Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

ΜΙΝΙΟΝ ΜΩΡΑΚΙΑ


anneta82

Recommended Posts

Just now, Agki* said:

Δε θελω να κρινω τους γονεις που παρκαρουν τα παιδια τους γιατι δε ξερω και εγω τι θα κανω αν πχ χρειαζεται να δουλυω ολη μερα.Εμενα ενα αγχος μου μεγαλο ειναι κι τα κινητα κα τα ταμπλετ κλπ.Θελω να δει τηλεορεση μετα τα 3.Ετσι λεω βεβαια.Δε ξερω πως θα μας πει.Κοριτσια μαλον ξεφυγε πολυ η συζητηση μας αλλα ειναι ωραιο που μιλαω με αλλες μαμαδες για αυτα τα θεματα.

Στο θέμα κινητών και τηλεόρασης είμαι πιο χαλαρή.  Μπορεί βέβαια να είμαι και λάθος και να μην το καταλαβαίνω.  Της αφήνω να δει λίγο,  δεν το απαγορευω,  ελεγμένα,  και σε λίγο τα παρατάει μόνη της.  Το να το απαγορεψω απο τώρα και μετά τα 3 Να πέσει με τα μούτρα τι να το κάνω...και δε σού κρύβω πως ότι κατεκρινα το κάνω.  Το μεσημέρι για να φάει το φαγητό της που με δυσκολεύει πάρα πολύ κατέφυγα στην ακραία λύση παιδικά στην tv και φαΐ.  Όσο καταφέρω να την ξεγελασω....Ναι το κάνω κι ας είναι κατακριτέο....αλλιώς ήμουν κι εγώ σε απόγνωση που δεν έτρωγε κι αυτή σε γκρίνια.....φάση είναι που θα τής περάσει......κι αν δεν έκανα αυτό το "λάθος " σίγουρα θα έκανα κάτι άλλο.....απόλυτη πλέον δεν είμαι σε τίποτα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agki* είπε:

 

16 μηνων!

αα και εσενα , μαζι με την αννετα δηλαδη . γιατι σας μπερδεψα :)

εμενα που ειναι 3.5 δεν βλεπει καθολου , οχι γιατι το απαγορευω, δεν της αρεσει . ουτε καν παιδικα , με  νεραιδες πριγκιπισσες κτλ.

ζηλευει ομως  τα αγορια κι οταν τα δει με το κινητο ή το ταμπλετ. εκει να δεις πως τους το βουταει και το χειριζεται καλυτερα απο μενα . και για να μην την πιανει κριση , γιατι οσο κατι στερεις τοσο πιο πολυ το θελει . της το βαζω καπου ψηλα , να ακουει τραγουδακια κτλ  και ετσι της περναει η χαρα !!

παλια λεγαμε οτι κανει κακο η τηλεοραση , τωρα μ αυτα να δεις τι τους προκαλει , δεν εχετε ακουσει οτι στο παιδων υπαρχει μοναδα απεξαρτησης απο τα ηλεκτρονικα ?!!

η καταστροφη μας ειναι , οσο μπορειτε να το καθυστερησετε .

επειδη δεν την αφηνω , μολις δει το κινητο, μαμα ελα παρτο στο εφερα να το κρυψεις να μη παιζει ο αδελφος μου :-D

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anneta82 είπε:

Στο θέμα κινητών και τηλεόρασης είμαι πιο χαλαρή.  Μπορεί βέβαια να είμαι και λάθος και να μην το καταλαβαίνω.  Της αφήνω να δει λίγο,  δεν το απαγορευω,  ελεγμένα,  και σε λίγο τα παρατάει μόνη της.  Το να το απαγορεψω απο τώρα και μετά τα 3 Να πέσει με τα μούτρα τι να το κάνω...και δε σού κρύβω πως ότι κατεκρινα το κάνω.  Το μεσημέρι για να φάει το φαγητό της που με δυσκολεύει πάρα πολύ κατέφυγα στην ακραία λύση παιδικά στην tv και φαΐ.  Όσο καταφέρω να την ξεγελασω....Ναι το κάνω κι ας είναι κατακριτέο....αλλιώς ήμουν κι εγώ σε απόγνωση που δεν έτρωγε κι αυτή σε γκρίνια.....φάση είναι που θα τής περάσει......κι αν δεν έκανα αυτό το "λάθος " σίγουρα θα έκανα κάτι άλλο.....απόλυτη πλέον δεν είμαι σε τίποτα....

Ποσο δικιο εχεις οτι οταν γινουμε γονεις δεν ειμαστε πλεον απολυτοι σε οτι λεγαμε.Και εγω πολλα ειχα πει πως δε θα εκανα αλλα τα χω κανει.Πχ ειχα πει οχι μπισκοτα κλπ αλλα οταν παμε στα πεθερικα τον περιμενουν με τα πτι μπερ.Ε οκ λεω δεν πειραζει.Του δινω και εγω που και που ενω ειχα πει αποκλειεται.Ειπα πωςμιλω θεωρητικα γιατι ακομα ειναι 16 μηνων και την παλευω.Απλως επειδη στην οικογενεια εχουμε νευρλογο κι ψυχλογους κανμε εχουν τρελανει με τα κινητα εκει ειμαι καθετη...ακομα!

Απλως η αποβλακωσει στις μικρες οθονες μεχρι τα 6 νομιζω σχετιζεται με αυτισμο.Η αποβλακωση βεβαια που εχω δει πολλα παιδακια σε αυτη τημ κατασταση και παρα πολυ μικρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ποσο δικιο εχεις οτι οταν γινουμε γονεις δεν ειμαστε πλεον απολυτοι σε οτι λεγαμε.Και εγω πολλα ειχα πει πως δε θα εκανα αλλα τα χω κανει.Πχ ειχα πει οχι μπισκοτα κλπ αλλα οταν παμε στα πεθερικα τον περιμενουν με τα πτι μπερ.Ε οκ λεω δεν πειραζει.Του δινω και εγω που και που ενω ειχα πει αποκλειεται.Ειπα πωςμιλω θεωρητικα γιατι ακομα ειναι 16 μηνων και την παλευω.Απλως επειδη στην οικογενεια εχουμε νευρλογο κι ψυχλογους κανμε εχουν τρελανει με τα κινητα εκει ειμαι καθετη...ακομα!

η διασπαση προσοχης και οι μαθησιακες δυσκολιες , νομιζεις οτι δεν ευθυνονται ?!!!

το μυαλο τους γυριζει συνεχως γυρω απο αυτο , τι πιστα θα περασω , ποιον θα νικησω , ποσους ποντους θα παρω  και δεν συμμαζευεται. το ζω τωρα εγω και με τους δυο. τους λεω θα σας παω στο παιδων , και θα σας κλεισω μεσα.

εχω αρρωστησει απο αυτο , με ρωτησες πως την παλευω , αυτο με κουραζει ψυχολογικα . ωσπου το πηρα αποφαση , και λεω φερτε τα . ( απο εκει ακουει  η μικρη και λεει μαμα παρτο να το κρυψεις ) 

δε σου κρυβω οτι ηρεμησα παρα πολυ , τους λεω παρτε το ποδηλατο ,βγειτε εξω , κολλημενα στο κρεββατι λες και ειστε κατακοιτοι? 

σιγα μη σας αφησω ετσι λεω, τους στελνω και τους δυο τωρα στη δουλεια , 4ωρο  ( στη δικη μας ,να βοηθανε ) και δυο φορες την βδομαδα απο ενα δυωρο αγγλικα , για να βγαλουν ταξη .

αν δεν τους βαλεις να κανουν πραγματα δεν γινεται διαφορετικα , τρυπα στο στρωμα θα κανουν ) ο μεγαλος βγαινει και καμια βολτα με κανεναν φιλο . παλια λεγαμε μη βγουνε εξω και μπλεξουνε , τωρα λεμε  να βγουνε να μην ειναι κολλημενα στο κινητο.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

η διασπαση προσοχης και οι μαθησιακες δυσκολιες , νομιζεις οτι δεν ευθυνονται ?!!!

το μυαλο τους γυριζει συνεχως γυρω απο αυτο , τι πιστα θα περασω , ποιον θα νικησω , ποσους ποντους θα παρω  και δεν συμμαζευεται. το ζω τωρα εγω και με τους δυο. τους λεω θα σας παω στο παιδων , και θα σας κλεισω μεσα.

εχω αρρωστησει απο αυτο , με ρωτησες πως την παλευω , αυτο με κουραζει ψυχολογικα . ωσπου το πηρα αποφαση , και λεω φερτε τα . ( απο εκει ακουει  η μικρη και λεει μαμα παρτο να το κρυψεις ) 

δε σου κρυβω οτι ηρεμησα παρα πολυ , τους λεω παρτε το ποδηλατο ,βγειτε εξω , κολλημενα στο κρεββατι λες και ειστε κατακοιτοι? 

σιγα μη σας αφησω ετσι λεω, τους στελνω και τους δυο τωρα στη δουλεια , 4ωρο  ( στη δικη μας ,να βοηθανε ) και δυο φορες την βδομαδα απο ενα δυωρο αγγλικα , για να βγαλουν ταξη .

αν δεν τους βαλεις να κανουν πραγματα δεν γινεται διαφορετικα , τρυπα στο στρωμα θα κανουν ) ο μεγαλος βγαινει και καμια βολτα με κανεναν φιλο . παλια λεγαμε μη βγουνε εξω και μπλεξουνε , τωρα λεμε  να βγουνε να μην ειναι κολλημενα στο κινητο.

Και παρα πολυ καλα κανεις.Μα τα παιδια στρεφονται εκει γιατι πλεον δεν υπαρχει αυτο το οικογενειακο.Να κανεις με τημαμαενα κεικ,να παιξετε επιτραπεζια,να πατε σκομα και για εξωτερικες δουλειες.Ε καιντα παιδια βριουνται αφουβοι γονεις δεν σδχολουνται.Ισως βεβαια δεν ασχολουνται γιατι δε μπορουν.Μακαρι να καταφερω και εγω να τον απασχολω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agki* είπε:

Και παρα πολυ καλα κανεις.Μα τα παιδια στρεφονται εκει γιατι πλεον δεν υπαρχει αυτο το οικογενειακο.Να κανεις με τημαμαενα κεικ,να παιξετε επιτραπεζια,να πατε σκομα και για εξωτερικες δουλειες.Ε καιντα παιδια βριουνται αφουβοι γονεις δεν σδχολουνται.Ισως βεβαια δεν ασχολουνται γιατι δε μπορουν.Μακαρι να καταφερω και εγω να τον απασχολω.

τα κανουμε και αυτα ,  τους βαζω και δουλειες να κανουν, για να τους αποσυντονιζω ,:Pο μεγαλος που δεν ειναι του φαγητου βαριεται δεν του αρεσει, αλλα τον σπρωχνω εγω.του λεω πηγαινε να ψεκασεις τα λουλουδια γιατι εχουν μελιγκρα.  ωχχουυυ δεν μπας εσυ ?!! ( ειπαμε εφηβεια ) ελα βρε αγορι μου δεν μπορεις να βοηθησεις τη μανουλα , με τα απο πεντε φορες που το ειπα πηγε τελικα. ο μικρος ειναι πιο δεκτικος , ( ειδικα στο μαγειρεμα , σου κανει τα παντα )

ισως κανω κακο, δεν ξερω , θα δειξει ο χρονος , και σε λιγο χρονια μπορει να σας λεω αλλα . με μια θεια που μιλαω μου λεει οτι τους πιεζω . εγω δε το βλεπω ετσι, εγω νομιζω οτι αν δεν τους πω να κανουν πραγματα, θα κολλησει ο πισινος στο κρεββατι , ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρι κ δεν υπαρχει το σχολειο .

της λεω αν δεν μαθουν να κανουν τωρα αυτα που ειναι απαραιτητα για την μετεπειτα ζωη τους , πως θα ωριμασουν ? η κουνιαδα μου εχει διδυμα-αγορια 20 χρονων , επιασε δουλεια φετος , μετα απο 20 χρονια, και τα παιδια δεν ξερουν να σερβιρουν το μεσημεριανο τους . παει η πεθερα μου το μεσημερι οταν ειναι στη δουλεια , για να τους βαλει να φανε . πειτε μου ποιος φταιει , η γιαγια , η μανα που δεν τα εμαθε , ή εκεινα ?

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

τα κανουμε και αυτα ,  τους βαζω και δουλειες να κανουν, για να τους αποσυντονιζω ,:Pο μεγαλος που δεν ειναι του φαγητου βαριεται δεν του αρεσει, αλλα τον σπρωχνω εγω.του λεω πηγαινε να ψεκασεις τα λουλουδια γιατι εχουν μελιγκρα.  ωχχουυυ δεν μπας εσυ ?!! ( ειπαμε εφηβεια ) ελα βρε αγορι μου δεν μπορεις να βοηθησεις τη μανουλα , με τα απο πεντε φορες που το ειπα πηγε τελικα. ο μικρος ειναι πιο δεκτικος , ( ειδικα στο μαγειρεμα , σου κανει τα παντα )

ισως κανω κακο, δεν ξερω , θα δειξει ο χρονος , και σε λιγο χρονια μπορει να σας λεω αλλα . με μια θεια που μιλαω μου λεει οτι τους πιεζω . εγω δε το βλεπω ετσι, εγω νομιζω οτι αν δεν τους πω να κανουν πραγματα, θα κολλησει ο πισινος στο κρεββατι , ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρι κ δεν υπαρχει το σχολειο .

της λεω αν δεν μαθουν να κανουν τωρα αυτα που ειναι απαραιτητα για την μετεπειτα ζωη τους , πως θα ωριμασουν ? η κουνιαδα μου εχει διδυμα-αγορια 20 χρονων , επιασε δουλεια φετος , μετα απο 20 χρονια, και τα παιδια δεν ξερουν να σερβιρουν το μεσημεριανο τους . παει η πεθερα μου το μεσημερι οταν ειναι στη δουλεια , για να τους βαλει να φανε . πειτε μου ποιος φταιει , η γιαγια , η μανα που δεν τα εμαθε , ή εκεινα ?

Η μανουλα και η γιαγιακα!!Μια χαρα τα κανεις ολα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 said:

η διασπαση προσοχης και οι μαθησιακες δυσκολιες , νομιζεις οτι δεν ευθυνονται ?!!!

το μυαλο τους γυριζει συνεχως γυρω απο αυτο , τι πιστα θα περασω , ποιον θα νικησω , ποσους ποντους θα παρω  και δεν συμμαζευεται. το ζω τωρα εγω και με τους δυο. τους λεω θα σας παω στο παιδων , και θα σας κλεισω μεσα.

εχω αρρωστησει απο αυτο , με ρωτησες πως την παλευω , αυτο με κουραζει ψυχολογικα . ωσπου το πηρα αποφαση , και λεω φερτε τα . ( απο εκει ακουει  η μικρη και λεει μαμα παρτο να το κρυψεις ) 

δε σου κρυβω οτι ηρεμησα παρα πολυ , τους λεω παρτε το ποδηλατο ,βγειτε εξω , κολλημενα στο κρεββατι λες και ειστε κατακοιτοι? 

σιγα μη σας αφησω ετσι λεω, τους στελνω και τους δυο τωρα στη δουλεια , 4ωρο  ( στη δικη μας ,να βοηθανε ) και δυο φορες την βδομαδα απο ενα δυωρο αγγλικα , για να βγαλουν ταξη .

αν δεν τους βαλεις να κανουν πραγματα δεν γινεται διαφορετικα , τρυπα στο στρωμα θα κανουν ) ο μεγαλος βγαινει και καμια βολτα με κανεναν φιλο . παλια λεγαμε μη βγουνε εξω και μπλεξουνε , τωρα λεμε  να βγουνε να μην ειναι κολλημενα στο κινητο.

Τα περιγράφεις τέλεια!!! Έτσι ακριβώς είναι 

Άσχετη ερώτηση για τις πιο έμπειρες: "Σε ποια ηλικια μπορούν τα παιδιά να παίξουν με άλλα παιδάκια; " εννοώ να συνεργαστούν.  Και τώρα που ειναι 16 μηνων τρελλαινεται να βλεπει άλλα παιδια αλλα για παραδειγμα με συνομηλικο της δεν μπορουν να παίξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ gmnth03 πολυ ωραια τα λες! 

Πολυ μου ελειψες, σε θυμαμαι κ πριν την μπεμπα

Εγω καπως το εχω αποδεχτει με τον μικρο που ειναι αδυνατος. Γτ μετα τους 18μ τρωει, κ τρωει αρκετα

Απλα με ειχε συνηθισει αλλιως η κορη μου. Εκεινη γεννηθηκε 3560 κ 50εκ.ο γιος 2900 47,5.η μεγαλη πηρε απο τον μπαμπα που ειναι σχεδον 2μ.εγω 1,60.να πω ομως οτι ο αντρας μου πηρε υψος στο γυμνασιο, οποτε κραταω ελπιδα

Συνηθως μετα τα 2 προς τα 3αρχιζουν παιζουν μαζι. Πιο πριν απλα παραλληλα. Εξαρταται κ τα παιδια, κ αν μπορουν να συνεννοηθουν καπως

Ενος ετους ο γιος 8,5 κιλα  75εκ η κορη 1κιλο πανω κ 5ποντους

2χρ  ο μικρος 10κ κ 85εκ  η κορη 90εκ κ 12κιλα

Σημερα 11,5κιλα κ 94 εκ (γεννημενος μεσα νοεμβρη του 16).η μεγαλη στην ηλικια του ηταν σχεδον 13κιλα κ 95εκ

Κ εγω το εχω ακουσει οτι στον χρονο ειναι το υψος τους συν ενα μετρο, κ στα δυο το μισο αλλα δ ξερω αν ισχυει

Γυρω στα 3-4ειναι μια καλη ηλικια για εξετασεις αν κτ μας αγχωνει κ μετα απο συζητηση με τον παιδιατρο μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anneta82 είπε:

Τα περιγράφεις τέλεια!!! Έτσι ακριβώς είναι 

Άσχετη ερώτηση για τις πιο έμπειρες: "Σε ποια ηλικια μπορούν τα παιδιά να παίξουν με άλλα παιδάκια; " εννοώ να συνεργαστούν.  Και τώρα που ειναι 16 μηνων τρελλαινεται να βλεπει άλλα παιδια αλλα για παραδειγμα με συνομηλικο της δεν μπορουν να παίξουν. 

Εμεις παντως στην παιδικη χαρα παιρνουμε παιχνιδακια και τον αφηνουμε κατω και μαζευονται παιδακια.Προχθες ασχολιοταν πολυ με ενα 13 μηνων.Διναν τον ενα στο αλλο τη μπαλα αν κι δεν ελειπαν καιοι τσιριδες.Αυτο παιχνιδι θεωρειται φανταζομαι.Ειναι ωραιο να τον βλεπω ετσι.Βεβια ενω στο σπιτι ειναι ησυχος με το αλλο παιδακι ηταν λιγο πιο διεκδικητικος απο τοι περιμενα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anneta82 είπε:

Εμένα ένας παιδίατρος μού είπε ότι το ύψος τα παιδιά το παιρνουν από τη μαμά....Ο μπαμπάς δεν παίζει ρόλο; απορώ..........

δεκα παιδιατρους να γυρισεις θα ακουσεις δεκα διαφορετικα πραγματα !!! σε καμια περιπτωση ομως δεν μοιαζουν στη μαμα

ειναι συνδυασμος και των δυο γονιων !!  κανεις δεν μπορει να ξερει ποσο θα παρουν , αν θα μοιασουν στο μπαμπα, αν θα μοιασουν στη μαμα, αν θα παρει το παιδι το μεσο ορο .

αυτο που ειπες νωριτερα, το ειπε ο βιολογος στο γιο μ, οτι η ηλικια εχει το παιδι στα δυο του χρονια, επι δυο, συν πλην δυο ποντους . αν ισχυει δεν ξερω ! 80 ποντους στα δυο, θα βγει 1.60 αρα το παιδι θα γινει 158 με 1.62 .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anneta82 είπε:

Εμένα ένας παιδίατρος μού είπε ότι το ύψος τα παιδιά το παιρνουν από τη μαμά....Ο μπαμπάς δεν παίζει ρόλο; απορώ..........

Σιγουρα δ ισχυει αυτο, να θυμησω εχω υψος 1,60(τυχαιο που οσες γραψαμε ειμαστε ολες πανω κατω τοσο;), η πεθερα μου πιο κοντη, ο πεθερος τουλ 1,80.η κουνιαδα μου εγινε 1,75.ο αντρας μου οπως ειπα μεχρι το γυμνασιο νορμαλ, αφου του ελεγαν πηρε απο την μανα του, τελικα 2μ!κ γενικα ειναι ιδιοι ο μπαμπας τους

Οι γονεις μου κοντοι. Μαμα στο υψος μου, ο μπαμπας 1,70 κ κτ; εγω ειπαμε, η αδερφη μου 1,65 ο αδερφος μου 1,85!σοκ!πηρε απο τις γιαγιαδες, οι παππουδες ηταν κοντοι, χαχα

Κ ξερω κ παρα πολλα αλλα παιδακια με μαμαδες νορμαλ, κ μπαμπαδες ψηλους που βγηκαν ψηλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Σιγουρα δ ισχυει αυτο, να θυμησω εχω υψος 1,60(τυχαιο που οσες γραψαμε ειμαστε ολες πανω κατω τοσο;), η πεθερα μου πιο κοντη, ο πεθερος τουλ 1,80.η κουνιαδα μου εγινε 1,75.ο αντρας μου οπως ειπα μεχρι το γυμνασιο νορμαλ, αφου του ελεγαν πηρε απο την μανα του, τελικα 2μ!κ γενικα ειναι ιδιοι ο μπαμπας τους

Οι γονεις μου κοντοι. Μαμα στο υψος μου, ο μπαμπας 1,70 κ κτ; εγω ειπαμε, η αδερφη μου 1,65 ο αδερφος μου 1,85!σοκ!πηρε απο τις γιαγιαδες, οι παππουδες ηταν κοντοι, χαχα

Κ ξερω κ παρα πολλα αλλα παιδακια με μαμαδες νορμαλ, κ μπαμπαδες ψηλους που βγηκαν ψηλα

Κι εγώ ξέρω πάρα πολλά τέτοια παραδείγματα.  Μη σου πω ότι τώρα που το σκέφτομαι τα περισσότερα παιδάκια στον περίγυρο μου έχουν κοντουλες μαμάδες και ψηλους μπαμπάδες και πήραν από το μπαμπά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε σήμερα παιδίατρο.  Μετά από 2 μήνες έβαλε 2 πόντους (το ύψος παίζεται γιατί δεν καθόταν) και 200 γραμμάρια.  Δηλαδή εξακολουθεί μινιον. 16 μηνων,  διορθωμενη 15, 7200 βάρος και 73 ύψος.  Και πάλι άκουσα σχόλιο όταν πήγαμε βόλτα: " Πόσο είναι?" Απαντάω κι εγώ υπερήφανα "16 μηνών " και γουρλωνει μάτια "Α είναι τόσο;" . Είχε και παιδάκι μαζί της.  Η παιδίατρος μού είπε ότι αυτά είναι κακοήθειες κι αδιακρισιες και την επόμενη φορά θα λες 9 μηνών για να τις κουφαινεις που κάνει τόσα πράγματα και τα δικά τους όχι,  χαχαχαχαχα! 

Τη ζήτησα έξτρα εξετάσεις και μού είπε στα 2 της θα το δούμε αυτό και πάλι δε θεωρεί ότι χρειάζεται. 

Περιμένω τη στιγμή που θα πάρει τα πάνω της και θα ηρεμήσω κι εγώ! 

Εσείς τι νέα; χαθήκαμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...