ολες στο κλαμπ των αυπνων!!! Να μας ζησουν οι ατιμουλες!! Καλως ηρθες!!!!με το φαγητο πως πατε;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Ούτε εσείς ε; χμμμμμ.... Ο άντρας μου βέβαια χαίρεται γιατί δεν ήθελε να πάρει αλλά εγώ έχω κάποιους φόβους ως προς το πως θα ηρεμεί έξω ή όταν είναι σε φάση κλάματος... για να δούμε..

Κ εγω το ίδιο σκέφτομαι, βλέπω άλλα μωρακια στο δρόμο τι ήρεμα μέσα στο καροτσάκι τους με τη πιπιλιτσα τους κ ο δικός μ να χαλαει κοσμο!! Χαχαχα


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...