Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Προσπαθεια Αποθηλασμου...!!!


Recommended Posts

Just now, tzeni82 είπε:

Πω πω βρε κοριτσια..τι γινεται μ αυτεσ τισ αλλεργιεσ...μεχρι να την αποκτησουμε κ εμεισ δεν ειχα ακουσει ποτε τιποτα..οποτε φανταστειτε το σοκ οταν ειχα δει αιμα στα κακα...πολυ αιμα ομωσ..κοντεψα να τρελαθω..

Ειχα παθει ψυχωση με τισ πανεσ..ακομη κ τωρα που φτασαμε 21 μηνων τισ προσεχω..

Με 10 μερεσ αποχησ οπωσ ξερεισ κ εσυ ειναι νωρισ..κανε υπομονη..εμεισ στο μηνα ειδαμε βελτιωση..κ στισ 40 μερεσ εστρωσαν κ οι πανεσ ..

Επισησ προσοχη στο ροταριξ..δεν ξερω αν το κανεσ..αλλα συζητα το με τηβ παιδιατρο γιατι εμασ μασ εκανε πισογυρισμα..εναι βαρυ για το εντερο κ φερνει αιμα..

Οτι απορια εχεισ..ειμαστε εδω να βοηθησουμε..το παθαμε πολλεσσσ

εμβολιο ειναι το ροταριξ?   ή ειπα βλακεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/6/2019 at 2:48 ΠΜ, Dimitra K είπε:

Γεια σας μανουλες! Θα ηθελα τα φωτα σας αν υπαρχει καποια κοπελα που να προσπαθει να αποθηλασει η να τα εχει καταφερει γιατι αντιμετωπιζω μεγαλη δυσκολια κ εχω λιγο απελπιστει!Η μπεμπα ειναι 5,5 μηνων αποκλειστικος θηλασμος εχει αλεργια στη πρωτεινη του γαλακτος οποτε κανω εγω ειδικη διατροφη κ εχω κουραστει ψυχολογικα πιο πολυ κ τωρα πρεπει να δωσω υποαλλεργικο γαλα το οποιο βρωμαει κ δε το πινει με τιποτα σημερα μ το εκανε εμμετο....5 μερες προσπαθω ισως ειναι νωρις δε ξερω...

Προσπαθούσα από 8 μηνών και τα κατάφερα στους 19... Δεν έπαιρνε καθόλου πιπίλα ωστόσο. Αλλά είναι διαφορετικό γιατί εμένα καταλάβαινε όταν του μιλούσα κ; Ι τι τού έλεγα. 

Εσύ γι αρχή μπορείς να ελαττώσεις γεύματα κι όταν ξύπνα μέσα στη νύχτα αν γίνεται να την κοιμίζει άλλος. Αυτά μού τα πρότεινε σύμβουλος θηλασμού γιατί μόνη μου δε θα τα καταφερνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι ειναι το ποσιμο της γαστρεντεριτιδας το οποιο δ ειναι υποχρεωτικο

ααα ευχαριστω για την απαντηση , δεν το ηξερα , δεν μου το ειχε αναφερει καν ο παιδιατρος ποτε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Να προσπαθεις να της το δινεις με το μπουκαλι κι αν δεν το πινει μην της δινεις τιποτα...να αναγκαστει να πεινασει και να το πιει...μπορει να ακουγεται καπως αυτο που λεω αλλα καταλαβαινω ποσο ψυχοφθορο ειναι και για σενα γιατι περασα παρομοια! Τωρα αν πινει με καλαμακι συμβουλευσου τον παιδιατρο σου...ισως να ειναι κι αυτο μια λυση...θυμησε μου ποσο μηνων ειναι το μωρακι σου; Παντως μην συνεχισεις αυτο με το κουταλι γιατι ξερω τετοια περιπτωση και πραγματικα θελει παρα πολυ χρονο!

Πω πω ναι ειχα μια ωρα κυριολεκτικα για να πιει 40 ml με το κουταλι δε το συζητω απλα ηθελα να ξεχωρισω  τι φταιει η γευση η το μπουκαλι,αφου το μονο γαλα που δεχτηκε να καταπιει ειναι το αλμιρον τωρα παλευω με τα μπουκαλια...6 μηνων γιναμε κ τρωμε λαχανικα τωρα 5 μερες πολυ καλα τα δεχτηκε για αρχη μακαρι να κοψουμε ετσι θηλασμους οταν θα τρωει κανονικη ποσοτητα

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Προσπαθούσα από 8 μηνών και τα κατάφερα στους 19... Δεν έπαιρνε καθόλου πιπίλα ωστόσο. Αλλά είναι διαφορετικό γιατί εμένα καταλάβαινε όταν του μιλούσα κ; Ι τι τού έλεγα. 

Εσύ γι αρχή μπορείς να ελαττώσεις γεύματα κι όταν ξύπνα μέσα στη νύχτα αν γίνεται να την κοιμίζει άλλος. Αυτά μού τα πρότεινε σύμβουλος θηλασμού γιατί μόνη μου δε θα τα καταφερνα

Ααααα ωραια με ενθαρυνεις!!! Χαχα γιατι τοσο πολυ???? Τρομαζω ! Εγω κοντευω μηνα που προσπσθω κ εχω καταφερει να κοψω μονο ενα θηλασμο απο τους 8 το μεσημεριανο....αλλα χωρις να πινει παντα το ξενο κ αυτο το μηνα δε πηραμε κιλα ασε ειμαι να σκασω ! Δεν επερνε ουτε μπθμπερο για νερο? Το βραδυ ειναι το πιο δυσκολο γιατι ξυπναει γυρω στις 6 φορες δεν αντεχω αλλο κ απλα πιπιλαει δε ρουφαει γαλα...ποιος να τη κοιμησει αχχχχχ αστο δυσκολο αυτο

πρίν από 57 λεπτά , Sol_10 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! Πεταγομαι και εγω γτ και εμενα ο μικρος μου τωρα στους 3 μηνες με αποκλειστικο θηλασμο μου εκανε αλλεργια! Οι εξετασεις βγηκαν ολες καθαρες αλλα η γιατρος μου ειπε να συνεχισω την αποχη την οποια την κανω εδω και 10 μερες...αιμα συνεχιζω και εγω να βλεπω και πραγματικα απελπιζομαι αν και ξερω πως ειναι νωρις ακομα...ομως σε καταλαβαίνω γτ μου ειναι και εμενα πολυ δυσκολο ολο αυτο και περιμενω να δω πως θα παει..ειναι αρχη και μου φαινεται βουνο ...θα περιμενω να κλεισω μηνα απο την αποχη και αν δεν δω βελτιωση στα κακα του σκεφτομαι και εγω να αποθηλασω ! Κανε αυτο που πιστευεις οτι θα ναι καλο για σενα για να ειναι και το μωρακι σου!!

Αγαπη επειδη το χω ψαξει παρα πολυ τα αλλεργικα τεστ σε 3 μηνων παντα καλα βγαινουν κ ας υπαρχουν αλλεργιες,δε ξερω αν θεωρηται σωστη η συμβουλη μ αλλα εχω παιδευτει πολυ αυτους τους 6 μηνες αποχης εχω πεινασει παρα πολυ  αν ειναι να πας για δουλεια κοιτα να δεις τι θα κανεις με το θηλασμο! Εμενα μακαρι να με συμβουλευε καποιος να δινω ενα μπουκαλι τη μερα με δικο μ γαλα εστω για να μαθει το μπουκαλι δε πιστευα οτι θα συναντησω τετοια αρνηση! Το σπρωχνει κλαιει το φτυνει χαμος!

πρίν από 31 λεπτά , tzeni82 είπε:

Πω πω βρε κοριτσια..τι γινεται μ αυτεσ τισ αλλεργιεσ...μεχρι να την αποκτησουμε κ εμεισ δεν ειχα ακουσει ποτε τιποτα..οποτε φανταστειτε το σοκ οταν ειχα δει αιμα στα κακα...πολυ αιμα ομωσ..κοντεψα να τρελαθω..

Ειχα παθει ψυχωση με τισ πανεσ..ακομη κ τωρα που φτασαμε 21 μηνων τισ προσεχω..

Με 10 μερεσ αποχησ οπωσ ξερεισ κ εσυ ειναι νωρισ..κανε υπομονη..εμεισ στο μηνα ειδαμε βελτιωση..κ στισ 40 μερεσ εστρωσαν κ οι πανεσ ..

Επισησ προσοχη στο ροταριξ..δεν ξερω αν το κανεσ..αλλα συζητα το με τηβ παιδιατρο γιατι εμασ μασ εκανε πισογυρισμα..εναι βαρυ για το εντερο κ φερνει αιμα..

Οτι απορια εχεισ..ειμαστε εδω να βοηθησουμε..το παθαμε πολλεσσσ

Εχω ρωτησει παιδιατρο κ αλλεργιολογο γιατι τοσο συχνα πια αλλεργιες γιατι πλεον 5 στα 10 μωρα εχουν κ μου ειπαν κ οι δυο οτι αυτα που τρωμε εμεις ειναι τοσο τροποποιημενα κ ορμονιασμενα που ο παρθενος οργανισμος ενος μωρου τα αντιλαμβανεται σαν εισβολεις κ σαν αμυνα βγαζει αλλεργια

3 ώρες πρίν, gmnth03 είπε:

και εγω εκπαιδευτικο ποτηρακι της εδινα, για το νερο ,( αν και επινε ελαχιστο )  γαλα δεν ηπιε ποτε τα υποαλλεργικα ,  και μετα που μεγαλωσε λιγο και εκανα μειξη , με φρεσκο,με το δικο μου , με εβαπορε , ουτε καν να το μυρισει.

2.5 χρονια κρατησε η αλλεργια , σε γαλα αυγο και πορτοκαλι . αναγκαστικα αυτους του μηνες εκανα αποχη και εγω .

 

Ω ρε κοριτσι μου αγωνα κ εσυ εκανες! 2,5 χρονια?? Χαρα στο κουραγιο σ! Ποτε εισαγατε φρεσκο γαλα η εβαπορε?


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Πω πω ναι ειχα μια ωρα κυριολεκτικα για να πιει 40 ml με το κουταλι δε το συζητω απλα ηθελα να ξεχωρισω  τι φταιει η γευση η το μπουκαλι,αφου το μονο γαλα που δεχτηκε να καταπιει ειναι το αλμιρον τωρα παλευω με τα μπουκαλια...6 μηνων γιναμε κ τρωμε λαχανικα τωρα 5 μερες πολυ καλα τα δεχτηκε για αρχη μακαρι να κοψουμε ετσι θηλασμους οταν θα τρωει κανονικη ποσοτητα

Ααααα ωραια με ενθαρυνεις!!! Χαχα γιατι τοσο πολυ???? Τρομαζω ! Εγω κοντευω μηνα που προσπσθω κ εχω καταφερει να κοψω μονο ενα θηλασμο απο τους 8 το μεσημεριανο....αλλα χωρις να πινει παντα το ξενο κ αυτο το μηνα δε πηραμε κιλα ασε ειμαι να σκασω ! Δεν επερνε ουτε μπθμπερο για νερο? Το βραδυ ειναι το πιο δυσκολο γιατι ξυπναει γυρω στις 6 φορες δεν αντεχω αλλο κ απλα πιπιλαει δε ρουφαει γαλα...ποιος να τη κοιμησει αχχχχχ αστο δυσκολο αυτο

Αγαπη επειδη το χω ψαξει παρα πολυ τα αλλεργικα τεστ σε 3 μηνων παντα καλα βγαινουν κ ας υπαρχουν αλλεργιες,δε ξερω αν θεωρηται σωστη η συμβουλη μ αλλα εχω παιδευτει πολυ αυτους τους 6 μηνες αποχης εχω πεινασει παρα πολυ  αν ειναι να πας για δουλεια κοιτα να δεις τι θα κανεις με το θηλασμο! Εμενα μακαρι να με συμβουλευε καποιος να δινω ενα μπουκαλι τη μερα με δικο μ γαλα εστω για να μαθει το μπουκαλι δε πιστευα οτι θα συναντησω τετοια αρνηση! Το σπρωχνει κλαιει το φτυνει χαμος!

Εχω ρωτησει παιδιατρο κ αλλεργιολογο γιατι τοσο συχνα πια αλλεργιες γιατι πλεον 5 στα 10 μωρα εχουν κ μου ειπαν κ οι δυο οτι αυτα που τρωμε εμεις ειναι τοσο τροποποιημενα κ ορμονιασμενα που ο παρθενος οργανισμος ενος μωρου τα αντιλαμβανεται σαν εισβολεις κ σαν αμυνα βγαζει αλλεργια

Ω ρε κοριτσι μου αγωνα κ εσυ εκανες! 2,5 χρονια?? Χαρα στο κουραγιο σ! Ποτε εισαγατε φρεσκο γαλα η εβαπορε?

Αυτο που λες με το μπουκάλι εχω ενα μηνα που λεω πως πρεπει να το κανω και ολο το αμελω...εχεις δικιο και πρεπει να τον ξεκινησω γτ αν χρειαστει θα έχω και εγω προβλημα!

1 ώρα πρίν, tzeni82 είπε:

Πω πω βρε κοριτσια..τι γινεται μ αυτεσ τισ αλλεργιεσ...μεχρι να την αποκτησουμε κ εμεισ δεν ειχα ακουσει ποτε τιποτα..οποτε φανταστειτε το σοκ οταν ειχα δει αιμα στα κακα...πολυ αιμα ομωσ..κοντεψα να τρελαθω..

Ειχα παθει ψυχωση με τισ πανεσ..ακομη κ τωρα που φτασαμε 21 μηνων τισ προσεχω..

Με 10 μερεσ αποχησ οπωσ ξερεισ κ εσυ ειναι νωρισ..κανε υπομονη..εμεισ στο μηνα ειδαμε βελτιωση..κ στισ 40 μερεσ εστρωσαν κ οι πανεσ ..

Επισησ προσοχη στο ροταριξ..δεν ξερω αν το κανεσ..αλλα συζητα το με τηβ παιδιατρο γιατι εμασ μασ εκανε πισογυρισμα..εναι βαρυ για το εντερο κ φερνει αιμα..

Οτι απορια εχεισ..ειμαστε εδω να βοηθησουμε..το παθαμε πολλεσσσ

Δεν εκανα κατι τετοιο και ουτε μου το εχει αναφερει η αληθεια ειναι...τι ειναι αυτο? Εχω παθει και εγω το ιδιο πραγμα...τρεμω οταν κανει  κακα του για το τι θα αντικρίσω...εχει πεσει πολυ η ψυχολογια μου ...αν σταματησει το αιμα θα μπορεσω και εγω να συνεχισω την αποχη και ας στερηθω οσο δυσκολο κ αν μου ειναι..αρκει να σταματήσει τπτ αλλο δεν θελω! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra K είπε:

Πω πω ναι ειχα μια ωρα κυριολεκτικα για να πιει 40 ml με το κουταλι δε το συζητω απλα ηθελα να ξεχωρισω  τι φταιει η γευση η το μπουκαλι,αφου το μονο γαλα που δεχτηκε να καταπιει ειναι το αλμιρον τωρα παλευω με τα μπουκαλια...6 μηνων γιναμε κ τρωμε λαχανικα τωρα 5 μερες πολυ καλα τα δεχτηκε για αρχη μακαρι να κοψουμε ετσι θηλασμους οταν θα τρωει κανονικη ποσοτητα

Ααααα ωραια με ενθαρυνεις!!! Χαχα γιατι τοσο πολυ???? Τρομαζω ! Εγω κοντευω μηνα που προσπσθω κ εχω καταφερει να κοψω μονο ενα θηλασμο απο τους 8 το μεσημεριανο....αλλα χωρις να πινει παντα το ξενο κ αυτο το μηνα δε πηραμε κιλα ασε ειμαι να σκασω ! Δεν επερνε ουτε μπθμπερο για νερο? Το βραδυ ειναι το πιο δυσκολο γιατι ξυπναει γυρω στις 6 φορες δεν αντεχω αλλο κ απλα πιπιλαει δε ρουφαει γαλα...ποιος να τη κοιμησει αχχχχχ αστο δυσκολο αυτο

Αγαπη επειδη το χω ψαξει παρα πολυ τα αλλεργικα τεστ σε 3 μηνων παντα καλα βγαινουν κ ας υπαρχουν αλλεργιες,δε ξερω αν θεωρηται σωστη η συμβουλη μ αλλα εχω παιδευτει πολυ αυτους τους 6 μηνες αποχης εχω πεινασει παρα πολυ  αν ειναι να πας για δουλεια κοιτα να δεις τι θα κανεις με το θηλασμο! Εμενα μακαρι να με συμβουλευε καποιος να δινω ενα μπουκαλι τη μερα με δικο μ γαλα εστω για να μαθει το μπουκαλι δε πιστευα οτι θα συναντησω τετοια αρνηση! Το σπρωχνει κλαιει το φτυνει χαμος!

Εχω ρωτησει παιδιατρο κ αλλεργιολογο γιατι τοσο συχνα πια αλλεργιες γιατι πλεον 5 στα 10 μωρα εχουν κ μου ειπαν κ οι δυο οτι αυτα που τρωμε εμεις ειναι τοσο τροποποιημενα κ ορμονιασμενα που ο παρθενος οργανισμος ενος μωρου τα αντιλαμβανεται σαν εισβολεις κ σαν αμυνα βγαζει αλλεργια

Ω ρε κοριτσι μου αγωνα κ εσυ εκανες! 2,5 χρονια?? Χαρα στο κουραγιο σ! Ποτε εισαγατε φρεσκο γαλα η εβαπορε?

2,5χρονων. Καθε διμηνο καναμε δοκιμες, ετρωγα εγω γαλακτοκ, κ μετα απο δυο τρεις μερες εβλεπα αιμα, καποιες φορες κ μετα απο βδομαδα. Καθε φορα σταματουσα, κ παλι απ την αρχη. Κρεμα ετρωγε παλι υποαλλεργικη, απ το φαρμακειο. 

Ο παιδιατρος μου ειχε πει συνηθως στο χρονο τους περναει. Εμας κρατησε παραπανω. 

το πρωτο παιδι δεν το θηλασα ουτε σαραντα μερες, επαθα μαστιτιδα , δεν με συμβουλεψαν σωστα, δεν υπηρχε ενημερωση , ολα στραβα πηγαν και ετσι μου κοπηκε.

στο δευτερο , το θηλασα 6.5 μηνες με συμπληρωμα, παλι μια απο τα ιδια , μετα, νομιζα οτι δεν ειχα γαλα ,

και στο τριτο τωρα, λεω θα το θηλασω οσο παει , δεν ακουγα κανεναν , " ολοι με την καλη κουβεντα στο στομα ειναι:oops: "

και ετσι επειδη ηταν κατι που το ηθελα παρααα πολυ  και πραγματικα  κουραστηκα , πονεσα , εκλαψα ,... οταν προσαρμοστηκαμε  δεν με πειραζε ουτε το ξενυχτι ουτε η αποχη .

περα απο τον παιδικο που ξεκινησε τον σεπτεμβριο , θηλαζε παρα πολυ συχνα , 20-30-40 φορες τη μερα, ουτε βρεφος να ηταν . δεν προλαβαινα να κατσω στη καρεκλα ή στο καναπε , ερχοταν πανω μου , ολη μερα ασχολιοταν με αυτο. και αφου  εκανα και την δοκιμη , κ ειδαμε οτι της περασε , αρχισα σιγα σιγα τη συζητηση ,

δεν το περιμενα  με τιποτα τοσο ευκολο αποθηλασμο !!:wub:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, gmnth03 είπε:

εμβολιο ειναι το ροταριξ?   ή ειπα βλακεια?

Οχι δεν ειπεσ βλακεια..ειναι το ποσιμο το προαιρετικο..τησ γαστρεντεριτιδασ..εμειδ  ενω ειχαμε δει μεγαλη βελτιωση(ειχαν σταματησει οξ πανεσ με το αιμα) με το που υο καναμε ξανα μανα τα ιδια..η παιδιατροσ δεν το παραδεχοταν..

Μετα αλλαξαμε παιδιατρο κ επισκεφτηκαμε παιδογατρεντερολογο..οταν τησ το ανεφερα μου πε πωσ εφταιγε το ροταριξ κ να μην παιρναμε τισ επομενεσ δοσεισ γιατι ειναι μεν καλο εμβολιο αλλα βαρυ για το ηδη επιβαρυμενο εντςρακι τησ κορησ μου..

3 ώρες πρίν, Sol_10 είπε:

Αυτο που λες με το μπουκάλι εχω ενα μηνα που λεω πως πρεπει να το κανω και ολο το αμελω...εχεις δικιο και πρεπει να τον ξεκινησω γτ αν χρειαστει θα έχω και εγω προβλημα!

Δεν εκανα κατι τετοιο και ουτε μου το εχει αναφερει η αληθεια ειναι...τι ειναι αυτο? Εχω παθει και εγω το ιδιο πραγμα...τρεμω οταν κανει  κακα του για το τι θα αντικρίσω...εχει πεσει πολυ η ψυχολογια μου ...αν σταματησει το αιμα θα μπορεσω και εγω να συνεχισω την αποχη και ας στερηθω οσο δυσκολο κ αν μου ειναι..αρκει να σταματήσει τπτ αλλο δεν θελω! 

Ειναι πολυ ψυχοφθορο το ξερω..αλλα οταν θα δεισ πωσ ολα θα πανε καλυτερα θα παρςισ τα πανω σου..πηγα σε πολλουσ γιατρουσ για να σιγουρευτω πωσ ειναι αλλεργια κ οχι κατι αλλο..ειζα τεραστιο αγχοσ..μασ καθοδηγησε στα θεματα διατροφησ η παιδογαστρεντερολογοσ..ο παιδιατροσ μου ( ειχα αλλαξει 3 παοδιατρουσ μεχρι να εμπιστευτω αυτον) μασ την προστεινε..κ προσ τιμην του..γιατι δεν ξερουν ολοι οι παιδιατροι απο αλλεργιεσ..

Για το ροταριξ σου εγραψα παραπανω..να το συζητησεισ με τον γοατρο σου..δεν το λεω εγω..το λέει παιδογαστρεντερολογοσ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Πω πω ναι ειχα μια ωρα κυριολεκτικα για να πιει 40 ml με το κουταλι δε το συζητω απλα ηθελα να ξεχωρισω  τι φταιει η γευση η το μπουκαλι,αφου το μονο γαλα που δεχτηκε να καταπιει ειναι το αλμιρον τωρα παλευω με τα μπουκαλια...6 μηνων γιναμε κ τρωμε λαχανικα τωρα 5 μερες πολυ καλα τα δεχτηκε για αρχη μακαρι να κοψουμε ετσι θηλασμους οταν θα τρωει κανονικη ποσοτητα

Ααααα ωραια με ενθαρυνεις!!! Χαχα γιατι τοσο πολυ???? Τρομαζω ! Εγω κοντευω μηνα που προσπσθω κ εχω καταφερει να κοψω μονο ενα θηλασμο απο τους 8 το μεσημεριανο....αλλα χωρις να πινει παντα το ξενο κ αυτο το μηνα δε πηραμε κιλα ασε ειμαι να σκασω ! Δεν επερνε ουτε μπθμπερο για νερο? Το βραδυ ειναι το πιο δυσκολο γιατι ξυπναει γυρω στις 6 φορες δεν αντεχω αλλο κ απλα πιπιλαει δε ρουφαει γαλα...ποιος να τη κοιμησει αχχχχχ αστο δυσκολο αυτο

Αγαπη επειδη το χω ψαξει παρα πολυ τα αλλεργικα τεστ σε 3 μηνων παντα καλα βγαινουν κ ας υπαρχουν αλλεργιες,δε ξερω αν θεωρηται σωστη η συμβουλη μ αλλα εχω παιδευτει πολυ αυτους τους 6 μηνες αποχης εχω πεινασει παρα πολυ  αν ειναι να πας για δουλεια κοιτα να δεις τι θα κανεις με το θηλασμο! Εμενα μακαρι να με συμβουλευε καποιος να δινω ενα μπουκαλι τη μερα με δικο μ γαλα εστω για να μαθει το μπουκαλι δε πιστευα οτι θα συναντησω τετοια αρνηση! Το σπρωχνει κλαιει το φτυνει χαμος!

Εχω ρωτησει παιδιατρο κ αλλεργιολογο γιατι τοσο συχνα πια αλλεργιες γιατι πλεον 5 στα 10 μωρα εχουν κ μου ειπαν κ οι δυο οτι αυτα που τρωμε εμεις ειναι τοσο τροποποιημενα κ ορμονιασμενα που ο παρθενος οργανισμος ενος μωρου τα αντιλαμβανεται σαν εισβολεις κ σαν αμυνα βγαζει αλλεργια

Ω ρε κοριτσι μου αγωνα κ εσυ εκανες! 2,5 χρονια?? Χαρα στο κουραγιο σ! Ποτε εισαγατε φρεσκο γαλα η εβαπορε?

Αυτό με το πιπιλημα που λες, αυτό μας είχε κρατήσει πιο πολύ.... Όχι δεν ήθελε ούτε νερό, ούτε αν του έδινα γάλα. Όταν λείπεις κοιμάται;; μιλά σε ένα συμβουλο πάντως κι εσύ, εγώ αργησα να πάω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Αυτό με το πιπιλημα που λες, αυτό μας είχε κρατήσει πιο πολύ.... Όχι δεν ήθελε ούτε νερό, ούτε αν του έδινα γάλα. Όταν λείπεις κοιμάται;; μιλά σε ένα συμβουλο πάντως κι εσύ, εγώ αργησα να πάω... 

Μωλις τωρα ειχαμε ενα απο τα 500 πιπιλισματα της νυχτας πφφφ δεν αντεχω αλλο.ναι θα μιλησω δε το ειχα σκεφτει οτι μπορει να μου πουν τροπους...κ επισης ΔΕ ΛΕΙΠΩ ποτε απ το σπιτι για να τη κοιμησει αλλος δε ξεκολλαει απο πανω μου ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΑΑΑΑ


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dimitra K είπε:

Μωλις τωρα ειχαμε ενα απο τα 500 πιπιλισματα της νυχτας πφφφ δεν αντεχω αλλο.ναι θα μιλησω δε το ειχα σκεφτει οτι μπορει να μου πουν τροπους...κ επισης ΔΕ ΛΕΙΠΩ ποτε απ το σπιτι για να τη κοιμησει αλλος δε ξεκολλαει απο πανω μου ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΑΑΑΑ

Κοιμαστε μαζι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , gmnth03 είπε:

Κοιμαστε μαζι;; 

Κ εγω την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω..

αν κοιμαστε μαζι κ θεσ να αποθηλασεισ αλλαξε του μωρου κρεβατι κ δωνατιο..οσο σσ μυριζει διπλα τοσο θα ζηταει παρηγορια στο στηθοσ..τωρα που θα αρχισει τισ στερεεσ πιο συστηματικα  θα κοψει τουσ πολλουσ θηλασμουσ..αλλα καλο θα ηταν να το ταιζει καποιοσ αλλοσ εκεινσσ τισ ωρεσ για να μην ψαχνει κ στηθοσ μετα το φαγητο..δεν εχεισ κανεναν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Δημητρα κοριτσι μου μια απο τα ιδια κ γω. Εχω παρει του κοσμου τα εκπαιδευτικα ποτηρακια οπως σου χα πει. Ωστοσο νερο πινει και με ποτηρακι κανονικο, αλλα του αρεσει και το 360. Ειναι χωρις στομιο. Και με αυτο επισης πινει, του αρεσει. Αλλα οταν βαζω γαλα εκει, δικο μου, δεν το αγγιζει. Επισης με τις στερεες δεν τα παμε κ πολυ καλα, δεν τρωει αρκετα, η μαλλον δεν δειχνει να θελει να τρωει στερεες. Σφραγιζει το στομα. Δοκιμασε παντως αυτο το 360. Αλλα ολα αυτα τα ποτηρακια εγω σκεφτομαι, το βραδυ αμα ξυπνανε, θα τα βολευουν να πινουν γαλα??? Επισης υπαρχει κ ενα μπιμπερο για θηλαζοντα της μεντελα, το calma, ετσι νομιζω λεγεται, ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη, αλλα μηπως κανει δουλεια?? Κ γω μαλλον θα το παρω. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Μωλις τωρα ειχαμε ενα απο τα 500 πιπιλισματα της νυχτας πφφφ δεν αντεχω αλλο.ναι θα μιλησω δε το ειχα σκεφτει οτι μπορει να μου πουν τροπους...κ επισης ΔΕ ΛΕΙΠΩ ποτε απ το σπιτι για να τη κοιμησει αλλος δε ξεκολλαει απο πανω μου ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΑΑΑΑ

Εμένα όπως με βοήθησε ο σύμβουλος δε με βοήθησε κανένας... Συζητήστε εκτενέστερα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κ εγω την ιδια ερωτηση ηθελα να κανω..

αν κοιμαστε μαζι κ θεσ να αποθηλασεισ αλλαξε του μωρου κρεβατι κ δωνατιο..οσο σσ μυριζει διπλα τοσο θα ζηταει παρηγορια στο στηθοσ..τωρα που θα αρχισει τισ στερεεσ πιο συστηματικα  θα κοψει τουσ πολλουσ θηλασμουσ..αλλα καλο θα ηταν να το ταιζει καποιοσ αλλοσ εκεινσσ τισ ωρεσ για να μην ψαχνει κ στηθοσ μετα το φαγητο..δεν εχεισ κανεναν?

Ναι κοριτσια μ κοιμωμαστε στο ιδιο κρεβατι χωρις το μπαμπα σιγουρα ειναι κ αυτο μεγαλο θεμα δε ξερω ποιο να πρωτολυσω εχω πελαγωσει αλλα κ η @nanoula90 ας με διορθωσει αν κανω λαθος που τον πηγε σε αλλο δωματιο παλι ξυπναει 10 φορες κ τη ταλαιπωρει πιο πολυ...δε θα ειναι πολλες μαζεμενες αλλαγες αν αλλαξω κ δωματιο κ κοψω θηλασμους? Μηπως το ψιλοσοκαρω το παιδι...τις ωρες που τρωει φρουτο κ μεσημεριανο ειμαι ολομοναχη μονο εγω μπορω να το ταισω ισως ξεκινησουμε να προσπαθει ο μπαμπας το μπιμπερο αν κ το προσπαθησαμε κ κλαιει πιο πολυ αποτι με μενα

 

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εμένα όπως με βοήθησε ο σύμβουλος δε με βοήθησε κανένας... Συζητήστε εκτενέστερα... 

Αν εχεις τηλεφωνο να μου δωσεις σε πμ στειλε μ σε παρακαλω γιατι με μια που μιλησα που με ειχε βοηθησει στην υπερπαραγωγη με ζαλισε μονο με ερωτησεις γιατι να αποθηλασω τοσο νωρις κ ηθελε να με πισει να συνεχισω δε με βοηθησε καθολου κ γω πιεζομαι κ απο χρονο εχω 3 μηνες μεχρι τη δουλεια κ απι ψυχολογια πολυυυυ

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια. Δημητρα κοριτσι μου μια απο τα ιδια κ γω. Εχω παρει του κοσμου τα εκπαιδευτικα ποτηρακια οπως σου χα πει. Ωστοσο νερο πινει και με ποτηρακι κανονικο, αλλα του αρεσει και το 360. Ειναι χωρις στομιο. Και με αυτο επισης πινει, του αρεσει. Αλλα οταν βαζω γαλα εκει, δικο μου, δεν το αγγιζει. Επισης με τις στερεες δεν τα παμε κ πολυ καλα, δεν τρωει αρκετα, η μαλλον δεν δειχνει να θελει να τρωει στερεες. Σφραγιζει το στομα. Δοκιμασε παντως αυτο το 360. Αλλα ολα αυτα τα ποτηρακια εγω σκεφτομαι, το βραδυ αμα ξυπνανε, θα τα βολευουν να πινουν γαλα??? Επισης υπαρχει κ ενα μπιμπερο για θηλαζοντα της μεντελα, το calma, ετσι νομιζω λεγεται, ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη, αλλα μηπως κανει δουλεια?? Κ γω μαλλον θα το παρω. 

Αγαπη τι να πω ελπιζω να ναι μια γλυκια αναμνηση καποτε αναιμακτη κ για μας κ για τα μωρα μας κ να δινουμε συμβουλες σε αλλες κοπελες πως να αποθηλασουν!!Ποτηρακι χθες παρηγγειλα ,το 360 το εχω δει απο την ανηψια μ κ δοκιμασα εγω να ρουφιξω κ μου φανηκε οτι θελει πιεση δηλαδη ενα μωρο 6 μηνων μ φαινεται ακατορθωτο να πιει!

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια. Δημητρα κοριτσι μου μια απο τα ιδια κ γω. Εχω παρει του κοσμου τα εκπαιδευτικα ποτηρακια οπως σου χα πει. Ωστοσο νερο πινει και με ποτηρακι κανονικο, αλλα του αρεσει και το 360. Ειναι χωρις στομιο. Και με αυτο επισης πινει, του αρεσει. Αλλα οταν βαζω γαλα εκει, δικο μου, δεν το αγγιζει. Επισης με τις στερεες δεν τα παμε κ πολυ καλα, δεν τρωει αρκετα, η μαλλον δεν δειχνει να θελει να τρωει στερεες. Σφραγιζει το στομα. Δοκιμασε παντως αυτο το 360. Αλλα ολα αυτα τα ποτηρακια εγω σκεφτομαι, το βραδυ αμα ξυπνανε, θα τα βολευουν να πινουν γαλα??? Επισης υπαρχει κ ενα μπιμπερο για θηλαζοντα της μεντελα, το calma, ετσι νομιζω λεγεται, ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη, αλλα μηπως κανει δουλεια?? Κ γω μαλλον θα το παρω. 

Α για το calmα που λες τι δοκιμασα κ αυτο τζιφος αμ τι εχω χαλασει γυρω στα 100€ για προβες μπιμπερο ...αυτο ευτυχως μου το δωσανε κ εχω να σου πω οτι οντως μοιαζει πολυ με θηλη στηθους αλλα εγω εχω βγαλει το εξης πορισμα οτι αν κατι τους μοιαζει με βυζι αλλα δε βγαζει το γαλα που εχουν συνηθησει ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΕ !! οποτε θεωρω οτι αν θελεις κ εσυ να πας σε ξενο κ οχι σε αντλησεις πρεπει να το δει ως κατι τελειως καινουριο σαν το κουταλι πχ να μην του θυμιζει ζιζι με τιποτα γιατι παντα θα προτιμαει το αληθινο ζεστι κ ωραιο!Εμενα τωρα ξεκινησε να πινει νερο σε nuk εβαλα γαλα στο ιδιο ουτε να το μοιρισει το σπρωχνει!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...