Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Μανουλα              ΠΗΤ         

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4          κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

 

 

Κοριτσια οσο ο γιατρος λεει "μαλλον" για το φυλο θα βαζω ??  μεχρι να το σιγουρεψουμε γτ και η @Murtw.st αλλαξε μετα..

Παντως ο μαρτης αλλιως ξεκινησε αλλα για κοριτσομηνα τον βλεπω..χαχα

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Μανουλα              ΠΗΤ         

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4          κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

 

 

Κοριτσια οσο ο γιατρος λεει "μαλλον" για το φυλο θα βαζω ??  μεχρι να το σιγουρεψουμε γτ και η @Murtw.st αλλαξε μετα..

Παντως ο μαρτης αλλιως ξεκινησε αλλα για κοριτσομηνα τον βλεπω..χαχα

Τα κοριτσάκια του Μαρτίου 2020 θα ψάχνουν μεγαλύτερους ή μικρότερους...!! Συνομίληκους...δεν!! Παντως ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική, μου είπε ότι στατιστικά τα τελευταία χρόνια γεννιούνται περισσότερα κορίτσια. Μάλλον έχουμε ισχυρότερο dna..δεν εξηγείται αλλιώς!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Λοιπόν πήγα κι εγώ σήμερα..όλα καλά μας είπε..μόνο ότι βλέπει να ειναι μια εβδομάδα μικρότερο το μωράκι μας οπότε μου είπε και για Πητ 4/04..... Όλα καλά σε γενικές γραμμές όμως..περιμένουμε και την εξέταση αίματος τωρα...και από φύλο......κατά 70% κοριτσάκι... να δούμε που θα βρουν άντρες χαχαχαχ 

Που θα βρουν άντρες.... Οεο... Χαχαχα... Πάλι καλά που συνήθως βρίσκουν μεγαλύτερους... Και όχι της ηλικίας τους.... Αλλιώς 1 άντρας 3 γυναίκες... Χχαχα

Με το καλό να σου έρθουν όλα καλα και ευλογημενα..... Με το μωράκι σου!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημέρα!! Αμήν Παναγία μου να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! Καλά να είναι τα μωράκια μας κι ας έρθουν και με καισαρική... Ότι καλύτερο για αυτά και μόνο! Να σε ρωτήσω, με τα φάρμακα τι έχεις κάνει; Τα σταμάτησες; Εμένα, ο γιατρός μου επικοινώνησε με τον εξωσωματικό και του είπε να τα συνεχίσω ακόμα. Και βλέπουμε μετά από δυο βδομάδες. Κι ειλικρινά έχω κουραστεί... 

Αυτό ακριβώς να είναι καλά τα μωράκια μας και τι στον κόσμο... Λοιπόν εγώ την προηγούμενη βδμ σταμάτησα την prolutex την ένεση και πριν 2 εβδ την κορτιζόνη. Κάνω ακόμα την ivor 3500 και πινω το  filicine και σίδηρο ασβέστιο και τα utrogestan το βράδυ... Με είχαν κουράσει και εμένα λίγο αλλά αφού σιγά σιγά μειώνονται την παλεύω καλύτερα... Εγώ κράτησα τον εξωσωματικο μου για γυναικολόγο μιας και ήξερε ακριβώς την περίσταση και την όλη δυσκολία της κατάστασης!!! Από πιο μέρος εισαι εσύ; εγώ Αθηνά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Αυτό ακριβώς να είναι καλά τα μωράκια μας και τι στον κόσμο... Λοιπόν εγώ την προηγούμενη βδμ σταμάτησα την prolutex την ένεση και πριν 2 εβδ την κορτιζόνη. Κάνω ακόμα την ivor 3500 και πινω το  filicine και σίδηρο ασβέστιο και τα utrogestan το βράδυ... Με είχαν κουράσει και εμένα λίγο αλλά αφού σιγά σιγά μειώνονται την παλεύω καλύτερα... Εγώ κράτησα τον εξωσωματικο μου για γυναικολόγο μιας και ήξερε ακριβώς την περίσταση και την όλη δυσκολία της κατάστασης!!! Από πιο μέρος εισαι εσύ; εγώ Αθηνά. 

Κι εγώ από Αθήνα. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Ελπίζω και εμένα να μου τα μειώσει σταδιακά. Είμαι μες στις μελανιές από τις ενέσεις. 2 τη μέρα από πριν την εμβρυομεταφορά... Και παίρνω ακόμα τα πάντα από χάπια. Την ivor θα σου την σταματήσει ή όχι; Εμένα σίδηρο κι ασβέστιο μου είπε να ξεκινήσω σε μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγώ από Αθήνα. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Ελπίζω και εμένα να μου τα μειώσει σταδιακά. Είμαι μες στις μελανιές από τις ενέσεις. 2 τη μέρα από πριν την εμβρυομεταφορά... Και παίρνω ακόμα τα πάντα από χάπια. Την ivor θα σου την σταματήσει ή όχι; Εμένα σίδηρο κι ασβέστιο μου είπε να ξεκινήσω σε μία εβδομάδα.

Καλησπέρα! σε ποια εβδομαδα εισαι; εγω ειμαι 14,5 εβδ και εμένα μου σταμάτησαν τα φάρμακα όταν έκανα τον δεύτερο υπερηχο γύρω στην 7η εβδομάδα εκτός από το ουτροτζεσταν που έπαιρνα 1 την ημέρα μέχρι πριν 2 εβδομαδες. Μου φαίνεται υπερβολικό να παίρνεις τόσα φάρμακα ακόμα. Βέβαια θα μου πεις αυτοί ξέρουν καλύτερα αλλά μου κάνει εντύπωση. .

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλησπέρα! σε ποια εβδομαδα εισαι; εγω ειμαι 14,5 εβδ και εμένα μου σταμάτησαν τα φάρμακα όταν έκανα τον δεύτερο υπερηχο γύρω στην 7η εβδομάδα εκτός από το ουτροτζεσταν που έπαιρνα 1 την ημέρα μέχρι πριν 2 εβδομαδες. Μου φαίνεται υπερβολικό να παίρνεις τόσα φάρμακα ακόμα. Βέβαια θα μου πεις αυτοί ξέρουν καλύτερα αλλά μου κάνει εντύπωση. .

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλησπέρα! σε ποια εβδομαδα εισαι; εγω ειμαι 14,5 εβδ και εμένα μου σταμάτησαν τα φάρμακα όταν έκανα τον δεύτερο υπερηχο γύρω στην 7η εβδομάδα εκτός από το ουτροτζεσταν που έπαιρνα 1 την ημέρα μέχρι πριν 2 εβδομαδες. Μου φαίνεται υπερβολικό να παίρνεις τόσα φάρμακα ακόμα. Βέβαια θα μου πεις αυτοί ξέρουν καλύτερα αλλά μου κάνει εντύπωση. .

Καλησπέρα Τέτα μου! Είμαι 13 και 2. Δεν μου έχει σταματήσει τίποτα απολύτως: οιστρογόνα, προγεστερόνη (ενέσιμη κι υπόθετο), σαλοσπίρη, κορτιζόνη, ενέσιμη ηπαρίνη. και πέραν αυτών συν φυλικό οξύ, βιταμίνη d και τα φάρμακα θυρεοειδούς που μου δίνει η ενδοκρινολόγος. Τα πρώτα μου είπε να τα συνεχίσω ακόμη δυο εβδομάδες, μέχρι να σχηματιστεί πλήρως ο πλακούντας. Τι να πω κι εγώ κι εμένα υπερβολικό μου φαινέται... Αλλά να τα κόψω μόνη μου; Δεν ξέρω. Την σαλοσπίρη και την ηπαρίνη υπάρχει πιθανότητα να την συνεχίσω σε όλη την εγκυμοσύνη. Άμα σου στείλω φωτό από τις μελανιές σε κοιλιά και πόδια, θα με λυπηθείς κι εσύ.... χαχαχ Σκέφτομαι κάθε φορά το μωράκι και παίρνω δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Pagotoula είπε:

Κι εγώ από Αθήνα. Σε ποια εβδομάδα είσαι; Ελπίζω και εμένα να μου τα μειώσει σταδιακά. Είμαι μες στις μελανιές από τις ενέσεις. 2 τη μέρα από πριν την εμβρυομεταφορά... Και παίρνω ακόμα τα πάντα από χάπια. Την ivor θα σου την σταματήσει ή όχι; Εμένα σίδηρο κι ασβέστιο μου είπε να ξεκινήσω σε μία εβδομάδα.

Σε πιο νοσοκομείο είσαι; εγώ στο ιασω. 

Μπαίνω αύριο στην 14η εβδ. Εγώ διαπίστωσα ότι όταν πιέζω λίγο το βαμβάκι μένει μελάνια μετά... Οπότε δες το και εσύ μήπως πιάσει και σε εσένα.... Και εγώ 2 ενεσεις από πριν.... Τωρα πάλι καλά μια... Και μου είπε ότι την παντρεύτηκα την ivor μέχρι το τέλος... Εμένα μόλις μπήκα στον 3 ξεκίνησα σίδηρο ασβέστιο.... 

Τώρα τι να πω... Μακάρι να στα μειώσει σιγά σιγά... Πόσο μας είπες ότι είσαι;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Σε πιο νοσοκομείο είσαι; εγώ στο ιασω. 

Μπαίνω αύριο στην 14η εβδ. Εγώ διαπίστωσα ότι όταν πιέζω λίγο το βαμβάκι μένει μελάνια μετά... Οπότε δες το και εσύ μήπως πιάσει και σε εσένα.... Και εγώ 2 ενεσεις από πριν.... Τωρα πάλι καλά μια... Και μου είπε ότι την παντρεύτηκα την ivor μέχρι το τέλος... Εμένα μόλις μπήκα στον 3 ξεκίνησα σίδηρο ασβέστιο.... 

Τώρα τι να πω... Μακάρι να στα μειώσει σιγά σιγά... Πόσο μας είπες ότι είσαι;;; 

13 και 2. Στο Ιασώ έκανα κι εγώ την εξωσωματική. Πλέον όμως με παρακολουθεί ο δικός μου γιατρός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα Τέτα μου! Είμαι 13 και 2. Δεν μου έχει σταματήσει τίποτα απολύτως: οιστρογόνα, προγεστερόνη (ενέσιμη κι υπόθετο), σαλοσπίρη, κορτιζόνη, ενέσιμη ηπαρίνη. και πέραν αυτών συν φυλικό οξύ, βιταμίνη d και τα φάρμακα θυρεοειδούς που μου δίνει η ενδοκρινολόγος. Τα πρώτα μου είπε να τα συνεχίσω ακόμη δυο εβδομάδες, μέχρι να σχηματιστεί πλήρως ο πλακούντας. Τι να πω κι εγώ κι εμένα υπερβολικό μου φαινέται... Αλλά να τα κόψω μόνη μου; Δεν ξέρω. Την σαλοσπίρη και την ηπαρίνη υπάρχει πιθανότητα να την συνεχίσω σε όλη την εγκυμοσύνη. Άμα σου στείλω φωτό από τις μελανιές σε κοιλιά και πόδια, θα με λυπηθείς κι εσύ.... χαχαχ Σκέφτομαι κάθε φορά το μωράκι και παίρνω δύναμη.

πω πω! είχα κανει και εγώ για κάποιο διάστημα τις prolutex γιατί είχα λίγο καφέ πριν την χοριακη και θυμάμαι πόσο με πονουσε! !!εντάξει σίγουρα δεν.μπορείς να κάνεις τίποτα από. μόνη σου αλλά βρε παιδί μου πολλά φάρμακα! σου εύχομαι να ξεμπερδεψεις γρήγορα ειδικά  με τις ενέσεις! !!μέχρι τότε υπομονή! !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

13 και 2. Στο Ιασώ έκανα κι εγώ την εξωσωματική. Πλέον όμως με παρακολουθεί ο δικός μου γιατρός.

Κοιτα σύμπτωση ε;; ποιον γιατρό είχες στην εξωσωματική;;; με τα πέρα δώθε τους έμαθα όλους.. Σε πια προσπάθεια σου πέτυχε;

Εγω εμεινα σε αυτόν που ήξερε την περίπτωση μου... Δεν ειχα και κάποιον άλλο που να εμπιστεύομαι τόσο... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4          κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4          κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

8 - 3 άνιση μάχη!!! Κοριτσάκια ολοταχώς!!!!!! Υγεία για όλα τα μωρά του κόσμου!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...