Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 1/15/2020 at 3:04 AM, Kabou said:

Ωωωω Περαστικά σου!!!!! Εμας το doppler μας έδειξε 1750 και ειμασταν 33 εβδομάδων,  τωρα αναμενω κ το οκ απτην βυθοσκοπηση που θα μου κανει ο οφθαλμιατρος κ βουρρρρ

Ετσι κ εγω!! Τριτη σερι εβδομαδα με μπουκωμα κ καταρροη νομίζω δεν θα σταματήσει ποτέ! Περαστικα σου!!!!  

Ευχαριστώ, περαστικά και σε σένα! Ο οφθαλμίατρος γιατί χρειάζεται; Εγώ είχα κάνει λέιζερ για τη μυωπία μου και με βάζεις σε σκέψεις τώρα, φαντάζομαι υπάρχει κάποια ανησυχία για τον τοκετό;; 

19 hours ago, pennymom said:

Καλημέρα ! καλά με τρελαίνεις που βλέπεις πως σου μοιάζει χαζομάμα..χαχαχα
 

Καλημέρα και σε σένα! Ναι, απίστευτο το πού έχει φτάσει η τεχνολογία! Βλέπουμε τα μωρά μέσα στην κοιλιά! :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/1/2020 at 2:03 ΜΜ, pennymom είπε:

Καλημέρα ! καλά με τρελαίνεις που βλέπεις πως σου μοιάζει χαζομάμα..χαχαχα
 

 

Ευχαριστώ ! Τέλεια και εσείς με το doppler ! Βυθοσκόπηση γιατί θα κάνεις;

Σήμερα έκατσα σπίτι, ακινησία και αφωνία είπε ο γιατρός..όχι οδήγηση με τόσο βήχα κ θλάση στα πλευρά..Μπορεί να μείνω και αύριο μήπως και συνέλθω.
Εσείς πότε σταματήσατε τη δουλειά βρε κορίτσια; Είναι νωρίς να ξεκινήσω την άδεια..θα πρέπει να γυρίσω 45 ημερών..Αλλά αυτές τις μέρες θα κάτσω μέχρι να συνέλθω γιατί ταλαιπωρούμαι πολύ κ φοβάμαι μήπως ταλαιπωρώ και τη μπεμπούλα..Η γιατρός στο doppler είπε μέσα στο νερό το διασκεδάζουν το τράνταγμα..αλλά είμαι και άυπνη και όλη η κούραση θα την επηρεάζει φοβάμαι.
Κατά τα άλλα κ σήμερα στο σπίτι, ψιλο-δουλίτσες κάνω μέχρι να σχολάσει και η κόρη μου. Αλλά σίγουρα είναι καλύτερα γιατί δε μιλάω και κάνω κ δουλειές που έτσι κι αλλιώς θα τις έκανα το απόγευμα κουρασμένη μετά τη δουλειά..Ελπίζω από αύριο να είμαι καλύτερα..Κουράστηκα 10 μέρες έτσι.

Εγώ σταμάτησα πριν 2 εβδομάδες από το γραφειο.. Την Τετάρτη κλείνω την 37η κ μπαίνω στη 38η εβδομάδα.. Γενικότερα ένοιωθα πολύ καλά σε όλη την εγκυμοσύνη κ συνεχίζω κανονικά με δραστηριότητες κ οδήγηση.. Αλλά οι αντοχές μου πλέον είναι μηδαμινές πονάω ανάμεσα απο τα μπουτα στα κόκαλα κ δυσκολεύομαι στο περπάτημα, όπως κ το να κάθομαι σε καρέκλα αρκετή ώρα.. Καλά για τον ύπνο δεν το συζητάω.. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; Αν δεν είχες τα θεματάκια σου πιστεύω μέχρι κ 37η εβδομάδα παλεύετε αλλά τι να σου πώ στη θέση σου ίσως σταματούσα γιατί κ με την ταλαιπωρία μπορεί να αποφασίσει το μωρό να έρθει νωρίτερα :-D Εγώ απο εβδομάδα σταματάω κ την καθημερινή οδήγηση γιατί το παράκανα μου φαίνεται.. Ο αντρας μου λεει στο τέλος μόνη σου θα πάς στο Μαιευτήριο :grin::-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κι από εμένα!!!! Λίγο αργά μπήκα στην συζήτηση βέβαια,  αλλά κι εγώ περιμένω το πρώτο παιδάκι μου, την κορούλα μου μέσα στον Φεβρουάριο! 

Βρε κορίτσια είμαστε 36 βδ + 4 ημ και μόνο 2350 γραμμ. μόνο εμένα μου φαίνεται μια μπουκιτσα? Στο υπέρηχο της εβδομάδας είδαμεκαι τον τράχηλο και μου είπε ότι θέλει μόνο ξεκούραση και να μην περπατάω καθόλου μπας και της δώσουμε λίγο χρόνο να πάρει κανένα γραμμάριο.  :confused:

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;; Ειμαστε στην τελικη ευθεια μαλλον ολες να υποθεσω!! Ειμαι 37 & 3 ,η μπεμπα δεν εχει εμπεδωθει ακομα στην λεκανη και στην 38η βδομαδα (σε λιγες μερες δηλαδη) θα κανουμε καρδιοτοκογραφημα και κολπικη εξεταση μου ειπε ο γιατρος μου! Εσας σας εχει γραψει κολπικη εξεταση; εχω διαβασει πως μπορει να προκληθει τοκετος απο την κολπικη εξεταση,ξερει καμια; Να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!!!!!!!!!

On 16/1/2020 at 11:57 ΠΜ, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ, περαστικά και σε σένα! Ο οφθαλμίατρος γιατί χρειάζεται; Εγώ είχα κάνει λέιζερ για τη μυωπία μου και με βάζεις σε σκέψεις τώρα, φαντάζομαι υπάρχει κάποια ανησυχία για τον τοκετό;; 

Καλημέρα και σε σένα! Ναι, απίστευτο το πού έχει φτάσει η τεχνολογία! Βλέπουμε τα μωρά μέσα στην κοιλιά! :grin:

θελει να δει την πιεση του ματιου και αν κυμαινεται σε φυσιολογικα επιπεδα γιατι λογω μυωπιας (6 βαθμοι) φοβομαστε για αποκολληση αμφιβληστροειδους.οποτε αν την βρει ανεβασμενη δεν θελει να ζοριστω

On 29/1/2020 at 5:20 ΜΜ, Anastasia_Met είπε:

Καλησπερα κι από εμένα!!!! Λίγο αργά μπήκα στην συζήτηση βέβαια,  αλλά κι εγώ περιμένω το πρώτο παιδάκι μου, την κορούλα μου μέσα στον Φεβρουάριο! 

Βρε κορίτσια είμαστε 36 βδ + 4 ημ και μόνο 2350 γραμμ. μόνο εμένα μου φαίνεται μια μπουκιτσα? Στο υπέρηχο της εβδομάδας είδαμεκαι τον τράχηλο και μου είπε ότι θέλει μόνο ξεκούραση και να μην περπατάω καθόλου μπας και της δώσουμε λίγο χρόνο να πάρει κανένα γραμμάριο.  :confused:

γεια σου!! εχουμε κατι λιγοτερο απο βδομαδα διαφορα!!!με το καλο το μπεμπακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2020 at 5:20 ΜΜ, Anastasia_Met είπε:

Καλησπερα κι από εμένα!!!! Λίγο αργά μπήκα στην συζήτηση βέβαια,  αλλά κι εγώ περιμένω το πρώτο παιδάκι μου, την κορούλα μου μέσα στον Φεβρουάριο! 

Βρε κορίτσια είμαστε 36 βδ + 4 ημ και μόνο 2350 γραμμ. μόνο εμένα μου φαίνεται μια μπουκιτσα? Στο υπέρηχο της εβδομάδας είδαμεκαι τον τράχηλο και μου είπε ότι θέλει μόνο ξεκούραση και να μην περπατάω καθόλου μπας και της δώσουμε λίγο χρόνο να πάρει κανένα γραμμάριο.  :confused:

Μια χαρά ειναι η μικρή σου μην αγχωνεσαι.. Εμενα στις 32ε ηταν 2100 κ με μεσο ορο τα 1850 μου ειπε οτι αν συνεχισει ετσι μαλλον θα βγει μεγαλη αλλα τελικα εχθες που πήγα 38ε κ 1ημ ειναι 2900 κ μου λεει ενταξει δεν πηρε υπερβολικο βαρος εμεινε στα φυσιολογικα.. Μπορει να παρει τωρα βαρος το μικράκι σου..

Η αδερφη μου γεννησε 2900 το μωρο.. Εγω γεννηθηκα 2700 απο οσο θυμαται η μητερα μου..

Ολα καλά μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου :x

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλό μήνα! Είναι ο μήνας που θα γνωρίσουμε τα μωράκια μας! :wub:

Καλό κ Υπέροχο Μήνα.. Λίγο έμεινε :x

Εγώ έχω άλλες 11 μέρες μπροστά μου (ΠΗΤ 12/2) άντε να δω πότε θα το πάρει απόφαση... Προς το παρών μια χαρά φαίνεται να βολεύεται η μικρή.. :-D Ακόμα σχετικά ψηλά είναι η κοιλιά μου :grin: Εγω έχω γεννηθεί 16/2 πάντως.. :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Marthakat said:

Καλό κ Υπέροχο Μήνα.. Λίγο έμεινε :x

Εγώ έχω άλλες 11 μέρες μπροστά μου (ΠΗΤ 12/2) άντε να δω πότε θα το πάρει απόφαση... Προς το παρών μια χαρά φαίνεται να βολεύεται η μικρή.. :-D Ακόμα σχετικά ψηλά είναι η κοιλιά μου :grin: Εγω έχω γεννηθεί 16/2 πάντως.. :grin:

Δηλαδη μπορεί και να πάρεις το πιο γλυκούλι δώρο γενεθλίων φέτος :P

Εγώ έχω ΠΗΤ τέλος του μήνα, αλλά η κοιλιά μου δεν είναι και τόσο ψηλή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς ανοίγουμε τον κύκλο του Φεβρουαρίου! Γεννήθηκε σήμερα η μπουμπου όλο ναζί Με ΠΗΤ 13/2! Είχα πολλές συσπάσεις τελεια διαστολή αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα ! Και έφαγα το Νυστέρι , η μικρή είναι καλή 3,120 και 51 πόντους αλλά θα μείνει θερμοκοιτίδα γιατί έχει ένα θέμα με τις αναπνοές με το καλό όλες σας είναι το πιο όμορφο δώρο 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 said:

Κορίτσια εμείς ανοίγουμε τον κύκλο του Φεβρουαρίου! Γεννήθηκε σήμερα η μπουμπου όλο ναζί Με ΠΗΤ 13/2! Είχα πολλές συσπάσεις τελεια διαστολή αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα ! Και έφαγα το Νυστέρι , η μικρή είναι καλή 3,120 και 51 πόντους αλλά θα μείνει θερμοκοιτίδα γιατί έχει ένα θέμα με τις αναπνοές με το καλό όλες σας είναι το πιο όμορφο δώρο 

Να σας ζήσει!!! Γερή και καλότυχη να είναι! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Sofaki00 είπε:

Κορίτσια εμείς ανοίγουμε τον κύκλο του Φεβρουαρίου! Γεννήθηκε σήμερα η μπουμπου όλο ναζί Με ΠΗΤ 13/2! Είχα πολλές συσπάσεις τελεια διαστολή αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα ! Και έφαγα το Νυστέρι , η μικρή είναι καλή 3,120 και 51 πόντους αλλά θα μείνει θερμοκοιτίδα γιατί έχει ένα θέμα με τις αναπνοές με το καλό όλες σας είναι το πιο όμορφο δώρο 

Μπράβο συγχαρητήρια.. Να σας ζήσει.. :x

1 ώρα πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Δηλαδη μπορεί και να πάρεις το πιο γλυκούλι δώρο γενεθλίων φέτος :P

Εγώ έχω ΠΗΤ τέλος του μήνα, αλλά η κοιλιά μου δεν είναι και τόσο ψηλή. 

Χαχαχα λες να φτάσει μέχρι εκεί.. :-D Τι να πώ, όποτε αποφασίσει το μωρούλι.. Πάντως βρίσκομαι σε ετοιμότητα.. :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!

@Sofaki00 να σας ζησει η μπεμπούλα σας, σύντομα θα βγει από τη θερμοκοιτίδα, αυτό το θεματάκι είναι συνηθισμένο. Πώς είσαι εσυ; Πονας ή αναρρωνεις γρήγορα;

Εμενα κορίτσια ο μπέμπης την άραξε για τα καλά! Τρίτη μπαίνω για πρόκληση και είμαι έτοιμη και για το ενδεχόμενο του να καταλήξουμε σε καισαρική αλλά ειλικρινά καθόλου δεν με πειράζει. Θέλω απλά να πάνε όλα καλα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Annie4 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

@Sofaki00 να σας ζησει η μπεμπούλα σας, σύντομα θα βγει από τη θερμοκοιτίδα, αυτό το θεματάκι είναι συνηθισμένο. Πώς είσαι εσυ; Πονας ή αναρρωνεις γρήγορα;

Εμενα κορίτσια ο μπέμπης την άραξε για τα καλά! Τρίτη μπαίνω για πρόκληση και είμαι έτοιμη και για το ενδεχόμενο του να καταλήξουμε σε καισαρική αλλά ειλικρινά καθόλου δεν με πειράζει. Θέλω απλά να πάνε όλα καλα :-)

Σήμερα νιώθω καλύτερα από χτες ξεκουράστηκα και λίγο το βραδυ , τώρα θα κάνω μια άντληση να πιει δικό μου γάλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και Καλό Μήνα !!!
Σοφία μου να σας ζήσει το αστεράκι σας και όντως έκανε ποδαρικό στο μήνα !!!!!!!!

Κορίτσια μου εγώ αναρρώνω από την πνευμονία, δουλεύοντας από το σπίτι και έχοντας και την 5χρονη κορούλα μου παρέα που φυσικά δε στέλνω στο σχολείο για να μην τσιμπήσουμε και τίποτα άλλο.. Αύριο μπαίνω στο μήνα μου επιτέλους και ελπίζουμε να φτάσουμε μέχρι τις 20 του μήνα για να έχει φύγει τελείως ο βήχας και να έχω αναρρώσει πλήρως !

Πέρασε ο καιρός..Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας και κάθε μέρα να έχουμε κι ένα νέο για τα μωράκια της παρέας !!!
Άντε με το καλό σε όλες μας !!!!!!!
Φιλιά πολλά !!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2020 at 9:05 ΜΜ, Kabou είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;; Ειμαστε στην τελικη ευθεια μαλλον ολες να υποθεσω!! Ειμαι 37 & 3 ,η μπεμπα δεν εχει εμπεδωθει ακομα στην λεκανη και στην 38η βδομαδα (σε λιγες μερες δηλαδη) θα κανουμε καρδιοτοκογραφημα και κολπικη εξεταση μου ειπε ο γιατρος μου! Εσας σας εχει γραψει κολπικη εξεταση; εχω διαβασει πως μπορει να προκληθει τοκετος απο την κολπικη εξεταση,ξερει καμια; Να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!!!!!!!!!

θελει να δει την πιεση του ματιου και αν κυμαινεται σε φυσιολογικα επιπεδα γιατι λογω μυωπιας (6 βαθμοι) φοβομαστε για αποκολληση αμφιβληστροειδους.οποτε αν την βρει ανεβασμενη δεν θελει να ζοριστω

γεια σου!! εχουμε κατι λιγοτερο απο βδομαδα διαφορα!!!με το καλο το μπεμπακι σου!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @Kabou μου και σε εσένα με το καλό το μωράκι σου!!!!!! Ισχύει 37+1 Εμείς σήμερα και συνεχίζουμε  :)

23 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Μια χαρά ειναι η μικρή σου μην αγχωνεσαι.. Εμενα στις 32ε ηταν 2100 κ με μεσο ορο τα 1850 μου ειπε οτι αν συνεχισει ετσι μαλλον θα βγει μεγαλη αλλα τελικα εχθες που πήγα 38ε κ 1ημ ειναι 2900 κ μου λεει ενταξει δεν πηρε υπερβολικο βαρος εμεινε στα φυσιολογικα.. Μπορει να παρει τωρα βαρος το μικράκι σου..

Η αδερφη μου γεννησε 2900 το μωρο.. Εγω γεννηθηκα 2700 απο οσο θυμαται η μητερα μου..

Ολα καλά μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου :x

 

Έχω ακούσει πως εξαρτάται κι από το βάρος που γεννηθήκαμε εμείς οι μανούλες το βάρους του παιδιού. Κι εσύ μικρούλα γεννήθηκες ε ?  :) κι εγώ! Μακάρι να πάρει λίγο βάρος τώρα, αύριο έχουμε εξέταση να την δούμε! Ευχαριστώωωω 

13 ώρες πρίν, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια εμείς ανοίγουμε τον κύκλο του Φεβρουαρίου! Γεννήθηκε σήμερα η μπουμπου όλο ναζί Με ΠΗΤ 13/2! Είχα πολλές συσπάσεις τελεια διαστολή αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα ! Και έφαγα το Νυστέρι , η μικρή είναι καλή 3,120 και 51 πόντους αλλά θα μείνει θερμοκοιτίδα γιατί έχει ένα θέμα με τις αναπνοές με το καλό όλες σας είναι το πιο όμορφο δώρο 

Σοφία μου να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!! 

 

Κορίτσια λίγο έμεινε για όλες, με το καλό να γνωρίσουμε και να κρατήσουμε αγκαλιά τα παιδάκια μας !!

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...