Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

3 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Όσον αφορά τα δόντια, ακόμα δεν τα βουρτσιζουμε γιατί είναι πολύ ευπλαστα. Τουλάχιστον εμένα αυτό μού λένε. 

Όχι δεν είναι με τηλεργασια, δουλεύω κανονικά. Απλά κανονίζω να δουλεύω απόγευμα-βράδυ που είναι ο σύζυγος σπίτι και προσέχει εκείνος τα παιδιά. 

Ακόμη δεν κάναμε βάφτιση, πρώτα ο Θεός το φθινόπωρο λογικά!!! 

Τα δοντάκια τα βουρτσίζουμε απο την στιγμή που εμφανίζονται. Είναι λάθος νομίζω αυτο που σου λένε. Ειδικά οταν ξεκινάνε και τις στερεες.

Αα οκ για την δουλεια. Βραδυ εγω δεν θελω γιατι θέλω να τον κάνουμε μπανάκι με τον άντρα μου και να τον κοιμίζω. 

Ωχ δυσκολα λίγο για τη μικρή μιας που θα ειναι 1½ τότε. Εμεις το πιεσαμε γιατι ειναι ενα μυστηριο αρκετα "βασανιστικό" για τα μωρα και ήθελα να τον βαφτίσουμε οσο πιο μικρούλης γινόταν.

2 hours ago, Νεκταρινακι said:

Καλημέρα κοπέλα μου! Αχ το βούρτσισμα είναι πονεμένη ιστορία... Κ μένα δε θέλει να της τα κάνω. Της έχω πάρει μια παιδική καλή οδοντόβουρτσα (από τη μία είναι μασητικό κ από την άλλη οδοντόβουρτσα) κ της τη δίνω κ τη μασουλαει. Μπορώ να πω ότι την πηγαίνει σε όλα τα δόντια κ με το παιχνίδι που κ που καταφέρνω κ εγώ να της τα κάνω λίγο. Πχ μπροστά στον καθρέφτη κ πάντα μαζί της βουρτσιζω κ γω τα δικά μου.

Αν δε θέλει οδοντόκρεμα δε χρειάζεται να βάλει, δεν είναι απαραίτητο ακόμα, εφόσον το φθόριο απαγορεύεται.

Σιγά σιγά θα το συνηθίσουν ελπίζω!!

Αυτό το εσωτερικό ρολόι που έχουν πάντως είναι εκπληκτικό! Βρέξει χιονίσει η ώρα ξυπνήματος δεν αλλάζει χαχαχα!!

Καλά πήρα 2 χωρίς φθόριο εννοείται αλλα τιποτα οι γευσεις άκυρες. Αυτο με τον καθρευτη και να βουρτσιζω και γω τα δικα μου πρεπει να το εφαρμωσω και γω. Εγω του δίνω την οδοντόβουρτσα και τα ψιλοτριβει μονος του λιγο παιχνιδι και γω και του την κατευθύνω. Πόσες φορές της τα κάνεις? Εγω μόνο 1 το βράδυ αλλα σιγα σιγα θα ξεκινήσω 3 φορες.

Καλά με το ρολόι δεν το συζητώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Κουδουνίστρα είπε:

Τα δοντάκια τα βουρτσίζουμε απο την στιγμή που εμφανίζονται. Είναι λάθος νομίζω αυτο που σου λένε. Ειδικά οταν ξεκινάνε και τις στερεες.

Αα οκ για την δουλεια. Βραδυ εγω δεν θελω γιατι θέλω να τον κάνουμε μπανάκι με τον άντρα μου και να τον κοιμίζω. 

Ωχ δυσκολα λίγο για τη μικρή μιας που θα ειναι 1½ τότε. Εμεις το πιεσαμε γιατι ειναι ενα μυστηριο αρκετα "βασανιστικό" για τα μωρα και ήθελα να τον βαφτίσουμε οσο πιο μικρούλης γινόταν.

Καλά πήρα 2 χωρίς φθόριο εννοείται αλλα τιποτα οι γευσεις άκυρες. Αυτο με τον καθρευτη και να βουρτσιζω και γω τα δικα μου πρεπει να το εφαρμωσω και γω. Εγω του δίνω την οδοντόβουρτσα και τα ψιλοτριβει μονος του λιγο παιχνιδι και γω και του την κατευθύνω. Πόσες φορές της τα κάνεις? Εγω μόνο 1 το βράδυ αλλα σιγα σιγα θα ξεκινήσω 3 φορες.

Καλά με το ρολόι δεν το συζητώ !

Κορίτσι μου μια φορά τη μέρα της τα κάνω, το βράδυ μετά το γάλα. Όσο και όπως μπορώ γιατί δε θέλω να την πιέζω κ να κλαίει. Κοιτάζω κάθε μέρα αν μαζεύουν τροφές ώστε να έχω το νου μου κ ελπίζω σύντομα κάποια στιγμή να το δέχεται πιο θετικά. Τώρα γενικά αν με ρωτάς, 2 φορές την ημέρα καλού βουρτσίσματος είναι μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 13/3/2021 at 10:31 ΜΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό εύχομαι. Δουλεια κανεις ακομα ιδιαίτερα ή εισαι καπου πιο μόνιμη? Ποτε εχεις ΠΗΤ?

Το @Nektarinaki και το @Νεκταρινακι τι κάνουν? Πως πάνε τα μωράκια σας?

Α καλααα αυτό τώρα το είδα!!!νωρίς νωρίς!!!χαχαχαχα τι κάνετε βρε κοριτσια;;;πως πάνε τα μωρακια σας;;;εμένα είναι μια χαρά!περπατάει,μιλάει,είναι μια γλυκα το αστέρι μου!!!και μεις πλένουμε κανονικά τα δοντάκια μας από 12 μηνων!

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 6/2/2021 at 2:37 PM, Nektarinaki said:

Α καλααα αυτό τώρα το είδα!!!νωρίς νωρίς!!!χαχαχαχα τι κάνετε βρε κοριτσια;;;πως πάνε τα μωρακια σας;;;εμένα είναι μια χαρά!περπατάει,μιλάει,είναι μια γλυκα το αστέρι μου!!!και μεις πλένουμε κανονικά τα δοντάκια μας από 12 μηνων!

Μπραβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι. Εμείς εχουμε ακόμα θεμα λίγο με την διατροφή μιας και είμαστε πολυ επιλεκτικοί και με το βούρτσισμα των δοντιών. Δεν το θελει με τίποτα. Προσπαθούμε μαζί μπας και εγω τα δικα μου και εκείνος τα δικα του αλλα τίποτα. Ξεμαλιάζουμε μονο τις οδοντόβουρτες αχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2021 at 3:52 ΜΜ, Κουδουνίστρα είπε:

Τα δοντάκια τα βουρτσίζουμε απο την στιγμή που εμφανίζονται. Είναι λάθος νομίζω αυτο που σου λένε. Ειδικά οταν ξεκινάνε και τις στερεες.

Αα οκ για την δουλεια. Βραδυ εγω δεν θελω γιατι θέλω να τον κάνουμε μπανάκι με τον άντρα μου και να τον κοιμίζω. 

Ωχ δυσκολα λίγο για τη μικρή μιας που θα ειναι 1½ τότε. Εμεις το πιεσαμε γιατι ειναι ενα μυστηριο αρκετα "βασανιστικό" για τα μωρα και ήθελα να τον βαφτίσουμε οσο πιο μικρούλης γινόταν.

Καλά πήρα 2 χωρίς φθόριο εννοείται αλλα τιποτα οι γευσεις άκυρες. Αυτο με τον καθρευτη και να βουρτσιζω και γω τα δικα μου πρεπει να το εφαρμωσω και γω. Εγω του δίνω την οδοντόβουρτσα και τα ψιλοτριβει μονος του λιγο παιχνιδι και γω και του την κατευθύνω. Πόσες φορές της τα κάνεις? Εγω μόνο 1 το βράδυ αλλα σιγα σιγα θα ξεκινήσω 3 φορες.

Καλά με το ρολόι δεν το συζητώ !

Δεν ξέρω αν είναι λάθος, και οι 2 παιδίατροι που είχα το ίδιο μού έλεγαν. Εχω πάρει ένα βουρτσάκι σιλικόνης ισα ίσα να την ξεγελάω γιατί μάς βλέπει όλους και θέλει κι εκείνη. 

Κορίτσια εγώ έχω τεράστιο θέμα με το φαγητό δεν την πιάνω πουθενά!!!! Τής φτιάχνω κάτι και πότε το τρώει και πότε όχι.... Έχουμε κυνήγι με το φαγητό........... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...