Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλώς την! Με το καλό κορίτσι μου! Καλή και εύκολη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!!

Εγώ πλήρως απογοητευμένη.. Έχω αίμα από χθες. Καφέ υγρα στην αρχή, αίμα σήμερα στο σκούπισμα. Τώρα πήραν τα παιδάκια μου η γιαγιά κ ο παππούς μήπως κ ξαπλώσω. Εσείς πως είστε? Έχετε συμπτώματα? 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gigi 

Εχω κι εγω καφέ υγρά..εγω δεν εχω κανένα δικό μου για βοήθειας δυστυχώς..επομένως καταλαβαινεται ..2 παιδάκια και εγκυμοσύνη και μετα με το καλο τρία παιδάκια μόνο με τον άντρα μου!αλλα καλα να ειμαστε υγεια να εχουμε ν τα Α μεγαλώσουμε 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις για τα καφέ υγρα εσύ?

Εμείς έχουμε αρκετή βοήθεια αν χρειαστούμε ευτυχώς. Μπράβο σας που τα καταφέρνετε μόνοι σας! Καλά μη φανταστείς τώρα 1-2 μέρες το πολύ θα πάνε στη γιαγιά κ αυτό λόγο αιμορραγίας. Δεν αντέχουν κ αυτοί παραπάνω! Αλλά μην είμαστε κ αχάριστοι. Εμείς προλαβαμε κ τους είπαμε τα νέα νωρίς νωρίς πάντως.. Ξεκίνησε περίεργα αυτή η εγκυμοσυνη, ο γιατρός ήταν πολύ επιφυλακτικός γιατί εγώ έχω περίοδο ανά 2-2,5 μήνες κ χάσαμε τη μπάλα φυσικά. Την τρίτη φορά που θα πηγαίναμε γιατρό μέχρι κ για αποξεση με ειχε προετοιμάσει κ τλκ ακούσαμε καρδούλα! Οπότε μετά, τα τηλέφωνα έπεσαν βροχή απτή χαρά μας!

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχώς τα καφέ υγρά απο χθες εξαφανίστηκαν ..γενικά ειμαι καλα .την Τετάρτη θα πάω ξανά .εγω να σου πω την αλήθεια για κάποιο περίεργο λόγο δεν θελω να πω τίποτα ακόμα .λεω να κάνω την αυχενική και μετα..ή οταν αρχίσει να φαίνεται ..αλλα να σου πω και την αλήθεια ειναι και τι ανθρώπους έχεις κοντα σου..οι περισσότεροι κρίνουν και σχολιάζουν αρνητικά 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγω αν όλα πάνε καλά :x ο γιατρός μου μου έδωσε ημερομηνιά για 15/2.. Έχω κλείσει τις 8 εβδομάδες..Ακούσαμε κ καρδούλα.. Σε 2 εβδομάδες θα ξαναπάω κ μου είπε ότι θα το δούμε μικρό ανθρωπάκι..

Εμάς είναι το 1ος μας προσπαθήσαμε περίπου 1χρόνο γιατί ειχα θέματα με πολυκιστικές, Χασιμότο Θυρωειδή και αυξημένη Προλακτίνη..Κ είχαμε προγραμματίσει μετα το Πάσχα να ξεκινήσω θεραπείες με ορμόνες, ενέσεις κτλ. κ το καθυστέρησα 1 μήνα  κ τσούπ τελικά μας πρόλαβε το θαυματάκι μας :wub:.. 

Εμείς το έχουμε πεί σε γονείς κ στούς κουμπάρους μας.. Μετά τις 12 εβδομάδες αποφασίσαμε να το λέμε πιο ανοιχτά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πόση προσπάθεια καταφέρατε το μωράκι σας.@??εγω να πω την αλήθεια ,απο τον πρωτο μηνα ..εντάξει μια προσπάθεια είπαμε να κανουμε ,να δούμε αν μπορουμε κ πιάστηκε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Μετα απο πόση προσπάθεια καταφέρατε το μωράκι σας.@??εγω να πω την αλήθεια ,απο τον πρωτο μηνα ..εντάξει μια προσπάθεια είπαμε να κανουμε ,να δούμε αν μπορουμε κ πιάστηκε..

Μπράβο σας συγχαρητήρια αυτό είναι τόσο ευχάριστο :wub: 

Μακάρι να ήταν κ για μας πιο εύκολο αλλά κ μέσα από τις δυσκολίες κερδίσαμε πολλά σαν ζευγάρι οπότε λέμε όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. Τώρα περιμένουμε πως κ πώς να ξαναπάμε στο γιατρό :) Εσένα πότε σου έδωσε τελική ημερομηνία τοκετού; 

Link to comment
Share on other sites

Marthakat συγχαρητήρια! Καλή εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Ένας χρόνος είναι νορμάλ αλλά εμάς μας φαίνεται βουνό..εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη, λόγω αραιομηνορροιας, ξεκίνησα κατευθείαν κλομιφαινη που προκαλεί ωορρηξια συγκεκριμένη μέρα. Πέτυχε τον πρώτο μήνα! για το δεύτερο προσπαθούσαμε πάνω από χρόνο.Μετα κάναμε εξετάσεις, σαλπιγγογραφια, 6 μήνες κλομιφαινη.. Τπτ!Πριν την σπερματεγχυση ήρθε τλκ! Τώρα το τρίτο στα καλά καθουμενα. Ούτε θεραπειες ούτε σταθερό κύκλο. Αλλά κορίτσια εγώ συνεχίζω κ έχω αίμα.. :sad: Ελπίζω να συνεχιζεται η εγκυμοσυνη . Αύριο θα ξαναμιλήσουμε με τον γιατρό για νεοτερα κ θα κανονίσουμε υπέρηχο. 

On 7/7/2019 at 12:59 ΠΜ, Ματιλντα είπε:

Ευτυχώς τα καφέ υγρά απο χθες εξαφανίστηκαν ..γενικά ειμαι καλα .την Τετάρτη θα πάω ξανά .εγω να σου πω την αλήθεια για κάποιο περίεργο λόγο δεν θελω να πω τίποτα ακόμα .λεω να κάνω την αυχενική και μετα..ή οταν αρχίσει να φαίνεται ..αλλα να σου πω και την αλήθεια ειναι και τι ανθρώπους έχεις κοντα σου..οι περισσότεροι κρίνουν και σχολιάζουν αρνητικά 

Πολύ ευχάριστο που σου σταμάτησαν!!! Μπορείς να χαρείς ελεύθερα βρε παιδί μου! Εγώ δεν το βγάζω στιγμή από το μυαλό μου. Όσο για το πότε θα το πείτε κ σε ποιους, έχεις δίκαιο ότι εξαρτάται τα άτομα που έχεις γύρω σου. Αν δε σε κάνουν να νιώθεις άνετα τότε εννοείται δε το λες.. Το απολαμβάνεις μόνη σου :)

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...