Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

On 29/9/2019 at 11:06 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Από όσα έχω διαβάσει κι εγώ σε άρθρα και φόρουμ, καθώς και βάσει και των δικών μου αποτελεσμάτων που συζήτησα και με τον γιατρό της αυχενικής και με τον δικό μου, δεν βρίσκω κάτι ανησυχητικό. Τι σε αγχώνει; Το 1 προς 97 να υποθέσω; Γιατί αυτό αφορά τον τοκετό μεταξύ 34 και 37 εβδομάδων, που σκέψου ότι από 34 και μετά δεν θεωρείται καν προωρότητα. Γενικά ότι είναι πάνω από 1 προς 100, δεν τους προκαλεί ιδιαίτερο φόβο. Επίσης, από ότι μου είπε ο υπερηχογραφιστής, κυρίως τους φοβίζουν τα κλάσματα των χρωμοσωματικών ανωμαλιών. Αυτά πώς είναι; Και μην ξεχνάς ότι όλα είναι στατιστικά στοιχεία που συνυπολογίζουν την ηλικία, το ιστορικό, ακόμα και το αν το μωράκι προέρχεται από εξωσωματική ή φυσιολογική σύλληψη. Αν πχ είσαι από εξωσωματική, τα κλάσματα βγαίνουν αυτομάτως με πολύ μικρότερο παρανομαστή. 

Αφού δεν αγχώνεται ο γιατρός σου αγάπη μου, προσπάθησε κι εσύ να ηρεμήσεις. Έχεις την θετική ενέργεια όλων μας και να δεις που όλα θα πάνε μια χαρά!

 

Κορίτσια θα σας πω κι εγω τον πόνο μου... Τις τελευταίες μέρες, έχω πονάκια (ειδικά αν κουραστώ) χαμηλά στη βουβωνική χώρα ως και τα ισχύα ή πίσω χαμηλά στη μέση ακριβώς πάνω στην σπονδυλική στήλη. Το είπα στον γιατρό, μου είπε όσο μπορώ ξάπλα, να παίρνω την προγεστερόνη και το μαγνήσιο μου και ότι λογικά οφείλεται στους συνδέσμους γύρω από την μήτρα, γιατί τώρα θα αρχίσει να μεγαλώνει και να μετακινείται προς τα πάνω. Προς το παρόν δεν έχω όντως πάρει καθόλου βάρος κι ούτε έχει εμφανιστεί κοιλίτσα και δεν είχα καθόλου πόνους επίσης. Τι πιστεύετε ρε κορίτσια; Έγω έχω χεστεί (συγγνώμη κιόλας) ολίγον τι κι όλο πάει ο νους μου στο κακό....

Τα κλάσματα για τα χρωμοσώματα έχουν μεγάλο παρονομαστή απλά για την προεκλαμψία μου κόλλησε κάπως.. εντάξει δε χρειάζεται να ανησυχώ..χαζά σκέφτομαι..

Όσο για τους πόνους κι εγώ έχω διάφορους και έχω καταλάβει πως κάποιοι από αυτους είναι κράμπες.. τη νύχτα όταν κοιμάμαι κάνω κάτι περίεργα τεντώματα και το καταλαβαίνω γιατί κάπως ξυπνάω από τα τραβήγματα.. τι να πω ανεξήγητα πράγματα..χαχα

Καλή μας ξεκούραση :-*

  • Μου αρέσει 2

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα.. εξαφανίστηκα λίγες μέρες αν κ σας διάβαζα γιατι είχα κάτι ψυχολογικές μεταπτώσεις απίστευτες κ ήμουν στα πολύ νταουν μου!! Τωρα π μπήκα επισήμως πια στις 17 εβδομάδες έχω παρατηρήσει κ εγω ήδη απο την προηγούμενη εβδομάδα περίεργους πόνους/ενοχλήσεις... πλέον δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα επίσης!!! Έχουν ξεκινήσει όλα κ μετακινούνται μεγαλώνουν τα μωράκια μας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. εξαφανίστηκα λίγες μέρες αν κ σας διάβαζα γιατι είχα κάτι ψυχολογικές μεταπτώσεις απίστευτες κ ήμουν στα πολύ νταουν μου!! Τωρα π μπήκα επισήμως πια στις 17 εβδομάδες έχω παρατηρήσει κ εγω ήδη απο την προηγούμενη εβδομάδα περίεργους πόνους/ενοχλήσεις... πλέον δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα επίσης!!! Έχουν ξεκινήσει όλα κ μετακινούνται μεγαλώνουν τα μωράκια μας! 

Καλησπέρα!! Είμαστε εδώ και για τα δύσκολα πάντως να ξέρεις και ας μην γνωριζόμαστε πολύ. Μαζί θα συμπορευτούμε όλους αυτούς τους μήνες. Εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα.. εγώ μπρούμυτα έχω σταματήσει και το τώρα να κοιμάμαι. Με έχει σώσει ένα μακρόστενο μαξιλάρι τεράστιο που είχα πάρει το καλοκαίρι και το βάζω ανάμεσα στα πόδια μου οπότε κοιμάμαι ημι-μπρούμυτα χωρίς να φοβάμαι ότι την πιέζω.. ποτε έχεις γιατρό παλι;;

@Sweet_child πως πήγε η λήψη τροφοβλαστη; σε καλωσορίζω κ εγώ στην ομάδα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Όλα καλά με τη λήψη τροφοβλάστης και αύριο πρωί το πολύ θα ξέρω για τις βασικές τρισωμίες. Θα σας ενημερώσω! Φιλιά σε σας και στις κοιλίτσες σας!

ΥΓ. Για την ιστορία, να σας πω ότι σαν διαδικασία κράτησε το πολύ 30'' και δεν πόνεσε καθόλου. Πιο πολύ ώρα φάγαμε με τον υπέρηχο ώστε να βρούμε την κατάλληλη θέση. Μέχρι στιγμής δεν έχω πόνους, κράμπες, αίμα, θα έλεγα ότι είμαι μια χαρά. Μόνο το σημείο που μπήκε η βελόνα καμιά φορά με ενοχλεί λιγάκι αν αλλάξω θέση ας πούμε στο κρεβάτι. Πιο μεγάλη είναι η αγωνία των αποτελεσμάτων.

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. εξαφανίστηκα λίγες μέρες αν κ σας διάβαζα γιατι είχα κάτι ψυχολογικές μεταπτώσεις απίστευτες κ ήμουν στα πολύ νταουν μου!! Τωρα π μπήκα επισήμως πια στις 17 εβδομάδες έχω παρατηρήσει κ εγω ήδη απο την προηγούμενη εβδομάδα περίεργους πόνους/ενοχλήσεις... πλέον δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα επίσης!!! Έχουν ξεκινήσει όλα κ μετακινούνται μεγαλώνουν τα μωράκια μας! 

Καλημερα!!! Αχ απο αυτες τις ψυχολογικες μεταπτωσεις ολες τις εχουμε περασει..εγω ημουν μονιμως στα κατω μου απο 8η - 12η βδομαδα..τωρα ειμαι καλυτερα..τι να κανουμε το αποδεχομαστε κ αυτο σαν συμπτωμα κ περιμενουμε να περασει!!

Μπρουμητα μπορω να κοιμηθω γτ κοιλια μηδεν αλλα προτιμω ανασκελα ή στο πλαι με μαξιλαρι στα ποδια..

8 ώρες πρίν, asda είπε:

Καλησπέρα!! Είμαστε εδώ και για τα δύσκολα πάντως να ξέρεις και ας μην γνωριζόμαστε πολύ. Μαζί θα συμπορευτούμε όλους αυτούς τους μήνες. Εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα.. εγώ μπρούμυτα έχω σταματήσει και το τώρα να κοιμάμαι. Με έχει σώσει ένα μακρόστενο μαξιλάρι τεράστιο που είχα πάρει το καλοκαίρι και το βάζω ανάμεσα στα πόδια μου οπότε κοιμάμαι ημι-μπρούμυτα χωρίς να φοβάμαι ότι την πιέζω.. ποτε έχεις γιατρό παλι;;

@Sweet_child πως πήγε η λήψη τροφοβλαστη; σε καλωσορίζω κ εγώ στην ομάδα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!!

Κ γω ετσι με μαξιλαρι στα ποδια κοιμαμαι στο πλαι..κ ανασκελα με βολευει, καπου διαβασα για το 3ο τριμ οτι δν πρεπει κ μαλλον δν μπορεις κιολας ανασκελα..για τψρα ομψς δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα εεε?? Δεν εχω κοιλιτσα καθολου ρε γμτ..μονο οταν εχω καιρο να παω τουαλετα πεταει!!χαχααα

πρίν από 15 λεπτά , Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όλα καλά με τη λήψη τροφοβλάστης και αύριο πρωί το πολύ θα ξέρω για τις βασικές τρισωμίες. Θα σας ενημερώσω! Φιλιά σε σας και στις κοιλίτσες σας!

ΥΓ. Για την ιστορία, να σας πω ότι σαν διαδικασία κράτησε το πολύ 30'' και δεν πόνεσε καθόλου. Πιο πολύ ώρα φάγαμε με τον υπέρηχο ώστε να βρούμε την κατάλληλη θέση. Μέχρι στιγμής δεν έχω πόνους, κράμπες, αίμα, θα έλεγα ότι είμαι μια χαρά. Μόνο το σημείο που μπήκε η βελόνα καμιά φορά με ενοχλεί λιγάκι αν αλλάξω θέση ας πούμε στο κρεβάτι. Πιο μεγάλη είναι η αγωνία των αποτελεσμάτων.

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου..ολα θαναι καλα κ θα ηρεμησετε!!


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε; @Sweet_child όλα καλά θα πάνε και θα ξεαγχωθείς κι εσύ!!

Εγώ στεναχωρέθηκα πολύ χτες... Μια φίλη μου αναγκάζεται να διακόψει την κύηση στον 5ο μήνα γιατί βρέθηκε γεννετική ανατομική ανωμαλία στο μωράκι της, ενώ η αυχενική της ήταν άψογη. Ταρράχτηκα πολύ.... Έχω γεμίσει άγχος κι αγωνία.. Ποτέ δεν θα είμαστε σίγουρες κι ήρεμες ρε κορίτσια;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; @Sweet_child όλα καλά θα πάνε και θα ξεαγχωθείς κι εσύ!!

Εγώ στεναχωρέθηκα πολύ χτες... Μια φίλη μου αναγκάζεται να διακόψει την κύηση στον 5ο μήνα γιατί βρέθηκε γεννετική ανατομική ανωμαλία στο μωράκι της, ενώ η αυχενική της ήταν άψογη. Ταρράχτηκα πολύ.... Έχω γεμίσει άγχος κι αγωνία.. Ποτέ δεν θα είμαστε σίγουρες κι ήρεμες ρε κορίτσια;

καπου  ειχα διαβασει οτι οσο ενα εμβρυο εξελισσεται κ αναπτυσεται μπορει να προκυψει κατι που νωριτερα οταν ειχε ελεγχει ηταν μια χαρα! Δυστυχως απο τη στιγμη που μαθαινουμε για την εγκυμοσυνη εχουμε κ αγχος το οποιο δν τελειωνει οσων χρονων κ να παει το παιδι.. αλλα μπορουμε να σκεφτομαστε θετικα, 1-1 βημα, 1-1 εξεταση με αισιοδοξια κ προσευχη..οποτε μου ευχονται "με ενα γερο μωρο" λεω το ευχαριστω με ολη μου την ψυχη κ το νιωθω..στα "με εναν πονο" δε δινω σημασια ακομα..

 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

καπου  ειχα διαβασει οτι οσο ενα εμβρυο εξελισσεται κ αναπτυσεται μπορει να προκυψει κατι που νωριτερα οταν ειχε ελεγχει ηταν μια χαρα! Δυστυχως απο τη στιγμη που μαθαινουμε για την εγκυμοσυνη εχουμε κ αγχος το οποιο δν τελειωνει οσων χρονων κ να παει το παιδι.. αλλα μπορουμε να σκεφτομαστε θετικα, 1-1 βημα, 1-1 εξεταση με αισιοδοξια κ προσευχη..οποτε μου ευχονται "με ενα γερο μωρο" λεω το ευχαριστω με ολη μου την ψυχη κ το νιωθω..στα "με εναν πονο" δε δινω σημασια ακομα..

 

Το ξέρω ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να προκύψει κάτι, για αυτό κι αγχώνομαι και δεν έχω απολαύσει καθόλου το διάστημα ως τώρα. Ότι περίεργο νιώθω, πάει ο νους μου στο κακό κι όταν ακούω και τέτοια νέα θλίβομαι ακόμα περισσότερο. Έχω κλείσει ραντεβού με την ψυχολόγο μου κι έχω σκοπό να την βλέπω πιο συχνά αυτό το διάστημα, γιατί βλέπω ότι όσο κι αν προσπαθώ μόνη μου, δεν την παλεύω καθόλου ψυχολογικά... :sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!!! Αχ απο αυτες τις ψυχολογικες μεταπτωσεις ολες τις εχουμε περασει..εγω ημουν μονιμως στα κατω μου απο 8η - 12η βδομαδα..τωρα ειμαι καλυτερα..τι να κανουμε το αποδεχομαστε κ αυτο σαν συμπτωμα κ περιμενουμε να περασει!!

Μπρουμητα μπορω να κοιμηθω γτ κοιλια μηδεν αλλα προτιμω ανασκελα ή στο πλαι με μαξιλαρι στα ποδια..

Κ γω ετσι με μαξιλαρι στα ποδια κοιμαμαι στο πλαι..κ ανασκελα με βολευει, καπου διαβασα για το 3ο τριμ οτι δν πρεπει κ μαλλον δν μπορεις κιολας ανασκελα..για τψρα ομψς δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα εεε?? Δεν εχω κοιλιτσα καθολου ρε γμτ..μονο οταν εχω καιρο να παω τουαλετα πεταει!!χαχααα

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου..ολα θαναι καλα κ θα ηρεμησετε!!

Ναι καλά στο τρίτο δεν θα μπορείς και πολύ ανάσκελα και να θες. Εμένα από το βάρος της κοιλιας στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου κοβόταν η ανάσα όταν ξάπλωνα ανάσκελα. Το ιδανικότερο είναι στο πλάι στη  αριστερή πλευρά. Όσο για κοιλιά θα αποκτήσεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!

Just now, Pagotoula είπε:

Το ξέρω ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να προκύψει κάτι, για αυτό κι αγχώνομαι και δεν έχω απολαύσει καθόλου το διάστημα ως τώρα. Ότι περίεργο νιώθω, πάει ο νους μου στο κακό κι όταν ακούω και τέτοια νέα θλίβομαι ακόμα περισσότερο. Έχω κλείσει ραντεβού με την ψυχολόγο μου κι έχω σκοπό να την βλέπω πιο συχνά αυτό το διάστημα, γιατί βλέπω ότι όσο κι αν προσπαθώ μόνη μου, δεν την παλεύω καθόλου ψυχολογικά... :sad:

Νομίζω πως 

 

Just now, Pagotoula είπε:

Το ξέρω ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να προκύψει κάτι, για αυτό κι αγχώνομαι και δεν έχω απολαύσει καθόλου το διάστημα ως τώρα. Ότι περίεργο νιώθω, πάει ο νους μου στο κακό κι όταν ακούω και τέτοια νέα θλίβομαι ακόμα περισσότερο. Έχω κλείσει ραντεβού με την ψυχολόγο μου κι έχω σκοπό να την βλέπω πιο συχνά αυτό το διάστημα, γιατί βλέπω ότι όσο κι αν προσπαθώ μόνη μου, δεν την παλεύω καθόλου ψυχολογικά... :sad:

Νομίζω πως σίγουρες και ήρεμες δεν θα είμαστε ποτέ.. Δυστυχώς. Η Αυχενική είναι απλά ποσοστά. Ποτε δεν ξέρεις αν θα είσαι αυτό το 1 όταν σου λέει 1/300. Πολύ λυπάμαι για την φίλη σου. Δεν μπορώ καν να διανοηθώ τι θα περνάει.. 

Εσύ δεν την παλεύεις λόγω άγχους για την εγκυμοσύνη σου ή έχεις και αλλά στο μυαλό σου; καλά θα κάνεις πάντως να πας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ναι καλά στο τρίτο δεν θα μπορείς και πολύ ανάσκελα και να θες. Εμένα από το βάρος της κοιλιας στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου κοβόταν η ανάσα όταν ξάπλωνα ανάσκελα. Το ιδανικότερο είναι στο πλάι στη  αριστερή πλευρά. Όσο για κοιλιά θα αποκτήσεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!

Νομίζω πως 

 

Νομίζω πως σίγουρες και ήρεμες δεν θα είμαστε ποτέ.. Δυστυχώς. Η Αυχενική είναι απλά ποσοστά. Ποτε δεν ξέρεις αν θα είσαι αυτό το 1 όταν σου λέει 1/300. Πολύ λυπάμαι για την φίλη σου. Δεν μπορώ καν να διανοηθώ τι θα περνάει.. 

Εσύ δεν την παλεύεις λόγω άγχους για την εγκυμοσύνη σου ή έχεις και αλλά στο μυαλό σου; καλά θα κάνεις πάντως να πας.

Με την εγκυμοσύνη. Είμαι συνέχεια στην τσίτα. Όλο κάνω κακές σκέψεις κι ότι περίεργο κι αν παρατηρώ στο σώμα μου, φοβάμαι για το χειρότερο. Αγχώνομαι συνέχεια και δεν το χαίρομαι καθόλου. Πάω κάνω υπέρηχο, ηρεμώ λίγες ώρες και την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια. Αν γινόταν θα έκανα υπέρηχο κάθε μέρα να βλέπω ότι χτυπάει η καρδούλα του να ηρεμώ κάπως. Και να σκεφτείς πάω κάθε δυο βδομάδες για υπέρηχο και δυο φορές έτυχε να πάω κσθε βδομάδα λόγω άγχους (τη μία είχα πόνους και την άλλη λεπτόρρευστα κολπικά υγρά).

Just now, Pagotoula είπε:

Με την εγκυμοσύνη. Είμαι συνέχεια στην τσίτα. Όλο κάνω κακές σκέψεις κι ότι περίεργο κι αν παρατηρώ στο σώμα μου, φοβάμαι για το χειρότερο. Αγχώνομαι συνέχεια και δεν το χαίρομαι καθόλου. Πάω κάνω υπέρηχο, ηρεμώ λίγες ώρες και την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια. Αν γινόταν θα έκανα υπέρηχο κάθε μέρα να βλέπω ότι χτυπάει η καρδούλα του να ηρεμώ κάπως. Και να σκεφτείς πάω κάθε δυο βδομάδες για υπέρηχο και δυο φορές έτυχε να πάω κάθε βδομάδα λόγω άγχους (τη μία είχα πόνους και την άλλη λεπτόρρευστα κολπικά υγρά κι είχα ανησυχήσει).

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνω στην 16η εβδομάδα από σήμερα αλλά αισθάνομαι παααααρα πολύ  έγκυος! ! η κοιλια μου πετάει  πάρα πολύ και το στηθος μου πάει να σπάσει και είμαι ακόμα στον 4ο!αναρωτιέμαι τι θα γίνει αργότερα! ειδικά εχθές στο στηθος μου ένιωθα κάτι σουβλιες που δεν μπορούσα ούτε μπλουζάκι να φορέσω από πάνω. Είμαι η.μόνη που το έχω αυτό; δεν θέλω να σκεφτώ ότι θα χειροτερεψει όσο περνάει ο καιρός. ..Κι εγώ στον ύπνο μόνο στο πλάι βολευομαι το.μπρουμυτα το έχω ξεχάσει εδώ και πολύ  καιρό! το καλό είναι ότι φαίνεται ότι μειώνονται οι εμετοι και οι ναυτιες πλέον κάνω μόνο κάθε βράδυ (θαύμα!). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνω στην 16η εβδομάδα από σήμερα αλλά αισθάνομαι παααααρα πολύ  έγκυος! ! η κοιλια μου πετάει  πάρα πολύ και το στηθος μου πάει να σπάσει και είμαι ακόμα στον 4ο!αναρωτιέμαι τι θα γίνει αργότερα! ειδικά εχθές στο στηθος μου ένιωθα κάτι σουβλιες που δεν μπορούσα ούτε μπλουζάκι να φορέσω από πάνω. Είμαι η.μόνη που το έχω αυτό; δεν θέλω να σκεφτώ ότι θα χειροτερεψει όσο περνάει ο καιρός. ..Κι εγώ στον ύπνο μόνο στο πλάι βολευομαι το.μπρουμυτα το έχω ξεχάσει εδώ και πολύ  καιρό! το καλό είναι ότι φαίνεται ότι μειώνονται οι εμετοι και οι ναυτιες πλέον κάνω μόνο κάθε βράδυ (θαύμα!). 

Αντε να ηρεμησεις σιγα σιγα με τους εμετους..νομιζω ταλαιπψρηθηκες αρκετα! Εγω μονο πονο στο στομαχι ειχα κ δε μπορουσα να φαω πολυ κ παλι εχασα 1-1,5κιλο κ σκεφτομουν οσες ειχατε εμετους πως αντεχατε..

Ολα τουμπανο εεε?κοιλια στηθος!! Χαχα..

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, asda είπε:

Καλησπέρα!! Είμαστε εδώ και για τα δύσκολα πάντως να ξέρεις και ας μην γνωριζόμαστε πολύ. Μαζί θα συμπορευτούμε όλους αυτούς τους μήνες. Εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα.. εγώ μπρούμυτα έχω σταματήσει και το τώρα να κοιμάμαι. Με έχει σώσει ένα μακρόστενο μαξιλάρι τεράστιο που είχα πάρει το καλοκαίρι και το βάζω ανάμεσα στα πόδια μου οπότε κοιμάμαι ημι-μπρούμυτα χωρίς να φοβάμαι ότι την πιέζω.. ποτε έχεις γιατρό παλι;;

@Sweet_child πως πήγε η λήψη τροφοβλαστη; σε καλωσορίζω κ εγώ στην ομάδα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!!

Σ ευχαριστώ παρα πολύ για τα λόγια σου!! Δεν ξέρω μάλλον οι ορμόνες μου σε συνδυασμό με την καθημερινότητα δεν είναι καλός συνδυασμός..! Γιατρό ξανά 16/10... πάω μια φορά το μήνα εκτός έκτακτων... 

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Το ξέρω ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να προκύψει κάτι, για αυτό κι αγχώνομαι και δεν έχω απολαύσει καθόλου το διάστημα ως τώρα. Ότι περίεργο νιώθω, πάει ο νους μου στο κακό κι όταν ακούω και τέτοια νέα θλίβομαι ακόμα περισσότερο. Έχω κλείσει ραντεβού με την ψυχολόγο μου κι έχω σκοπό να την βλέπω πιο συχνά αυτό το διάστημα, γιατί βλέπω ότι όσο κι αν προσπαθώ μόνη μου, δεν την παλεύω καθόλου ψυχολογικά... :sad:

Θα κανεις παρα πολύ καλα! Κ εγω το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες μήπως έκανα κάποιες συνεδρίες... γιατι λίγο η πίεση των καθημερινών πραγμάτων λίγο οι ορμόνες λογικό είναι να μην μπορούμε να τα διαχειριστούμε κ όλα στην εντέλεια... όσο για την φίλη σου Παναγία μου δεν μπορώ να διανοηθώ τι σταυρο κουβαλάει! Νομίζω οι αποβολές β τριμήνου είναι πολύ πιο σκληρές απ του Α! Κ μένα ενδόμυχα είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος... 

Βέβαια να σας πω κορίτσια οτι εγω όποτε νιώθω στα πολύ νταουν μου πάω κ κοιτάω παιδικά ρούχα κ παιδικά δωμάτια! Με εχει πιάσει μια ανυπομονεσια να περάσει ο καιρός να κρατήσω το αγοράκι μου αγκαλιά κ να δω το μουτράκι του επιτέλους!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά με το αγοράκι μου, δεν έχει τις τρεις βασικές τρισωμίες! Σε δέκα μέρες θα πάρω τα αποτελέσματα του μοριακού καρυότυπου για 500+ σπάνια σύνδρομα, αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη! Όσο για το άγχος, νομίζω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εγώ θα ξαναπάω για υπέρηχο σε ένα μήνα σχεδόν και δεν ξέρω πως και αν θα την παλέψω έως τότε...

  • Μου αρέσει 5

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά με το αγοράκι μου, δεν έχει τις τρεις βασικές τρισωμίες! Σε δέκα μέρες θα πάρω τα αποτελέσματα του μοριακού καρυότυπου για 500+ σπάνια σύνδρομα, αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη! Όσο για το άγχος, νομίζω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εγώ θα ξαναπάω για υπέρηχο σε ένα μήνα σχεδόν και δεν ξέρω πως και αν θα την παλέψω έως τότε...

Καλημερα! Πολυ καλα νεα!! :-D Με το καλο και τα υπολοιπα κ ολα να ειναι καλα με το ανδρακι σου!

Εγω παω σε μια βδομαδα κ περιμενα πως κ πως ενα μηνα τωρα. Ειναι δυσκολη η αναμονη μεχρι να αρχισουμε να νιωθουμε κλωτσιτσες..μετα θα τα "λεμε" κ μεταξυ μας με τα μωρακια μας! :wink:

Αρχισα κ τραβηγματα ν νιωθω αλλα η κοιλιτσα ακομα ειναι πολυ μικρη κ μονο το απογευματα φουσκωνω λιγο. Εστω βελτιωθηκε η ορεξη μου αλλα ρε παιδια με ενοχλει η γευση του νερου εκτος του εμφιαλωμενου..τι στο καλο?!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...