Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

να σας ζησει ο νεοφωτιστος!!! τι καλα που δεν εκλαψε! πως τον βγαλατε?

μια χαρα με τα ρουχα!

Ωχ! ξέχασα να το γράψω... Ιωάννη τον βγάλαμε. Δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα... Πιτσιρίκο τον ανεβάζω, φάτσα τον κατεβάζω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας μανούλες!!

Ηλιαχτίδα, να σας ζήσει ο Γιάννης σας, να είναι πάντα υγιής και καλοφωτισμένος!

Κι εμείς τα ίδια με τα δώρα, τόσα πολλά ρούχα που με τις αλλαγές που έκανα είμαι καλυμμένη και για το επόμενο καλοκαίρι!:)

Γιώτα, πόσα δοντάκια έχετε τώρα; Εμάς μάλλον ετοιμάζεται και το 2ο!

Οι ενστάσεις στον παιδικό σταθμό έχουν να κάνουν με τη μοριοδότηση, μπορεί δηλ. κάποιος να αδικήθηκε στα μόρια και να γίνουν ανακατατάξεις. Απ' ότι μας είπαν πάντως δεν είναι τόσο πιθανό να βγούμε εκτός... Θα μάθουμε την Πέμπτη...

Τα νέα της Κατερίνας: Προχθές οπως την κρατούσα και στήριζε τα ποδαρίνια στο πάτωμα, έκανε συνειδητά τα πρώτα της βηματάκια!!!!!!!! Τρελάθηκα απ' τη χαρά μου! :):):)


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

ηλιακτιδα αν ειχα αγορακι κ εγω γιαννη θα εβγαζα (πεθερος) μαρεσει κιολας!

αλεξ εμεις εχουμε βγαλει 6 απο τα οποια τα 2 μολις εχουν βγει!

μπραβο κοπελα μου! μεγαλη προοδο εχει η μικρη, τωρα σε λιγο θα αρχισει τα μπουσουλιματα!

η δικια μας σκαρφαλωνει, μπουσουλαει, στεκεται ορθια στο παρκο κ στην κουνια. απο την στιγμη που εκανε βηματακια χρειαστηκε 3 εβδομαδες να κανει τα υπολοιπα, οποτε ετοιμασου για κυνηγημα!!!

μολις εκανε τα πρωτα βηματα με βοηθεια της πηρα παπουτσακια κ καθε μερα της τα φοραω κ κανουμε μερικες βολτες, για να μην ξεχνιεται! καντο θα δεις μεγαλη προοδο!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ερημιες!!!

τι κανετε? εμεις μια χαρα. εχτες δεν πολυφαγαμε λογω ζεστης αν και ειχα το αιρκοντισιον απο τις 1 κ μετα συνεχεια!

εχτες αδιαθετησα κ ετσι δεν εχει μπανιο το σκ αλλα θα παμε σαλαμινα να δουμε τους δικους μου κ την αδελφη μου με τα ανηψια μου!

η μπουμπουκα εχει ξεφυγει τελειως! φωναζει μπαμπα μπαμπα για να παει να την παρει! πολυ πλακα εχει!

τι νεα εσεις????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Η μικρή μου είναι 10 μέρες τώρα που έχει λίγο πυρετό, μεταξύ 37,8 και 38,4... Την είδε ο παιδίατρος, αυτιά, λαιμός είναι οκ, ακροαστικά δεν έχει, οπότε πιθανόν να είναι το 2ο δόντι που δεν έχει αποφασίσει ακόμα να κάνει την εμφάνισή του και την ταλαιπωρεί... Κάναμε και εξετάσεις ούρων, είναι καθαρές, σήμερα θα επικοινωνήσω ξανά με τον γιατρό μήπως κάνουμε και μια γενική αίματος...

Γιώτα, πώς περάσατε στη Σαλαμίνα; Κρίμα που έχασες το μπάνιο... Εγώ μετά τις γέννες έχω δει αλλαγή στην περίοδο, περισσότερο αίμα και πιο πολλές μέρες... :confused: Από τώρα σκέφτομαι πόσα μπάνια θα χάσω τον Αύγουστο στην Καβάλα...

Τέλεια η μπουμπού σου που λέει "μπαμπά"!! Φαντάζομαι καμαρώνει ο άντρας σου, ε; :)

Κανένα νέο από τις άλλες μανούλες; Τι γίνεται, πιάσαμε τις παραλίες και δεν ξεκολλάμε; :tongue:


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα! τι κανετε?

φυγαμε παρασκευη μεσημερι κ γυρισαμε σημερα το πρωι, πηγαμε στην κουμπαρα μου στο διακοπτο, περασαμε πολυ ωραια! πολυ ωραια θαλασσα κ η μικρη ουτε που ηθελε να βγει! κολυμπαγε κανονικα μεσα στο σωσιβιο της!!!

ξεδωσαμε λιγακι!

την πεμπτη πηγα κ ειδα τα βαπτηστικα που εκλεισε ο νονος μας, ειναι τελεια, επελεξα για τον στολισμο της λαμπαδας κ του κουτιου που εινια παγκακι την τιγκερμπελ, που εινια κ τα προσκλητηρια! πολυ ωραια! κ το φορεμα - πετσετες- λαδοπανα ασλανης παρακαλω!!!

σηκωθηκαμε 6 ωρα σημερα κ ειμαι λιωμα!

αλεξ ωραια περασαμε σαλαμινα αλλα ειχε πολυ ζεστη!!!

χαρα που λεει μπαμπα δεν λες τιποτα, τωρα λεει κ μαμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

λεει επισης κακα οταν τα κανει, μου το εχει πει 3 φορες, τυχαιο??? κ κακο οταν κανει κατι που ξερει οτι ειναι κακο!!!

τι εγινε με τον πυρετο? ηταν δοντια τελικα?

ποτε πατε καβαλα?

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε βρε κορίτσια ???

Εμεις εδω τελευταια βδομαδα και παμε Ναυπλιο και μετα Τρικαλα και οπου αλλου μας βγάλει..

Η Γιωργινα σηκωνεται στο παρκο μονη της , κανει παλαμακια χαιρετα και δίνει τα πιο όμορφα φιλάκια με γλώσσα :P Μεγαλωσε πολύ το καμαρι μου .

Ειμασταν και 3 μερες στο παιδων με υψηλό πυρετο , εμετο και διαρροια , μας βρηκαν ωτιτιδα και της δωσαν ενδοφλέβια αντιβίωση .Ταλαιπωρηθηκε πολύ εχασε και λιγακι βαρρος απο την ταλαιπωρια αφου θηλαζε μονο και για κουταλι ούτε λόγος . Παλι καλα΄που θηλαζε δηλ γιατι αλλιως θα εμενε μισή .... Τωρα την βλέπω εχει παρει τα πάνω της πάλι !

Λοιπον πηγαμε και οφθαλμίατρο στη Χρουσου για το ματακι μας και της βρηκε πολλους βαθμους υπερμετρωπία και μπαινει και το ματακι μας λιγακι προς τα μέσα. Οποτε κλεινουμε το καλο ματακι 2 ωρες τη μέρα και απο Σεπτεμβρη πολύ πιθανο να βάλουμε και γυαλιά .

Τωρα θα διαβαζω και τα δικά σας νέα !!! Φιλια στα μικράκια !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? χαθηκαμε! γυρισατε απο διακοπες?

σε λιγο ξεκινανε τα γενεθλια των μωρων μας!

εμεις πηγαμε πευκι μια εβομαδα κ 4 μερες πυλο στο χωριο του αντρα μου. ωραια ηταν.

στις 16 σεπτεμβριου βαπτιζουμε την αγαπουλα μας!

τρεχω με τις ετοιμασιες με το σπιτι, την δουλεια κ την μικρη.

το κοριτσακι μου περπαταει πιανοντας δεξια-αριστερα απο επιπλα, λεει διαφορα λογακια κ ειναι πολυ χαριτωμενη!

αυτα απο μενα, ελπιζω απο σεπτεμβρη να τα λεμε πιο συχνα!

φιλακια στα μπουμπουκακια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο φθινοπωρο να εχουμε!!!!!

Παει,χαθηκαμε ολες μας.....

Την Πεμπτη χρονιζουμε κ το Σαββατο θα κανουμε τα γενεθλια των μικρων!!!

Διακοπες πηγαμε στην Τζια για 3 εβδ....καλα ηταν,εαν κ εβγαζαν δοντακια ηταν πολυ ανησυχα,οποτε υπνος το βραδυ γιοκ......:tongue:

Γιωτακι με το καλο να γινει η βαφτιση σας!!!

Εμεις την αναβαλαμε για Μαρτιο τελικα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο φθινοπωρο να εχουμε!!!!!

Παει,χαθηκαμε ολες μας.....

Την Πεμπτη χρονιζουμε κ το Σαββατο θα κανουμε τα γενεθλια των μικρων!!!

Διακοπες πηγαμε στην Τζια για 3 εβδ....καλα ηταν,εαν κ εβγαζαν δοντακια ηταν πολυ ανησυχα,οποτε υπνος το βραδυ γιοκ......:tongue:

Γιωτακι με το καλο να γινει η βαφτιση σας!!!

Εμεις την αναβαλαμε για Μαρτιο τελικα.....

σεβακι πολυχρονα τα αγορακια σου! να τα χαιρεστε και να τα καμαρωνετε οπως επιθυμειτε!!!

ωραια στην τζια εχω παει! καλα ηταν 3 εβδομαδες! μπραβο!

εμεις πηγαμε πευκι (β.ευβοια) 1 εβδ κ πυλο στο χωριο του αντρα μου αλλες 5 μερες. ωραια ηταν, χαλαρωσαμε κ ξεκουραστηκαμε. εμεις ευτυχως κοιμομασταν κ το βραδυ κ το μεσημερι! παλι καλα!

ευχαριστω για τις ευχες σου! σχεδον ολα ετοιμα ειναι. μια χαρα κ εσεις μαρτιο καλα ειναι ουτε ζεστη, κ δεν θα ταλαιπωριθειτε. κ εμεις γιαυτο την κανουμε τωρα σεπτεμβη κ απογευμα! δεν αντεχω αλλο την ζεστη ρε παιδακι μου! εχω λιωσει!

τωρα σιγα σιγα θα αρχισουν τα γενεθλια στα καφε μας!

οι αλλες, κανα νεο?????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σεβακι πολυχρονα τα αγορακια σου! να τα χαιρεστε και να τα καμαρωνετε οπως επιθυμειτε!!!

ωραια στην τζια εχω παει! καλα ηταν 3 εβδομαδες! μπραβο!

εμεις πηγαμε πευκι (β.ευβοια) 1 εβδ κ πυλο στο χωριο του αντρα μου αλλες 5 μερες. ωραια ηταν, χαλαρωσαμε κ ξεκουραστηκαμε. εμεις ευτυχως κοιμομασταν κ το βραδυ κ το μεσημερι! παλι καλα!

ευχαριστω για τις ευχες σου! σχεδον ολα ετοιμα ειναι. μια χαρα κ εσεις μαρτιο καλα ειναι ουτε ζεστη, κ δεν θα ταλαιπωριθειτε. κ εμεις γιαυτο την κανουμε τωρα σεπτεμβη κ απογευμα! δεν αντεχω αλλο την ζεστη ρε παιδακι μου! εχω λιωσει!

τωρα σιγα σιγα θα αρχισουν τα γενεθλια στα καφε μας!

οι αλλες, κανα νεο?????????????

Καλημερα κ σε ευχαριστω πολυ!!!!

Πευκι πηγαινα μικρη κ πηγα το 2010 κ το 2011....δεν ξετρελαθηκα απο θαλασσα,εως καθολου δλδ!

Περυσι αναγκαστηκα πηγαμε λογω αποστασης....ηθελε ο γιατρος 2 ωρες απο την Αθηνα!

Καναμε τον γαμο μας Σεπτεμβρη με 38 βαθμους κ δεν παλευεται....μια χαρα θα ειμαστε τον Μαρτιο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ σε ευχαριστω πολυ!!!!

Πευκι πηγαινα μικρη κ πηγα το 2010 κ το 2011....δεν ξετρελαθηκα απο θαλασσα,εως καθολου δλδ!

Περυσι αναγκαστηκα πηγαμε λογω αποστασης....ηθελε ο γιατρος 2 ωρες απο την Αθηνα!

Καναμε τον γαμο μας Σεπτεμβρη με 38 βαθμους κ δεν παλευεται....μια χαρα θα ειμαστε τον Μαρτιο!!!!!!

καλημερα μανουλες!

σεβακι ετοιμασιες για το παρτυ σημερα ε? καλα να περασετε!

εμενα μου αρεσε πολυ η θαλασσα στο πευκι, εκτος 2 φορες που φυσαγε. ηταν σαν πισινα!

σημερα αραλικι, θα παμε σαλαμινα στους γονεις μου κ θα κατσουμε ολη μερα!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εμεις εχτες βαπτησαμε την μικρη μας!

Λοιπον κοριτσακια το Ουρανακι μου δεν εκλαψε καθολου! γελαγε συνεχεια εκανε χαρουλες χτυπαγε παλαμακια, ηταν μια σκετη γλυκα!!! ολοι γελαγανε! τελικα την καναμε στην μεγαλη εκκλησια μεσα την βαπτηση λογω καιρου,(ειχαμε κλεισει στο παρεκκλησι 100 μετρα πιο κατω κ θα την καναμε εξω) για παν ενδεχομενο αν και τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε ψυχρουλα για να βαπτιζοταν εξω. μετα πηγαμε για φαγητο, σβησαμε κ μια τουρτα κ γυρισαμε κατα τις 11,30. μολις γυρισαμε την εβαλα για υπνο κ επεσε ξερη!!!

περαμε παρα πολυ ωραια!!!!

εσεις τι κανετε?

πειτε κανα νεο σας εχω χασει!!!

Link to comment
Share on other sites

Yotou, αρχικά να σας ζήσει η μικρούλα!!! Να είναι καλοφωτισμένη και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

Επίσης, να τη χαίρεσαι για τα γενέθλια της (δεν κατάφερα να σου ευχηθώ νωρίτερα).

Ούτε ο δικός μου έκλαψε στη βάφτιση. Μόνο που νύσταζε πολύ, οπότε στις φωτογραφίες (μετά τη βάφτιση) κοιμήθηκε στην αγκαλιά του νονού του. Ευτυχώς είχαμε προλάβει να βγάλουμε πολλές ωραίες φωτογραφίες.

Στο τραπέζι, εμείς, κάτσαμε μέχρι τις 3:00 και ο μικρός μου κοιμόταν σχεδόν όλη την ώρα. Δεν κατάλαβε τίποτα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...