Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά με το αγοράκι μου, δεν έχει τις τρεις βασικές τρισωμίες! Σε δέκα μέρες θα πάρω τα αποτελέσματα του μοριακού καρυότυπου για 500+ σπάνια σύνδρομα, αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη! Όσο για το άγχος, νομίζω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη. Εγώ θα ξαναπάω για υπέρηχο σε ένα μήνα σχεδόν και δεν ξέρω πως και αν θα την παλέψω έως τότε...

Μπραβο!! Υπεροχα τα νεα για το αγορακι σου!! Ετσι πρεπει να ειμαστε ολες..αισιοδοξες!!

Κ γω 20/9 ειχα αυχενικη κ επομενο ραντεβου 23/10..σβηνω τις μερες σαν φανταρος!!χαχα

Εχουμε ενα πινακακι οι μανουλες μαρτιου..αν θες γραψε την πητ σου για να σε προσθεσουμε..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είστε καλά;; Να ρωτήσω τις μανούλες αρχών Μαρτίου, έχουν φουσκώσει καθόλου οι κοιλίτσες σας;; Γιατί αν κρίνω από εμένα που είμαι στο τέλος Μαρτίου, δεν έχω καθόλου κι ανυπομονώ.... :roll:Μόνο στο σημείο που κάνω τις ενέσεις, έχω πλαδαρέψει ολίγον τι... Αλλά αυτό δεν το λες κοιλίτσα εγκύου... πιο πολύ σαν μπυροκοιλιά φαίνεται... :P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2019 at 6:26 ΜΜ, teta2 είπε:
Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είστε καλά;; Να ρωτήσω τις μανούλες αρχών Μαρτίου, έχουν φουσκώσει καθόλου οι κοιλίτσες σας;; Γιατί αν κρίνω από εμένα που είμαι στο τέλος Μαρτίου, δεν έχω καθόλου κι ανυπομονώ.... :roll:Μόνο στο σημείο που κάνω τις ενέσεις, έχω πλαδαρέψει ολίγον τι... Αλλά αυτό δεν το λες κοιλίτσα εγκύου... πιο πολύ σαν μπυροκοιλιά φαίνεται... :P

Καλησπερα Pagotoula. Καλα ειμαστε εαν εξαιρεσουμε λιγα πονακια!! Εγω εχω φουσκωσει αρκετα εως πολυ. Να φανταστεις το πρωτο ατομο που καταλαβε οτι ειμαι εγκυος, ημουν 9εβδομαδων. Αλλα ετσι ημουν κ στο γιο μου. Ειχα μονο κοιλια. Ισως γιατι ειμαι πολυ αδυνατη, δεν ξερω. Η μικρη ολη μερα παρτυ κανει στη κοιλια!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

 

Άντε;;; Πότε άρχισες να τη νιώθεις; Ισχύει ότι την δεύτερη φορά το καταλαβαίνεις νωρίτερα;; Κι εγώ αδύνατη είμαι, 50 κιλά κι ύψος 1,73 και μου λέγε η μάνα μου "σε σένα αμέσως θα φανεί"....αλλά τίποτα! Κανένας δεν έχει αντιληφθεί το παραμικρό. Σκέψου και στη δουλειά, που φοράω και στενά παντελόνια κλπ, κανείς δεν μου έχει πει τίποτα... Μην αγχωθώ και με αυτό τώρα! :-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Άντε;;; Πότε άρχισες να τη νιώθεις; Ισχύει ότι την δεύτερη φορά το καταλαβαίνεις νωρίτερα;; Κι εγώ αδύνατη είμαι, 50 κιλά κι ύψος 1,73 και μου λέγε η μάνα μου "σε σένα αμέσως θα φανεί"....αλλά τίποτα! Κανένας δεν έχει αντιληφθεί το παραμικρό. Σκέψου και στη δουλειά, που φοράω και στενά παντελόνια κλπ, κανείς δεν μου έχει πει τίποτα... Μην αγχωθώ και με αυτό τώρα! :-P

θα αρχίσω να νιώθω άσχημα γιατί εγώ εδώ και λίγες μέρες φοράω παντελόνι  εγκυμοσυνης κανένα άλλο δεν μου κάνει! !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, teta2 είπε:

θα αρχίσω να νιώθω άσχημα γιατί εγώ εδώ και λίγες μέρες φοράω παντελόνι  εγκυμοσυνης κανένα άλλο δεν μου κάνει! !!!

Πλάκα μου κάνεις;;; Εγώ θέλω πολύ να αρχίσω να το βλέπω και να φαίνεται. Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; Πότε έκανε την εμφάνισή της η κοιλίτσα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Άντε;;; Πότε άρχισες να τη νιώθεις; Ισχύει ότι την δεύτερη φορά το καταλαβαίνεις νωρίτερα;; Κι εγώ αδύνατη είμαι, 50 κιλά κι ύψος 1,73 και μου λέγε η μάνα μου "σε σένα αμέσως θα φανεί"....αλλά τίποτα! Κανένας δεν έχει αντιληφθεί το παραμικρό. Σκέψου και στη δουλειά, που φοράω και στενά παντελόνια κλπ, κανείς δεν μου έχει πει τίποτα... Μην αγχωθώ και με αυτό τώρα! :-P

Εγραψες οτι ηθελα να γραψω!!ολα ομως!!ευτυχως γτ νομιζα θα μαι η μονη χωρις κοιλια!!

Κοριτσια εγω το πρωι περασα μια αγωνια..ημουν με το αυτοκινητο κ καποιος με χτυπησε απο πισω..ηρθα στο νοσοκομειο του ριου κ ευτυχως το μωρακι μου ειναι μια χαρα ουτε φανηκε καποια αποκολληση..προληπτικα θα μεινω 1 24ωρο κ ελπιζω αυριο να φυγουμε..να προσεχετε πολυ..οταν ακουσα πρωτη φορα καρδια ημουν ψυχραιμη..σημερσ που φοβηθηκα μολις ακουσα την καρδια τα "αμπολισα" τα κλαματα


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πλάκα μου κάνεις;;; Εγώ θέλω πολύ να αρχίσω να το βλέπω και να φαίνεται. Σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ; Πότε έκανε την εμφάνισή της η κοιλίτσα;

Είμαι 15 και 2. Τις  τελευταίες 2 εβδομάδες άρχισε να φαίνεται περισσότερο αλλά εδώ και λίγες μέρες κάνει μπαμ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Εγραψες οτι ηθελα να γραψω!!ολα ομως!!ευτυχως γτ νομιζα θα μαι η μονη χωρις κοιλια!!

Κοριτσια εγω το πρωι περασα μια αγωνια..ημουν με το αυτοκινητο κ καποιος με χτυπησε απο πισω..ηρθα στο νοσοκομειο του ριου κ ευτυχως το μωρακι μου ειναι μια χαρα ουτε φανηκε καποια αποκολληση..προληπτικα θα μεινω 1 24ωρο κ ελπιζω αυριο να φυγουμε..να προσεχετε πολυ..οταν ακουσα πρωτη φορα καρδια ημουν ψυχραιμη..σημερσ που φοβηθηκα μολις ακουσα την καρδια τα "αμπολισα" τα κλαματα

Τι τρομάρα πέρασες κορίτσι μου;; Το σημαντικότερο είναι ότι είστε κι οι δύο καλά!! Άντε να φύγεις με το καλό να πας σπιτάκι σου να ηρεμήσεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Εγραψες οτι ηθελα να γραψω!!ολα ομως!!ευτυχως γτ νομιζα θα μαι η μονη χωρις κοιλια!!

Κοριτσια εγω το πρωι περασα μια αγωνια..ημουν με το αυτοκινητο κ καποιος με χτυπησε απο πισω..ηρθα στο νοσοκομειο του ριου κ ευτυχως το μωρακι μου ειναι μια χαρα ουτε φανηκε καποια αποκολληση..προληπτικα θα μεινω 1 24ωρο κ ελπιζω αυριο να φυγουμε..να προσεχετε πολυ..οταν ακουσα πρωτη φορα καρδια ημουν ψυχραιμη..σημερσ που φοβηθηκα μολις ακουσα την καρδια τα "αμπολισα" τα κλαματα

Δόξα το θεό που είσαι καλά και εσύ και το μπέμπακι σου!!!!! Μην σκέφτεσαι τπτ αλλο!!!!!! Ψυχραιμία είναι το παν... 

Κορίτσια σε όλες, πολύ προσοχή....!!!! 

Και μην αγχώνεστε θα φανεί και η κοιλιτσα.... Υγιές να ναι το /τα μωρακι-α  μέσα και όλα καλά!!!! Τους επόμενους μήνες δεν θα έχουμε που να την βάλουμε...!!!! Φιλάκια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Εγω χθες ενημερώθηκα κ λέω ας ενημερώσω κ τοις υπόλοιπες μανούλες! Όσες εργάζεστε κ γενικά έχετε ένσημα το ξέρετε οτι δικαιούμαστε επίδομα κύησης έτσι; Δεν έχω μάθει πολλές λεπτομέρειες απλώς ξέρω οτι συγκεντρώνεις κάποια χαρτιά γύρω στον 6ο μήνα κύησης κ μετά απο ένα μήνα μπαίνει το ποσο (περίπου 600€) . Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, σας μεταφέρω κ εγω οτι έμαθα απ τον λογιστή μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγω χθες ενημερώθηκα κ λέω ας ενημερώσω κ τοις υπόλοιπες μανούλες! Όσες εργάζεστε κ γενικά έχετε ένσημα το ξέρετε οτι δικαιούμαστε επίδομα κύησης έτσι; Δεν έχω μάθει πολλές λεπτομέρειες απλώς ξέρω οτι συγκεντρώνεις κάποια χαρτιά γύρω στον 6ο μήνα κύησης κ μετά απο ένα μήνα μπαίνει το ποσο (περίπου 600€) . Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, σας μεταφέρω κ εγω οτι έμαθα απ τον λογιστή μου 

Καλησπέρα Μυρτώ! Πολύ σημαντικό αυτό που μας λες!Δεν το γνώριζα. Αν μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες, θα μας πεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Καλησπέρα Μυρτώ! Πολύ σημαντικό αυτό που μας λες!Δεν το γνώριζα. Αν μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες, θα μας πεις;

 

Just now, Murtw.st said:

Κορίτσια καλησπέρα! Εγω χθες ενημερώθηκα κ λέω ας ενημερώσω κ τοις υπόλοιπες μανούλες! Όσες εργάζεστε κ γενικά έχετε ένσημα το ξέρετε οτι δικαιούμαστε επίδομα κύησης έτσι; Δεν έχω μάθει πολλές λεπτομέρειες απλώς ξέρω οτι συγκεντρώνεις κάποια χαρτιά γύρω στον 6ο μήνα κύησης κ μετά απο ένα μήνα μπαίνει το ποσο (περίπου 600€) . Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος, σας μεταφέρω κ εγω οτι έμαθα απ τον λογιστή μου 

Καλησπερα κοριτσια!

Επειδη εχω περασει την διαδικασια μια φορα το 2017 απ οτι θυμαμαι υπαρχει επιδομα μητροτητας (κυοφοριας-κυησης) απο το ικα κ ενα συμπληρωματικο απο τον οαεδ. Το ποσο απ οσο ξερω εξαρταται απο τον μισθο που παιρνει καποια κ δεν είναι στανταρ με ελαχιστο ποσο τα 2/3 του μισθου. Επισης το παίρνουμε κατα την διαρκεια της άδειας μητρότητας που ξεκινα 56 μερες πριν την ΠΗΤ και 63 μετα τον τοκετο μας αυτο του ικα κ του οαεδ μετα την γεννα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως θα το ψαξω!

 

Οαεδ: http://www.oaed.gr/paroches-metrotetas

Ικα: https://www.ika.gr/gr/infopages/faq/cat.cfm?catid=7

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Pagotoula είπε:

Καλησπέρα Μυρτώ! Πολύ σημαντικό αυτό που μας λες!Δεν το γνώριζα. Αν μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες, θα μας πεις;

Εννοείται! Θα ρωτήσω να μάθω μες την εβδομάδα... είναι κρίμα να χάνουμε λεφτά που δικαιούμαστε επειδή δεν το ξέρουμε! Κ μετά υπάρχουν κ τα λοχείας-τοκετού αφότου γεννηθεί το μωρό... 

Just now, KNecky είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια!

Επειδη εχω περασει την διαδικασια μια φορα το 2017 απ οτι θυμαμαι υπαρχει επιδομα μητροτητας (κυοφοριας-κυησης) απο το ικα κ ενα συμπληρωματικο απο τον οαεδ. Το ποσο απ οσο ξερω εξαρταται απο τον μισθο που παιρνει καποια κ δεν είναι στανταρ με ελαχιστο ποσο τα 2/3 του μισθου. Επισης το παίρνουμε κατα την διαρκεια της άδειας μητρότητας που ξεκινα 56 μερες πριν την ΠΗΤ και 63 μετα τον τοκετο μας αυτο του ικα κ του οαεδ μετα την γεννα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως θα το ψαξω!

 

Οαεδ: http://www.oaed.gr/paroches-metrotetas

Ικα: https://www.ika.gr/gr/infopages/faq/cat.cfm?catid=7

Κ εγω έκανα μια αναζήτησή σε ιστοσελίδες αλλα κάηκε ο εγκέφαλος μου! Θα ρωτήσω το λογιστή για παραπάνω πληροφορίες γιατι τα πράγματα αλλάζουν κ συνεχώς.. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Εννοείται! Θα ρωτήσω να μάθω μες την εβδομάδα... είναι κρίμα να χάνουμε λεφτά που δικαιούμαστε επειδή δεν το ξέρουμε! Κ μετά υπάρχουν κ τα λοχείας-τοκετού αφότου γεννηθεί το μωρό... 

Κ εγω έκανα μια αναζήτησή σε ιστοσελίδες αλλα κάηκε ο εγκέφαλος μου! Θα ρωτήσω το λογιστή για παραπάνω πληροφορίες γιατι τα πράγματα αλλάζουν κ συνεχώς.. 

Τελεια αν μαθεις κατι νεο πες μας γιατι απ οσα ανακοινωσαν ως τωρα η νεα κυβερνηση εγω δεν βρηκα κατι καινουριο κ μακαρι να κανουν κατι παραπανω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...