Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Polixenia ολα θα πανε καλα μην ανυσηχεις !!!!!

Το ταξιδι το εκανα μονη μου τον αλλο μηνα θα ανεβω με τον αντρα μου ειναι δυσκολο γιατι η δουλεια μας ειναι 12 ωρες την ημερα ανοιχτα και ειναι μονος του οταν λειπω επισης ειναι και ο μικρος που θελω να ειναι καποιος απο τους δυο μας μαζι του σε περιπτωση που μας ζητησει!!!!!

Ευτυχως περασε χθες ολη μερα νομιζα οτι ημουν σε πλοιο αντε παλι τον αλλο μηνα παλι αυθημερων αλλα με τον αντρουλη μου!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσια ! Δυο βδομάδες έλειψα κ δεν σας προλαβαινω !!!

Καναμε κι εμεις αυχενική αλλά αποτελεσματα δεν εχω ακόμα γιατι περιμενει κ το αίμα να βγει αλλά οι μετρησεις ήταν όλες καλές δόξα το θεο !! Κοριτσι μας είπε κ ήταν ΄σουπερ βέβαιος κιόλας Η γυναικολογος όμως μας είπε να μην το δλεσουμε κιόλας αφου είναι λιγάκι νωρίς Η αλήθεια είναι πως αυτη τι φορά δεν με νοιάζει καθόλου το φύλο ας είναι οτι να ναι γερό να ναι μόνο όπως θελουμε κι ολες μας άλλωστε για τα σποράκια μας.

Απο συμπληρωματα τι παιρνεται βρε κορίτσια ?? Εγω μονο φολικό , για σίδηρο δεν το αποφασίζω ειδικά ύστερα απο την γαστρεντεριτιδα που έπαθα πρόσφοτα (αφηστε το τι τράβηξα .....) Εχω χαμηλό αιματοκρίτη κ πρέπει να πάρω σύντομα όμως ...

Για τη νηστεια που λέτε νηστεψα κι εγω κ αρκετες μέρες αφου χασαμε τη μαμά μου πρόσφατα κ το ένιωθα πολύ έντονα .. Γαλακτοκομικά μόνο δεν έκοψα.

Αλήθεια η δευτερομανες με τα πρ'ωτα τι γίνεται ? Θελω να πω με τον ύπνο πως τα πάτε γιατί η δικιά μου ξυπνα 5-6 φορες καθε βράδυ κ τα χουμε παιξει με τον σύζυγο ....

Αυτα κοριτσαρες μου η μικρή θέλει να την πάμε για αυτοκινητακια......


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Marigia, συλληπητήρια για τη μητέρα σου... Το λέω όσο πιο ψυχρά μπορώ και σταματάω για να μην σε συγκινήσω στην κατάστασή σου.

Σίδηρο πάρε. Από όσο ξέρω ..σφίγγει, οπότε καλό θα κάνει και στην γαστρεντερίτιδα!

Για να πω την αλήθεια, εγώ ενεργούμαι κανονικά με τον σίδηρο, απλά χτες συνειδητοποίησα ότι οι πόνοι που νιώθω τελικά μπορεί να είναι και από το έντερο. Χτες δηλαδή πονούσα ξανά όπως την Πέμπτη, ξανά κρύος ιδρώτας από φόβο μήπως είναι πόνοι περιόδου, τελικά πως πάω στην τουλέτα μετά από κάνα δυο ώρες και την "κρίσιμη" ώρα με πιάνει ένας πόνος σε όλη την κοιλιά, ακριβώς όπως όταν τρώμε κάτι και μας πειράζει και θέλουμε να πάμε τρέχοντας!! Οπότε μετά ηρέμησα λίγο και κατάλαβα ότι μπορεί να μπερδεύω τους πόνους. Παράξενο μεν, αλλά να που μου συνέβη εμένα κι αυτό...! Να μπερδέψω τους πόνους με αυτούς τις περιόδου!

Με τα παιδάκια σας τα πρώτα τι κάνετε; Πότε τους το είπατε ή πότε θα το πείτε;


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Είμαι ένα πτώμα από κούραση λόγω ότι κάναμε μια εκδρομούλα προς Ευβοια το ΣΚ και η μικρή είχε πολύ γκρίνια και ήθελε όλο αγκαλιές! Δεν μας άφησε λεπτό.Τώρα είμαι στη δουλειά και σκέφτομαι το κρεβάτι μου!!!:rolleyes:

Εγώ της το είπα της μικρούλας μου ότι θα κάνω ένα νινί που τώρα το έχω στην κοιλιά μου και όλο το δείχνει και γελάει!:D Όσο για τον ύπνο, τι να σας πω ρε παιδιά, εμείς κοιμόμαστε όλοι μαζί στο κρεβάτι και μα δούμε τώρα που θα έρθει και η μπέμπα τι θα κάνουμε!:shock

Από συμπληρώματα παίρνω pregnacare, βιταμίνες οι οποίες μου φέρνουν εμετό! Οπότε μία τις παίρνω μία τις ξεχνάω!:rolleyes: Από σίδηρο παίρνω fero-folic.

Aυτά τα ολίγα, φιλιάαααα...


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Της το είπες ε; Ρωτάω γιατί άκουσα έναν γιατρό να λέει ότι πριν τον 5ο δεν πρέπει να το λέμε στα παιδιά. Τώρα κατά πόσο στέκει δεν το ξέρω και είναι και το θέμα αν μπορείς να το κρύψεις ή όχι.


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έ ναι το λένε για να σιγουρευτούμε ότι όλα πάνε καλά με την κύηση, λογικό!

Τώρα η δικιά μου μωρέ είναι πολύ μωρό, δεν νομίζω ότι το έχει πολύ στο μυαλό της. Όταν της το λέω χαίρεται, διαφορετικά αν δεν της πω κάτι, ούτε που ασχολείται.


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Μωρό είναι ακόμα.

Πάντως λίγες μου φαινόμαστε για Οκτώβριο βρε κορίτσια... Τι γίνεται... Είμαστε λιγομίλητες ή τα ζευγάρια δεν έχουν και πολύ διάθεση για τρέλες τον Ιανουάριο....;!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Εμεις Μαριγια μου ευτυχως δεν εχουμε κανενα προβλημα με τον υπνο κοιματε 10:30 το βραδυ και ξυπναει 10:30 το πρωι επισης ενα 2ωρο το μεσημερι ......γενικα ειναι πολυ συνεργασιμο παιδακι αφου εκτος το σπορακι να ειναι γερό με τον αντρα μου λεμε μακαρι να μοιαζει στο πρωτο δε μας παιδεψε καθολου ουτε στον υπνο, ουτε στο θηλασμο, ουτε στο φαγητο σε τιποτα!!!!

Επισης δεν εχει κοιμηθει ποτε μα ποτε στο κρεβατι μας και ετσι δεν εχει μαθει και οταν εχει καμμια φορα πυρετο και το παιρνω αν δεν τον παω στο κρεβατι του δεν κοιματε!

Philoxenia εμεις του το ειπαμε απο την αρχη για το αδερφακι του και εχει πολυ γελειο παει στη κοιλια μου και λεει ¨αδελφακι τι κανεις ανοιξε την πορτα να παιξουμε σε περιμενω¨ επισης μια μερα ετρωγε και μολις τελειωσε ερχετε στη κοιλια μου και λεει ¨αδελφακι εγω εφαγα φαε και συ λιγο και εβαζε ψυχουλακια πανω στη κοιλια μου¨

Γενικα επειδη ειχαμε σκοπο και για δευτερο παντα του ελεγα τα παιχνιδια μας ειναι και για το αδελφακι σου, τα ρουχα που δεν σου κανουν θα τα φυλαξουμε για το αδελφακι σου τον προετοιμαζω γενικως!

Αφου τον ρωτας ποιανου ειναι τοσα παιχνιδια που εχεις και απανταει ειναι για τα αδελφακια μου και για τα παιδακια που ερχονται να παιξουμε!!!!

Εχουμε πολυ γελειο μεχρι στιγμης.....


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!

Philoxenia εμεις του το ειπαμε απο την αρχη για το αδερφακι του και εχει πολυ γελειο παει στη κοιλια μου και λεει ¨αδελφακι τι κανεις ανοιξε την πορτα να παιξουμε σε περιμενω¨ επισης μια μερα ετρωγε και μολις τελειωσε ερχετε στη κοιλια μου και λεει ¨αδελφακι εγω εφαγα φαε και συ λιγο και εβαζε ψυχουλακια πανω στη κοιλια μου

Πολύ αστείο αυτό με τα ψιχουλάκια!! Αλλά πιο πολύ γέλασα με το ... Philoxenia!! χαχαχα. Όχι καμιά σχέση το nick name μου με την έκθεση Τουρισμού!!


UbPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ αστείο αυτό με τα ψιχουλάκια!! Αλλά πιο πολύ γέλασα με το ... Philoxenia!! χαχαχα. Όχι καμιά σχέση το nick name μου με την έκθεση Τουρισμού!!

Αχ χιλια συγνωμη και να φανταστεις οτι παραπανω σε εγραψα σωστα!

Και δεν μου εκανε και εντυπωση θεωρησα οτι το εβαλες και καλα οτι περιμενω το μωρακι μου ολο φιλοξενια ασε το εχω χασει και παλι συγνωμη!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγες μου φαινόμαστε για Οκτώβριο βρε κορίτσια... Τι γίνεται... Είμαστε λιγομίλητες ή τα ζευγάρια δεν έχουν και πολύ διάθεση για τρέλες τον Ιανουάριο....;!

λιγες μαλλον στο site... εγω ειμαι απο νησι και εκτος οτι βλεπω κοιλιτσες παντου στο νησι ξερω πολλες που ειναι πανω κατω στον ιδιο μηνα με μενα! τωρα να φταιει οτι ειμαι κ εγω κ το παρατηρω πιο ευκολα?? δεν ξερω παντως μου εχει κανει εντυπωση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες κ φιλακια στα μπεμπακια σας!!!

Χαθηκα για λιγες μερες.......συγχωρεστε με!!!!:shock::tongue:

Εμεις ειχαμε υπερηχο Δευτερα βραδυ κ μας ειπε ο γιατρος οτι μαλλον κ τα 2 ειναι αγορια!!!Το ενα που ειναι σιγουρο ειναι 236 γρ κ το αλλο ειναι 214!!!

Τωρα με εβαλε παλι σχετικα γρηγορα στις 19 Μαιου.....μηπως εκει εξακριβωσουμε τι γινεται αλλα να σας πω την αληθεια κοριτσακια θελαμε με τον αντρα μου αλλα δεν ειναι να παραπονιεμαι γιατι με πολυ κοπο τα καταφεραμε λογω 4 σπερματεγχυσεων κ 2 εξωσωματικων.......

Εσεις ειστε καλα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...