Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Εγώ σήμερα ξεκίνησα με πονοκεφάλους. Εύχομαι να είναι λόγω του καιρού. 

Ναυτιες ευτυχώς όχι έως τώρα. Στην πρώτη με ταλαιπωρησαν αρκετούς μήνες και το φοβάμαι. 


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , fionita είπε:

ναυτιες αρκετες εσυυυ

κοριτσια ευχομε καλη εγκυμοσινη σε ολες σας ..θα εχουμε το καλυτερο δωρο θα μας βρει το 2020 με τα μωρακια μας ..εγω 7 εβδομαδων ακουσαμε καρδουλα εσεις:x

Εχω προς παρον που και που καμια ζαλαδα! αλλα νομζω ειναι νωρις ακομα για μενα τα συμπτωματα! εσυ ποσο εβδομαδων εισαι; να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!το πρωτο σου μωρακι ειναι; 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Kellitsa είπε:

Καλέ θυμηστε μου. Πότε ακούμε καρδούλα; 8 εβδομάδων και μετά; 

γεια σ ..εγω ακουσα τωρα 7 εβδομαδων..πηγα πριν 10 μερες να ακουσω γιατι μου ειπε η γυναικολογος οτι εισαι 7 εβδομαδων αλλα τοτε δεν ακουσαμε ανυσιχισα λιγο αλλα ολα καλα ..απλα εγινε πιο μετα η ωριξια και οχι ετσι οπως τα υπολογιζε..καλη επυτιχια:x

Just now, Myrtoulita είπε:

Εχω προς παρον που και που καμια ζαλαδα! αλλα νομζω ειναι νωρις ακομα για μενα τα συμπτωματα! εσυ ποσο εβδομαδων εισαι; να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!το πρωτο σου μωρακι ειναι; 

τωρα 7 εβδομαδων ειμαι εσυ ..σε ευχαριστω πολυ και εσυ το ιδιο ..ναι το πρωτο εσενα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

γεια σ ..εγω ακουσα τωρα 7 εβδομαδων..πηγα πριν 10 μερες να ακουσω γιατι μου ειπε η γυναικολογος οτι εισαι 7 εβδομαδων αλλα τοτε δεν ακουσαμε ανυσιχισα λιγο αλλα ολα καλα ..απλα εγινε πιο μετα η ωριξια και οχι ετσι οπως τα υπολογιζε..καλη επυτιχια:x

τωρα 7 εβδομαδων ειμαι εσυ ..σε ευχαριστω πολυ και εσυ το ιδιο ..ναι το πρωτο εσενα;

εμενα το 2ο...δεν εχω παει ακομα στο γιατρο,εχω ραντεβου μεσα στην εβδομαδα! απο οτι υπολογιζω πρεπει να διανυω την πεμπτη εβδομαδα!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

εμενα το 2ο...δεν εχω παει ακομα στο γιατρο,εχω ραντεβου μεσα στην εβδομαδα! απο οτι υπολογιζω πρεπει να διανυω την πεμπτη εβδομαδα!

με το καλο ...εμενα με ταραξε στις χοριακες οταν δεν το ακουσαμε και ανυσιιχισα ..οι τιμες ηταν υψηλες αλλα μου ελεγε οτι πρεπει να διπλασιαστι και δεν διπλασιαζοταν..σε αγχονογν τζαμπα μερικες φορες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, fionita είπε:

με το καλο ...εμενα με ταραξε στις χοριακες οταν δεν το ακουσαμε και ανυσιιχισα ..οι τιμες ηταν υψηλες αλλα μου ελεγε οτι πρεπει να διπλασιαστι και δεν διπλασιαζοταν..σε αγχονογν τζαμπα μερικες φορες

κι εγω βασικα τωρα θα παω για να δουμε σακο κ σπορακι και θα ξαναπαω λογικα γυρω στις 8 εβδομαδες για να ακουσουμε καρδουλα...ετσι ειχαμε κανει και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη γιατι καμια φορα δεν ακουγεται η καρδουλα πριν τις 8 εβδομαδες οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε αδικα

ποτε σου εδωσε πητ;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellitsa είπε:

@Myrtoulita Είμαστε μάλλον ίδια εβδομάδα και στο δεύτερο παιδακι. Μας βλέπω να γενναμε μαζί. Χαχα

Αθήνα είμαστε ολες; 

Αυριο εχεις εσυ γιατρο; περιμενουμε νεα σου!! να δουμε τι πητ θα σου δωσει...εγω θα γεννησω καλος εχοντων των πραγματων με καισαρικη γτ και το πρωτο με καισαρικη το εκανα οποτε λογικα θα γεννησω λιγο νωριτερα απο την πητ που θα μου δωσει...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

κι εγω βασικα τωρα θα παω για να δουμε σακο κ σπορακι και θα ξαναπαω λογικα γυρω στις 8 εβδομαδες για να ακουσουμε καρδουλα...ετσι ειχαμε κανει και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη γιατι καμια φορα δεν ακουγεται η καρδουλα πριν τις 8 εβδομαδες οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε αδικα

ποτε σου εδωσε πητ;

10 /12/19  οποτε και εσυ καπου εκει κοντα με εμενα θα γεννησης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, γεια σας, κι από εμένα. Είμαι νέα στο φόρουμ. Ευχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Εμείς μόλις επιστρέψαμε από διακοπές μπαίνοντας στο σπίτι κάνω τεστ καθώς είχα υποψίες και ήταν θετικό(το οποίο ακολούθησαν κι άλλα:-D )Έτσι το Σάββατο επιβεβαιωσε κι ο γυναικολογος ότι είμαι 6 εβδομάδων και ακούσαμε χτύπο καρδιάς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, G. K είπε:

Κορίτσια, γεια σας, κι από εμένα. Είμαι νέα στο φόρουμ. Ευχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Εμείς μόλις επιστρέψαμε από διακοπές μπαίνοντας στο σπίτι κάνω τεστ καθώς είχα υποψίες και ήταν θετικό(το οποίο ακολούθησαν κι άλλα:-D )Έτσι το Σάββατο επιβεβαιωσε κι ο γυναικολογος ότι είμαι 6 εβδομάδων και ακούσαμε χτύπο καρδιάς!!

Μπραβο κοριτσι μου με το καλο!! Το πρωτο σου ειναι; ειχες μερες καθυστερηση; Απο συμπτωματα εχεις κατι;; πες μας κι εσυ αν σου ειπε πητ! εγω θα παω τεταρτη στον γιατρο...ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα!

18 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

ναι καπου εκει το υπολογιζω κι εγω!!

λαθος κοριτσια...εγω το υπολογιζω μεχρι αρχες Γεναρη...μπερδευτηκα!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Myrtoulita είπε:

Μπραβο κοριτσι μου με το καλο!! Το πρωτο σου ειναι; ειχες μερες καθυστερηση; Απο συμπτωματα εχεις κατι;; πες μας κι εσυ αν σου ειπε πητ! εγω θα παω τεταρτη στον γιατρο...ειμαι στην πεμπτη εβδομαδα!

λαθος κοριτσια...εγω το υπολογιζω μεχρι αρχες Γεναρη...μπερδευτηκα!

Να'στε καλα! Ειναι το πρωτο μου και είχα καθυστέρηση 5 με 6 ημέρες.Ωστοσο λογω πολυκυστικων δεν παραξενευτηκα, αντιθετως μια καθυστερηση ηταν συνηθης για εμενα.. Μαλιστα είχα πονους περιοδου οποτε θεωρουσα οτι θα ερθει συντομως! Περασαν οι ημερες τα ποναλακια εκει και περιοδος αφαντη.. Ειχα και λιγη ναυτια και λεω λες;;! ΠΗΤ εχω 28/12/19. Ομως λογω ενος θεματος υγειας παλαιοτερου (ενδοκρανια υπερταση), μου ειχαν πει τοτε οτι καλο θα ηταν να κανω καισαρικη, οταν ερθει η στιγμη.. Οποτε θα δουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2019 at 4:23 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου κοπέλα μου,και με το καλό και αυτό το νινάκι!!απο συμπτώματα ευτυχώς δεν έκανα κανέναν εμετό ακομη!και ελπίζω να μην κανώ,γιατι έχω να κάνω απ τα 11(31 είμαι τωρα)έχω ενα θεματάκιιι φοβάμαι να κάνω εμετο!ολοκληρη γαιδούρα!χιχιχι εχω όμως αρκετές αναγούλες απ την αρχή,κούρες που και που,μου μυρίζουνε έντονα όλα και δεν εχω πολύ ορεξη για φαγητό ούτε καν για γλυκά που εγω ετρωγα μπορει και 3 παγωτα την ημερα!χαχαχ επίσης,το στομα μου εχει μονιμως μια αθλια γευση..ειδικα μετα το φαγητο,υποφερω απο αυτην την γευση..οποτε τρωω μου καθονται σαν πετρες ολα στο στομαχι..επισης εχω πολυυ πρησμενο στηθος και ποναει...που και που πονακια περιοδου αλλα πλεον πολυυυ σπανια..στην αρχη ητανε πιο συχνα,απ την 6η και μετα τα πονακια μειωθηκαν..υπαρχουν μερες που ξεπρηζεται το στηθος μου,και στις αρχες ετρεχα στον γιατρο γιατι φοβομουνα!αλλα τωρα το καταλαβα οτι ετσι γινεται πλεον και δεν ανησυχω!αυτα πανω κατω,α και λιγη υπνηλια..εχω καλη εγκυμοσυνη σε γενικες γραμμες,δεν εχω παραπονο!εσυ πως πας απο συμπτωματα???

Κοριτσια μου μανιυλα Δεκεμβριου 2018 εδω μαζι με τη @ΒαλεντιναΧρηστος τα ζησαμε ολα μερα με τη μερα!Και τωρα λεμε για δοντια σαλια υπνους κ αυπνιες!Ποσο συγκηνηθηκα που ειδα την ομαδα σας!καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!Να ζησετε αυτο το θαυμα της ζωης στο επακρο κ να κρατησετε τα μπεμπακια σας αγκαλια σφιχτα κ να νιωσετε τη χαρα της ζωης!!Ειδα το μνμ σου κ μου θυμησες εμενα απο 10 χρονων ειχα να κανω εμμετο τον ΕΤΡΕΜΑ κ ξεπατωθηκα στους εμμετους μεχρι το 4ο μηνα νομιζα οτι δε θα ξαναφτιαξει η γευση μου αλλα τελικα κ η γευση εφτιαξε μια μερα ξαφνικα γυρω στις 16 εβδομαδες κ με τον εμμετι πηρα το κολαι τιποτα δεν ητανε!

  • Μου αρέσει 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...