Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ @Polly1

Σούπερ χρήσιμες πληροφορίες!!

Μια γνωστη μου που κατάφερε αποκλειστικό θηλασμό 3 ετών σε δισκάκια μου σύστησε ως πολύ καλη συμβουλο την Ζεπου Μαρία. Εάν θέλεις μπορώ να σου στείλω το κινητό της. (Δεν ξέρω αν επιτρέπεται δημόσια, για αυτό.)

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Εγω με στήθος προ εγκυμοσύνης να μη γεμίζει το μικρότερο νούμερο, τωρα στην εγκυμοσυνη έχει μεγαλώσει λίγο, γενικα το λες και ανύπαρκτο. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω, αν και έχω διαβάσει ότι το μέγεθος δεν έχει σχέση. Μετά θα είναι και μικρό και αδειο;; Ω Θεέ μου!!

Κι εμένα πάντως δεν έχει μεγαλώσει. Για την ακρίβεια στο 1ο τρίμηνο είχε φουσκώσει αλά Πάμελα Αντερσον και στητό κιόλας, σούπερ, μια χαρά... Μετά ξεφούσκωσε πάλι, επανήλθε στο γνωστό 75b. Στο 2ο τρίμηνο είχαν σκουρύνει και μεγαλώσει οι θηλές μόνο. Και τώρα στο 3ο τρίμηνο, οι θηλές επανήλθαν, παραμένει στο κανονικό του μέγεθος κι εμφανίστηκαν όλες οι φλέβες. Μετά τη γέννα τι θα συμβεί άραγε...:roll:

Just now, BabyGirl_A είπε:

Μια γνωστη μου που κατάφερε αποκλειστικό θηλασμό 3 ετών σε δισκάκια μου σύστησε ως πολύ καλη συμβουλο την Ζεπου Μαρία. Εάν θέλεις μπορώ να σου στείλω το κινητό της. (Δεν ξέρω αν επιτρέπεται δημόσια, για αυτό.)

Βεβαίως αν μπορείς στείλτο μου σε πμ. Το εκτιμώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Εγω με στήθος προ εγκυμοσύνης να μη γεμίζει το μικρότερο νούμερο, τωρα στην εγκυμοσυνη έχει μεγαλώσει λίγο, γενικα το λες και ανύπαρκτο. Ελπίζω να μπορέσω να θηλασω, αν και έχω διαβάσει ότι το μέγεθος δεν έχει σχέση. Μετά θα είναι και μικρό και αδειο;; Ω Θεέ μου!!

Οντως θεμα μεγεθους δν παιζει στο θηλασμό. Χαρακτηριστική φάση που με εντυπωσιασε: ειχα κινεζουλα διπλα μου στο νοσοκομειο στη Γερμανία κ βγαζαμε με θηλαστρο, αυτη πλακα κ γω τουμπανιασμενη ακομα μετα τον τοκετο. Αυτη έβγαζε 400 ml κ γω 100, κ τ μωρα μας ειχαν λιγες μερες διαφορα. Φοβερο?! Το μικρο πάντως εχει το θετικο πως μετα τον θηλασμο με γυμναστικη θα σου ειναι πιο ευκολα κουκλακι πιστευω αφου δεν επηρεάζει το βάρος! ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια...θα ξεφύγω λίγο από το θέμα των βυζών μας...

Καρότσι πήρατε καλέ;; Ή έστω καταλήξατε;;

Αν ναι, για πείτε ποιο μοντέλο σας κέρδισε και γιατί...είμαι στην αναζήτηση κι είπαμε Σαββατο να πάμε να πάρουμε...ακούμε γνώμες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια...θα ξεφύγω λίγο από το θέμα των βυζών μας...

Καρότσι πήρατε καλέ;; Ή έστω καταλήξατε;;

Αν ναι, για πείτε ποιο μοντέλο σας κέρδισε και γιατί...είμαι στην αναζήτηση κι είπαμε Σαββατο να πάμε να πάρουμε...ακούμε γνώμες...

Χαχα!! Ναι, καταλήξαμε και παραλάβαμε κιολας!! Πήραμε ένα mama's and Pappas! Είναι παναλαφρο, μαζεύει πολυ, ιναι για χρηση απο νεογέννητο, παρα πολύ σταθερό και γερή κατασκευή. Δίνει έξτρα αδιάβροχο και ανατομικό στρωματακι. Βέβαια εγώ δεν πήρα ούτε πορτ μπεμπε ούτε αυγό γιατι αυτα μας τα έδωσαν 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagotoula είπε:

Χαχαχαχ.. ότι έχω κοιλιά, έχω..αλλά έχω μια κοιλιά ωσάν στα μισά της εγκυμοσύνης..με το ζόρι η ζυγαριά παίζει στα 3,5 με 4 κιλά πάνω, αλλά να σε πω την αλήθεια..ξινούλι μου χει βγει.. και λόγω διαβήτη και λοιπών, έχω ζοριστει πολύ στην καταπίεση... Δεν βαριέσαι...ας βλέπουμε τα θετικά που λέει κι ο γιατρούλης μου..

Πιθανόν λόγω καισαρικής όπως λες, δεν παίζει ρόλο..θα το ρωτήσω όμως..

Πάντως δεν ήξερα ότι είχε στα λιντ σουτιέν θηλασμού... Εγώ είχα δει online στα hm, αλλά δεν τα λες και φτηνά. Από 14,99 ως 24,99 έπαιζαν και δεν έχω πάρει ακόμα.. Λέω να προμηθευτώ ένα για το μαιευτήριο...και μετά βλέπουμε..

Εντωμεταξύ, έχω ένα θέμα που δεν έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό. Στη μια θηλή μου έχω ένα θήλωμα (είναι σαν κρεατοελιά-μυρμηγκιά). Το έχει δει δερματολόγος και μου χει πει ότι πρέπει κάποια στιγμή να το καυτηριάσω για να μην μεγαλώσει. Εγώ δεν το χω κάνει ακόμα. Τα θηλώματα οφείλονται σε κάποιο από τα 100τόσα στελέχη του ιού hpv. Εγώ έχω κι αλλού, στη μέση μου, το οποίο πρέπει επίσης να αφαιρέσω. Ξέρει καμία αν υπάρχει περίπτωση να είναι λόγος να μην θηλάσω; Μου ρθε φλασιά τις προάλλες. Έχετε ακούσει τίποτα παρόμοιο από καμιά γνωστή σας; Ή είμαι παγκόσμια πρώτη και σε αυτό....;;

Εσύ έχεις θηλωμα εγω εχω ελιά μεγάλη μέσα στην θυλη μ...μονη σ νομίζεις είσαι??? αμ δε...εγω δεν θα θηλάσω βέβαια αλλα όταν ρώτησα τον γιατρό μ κ τον δερματολόγο μ μ παν όχι κ οι 2...θα πρέπει να θηλάζω από το ένα κ να αφαιρέσω την ελιά μ...τώρα σε εσένα δεν ξερω αν ισχύει το ίδιο..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Χαχα!! Ναι, καταλήξαμε και παραλάβαμε κιολας!! Πήραμε ένα mama's and Pappas! Είναι παναλαφρο, μαζεύει πολυ, ιναι για χρηση απο νεογέννητο, παρα πολύ σταθερό και γερή κατασκευή. Δίνει έξτρα αδιάβροχο και ανατομικό στρωματακι. Βέβαια εγώ δεν πήρα ούτε πορτ μπεμπε ούτε αυγό γιατι αυτα μας τα έδωσαν 

Τι βάρος έχει; Θυμάσαι μονδέλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τι βάρος έχει; Θυμάσαι μονδέλο;

Μοντέλο occaro! Βάρος δε Θυμάμαι καθολου! Πάντως κινείται απλα με τα 2 δάχτυλα! Φυσικά με το μωρό μέσα δε θα Ναι Έτσι, αλλά γενικα ενώ είναι πολύ δεμένο καρότσι, δεν είναι καθόλου βαρυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Μοντέλο occaro! Βάρος δε Θυμάμαι καθολου! Πάντως κινείται απλα με τα 2 δάχτυλα! Φυσικά με το μωρό μέσα δε θα Ναι Έτσι, αλλά γενικα ενώ είναι πολύ δεμένο καρότσι, δεν είναι καθόλου βαρυ

Το είδα, πολύ όμορφο. Βάρος έχει 13,5κιλά. Και σηκώνει μωρό 0 έως 15κιλά. Αυτή τη μάρκα την έχει μόνο το lapin νομίζω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Το είδα, πολύ όμορφο. Βάρος έχει 13,5κιλά. Και σηκώνει μωρό 0 έως 15κιλά. Αυτή τη μάρκα την έχει μόνο το lapin νομίζω.

Και τα Λητώ! Ναι, είναι μέχρι 3,5 ετών! Καλά, με το που θα περπατήσουν δε θα θέλουν και πολύ να μπουν σε καρότσι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω καρότσι πήρα 3 σε 1 Kikka Boo trinity... 280€ όλα + βάση πορτ μπεμπέ.. κ όσον αφορά σουτιέν θηλασμού που λέγαμε πριν, πολύ οικονομικά εχει στα τζάμπο, πήρα 2, 1 στυλ αθλητικό με κλιπ που κατεβαίνει, κ ένα απλό βαμβακερό σκέτο... απο 3-4€ το καθένα.. θα κάνω απο αύριο κρας τεστ κ θα σας πω!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εγω καρότσι πήρα 3 σε 1 Kikka Boo trinity... 280€ όλα + βάση πορτ μπεμπέ.. κ όσον αφορά σουτιέν θηλασμού που λέγαμε πριν, πολύ οικονομικά εχει στα τζάμπο, πήρα 2, 1 στυλ αθλητικό με κλιπ που κατεβαίνει, κ ένα απλό βαμβακερό σκέτο... απο 3-4€ το καθένα.. θα κάνω απο αύριο κρας τεστ κ θα σας πω!! 

Κι εγώ σκεφτόμουν τα τζάμπο για κανά σουτιενάκι... και να χαλάσει, δεν κλαις τα λεφτά σου. Το παρέλαβες το καρότσι; Πώς σου φαίνεται από κοντά; Γενικά κορίτσια, έχετε να προτείνειτε σε ποιο μαγαζι να πάω για να δω ποικιλία; Γιατί από ότι έχω καταλάβει κάθε αλυσίδα συνεργάζεται και με άλλες εταιρείες. Πχ mamas papas μονο σε λητω και lapin, hauck μονο σε bebe jou, cybex σε λητω και bebe jou... Έχω μπερδευτεί. Εσείς πήγατε σε πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγώ σκεφτόμουν τα τζάμπο για κανά σουτιενάκι... και να χαλάσει, δεν κλαις τα λεφτά σου. Το παρέλαβες το καρότσι; Πώς σου φαίνεται από κοντά; Γενικά κορίτσια, έχετε να προτείνειτε σε ποιο μαγαζι να πάω για να δω ποικιλία; Γιατί από ότι έχω καταλάβει κάθε αλυσίδα συνεργάζεται και με άλλες εταιρείες. Πχ mamas papas μονο σε λητω και lapin, hauck μονο σε bebe jou, cybex σε λητω και bebe jou... Έχω μπερδευτεί. Εσείς πήγατε σε πολλά;

Εχω τοτε που περπατούσα και ήμουν ακομη 5 μηνών πηγα στα κεντρικά του Λητώ, Ήρα και στα bebejou και σ ένα συνοικιακό.  Οι τιμές είναι πάνω κατω οι ίδιες! Cyber, hauck είναι στιβαρά γερμανικά αλλα πολυ βαριά ρε παιδάκι μου και χωρίς μωρο μέσα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εχω τοτε που περπατούσα και ήμουν ακομη 5 μηνών πηγα στα κεντρικά του Λητώ, Ήρα και στα bebejou και σ ένα συνοικιακό.  Οι τιμές είναι πάνω κατω οι ίδιες! Cyber, hauck είναι στιβαρά γερμανικά αλλα πολυ βαριά ρε παιδάκι μου και χωρίς μωρο μέσα... 

Κατάλαβα που λες..εκεί στον Κηφισό που ναι όλα μαζεμένα...:wink: Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν...αν και βαριέμαι να τρέχω εκεί...:razz: Αλλά εδώ γύρω στη γειτονιά μόνο μικρά συνοικιακά υπάρχουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...