Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Μαζευόμαστε, εύγε! 

Να σας πω τώρα που ξεκινήσατε τα συμπτώματα. Από φούσκωμα πως πάτε; εγώ ξεκίνησα τα παντελόνια εγκυμοσύνης. Είναι πολύ νωρίς να φουσκωσω, το ξέρω. Ίσως είναι κατακράτηση. Αλλά το κουμπί των τζιν δεν κλείνει εύκολα και δεν αντέχω την πίεση. 

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να δω πως πάω με την αποκόλληση. Δεν αντέχω αυτό το άγχος. Ευτυχώς δεν υπάρχει σύμπτωμα ως τώρα. 

  • Μου αρέσει 1

WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kellitsa είπε:

Καλημέρα στην παρέα. Μαζευόμαστε, εύγε! 

Να σας πω τώρα που ξεκινήσατε τα συμπτώματα. Από φούσκωμα πως πάτε; εγώ ξεκίνησα τα παντελόνια εγκυμοσύνης. Είναι πολύ νωρίς να φουσκωσω, το ξέρω. Ίσως είναι κατακράτηση. Αλλά το κουμπί των τζιν δεν κλείνει εύκολα και δεν αντέχω την πίεση. 

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να δω πως πάω με την αποκόλληση. Δεν αντέχω αυτό το άγχος. Ευτυχώς δεν υπάρχει σύμπτωμα ως τώρα. 

ολα καλα θα σου πανε!! οσο για τα τζιν ειχα το ιδιο θεμα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ χθες που ειχα βγει σε καποια φαση δεν αντεξα κι εγω την πιεση και ανοιξα το κουμπι χαχαχα τι να κανω...παντελονια εγκυμοσυνης δεν νομιζω να φορεσω ακομα...κατα τον τριτο μηνα νομιζω...

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

@Linaki.24 τι εγινε κοριτσι μου πηγες στον γιατρο; πες μας νεα σου οποτε μπορεσεις!!

Πήγα πήγα!!!!!!!!! Είδαμε το μικρο μας θαυματακι κ ειμαι ερωτευμένη μαζι του!!!!!!! Είναι το πιο όμορφο μπιζελακι!! Θα γινω χαζομαμα νομιζω....

13 ώρες πρίν, fionita είπε:

μελουσες μαμαδες εχετε παρατηρηση αλλαγες στο δερμα σας να γινετε πιο λιπαρο,να βγαζετε σπυρακια??

Ναιιι εγω πολλα σπυρακια.... :/

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Linaki.24 είπε:

Πήγα πήγα!!!!!!!!! Είδαμε το μικρο μας θαυματακι κ ειμαι ερωτευμένη μαζι του!!!!!!! Είναι το πιο όμορφο μπιζελακι!! Θα γινω χαζομαμα νομιζω....

Ναιιι εγω πολλα σπυρακια.... :/

Μπραβο κοριτσι μου!! Ακουσατε κ καρδουλα;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

ολα καλα θα σου πανε!! οσο για τα τζιν ειχα το ιδιο θεμα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ χθες που ειχα βγει σε καποια φαση δεν αντεξα κι εγω την πιεση και ανοιξα το κουμπι χαχαχα τι να κανω...παντελονια εγκυμοσυνης δεν νομιζω να φορεσω ακομα...κατα τον τριτο μηνα νομιζω...

Εγώ επειδή γενικά φοράω μόνο βρακες και παντελονες φαρδιές δεν έχω πάρει ποτέ ρούχα εγκυμοσύνης πέρα από ένα κολάν! Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα φουσκώσει πολύ νωρίς όμως! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ επειδή γενικά φοράω μόνο βρακες και παντελονες φαρδιές δεν έχω πάρει ποτέ ρούχα εγκυμοσύνης πέρα από ένα κολάν! Στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα φουσκώσει πολύ νωρίς όμως! 

αληθεια απο ποτε δηλ; εχω ακουσει κι εγω οτι στις επομενες εγκυμοσυνες φουσκωνεις πιο γρηγορα απο την πρωτη αλλα λογω του οτι ειμαι αρκετα αδυνατη δεν ξερω...θα δειξει;-)


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

αληθεια απο ποτε δηλ; εχω ακουσει κι εγω οτι στις επομενες εγκυμοσυνες φουσκωνεις πιο γρηγορα απο την πρωτη αλλα λογω του οτι ειμαι αρκετα αδυνατη δεν ξερω...θα δειξει;-)

Από τον 4ο είχα κοιλιά κανονικά! Ναι, επειδή πλέον το σώμα γνωρίζει την κατάσταση της εγκυμοσύνης προετοιμάζεται από πριν! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο κλείνω την 8η σίγουρα δεν είχα αυτή τη κοιλιά πριν ένα μηνα

στη πρώτη εγκυμοσύνη ενώ κατέληξα να έχω τεράστια κοιλιά άργησε να φανεί 

Παντελόνια εγκυμοσυνης τότε είχα πάρει στη 13-14η εβδομάδα , τώρα με βλέπω να  τα βάζω σε 2-3 βδομαδες 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Εγώ αύριο κλείνω την 8η σίγουρα δεν είχα αυτή τη κοιλιά πριν ένα μηνα

στη πρώτη εγκυμοσύνη ενώ κατέληξα να έχω τεράστια κοιλιά άργησε να φανεί 

Παντελόνια εγκυμοσυνης τότε είχα πάρει στη 13-14η εβδομάδα , τώρα με βλέπω να  τα βάζω σε 2-3 βδομαδες 

Εγώ να σας πω την αλήθεια τα έχω τα κιλακια μου γιατί δεν πρόλαβα να τα χάσω! Οποτε με βολεύει να λέω ότι είμαι έγκυος και όχι χοντρουλα! Αχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποια ενδιαφέρεται πήρα από το Orchestra δύο παντελόνια που δε φαίνονται εγκυμοσύνης. Απλώς είναι ελαστικά. 

Σήμερα έγινε και η ανακοίνωση στη δουλειά, όλα καλά. 

Χαίρομαι που έχουμε ωραία νέα με τα σποράκια σας όσες τα είδατε!πάντα τέτοια! 

  • Μου αρέσει 1

WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kellitsa είπε:

Πάντως όποια ενδιαφέρεται πήρα από το Orchestra δύο παντελόνια που δε φαίνονται εγκυμοσύνης. Απλώς είναι ελαστικά. 

Σήμερα έγινε και η ανακοίνωση στη δουλειά, όλα καλά. 

Χαίρομαι που έχουμε ωραία νέα με τα σποράκια σας όσες τα είδατε!πάντα τέτοια! 

Θυμησε μου ποσών εβδομάδων είσαι και το είπες στη δουλειά; Εγώ μετά την αυχενική σκέφτομαι εκτός κι αν φαίνεται πολύ 

παντελόνια έχω h&m απ τη πρωτη

Με είχαν βολεψει 

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ να σας πω την αλήθεια τα έχω τα κιλακια μου γιατί δεν πρόλαβα να τα χάσω! Οποτε με βολεύει να λέω ότι είμαι έγκυος και όχι χοντρουλα! Αχαχαχαχαχα

Κι εγώ ζουμερουλα ήμουν και είμαι 

ηθελα να χάσω λίγα κιλά πριν μεινω αλλά δε πειράζει  όλα μαζί μετά 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Θυμησε μου ποσών εβδομάδων είσαι και το είπες στη δουλειά; Εγώ μετά την αυχενική σκέφτομαι εκτός κι αν φαίνεται πολύ 

παντελόνια έχω h&m απ τη πρωτη

Με είχαν βολεψει 

Κι εγώ ζουμερουλα ήμουν και είμαι 

ηθελα να χάσω λίγα κιλά πριν μεινω αλλά δε πειράζει  όλα μαζί μετά 

Όταν λες ζουμερουλα πόσο εννοείς;;; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2019 at 11:23 ΠΜ, Kellitsa είπε:

Καλημέρα. Βλεπω η αποκόλληση είναι must. Εύχομαι να την ξεπεράσουμε όλες μας. Έχω στεναχωρηθει αρκετά από προχθές, δεν το κρύβω. Κάνω ότι πρέπει για να μη χρειαστεί να μείνω στο σπίτι ή στο κρεβάτι. Και το παιδάκι μου δε θα μπορώ να φροντίσω και το σπίτι γενικά και η δουλειά μου είναι απαιτητική. Ευτυχώς δεν έχω ορθοστασία. Οπότε ίσως και να το παλέψω. 

Γενικά όμως περπατούσα 1,5 χλμ το πρωί και άλλο τόσο το απόγευμα. Πάει αυτό. Τώρα πάω με το τρένο και περπατώ σαν την κοτουλα. Δουλειές τα βασικά, ένα φαΐ. Αλλά γενικά πιστεύω θα μου μείνει η φοβία. 

Εν τω μεταξύ, αυτά τα utrogestan έχουν παρενέργειες; χθες λίγο πριν σχολάσω με έπιασε μια ζαλάδα. Μιλάμε γύρναγε ο κόσμος! Τι αέρα πήρα, τι γλυκό έφαγα. Έκανε μισή ώρα να μου περάσει. Απαίσια αίσθηση. 

Στο πρώτο είχα ναυτιες, τώρα θα με πάει με ζαλάδες; αν και θυμάμαι είχαν ξεκινήσει τα όργανα λίγο πιο μετά, γύρω στην 8η-9η. 

Και εγώ περνώ προγεστερονη και κάποιες στιγμές μ έρχεται απίστευτη ζαλαδα αλλά όχι συνέχεια.....εσενα ο γιατρός σου με τη αποκόλληση σου είπε να είσαι ξάπλα....Εγώ και ξάπλα είμαι και έχω όλη μέρα αναγουλες από την 5η εβδομαδα... .Εσύ σε τι εβδομάδα είσαι ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Και εγώ περνώ προγεστερονη και κάποιες στιγμές μ έρχεται απίστευτη ζαλαδα αλλά όχι συνέχεια.....εσενα ο γιατρός σου με τη αποκόλληση σου είπε να είσαι ξάπλα....Εγώ και ξάπλα είμαι και έχω όλη μέρα αναγουλες από την 5η εβδομαδα... .Εσύ σε τι εβδομάδα είσαι ;;

Είχα φοβερές ζαλάδες αλλά από προχθές τα βάζω κολπικά και τελείωσε η ιστορία. Όχι δεν είμαι ξάπλα, γιατί δεν έχω ούτε αίμα, ούτε καφέ ως τώρα. Τώρα είμαι 6η εβδομάδα. 

Ναι στη δουλειά το είπα κυρίως λόγω αποκόλλησης αν χρειαζοταν να μείνω σπίτι μην το πω από το τηλ. Δε θα ήταν ωραίο. Εντάξει είμαι 4 χρόνια εκεί, έχω αντικαταστήσει ήδη δύο έγκυες. οικογενειακή επιχείρηση είναι. Οπότε είχα πολύ καλές αντιδράσεις. 


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Όταν λες ζουμερουλα πόσο εννοείς;;; 

65 κιλά 1,66

Just now, Kellitsa είπε:

Είχα φοβερές ζαλάδες αλλά από προχθές τα βάζω κολπικά και τελείωσε η ιστορία. Όχι δεν είμαι ξάπλα, γιατί δεν έχω ούτε αίμα, ούτε καφέ ως τώρα. Τώρα είμαι 6η εβδομάδα. 

Ναι στη δουλειά το είπα κυρίως λόγω αποκόλλησης αν χρειαζοταν να μείνω σπίτι μην το πω από το τηλ. Δε θα ήταν ωραίο. Εντάξει είμαι 4 χρόνια εκεί, έχω αντικαταστήσει ήδη δύο έγκυες. οικογενειακή επιχείρηση είναι. Οπότε είχα πολύ καλές αντιδράσεις. 

Κι εγώ στη πρώτη που είχα Αιμα από 5+ το είχα πει 

Τώρα όσο γίνεται θα το κρύψω 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...