Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα νινακια μας και εγω 5,6 εβδομάδων πήγα στο γιατρό σήμερα είδαμε το σάκο και το σπορακι και θα πάω πάλι σε μία βδομάδα για να ακούσουμε και καρδούλα! Δεύτερο παιδάκι μου μετά από 10 χρόνια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μου μανιυλα Δεκεμβριου 2018 εδω μαζι με τη @ΒαλεντιναΧρηστος τα ζησαμε ολα μερα με τη μερα!Και τωρα λεμε για δοντια σαλια υπνους κ αυπνιες!Ποσο συγκηνηθηκα που ειδα την ομαδα σας!καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!Να ζησετε αυτο το θαυμα της ζωης στο επακρο κ να κρατησετε τα μπεμπακια σας αγκαλια σφιχτα κ να νιωσετε τη χαρα της ζωης!!Ειδα το μνμ σου κ μου θυμησες εμενα απο 10 χρονων ειχα να κανω εμμετο τον ΕΤΡΕΜΑ κ ξεπατωθηκα στους εμμετους μεχρι το 4ο μηνα νομιζα οτι δε θα ξαναφτιαξει η γευση μου αλλα τελικα κ η γευση εφτιαξε μια μερα ξαφνικα γυρω στις 16 εβδομαδες κ με τον εμμετι πηρα το κολαι τιποτα δεν ητανε!

Αχχχχ υπεροχες στιγμες τοτε αγχωτικες τωρα απλα υπεροχες!!! Καθε μερα κανουν κ κατι καινουργι σημερα πηρε το ποδι της κ το εβαλε στο στομα μαζι με την καλτσα!!!! Ζουζουνακια υπεροχααα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Χθες λοιπόν πήγα στο γιατρό. Όχι τόσο καλά τα νέα. Είμαι 5η εβδομάδα αλλά έχω μια μικρή (;) αποκόλληση. Αρχίσαμε τα "καθόλου". Όχι περπάτημα, όχι κούραση, όχι δουλειές,οχι βάρη, όχι επαφές, όχι τίποτα. Θέλει 2-3 εβδομάδες για να κλείσει και βλέπουμε. Την επόμενη Τετάρτη θα με ξανά δει. Μήπως ακούσουμε και καρδούλα να δούμε αν αναπτύσσεται σωστά το έμβρυο. 

Όπως καταλαβαίνετε, δε μου έφτιαξε και το κέφι. 


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellitsa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Χθες λοιπόν πήγα στο γιατρό. Όχι τόσο καλά τα νέα. Είμαι 5η εβδομάδα αλλά έχω μια μικρή (;) αποκόλληση. Αρχίσαμε τα "καθόλου". Όχι περπάτημα, όχι κούραση, όχι δουλειές,οχι βάρη, όχι επαφές, όχι τίποτα. Θέλει 2-3 εβδομάδες για να κλείσει και βλέπουμε. Την επόμενη Τετάρτη θα με ξανά δει. Μήπως ακούσουμε και καρδούλα να δούμε αν αναπτύσσεται σωστά το έμβρυο. 

Όπως καταλαβαίνετε, δε μου έφτιαξε και το κέφι. 

Κοριτσι μου μακαρι να σου πανε ολα καλα!! Μια φιλη μου που ειναι τωρα εγκυος 7 μηνων οταν πηγε στον γιατρο την πρωτη φορα της λεει ετσι κ παει μετα απο μια εβδομαδα κ δεν ειχε τιποτα!!! Εντωμεταξυ δεν ειχε δει ουτε αιμα ουτε τιποτα!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kellitsa είπε:

Καλημέρα σε όλες. Χθες λοιπόν πήγα στο γιατρό. Όχι τόσο καλά τα νέα. Είμαι 5η εβδομάδα αλλά έχω μια μικρή (;) αποκόλληση. Αρχίσαμε τα "καθόλου". Όχι περπάτημα, όχι κούραση, όχι δουλειές,οχι βάρη, όχι επαφές, όχι τίποτα. Θέλει 2-3 εβδομάδες για να κλείσει και βλέπουμε. Την επόμενη Τετάρτη θα με ξανά δει. Μήπως ακούσουμε και καρδούλα να δούμε αν αναπτύσσεται σωστά το έμβρυο. 

Όπως καταλαβαίνετε, δε μου έφτιαξε και το κέφι. 

Αχ κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα το ίδιο θέμα. Αποκόλληση σάκου 3,5 μήνες ξάπλα, αλλά όλα πήγαν καλά και η ζουζούνα μου είναι 10 χρόνων κοπέλα. Και σε αυτό δεν έχω αποκόλληση αλλά επειδή στην αρχή είχα καφέ υγρά πρέπει να προσέχω πάρα πάρα πολύ, όχι βάρος όχι περπάτημα όχι το ένα όχι το άλλο καταλαβαίνεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελία Αλά είπε:

Αχ κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα το ίδιο θέμα. Αποκόλληση σάκου 3,5 μήνες ξάπλα, αλλά όλα πήγαν καλά και η ζουζούνα μου είναι 10 χρόνων κοπέλα. Και σε αυτό δεν έχω αποκόλληση αλλά επειδή στην αρχή είχα καφέ υγρά πρέπει να προσέχω πάρα πάρα πολύ, όχι βάρος όχι περπάτημα όχι το ένα όχι το άλλο καταλαβαίνεις

ποσες μερες ειχες καφε υγρα κοριτσι μου;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα λόγια δύναμης. 

Αυτό είναι το περίεργο. Δεν έχω τίποτα;. Ούτε αίμα, ούτε καφέ, ούτε τίποτα. Δεν είχα την παραμικρη υποψία ότι θα άκουγα κάτι τέτοιο και με έριξε αρκετά. 

Εύχομαι να ξεπεραστεί με λίγη προσοχή.... Θα δείξει. 

  • Μου αρέσει 2

WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελία Αλά είπε:

Πριν κάνω κάν το τεστ εγκυμοσύνης περίπου 2 με 2,5 εβδομάδες

σε ρωταω γιατι ειχα κι εγω στο πρωτο μου παιδακι για καμια εβδομαδα περιπου αλλα σταγονες αχνες...μου ειχε δωσει ουτροτζεσταν ο γιατρος κι ολα καλα...δουλευα κιολας να φανταστεις! Τωρα παλι καταλαβα την εγκυμοσυνη γιατι ειχα πιο αχνα μπεζ καφε για 2 μερες χωρις περιοδο εκανα τεστ κι ηταν θετικο!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Myrtoulita είπε:

σε ρωταω γιατι ειχα κι εγω στο πρωτο μου παιδακι για καμια εβδομαδα περιπου αλλα σταγονες αχνες...μου ειχε δωσει ουτροτζεσταν ο γιατρος κι ολα καλα...δουλευα κιολας να φανταστεις! Τωρα παλι καταλαβα την εγκυμοσυνη γιατι ειχα πιο αχνα μπεζ καφε για 2 μερες χωρις περιοδο εκανα τεστ κι ηταν θετικο!

Εμένα δεν μου έδωσε κάτι απλά μου είπε ξάπλα και η αλήθεια είναι πως δεν ξανά είδα σημάδια εδώ και 2 εβδομάδες

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευαγγελία Αλά είπε:

Εμένα δεν μου έδωσε κάτι απλά μου είπε ξάπλα και η αλήθεια είναι πως δεν ξανά είδα σημάδια εδώ και 2 εβδομάδες

 

ολα καλα να σου πανε κοριτσι μου!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.....μπαίνω και εγώ στην ομάδα σας μιας και είμαι και έγω 9 εβδομάδων και 2ημερων...βέβαια και εγώ στο σπίτι με μια μικρή αποκόλληση,πολλές ναυτιες και αναγουλες αλλά όλα καλά σε 20 μέρες πάω για την Αυχενική διαφάνεια και ανυπομονώ...εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rita❤❤❤ είπε:

Γεια σας κορίτσια.....μπαίνω και εγώ στην ομάδα σας μιας και είμαι και έγω 9 εβδομάδων και 2ημερων...βέβαια και εγώ στο σπίτι με μια μικρή αποκόλληση,πολλές ναυτιες και αναγουλες αλλά όλα καλά σε 20 μέρες πάω για την Αυχενική διαφάνεια και ανυπομονώ...εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...

Καλημέρα. Βλεπω η αποκόλληση είναι must. Εύχομαι να την ξεπεράσουμε όλες μας. Έχω στεναχωρηθει αρκετά από προχθές, δεν το κρύβω. Κάνω ότι πρέπει για να μη χρειαστεί να μείνω στο σπίτι ή στο κρεβάτι. Και το παιδάκι μου δε θα μπορώ να φροντίσω και το σπίτι γενικά και η δουλειά μου είναι απαιτητική. Ευτυχώς δεν έχω ορθοστασία. Οπότε ίσως και να το παλέψω. 

Γενικά όμως περπατούσα 1,5 χλμ το πρωί και άλλο τόσο το απόγευμα. Πάει αυτό. Τώρα πάω με το τρένο και περπατώ σαν την κοτουλα. Δουλειές τα βασικά, ένα φαΐ. Αλλά γενικά πιστεύω θα μου μείνει η φοβία. 

Εν τω μεταξύ, αυτά τα utrogestan έχουν παρενέργειες; χθες λίγο πριν σχολάσω με έπιασε μια ζαλάδα. Μιλάμε γύρναγε ο κόσμος! Τι αέρα πήρα, τι γλυκό έφαγα. Έκανε μισή ώρα να μου περάσει. Απαίσια αίσθηση. 

Στο πρώτο είχα ναυτιες, τώρα θα με πάει με ζαλάδες; αν και θυμάμαι είχαν ξεκινήσει τα όργανα λίγο πιο μετά, γύρω στην 8η-9η. 

  • Μου αρέσει 1

WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καποιες κοπελες λενε οτι τα ουτροτζεσταν φερνουν παρενεργειες τυπου ζαλαδες κ ναυτιες...εγω που τα επαιρνα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ναυτιες αλλα και που τα σταματησα μετα παλι ειχα...το στομαχι μου εφτιαξε εκει κοντα στην αυχενικη! Τωρα κι εγω που κ που καμια ζαλαδα προς το παρον αλλα οπως το λες νομιζω πιο μετα αρχιζουν τα οργανα...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...