Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!

Γιώτα, τι γκαντεμιά με το αμάξι;;; Εντάξει, λαμαρίνες είναι και διορθώνονται, αλλά το τρέξιμο που θα ρίξεις είναι το σπαστικό της υπόθεσης... Μου έχει συμβεί και σε καταλαβαίνω...

Είχατε πολύ γεμάτο σ/κ, έτσι; Κυρία το κοριτσάκι σου, μπράβο!!! Ήταν η πρώτη της επαφή με τη θάλασσα; Ανυπομονώ κι εγώ να δω πώς θα αντιδράσει η Κατερίνα στο πρώτο της μπάνιο!!

Σχετικά με τη βάφτιση, κι εμείς το ίδιο κάναμε, δηλ. καμιά 30αριά άτομα πήγαμε για φαγητό στον Άνεμο στην Κηπούπολη. Έχει τρομερή θέα και ο κόσμος το ευχαριστήθηκε! Και πολύ καλό φαγητό κυρίως! Μακάρι να μπορούσαμε να κάναμε πιο ανοιχτό τραπέζι, αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι... Έχετε κλείσει ημερομηνία για τη βάφτισή σας; Δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει.

Κι εμείς καλά περάσαμε! Χτες το απόγευμα πήγαμε στο πάρκο Γουδί. Είχαν εκδηλώσεις τα libero, αλλά την ώρα που φτάσαμε τελείωναν και δεν προλάβαμε να δούμε τίποτα. Το καλό είναι ότι πήραμε πάνες μισή τιμή! :tongue: Καθίσαμε για σουβλάκια, μετά κάναμε περίπατο, ο Γιάννης ξεσάλωσε στο γρασίδι και στις κούνιες και η μικρή παρατηρούσε τα πάντα μες στην καλή χαρά!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι από μένα!

Γιώτα, τι γκαντεμιά με το αμάξι;;; Εντάξει, λαμαρίνες είναι και διορθώνονται, αλλά το τρέξιμο που θα ρίξεις είναι το σπαστικό της υπόθεσης... Μου έχει συμβεί και σε καταλαβαίνω...

Είχατε πολύ γεμάτο σ/κ, έτσι; Κυρία το κοριτσάκι σου, μπράβο!!! Ήταν η πρώτη της επαφή με τη θάλασσα; Ανυπομονώ κι εγώ να δω πώς θα αντιδράσει η Κατερίνα στο πρώτο της μπάνιο!!

Σχετικά με τη βάφτιση, κι εμείς το ίδιο κάναμε, δηλ. καμιά 30αριά άτομα πήγαμε για φαγητό στον Άνεμο στην Κηπούπολη. Έχει τρομερή θέα και ο κόσμος το ευχαριστήθηκε! Και πολύ καλό φαγητό κυρίως! Μακάρι να μπορούσαμε να κάναμε πιο ανοιχτό τραπέζι, αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι... Έχετε κλείσει ημερομηνία για τη βάφτισή σας; Δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει.

Κι εμείς καλά περάσαμε! Χτες το απόγευμα πήγαμε στο πάρκο Γουδί. Είχαν εκδηλώσεις τα libero, αλλά την ώρα που φτάσαμε τελείωναν και δεν προλάβαμε να δούμε τίποτα. Το καλό είναι ότι πήραμε πάνες μισή τιμή! :tongue: Καθίσαμε για σουβλάκια, μετά κάναμε περίπατο, ο Γιάννης ξεσάλωσε στο γρασίδι και στις κούνιες και η μικρή παρατηρούσε τα πάντα μες στην καλή χαρά!

καλημερα!!!

κ η γκαντεμια συνεχιζεται, η τυπισσα που με χτυπησε ανασφαλιστη, ευτυχως ειναι γειτονισα στον γερακα που εχω το μαγαζι κ γνωστη του πατερα μου, κ θα ερθει η κορη της αυριο απο το μαγαζι να κανουμε την δηλωση, το ασφαλισε εχτες! η ταλαιπωρια εινια το θεμα!

δεν εχουμε κλεισει ακομα ημερομηνια αυτη την εβδομαδα θα παμε, θελω να το κανω στο εκκλησακι της αγ.παρασκευης. αληθεια ποσο σας πηγε το ατομο στην κηπουπολη?

στο μαρινοπουλο εχει ενα προγραμμα κ για καθε 12 ευρω σου επιστρεφει 5 ευρω σε δωροεπιταγη, στο προγραμμα συμμετεχει κ η λιμπερο, εχω παρει απειρες πανες κ με την επιστροφη περνεις οτι θες!

εχτες δοκιμασαμε γιαουρτι με μιραντα τριμμενα μεσα, της αρεσε!

για πρωτη φορα της εκανα μια ωραια πεταλουδα κ μου γυρναγε κ εκεινη το χερακι της! τρελλαθηκα!!!

ωραια τα παρκα για τα παιδια! βγαζουν ολη τους την ενεργεια κ μετα ειναι ησυχα κ συννεργασιμα στο σπιτι!

ποτε γυρνας δουλεια, απο σεπτεμβρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι ζέστη κι αυτή σήμερα... Δεν παλεύεται...

Γιώτα, πάλι καλά που ήταν γνωστή σου, αλλιώς δε θα έβρισκες εύκολα άκρη... Μα πώς κυκλοφορούν ανασφάλιστοι; :shock:

Στο εκκλησάκι της Αγ.Παρασκευής θα είναι τέλεια για τη βάφτιση! Στον Άνεμο μας πήγε 18 το άτομο συν τις μπύρες. Καλα ηταν σε σχεση με κατι αλλα που ακουμε...

Αυτό το πρόγραμμα με την επιστροφή δεν το ήξερα! Καλά που μου το είπες! Ισχύει και για καρφούρ; Έχουμε στη γειτονιά καρφούρ εξπρες και θα με βολευε παρα πολυ!

Αχ, τι γλυκιά η κόρη σου!!! Έμαθε και την πεταλούδα! Μπράβο!! :)

Στη δουλειά γυρνάω μέσα Οκτωβρίου που χρονίζει η Κατερίνα και ανυπομονώ πάρα πολύ!!!!! Μου έλειψε η επαφή με τους μαθητές μου! Θα είναι περίοδος αλλαγών για την οικογένεια, εγώ πίσω στο σχολείο, ο Γιάννης παιδικό σταθμό, η Κατερίνα με τη γιαγιά της τα πρωινά... Άσε που έβλεπα στον ύπνο μου ότι δε μας πήραν στον παιδικό του δήμου και πήγα να ζητήσω το λόγο! χαχα! Μάλλον έχω αρχίσει να τα σκέφτομαι όλα αυτά υποσυνείδητα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι ζέστη κι αυτή σήμερα... Δεν παλεύεται...

Γιώτα, πάλι καλά που ήταν γνωστή σου, αλλιώς δε θα έβρισκες εύκολα άκρη... Μα πώς κυκλοφορούν ανασφάλιστοι; :shock:

Στο εκκλησάκι της Αγ.Παρασκευής θα είναι τέλεια για τη βάφτιση! Στον Άνεμο μας πήγε 18 το άτομο συν τις μπύρες. Καλα ηταν σε σχεση με κατι αλλα που ακουμε...

Αυτό το πρόγραμμα με την επιστροφή δεν το ήξερα! Καλά που μου το είπες! Ισχύει και για καρφούρ; Έχουμε στη γειτονιά καρφούρ εξπρες και θα με βολευε παρα πολυ!

Αχ, τι γλυκιά η κόρη σου!!! Έμαθε και την πεταλούδα! Μπράβο!! :)

Στη δουλειά γυρνάω μέσα Οκτωβρίου που χρονίζει η Κατερίνα και ανυπομονώ πάρα πολύ!!!!! Μου έλειψε η επαφή με τους μαθητές μου! Θα είναι περίοδος αλλαγών για την οικογένεια, εγώ πίσω στο σχολείο, ο Γιάννης παιδικό σταθμό, η Κατερίνα με τη γιαγιά της τα πρωινά... Άσε που έβλεπα στον ύπνο μου ότι δε μας πήραν στον παιδικό του δήμου και πήγα να ζητήσω το λόγο! χαχα! Μάλλον έχω αρχίσει να τα σκέφτομαι όλα αυτά υποσυνείδητα!

ναι ισχυει κ για τα καρφουρ! μαλλον εχεις αγχος απο τωρα κ τα βλεπεις!!! μεγαλες αλλαγες θα εχετε απο οκτωβρη, θα προσαρμοστητε που θα παει!

18 ευρω καλα ειναι νομιζω, θα κανουμε μια ερευνα κ θα δουμε!

καλα κ γνωστη να μην ηταν θα την κυνηγαγα, ειχαμε κανει φιλικη δηλωση κ εχω την υπογραφη της! αυριο θα κανουμε καινουρια.

παω να την ταισω,ξυπνησε!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι πήρα το dvd της βάφτισης και τα δείγματα από τις φωτό! Είναι τέλειες!!!!!!!!!! Έκανε πολύ καλή δουλειά ο τύπος! Όχι όπως στη βάφτιση του Γιαννάκη μου που έπεσα σε άσχετη! Ούτε ένα κοντινό της προκοπής δεν του είχε κάνει... :(

Ανυπομονώ να δω και το άλμπουμ έτοιμο!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πού έχετε χαθεί; Πείτε κανένα νέο!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέχασα να σας πω ότι πήρα το dvd της βάφτισης και τα δείγματα από τις φωτό! Είναι τέλειες!!!!!!!!!! Έκανε πολύ καλή δουλειά ο τύπος! Όχι όπως στη βάφτιση του Γιαννάκη μου που έπεσα σε άσχετη! Ούτε ένα κοντινό της προκοπής δεν του είχε κάνει... :(

Ανυπομονώ να δω και το άλμπουμ έτοιμο!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πού έχετε χαθεί; Πείτε κανένα νέο!

super! μπραβο. ποσο σας πηγε?

πολυ ζεστη καλε! ευτυχως το πιτσι κοιμαται ακομα, σε λιγο θα φαμε το φαγητο μας!

Link to comment
Share on other sites

Πήγε 650 ευρώ για ψηφιακό άλμπουμ (100 φωτο), 3 μικροτερα ψηφιακα για γιαγιαδες και νονά, 4 dvd και κάποιες φωτο σε μεγεθυνση. Θα μας δωσει και το αρχειο σε cd!

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εμεις μια χαρα!

αλεξ αρκετα τα χρηματα. με αυτα που λες στον γαμο πληρωσαμε 1000 ευρω, απλα αργησε πολυ να μας τα φτιαξει γιαυτο ψαχνομαι. αλλα αν δεν βρω στην τιμη που με ενδιαφερει θα ξαναπαω σε αυτον του γαμου. νομιζω βαπτηση κανει αυτος με 450-500.

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια η μπεμπα εκλαιγε ασταματητα απο τις 3 μεχρι τις 4 που εφυγα για δουλεια. της δωσαμε ντεπον, βγαζει 3 δοντια μαζι κ ποναει μαλλον το μαναρι μου! τωρα με πηρε κ ο αντρας μου, μου ειπε οτι εφαγε κ επεσε ξερη για υπνο! ευτυχως!

ηρθε κ η κορη αυτης που με χτυπησε κ καναμε την δηλωση, ουτε διπλωμα δεν ειχε μαλλον, για να στειλει την κορη της, αυτη βαλαμε οτι με χτυπησε. τι να πεις, ανεγκεφαλος κοσμος!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

τι κανετε? πολλες ερημιες!!! που ειστε?

εχτες πηγαμε βολτα σε μια πλατεια με κουνιες κ στον γυρισμο γνωρισαμε 2 μαμαδες, η μια εχει διδυμα κοριτσακια 10 μηνων κ η αλλη ενα κοριτσακι 7! μενουμε πολυ κοντα κ θα παιζουν τα παιδακια μας! τι καλα!!!

ευτυχως δροσισε λιγακι!!!

φιλακιααααααααααααα:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιώτα, καλημέρα! Οι δυο μας απομείναμε τις τελευταίες μέρες! Μανούλες πού είστε;

Βγάλαμε κι εμείς το πρώτο μας δοντάκι! Δεν έκανε καθόλου γκρίνια, ανέβασε όμως ένα 38άρι και ψιλοανησύχησα μέχρι να εμφανιστεί το δοντάκι... Η μπέμπα σου βγάζει πολλά μαζί και γι΄αυτό ζορίζεται η μικρούλα... Άντε, κάνατε και τις γνωριμίες σας, μια χαρούλα! Είναι ωραίο να συναναστρέφεστε με συνομίληκα παιδάκια! Θα το δεις αργότερα!

Τελικά τον πήρανε τον Γιάννη μου στον παιδικό σταθμό της γειτονιάς! Δε βιάζομαι να χαρώ βέβαια, γιατί θα γίνουν και ενστάσεις, αλλά ελπίζω να μη μας πάρουν τη θέση!

Τα χρήματα για τον φωτογράφο είναι όντως αρκετά για τους δύσκολους καιρούς που περνάμε, αλλά επειδή στον Γιάννη την πάτησα ψάχνοντας πιο οικονομική λύση, είπα τώρα να τα δώσω... Ο δικός σου έχει πολύ καλή τιμή και είναι και δοκιμασμένος από το γάμο σας! Μια χαρά!

Όσο για την κυρία που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα, τι να πω;;; Ουδέν σχόλιο! :shock:


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα, καλημέρα! Οι δυο μας απομείναμε τις τελευταίες μέρες! Μανούλες πού είστε;

Βγάλαμε κι εμείς το πρώτο μας δοντάκι! Δεν έκανε καθόλου γκρίνια, ανέβασε όμως ένα 38άρι και ψιλοανησύχησα μέχρι να εμφανιστεί το δοντάκι... Η μπέμπα σου βγάζει πολλά μαζί και γι΄αυτό ζορίζεται η μικρούλα... Άντε, κάνατε και τις γνωριμίες σας, μια χαρούλα! Είναι ωραίο να συναναστρέφεστε με συνομίληκα παιδάκια! Θα το δεις αργότερα!

Τελικά τον πήρανε τον Γιάννη μου στον παιδικό σταθμό της γειτονιάς! Δε βιάζομαι να χαρώ βέβαια, γιατί θα γίνουν και ενστάσεις, αλλά ελπίζω να μη μας πάρουν τη θέση!

Τα χρήματα για τον φωτογράφο είναι όντως αρκετά για τους δύσκολους καιρούς που περνάμε, αλλά επειδή στον Γιάννη την πάτησα ψάχνοντας πιο οικονομική λύση, είπα τώρα να τα δώσω... Ο δικός σου έχει πολύ καλή τιμή και είναι και δοκιμασμένος από το γάμο σας! Μια χαρά!

Όσο για την κυρία που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα, τι να πω;;; Ουδέν σχόλιο! :shock:

καλησπερα! prive το καναμε το καφε!

βγαλατε δοντακι!!!! ουαουυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!! μπραβο! ετσι κ εμενα στο πρωτο ειχε κανει 38,2 για 4 ωρες κ μετα τσουπ! το δοντακι, τα 2 πρωτα ουτε τα καταλαβαμε, στα αλλα μερες μερες κλαιει, αλλες παλι οχι, τι να πω! αχ τι ωραια που τον πηραν τον γιαννακι!, ελπιζω να μην σας παρουν την θεση! τι ειδους ενστασεις ειναι αυτες?

εχω σημερα τραπεζι σε εναν πελατη του αντρα μου κ εχω ξεπατωθει απο εχτες! τωρα θα ξεκινησω μαγειρεματα!

οσο για την παρεα, μου εχουν λειψει οι παρεες, οταν βγαινουμε βγαινουμε οι τρεις μας, η να την παω εγω βολτα στον αγ.ιεροθεο με το καροτσι. 2 φιλες μου, που εξακολουθουμε να κανουμε παρεα ειναι μενουν μακρυα, κ οι αλλες εξαφανιστηκαν, ενταξει ο καθενας εχει την ζωη του κ τις πρωτεραιοτητες του.

ο φωτογραφος καλος ηταν αλλα πολυ αργος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αν και δε γράφω συχνά, σας παρακολουθώ.

alex, μπράβο για το πρώτο σας δοντάκι!!!

Γιώτα, υπομονή με τα δόντια... κι εμείς τα ίδια περνάμε.

Επίσης, υπομονή και με το αυτοκίνητο. Ανεγκέφαλοι υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα.

Εμείς θέλουμε όλη μέρα να είμαστε βόλτα. Όμως δε γίνεται. Το πρωί έχει πάρα πολλή ζέστη. Μόλις δροσίζει το απόγευμα παίρνουμε τους δρόμους.

Το Σάββατο που μας πέρασε είχαμε τη βάφτισή μας. Ο μικρός δεν έκλαψε ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Τώρα τρέχουμε να αλλάξουμε κάποια δώρα. Ευτυχώς όχι πολλά. Ήρθαν μοιρασμένα. Άλλα θα τα φορέσει φέτος, άλλα του χρόνου και αυτά που θα αλλάξουμε θα τα πάρουμε (μάλλον) για του χρόνου.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αν και δε γράφω συχνά, σας παρακολουθώ.

alex, μπράβο για το πρώτο σας δοντάκι!!!

Γιώτα, υπομονή με τα δόντια... κι εμείς τα ίδια περνάμε.

Επίσης, υπομονή και με το αυτοκίνητο. Ανεγκέφαλοι υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα.

Εμείς θέλουμε όλη μέρα να είμαστε βόλτα. Όμως δε γίνεται. Το πρωί έχει πάρα πολλή ζέστη. Μόλις δροσίζει το απόγευμα παίρνουμε τους δρόμους.

Το Σάββατο που μας πέρασε είχαμε τη βάφτισή μας. Ο μικρός δεν έκλαψε ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Τώρα τρέχουμε να αλλάξουμε κάποια δώρα. Ευτυχώς όχι πολλά. Ήρθαν μοιρασμένα. Άλλα θα τα φορέσει φέτος, άλλα του χρόνου και αυτά που θα αλλάξουμε θα τα πάρουμε (μάλλον) για του χρόνου.

να σας ζησει ο νεοφωτιστος!!! τι καλα που δεν εκλαψε! πως τον βγαλατε?

μια χαρα με τα ρουχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...