Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 23/3/2020 at 5:20 ΜΜ, BabyGirl_A είπε:

@Marthakat Μαρθα μου εμείς έχουμε τον μπαμπά σπίτι και πραγματικά νιώθω πολύ τυχερή ,  έχεις δικιο. 

Κοριτσια να κάνω μια ερώτηση ,  έχει κλείσει ο ΟΑΕΔ σωστά?

Παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνει κάνεις.

Μέχρι πότε μπορώ να κάνω την αίτηση?

Γέννησα 18/2 με ΠΗΤ 24/2.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ♡

Νομίζω μέσα σε 2 μήνες δεν είμαι κ σίγουρη.. Αλλα να ξέρεις μπορεις να την κάνεις ηλεκτρονικά.. Εγω πηγα εκει πριν την ολική απαγορευση στις 13/3 κ δεν έπαιρναν τα χαρτιά.. Ηταν οδηγια απο το Υπουργείο να μην παραλαμβάνουν έγγραφα εκτος απο κάποιες περιπτωσείς κ μου ειπαν να τα σκανάρω κ να την υποβάλλω ηλεκτρονικά κ αν χρειαστούν τα πρωτότυπα οταν ηρεμήσουν τα πράγματα θα με ειδοποιήσουν..

Βεβαια δεν την έκανα ηλεκτρονικά, επειδή ειχα διαβάσει οτι γίνεται κ μεσω των ΚΕΠ σταμάτησα σε ενα αφού ειχα μαζι μου τα χαρτιά κ την εκαναν αυτοί κ πήραν κ τα πρωτοτυπα:)

Τωρα για το 6μηνο που θα βγω αναγκαστικα λογο της κατάστασης που επικρατεί επειδη η λοχείας μου ολοκληρώνεται 16/4 αν δεν έχουν ανοίξει θα την υποβάλλω τότε ηλεκτρονικά.

Μπαίνεις στο e-services του ΟΑΕΔ κ την κάνεις.

Επίσης ειχα διαβάσει οτι πρεπει να εχεις Αρ. Μητρώου στον ΟΑΕΔ για να καταθέσεις την αίτηση κ εγώ επειδή δεν είχα μητρώο τουλάχιστον οταν είχα παει ειχα μαζί μου κ τα χαρτιά που χρειάζονταν για να μου βγάλουν μητρώο κ μου εδωσαν κ κωδικό για να εγγραφώ στην ηλεκρονική πλατφόρμα του ΟΑΕΔ κ να κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Νομίζω μέσα σε 2 μήνες δεν είμαι κ σίγουρη.. Αλλα να ξέρεις μπορεις να την κάνεις ηλεκτρονικά.. Εγω πηγα εκει πριν την ολική απαγορευση στις 13/3 κ δεν έπαιρναν τα χαρτιά.. Ηταν οδηγια απο το Υπουργείο να μην παραλαμβάνουν έγγραφα εκτος απο κάποιες περιπτωσείς κ μου ειπαν να τα σκανάρω κ να την υποβάλλω ηλεκτρονικά κ αν χρειαστούν τα πρωτότυπα οταν ηρεμήσουν τα πράγματα θα με ειδοποιήσουν..

Βεβαια δεν την έκανα ηλεκτρονικά, επειδή ειχα διαβάσει οτι γίνεται κ μεσω των ΚΕΠ σταμάτησα σε ενα αφού ειχα μαζι μου τα χαρτιά κ την εκαναν αυτοί κ πήραν κ τα πρωτοτυπα:)

Τωρα για το 6μηνο που θα βγω αναγκαστικα λογο της κατάστασης που επικρατεί επειδη η λοχείας μου ολοκληρώνεται 16/4 αν δεν έχουν ανοίξει θα την υποβάλλω τότε ηλεκτρονικά.

Μπαίνεις στο e-services του ΟΑΕΔ κ την κάνεις.

Επίσης ειχα διαβάσει οτι πρεπει να εχεις Αρ. Μητρώου στον ΟΑΕΔ για να καταθέσεις την αίτηση κ εγώ επειδή δεν είχα μητρώο τουλάχιστον οταν είχα παει ειχα μαζί μου κ τα χαρτιά που χρειάζονταν για να μου βγάλουν μητρώο κ μου εδωσαν κ κωδικό για να εγγραφώ στην ηλεκρονική πλατφόρμα του ΟΑΕΔ κ να κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά.

Καλημέρα Μαρθα μου. Μπήκα όπως μου είπες στο eservices του ΟΑΕΔ και τελικά όντως έχεις δικιο , υποβάλλεται ηλεκτρονικά κι έχει κουμπί για επισυναψη εγγράφων. 

Ναι η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται να έχεις αριθμό μητρώου οπότε κι εσύ τώρα μπορείς να την καταθέσεις ηλεκτρονικά. 

Ωστόσο σε ένα βήμα σε ρωτάει να βάλεις κάποιες ημερομηνίες και δεν καταλαβαίνω τι βάζουμε .. Μήπως γνωρίζεις εσύ? 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ - ΛΟΧΕΙΑΣ (οκ το χω!)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω) 

 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, BabyGirl_A είπε:

Καλημέρα Μαρθα μου. Μπήκα όπως μου είπες στο eservices του ΟΑΕΔ και τελικά όντως έχεις δικιο , υποβάλλεται ηλεκτρονικά κι έχει κουμπί για επισυναψη εγγράφων. 

Ναι η αλήθεια είναι ότι χρειάζεται να έχεις αριθμό μητρώου οπότε κι εσύ τώρα μπορείς να την καταθέσεις ηλεκτρονικά. 

Ωστόσο σε ένα βήμα σε ρωτάει να βάλεις κάποιες ημερομηνίες και δεν καταλαβαίνω τι βάζουμε .. Μήπως γνωρίζεις εσύ? 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΟΦΛΗΣΗΣ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ - ΛΟΧΕΙΑΣ (οκ το χω!)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΙΣΟΧΡΟΝΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βάζω)

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΗΣΙΑΣ ΑΔΕΙΑΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ (τι βαζω) 

 

Το 1ο μάλλον αφορά τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας του ΟΑΕΔ (δεν ειμαι κ σίγουρη)

Το 2ο που αναφέρεις είναι οι 56 μέρες πριν την γέννα κ οι 63 μερες μετα (λοχείας) 

Το 3ο αφορά το αν πήρες τους 3,5 μηνες αντί μειωμενου ωραρίου

Και το 4ο αν πήρες όλη την ετήσια άδεια σου.

Αν δεν έχεις πάρει το 3ο κ το 4ο τα αφήνεις κενα. 

Για να είσαι σίγουρη μπορεις να συμβουλευτείς κ το προσωπικό σου λογιστή ή της δουλειάς σου καλύτερα.

Εγώ περιμένω ακομα τις συμπληρωματικές παροχές που εκανα αίτηση στον ΟΑΕΔ.. Για το 6μηνο σε 20 μερες που ληγει η λοχείας μου θα την κανω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα που μιλάτε για παροχές να ρωτήσω κατι; το ικα λειτουργεί αυτές τις μέρες; αν καταθεσεις την άδεια εγκυμοσύνης δίνουν το επίδομα των 56 ημερών και το επίδομα λοχείαςτων 63 ημερων; ή κι αυτά έχουν παγώσει; αν ξέρετε φυσικά.. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2020 at 1:02 ΠΜ, Marthakat είπε:

Για να είσαι σίγουρη μπορεις να συμβουλευτείς κ το προσωπικό σου λογιστή ή της δουλειάς σου καλύτερα.

Εγώ περιμένω ακομα τις συμπληρωματικές παροχές που εκανα αίτηση στον ΟΑΕΔ.. Για το 6μηνο σε 20 μερες που ληγει η λοχείας μου θα την κανω

Μαρθα μου αυτο ειναι μια άλλη ιστορία. Ο λογιστής μου είναι σαΐνημε αυτά. Δεν έχει ιδέα. Τον πήρα τηλ να μου κάνει την αίτηση της μητρότητας και μπήκε και ξεκίνησε να κάνει το α21 ότι να ναι. Μια χαρά κορίτσι μου.. τις βεβαιώσεις από τον έργοδοτη τις έχεις ε? 

5 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τώρα που μιλάτε για παροχές να ρωτήσω κατι; το ικα λειτουργεί αυτές τις μέρες; αν καταθεσεις την άδεια εγκυμοσύνης δίνουν το επίδομα των 56 ημερών και το επίδομα λοχείαςτων 63 ημερων; ή κι αυτά έχουν παγώσει; αν ξέρετε φυσικά.. 

 Νομίζω λειτουργεί αλλά με ραντεβού. Παίρνεις τηλέφωνο! Ωστόσο ίσως και να μπορείς να το κάνεις μέσω ΚΕΠ. Καλά ένα τηλ αν θέλεις να ρωτήσεις :)

όσο για τα επιδόματα δεν έχουν πει κάτι για πάγωμα ελπίζω να τα δίνουν γτ καήκαμε 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Μαρθα μου αυτο ειναι μια άλλη ιστορία. Ο λογιστής μου είναι σαΐνημε αυτά. Δεν έχει ιδέα. Τον πήρα τηλ να μου κάνει την αίτηση της μητρότητας και μπήκε και ξεκίνησε να κάνει το α21 ότι να ναι. Μια χαρά κορίτσι μου.. τις βεβαιώσεις από τον έργοδοτη τις έχεις ε? 

 Νομίζω λειτουργεί αλλά με ραντεβού. Παίρνεις τηλέφωνο! Ωστόσο ίσως και να μπορείς να το κάνεις μέσω ΚΕΠ. Καλά ένα τηλ αν θέλεις να ρωτήσεις :)

όσο για τα επιδόματα δεν έχουν πει κάτι για πάγωμα ελπίζω να τα δίνουν γτ καήκαμε 

Τις βεβαιώσεις τις εχω ναι τα κατεβασα απο το ιντερνετ κ τις εστειλα στη λογιστρια στη δουλεια μου κ μου τα συμπληρωσε οποτε τα εχω ηλεκτρονικα κ θα τα υποβαλλω οταν ερθει η ωρα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Τις βεβαιώσεις τις εχω ναι τα κατεβασα απο το ιντερνετ κ τις εστειλα στη λογιστρια στη δουλεια μου κ μου τα συμπληρωσε οποτε τα εχω ηλεκτρονικα κ θα τα υποβαλλω οταν ερθει η ωρα :wink:

Τέλεια!!!!!

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τώρα που μιλάτε για παροχές να ρωτήσω κατι; το ικα λειτουργεί αυτές τις μέρες; αν καταθεσεις την άδεια εγκυμοσύνης δίνουν το επίδομα των 56 ημερών και το επίδομα λοχείαςτων 63 ημερων; ή κι αυτά έχουν παγώσει; αν ξέρετε φυσικά.. 

Για τα επιδόματα είπαν κανονικα συνεχίζουν κ τα παίρνουμε τωρα τι να πω ποτέ δεν ξέρεις :) Πάρε τηλ. κ δες αν σε δέχονται.. οι υπηρεσίες είναι ανοιχτές με λιγο προσωπικό αλλα μπορει να σου πούν οτι δεν σε δεχονται.. όπως εμένα που πήγα με τα χαρτιά στον ΟΑΕΔ πριν 40ισω κιολας πριν 15 μερες κ δεν με εξυπηρέτησαν μου ειπαν να τα κανω ηλεκτρονικ κ τελικα τα κατεθεσα στα ΚΕΠ:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , BabyGirl_A είπε:

Μαρθα μου αυτο ειναι μια άλλη ιστορία. Ο λογιστής μου είναι σαΐνημε αυτά. Δεν έχει ιδέα. Τον πήρα τηλ να μου κάνει την αίτηση της μητρότητας και μπήκε και ξεκίνησε να κάνει το α21 ότι να ναι. Μια χαρά κορίτσι μου.. τις βεβαιώσεις από τον έργοδοτη τις έχεις ε? 

 Νομίζω λειτουργεί αλλά με ραντεβού. Παίρνεις τηλέφωνο! Ωστόσο ίσως και να μπορείς να το κάνεις μέσω ΚΕΠ. Καλά ένα τηλ αν θέλεις να ρωτήσεις :)

όσο για τα επιδόματα δεν έχουν πει κάτι για πάγωμα ελπίζω να τα δίνουν γτ καήκαμε 

Ελπίζω.. γιατι δύο μήνες που είχα άδεια επαπειλουμενης λόγω ενός μικροθεματος που προέκυψε, η επιτροπη που πρέπει να περάσω, έχει αναβάλλει τα ραντεβού λόγω κατάστασης με τον ιό, ώστε να πάρω τα χρήματα.. Σας ευχαριστώ κορίτσια!! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Ελπίζω.. γιατι δύο μήνες που είχα άδεια επαπειλουμενης λόγω ενός μικροθεματος που προέκυψε, η επιτροπη που πρέπει να περάσω, έχει αναβάλλει τα ραντεβού λόγω κατάστασης με τον ιό, ώστε να πάρω τα χρήματα.. Σας ευχαριστώ κορίτσια!! 

Στο εύχομαι Αντζελίνα μου .με το καλό ♡


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...
On 29/3/2020 at 1:54 ΜΜ, BabyGirl_A είπε:

Τέλεια!!!!!

Κοριτσια καλησπέρα !ηθελα να σας ρωτησω εσείς που είχατε κανει τις αιτήσεις στον ΟΑΕΔ ηλεκτρονικά που σας ζήτησε τα έγγραφα που αναφέρετε παραπανω .σημερα μ την έκανε ο λογιστής μ κ τ έστειλα τ έγγραφα ν τ επισυνάψει .δεν αναφέρει ομως κάπου το iban για να μπουν τα λεφτα .εσεις πως το ειχατε δώσει;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...