Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε?τώρα διάβαζα τις ιστορίες που γράφεται και ο ομολογώ πως συγκινήθηκα:cry:βλεπω κάνατε και αυχενική μπράβο κοπελιές μου... για αυτές που δεν με θυμούνται εγώ είχα ανοίξει το θέμα "μανουλες Μαρτίου 2020"κ τελικά είχα παλίνδρομη κύηση αλλά δεν πειράζει όλα καλά τώρα ήθελα να σας πω ότι τώρα μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες για 3 νινί αφού πέρασαν 2 κύκλοι...κ τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι να το κάνω το βήμα για να γίνω τριτεκνη ή όχι???καμιά τριτεκνη ή πολύτεκνη εδώ?που θα μου δώσει θάρρος???

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?τώρα διάβαζα τις ιστορίες που γράφεται και ο ομολογώ πως συγκινήθηκα:cry:βλεπω κάνατε και αυχενική μπράβο κοπελιές μου... για αυτές που δεν με θυμούνται εγώ είχα ανοίξει το θέμα "μανουλες Μαρτίου 2020"κ τελικά είχα παλίνδρομη κύηση αλλά δεν πειράζει όλα καλά τώρα ήθελα να σας πω ότι τώρα μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες για 3 νινί αφού πέρασαν 2 κύκλοι...κ τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι να το κάνω το βήμα για να γίνω τριτεκνη ή όχι???καμιά τριτεκνη ή πολύτεκνη εδώ?που θα μου δώσει θάρρος???

Καλημέρα! χαίρομαι πάρα πολύ που ξαναμαθαινω νέα σου είχα στεναχωρηθει με την έκβαση της εγκυμοσύνης σου αλλά βλέπω ότι είσαι έτοιμη για νέα προσπάθεια! !!!! να μην σκέφτεσαι καθόλου αυτό που προηγήθηκε, είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά! σου εύχομαι πραγματικά σε λιγο καιρό να ανοίξεις καινούργιο  θέμα! !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Καλημέρα! χαίρομαι πάρα πολύ που ξαναμαθαινω νέα σου είχα στεναχωρηθει με την έκβαση της εγκυμοσύνης σου αλλά βλέπω ότι είσαι έτοιμη για νέα προσπάθεια! !!!! να μην σκέφτεσαι καθόλου αυτό που προηγήθηκε, είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια αυτή τη φορά! σου εύχομαι πραγματικά σε λιγο καιρό να ανοίξεις καινούργιο  θέμα! !!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!λες ε? μακάρι..κοίτα η αλήθεια είναι πως εάν έχεις ζήσει μία φορά το θέμα της αποβολής μετά είσαι πάρα πάρα πολύ επιφυλακτική και δεν σου το κρύβω ότι και τώρα αν ερχότανε εγκυμοσύνη θα έτρεμα μέχρι να ακούσω καρδιά και να κάνω αυχενική.γιατί όσο αισιόδοξη και να είσαι επειδή την έχεις πατήσει το σκέφτεσαι να μην το ξαναπάθεις...κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!λες ε? μακάρι..κοίτα η αλήθεια είναι πως εάν έχεις ζήσει μία φορά το θέμα της αποβολής μετά είσαι πάρα πάρα πολύ επιφυλακτική και δεν σου το κρύβω ότι και τώρα αν ερχότανε εγκυμοσύνη θα έτρεμα μέχρι να ακούσω καρδιά και να κάνω αυχενική.γιατί όσο αισιόδοξη και να είσαι επειδή την έχεις πατήσει το σκέφτεσαι να μην το ξαναπάθεις...κ εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!:)

Κοπελα μου στο ευχομαι ολοψυχα αν το θες κ το αποφασισεις να τα καταφέρεις κ να αποκτησεις ακομα ενα παιδακι! Εχω χασει κ γω μωρακι κ ειναι ουσιαστικα η τριτη μου εγκυμοσυνη τωρα κ τρεμω οπως περιγράφεις κ συ, αλλα η ζωη ετσι ειναι απρόβλεπτη κ μεις μονο να ελπιζουμε κ να χαιρομαστε τις όμορφες στιγμές που μας δίνονται μπορούμε κ να προσπαθουμε το καλυτερο για την οικογενεια μας! ^_^

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?τώρα διάβαζα τις ιστορίες που γράφεται και ο ομολογώ πως συγκινήθηκα:cry:βλεπω κάνατε και αυχενική μπράβο κοπελιές μου... για αυτές που δεν με θυμούνται εγώ είχα ανοίξει το θέμα "μανουλες Μαρτίου 2020"κ τελικά είχα παλίνδρομη κύηση αλλά δεν πειράζει όλα καλά τώρα ήθελα να σας πω ότι τώρα μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες για 3 νινί αφού πέρασαν 2 κύκλοι...κ τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι να το κάνω το βήμα για να γίνω τριτεκνη ή όχι???καμιά τριτεκνη ή πολύτεκνη εδώ?που θα μου δώσει θάρρος???

Γεια σου κορίτσι!! Τι ωραία έκπληξη ήταν αυτή! Πως είσαι; αν αντέχεις εννοείται να γίνεις και τριτεκνη και πολύτεκνη! Αυτό είναι δική σου απόφαση. Η @Φιλενια πάει για το τρίτο. Δεν πρέπει να υπάρχει καμία που να έχει ηδη 3. Είναι είδος προς εξαφάνιση αυτό στις μέρες μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Αύριο γίνομαι ακριβώς 14 εβδομάδων και ενώ πίστευα ότι οι ανακατωσούρες θα αρχίσουν να υποχωρούν σιγά σιγά, εδώ και τρεις μέρες είμαι στα όρια του εμετού πάλι, όπως σε όλο το πρώτο τρίμηνο (για την ιστορία, έχω κάνει μόνο έναν εμετό και μετά το στομάχι μου ήταν μια χαρά!). Για να μη μιλήσω για την απαίσια γεύση στο στόμα... Εσείς πως πάτε από συμπτώματα; Υποχώρησαν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο; 

  • Λυπημένη/-ος 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?τώρα διάβαζα τις ιστορίες που γράφεται και ο ομολογώ πως συγκινήθηκα:cry:βλεπω κάνατε και αυχενική μπράβο κοπελιές μου... για αυτές που δεν με θυμούνται εγώ είχα ανοίξει το θέμα "μανουλες Μαρτίου 2020"κ τελικά είχα παλίνδρομη κύηση αλλά δεν πειράζει όλα καλά τώρα ήθελα να σας πω ότι τώρα μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες για 3 νινί αφού πέρασαν 2 κύκλοι...κ τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι να το κάνω το βήμα για να γίνω τριτεκνη ή όχι???καμιά τριτεκνη ή πολύτεκνη εδώ?που θα μου δώσει θάρρος???

Χαίρομαι πολύ που είσαι ξανά αισιόδοξη! Έχω ζήσει δύο αποβολές και είναι όλα όπως τα λες, είσαι πολύ πιο επιφυλακτική και φοβισμένη. Και μετά την αυχενική, προσωπικά τα ίδια είμαι...δυστυχώς... Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό όταν το αποφασίσετε να σας έρθει και το τρίτο!

Just now, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Αύριο γίνομαι ακριβώς 14 εβδομάδων και ενώ πίστευα ότι οι ανακατωσούρες θα αρχίσουν να υποχωρούν σιγά σιγά, εδώ και τρεις μέρες είμαι στα όρια του εμετού πάλι, όπως σε όλο το πρώτο τρίμηνο (για την ιστορία, έχω κάνει μόνο έναν εμετό και μετά το στομάχι μου ήταν μια χαρά!). Για να μη μιλήσω για την απαίσια γεύση στο στόμα... Εσείς πως πάτε από συμπτώματα; Υποχώρησαν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο; 

Καλησπέρα! Εμένα υποχώρησαν σταδιακά σχεδόν τελείως μεταξύ 13ης και 14ης εβδομάδας. Αυτό που με βασανίζει ακόμα είναι η υπερβολική ξηροδερμία, που μου δημιουργεί απολέπιση και φαγούρα σε όλο το σώμα. Μέχρι τον 3ο ο γιατρός μου είπε να μην βάζω τίποτα απολύτως πάνω μου, αλλά πλέον δεν την παλεύω. Νιώθω το δέρμα μου να τραβάει παντού. Στο εξής μου είπε να αλοίφομαι με λαδάκι τύπου baby oil ή bio oil και τοπικά σε στήθος και κοιλιά να βάζω και μια κορτιζονούχα κρεμούλα, αλλά τώρα έχω σκοπό να πάω σε δερματολόγο, γιατί αυτά που μου πρότεινε ο γυναικολόγος δεν βοηθάνε. Αν έχετε κάτι να προτείνετε, καλοδεχούμενο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Αύριο γίνομαι ακριβώς 14 εβδομάδων και ενώ πίστευα ότι οι ανακατωσούρες θα αρχίσουν να υποχωρούν σιγά σιγά, εδώ και τρεις μέρες είμαι στα όρια του εμετού πάλι, όπως σε όλο το πρώτο τρίμηνο (για την ιστορία, έχω κάνει μόνο έναν εμετό και μετά το στομάχι μου ήταν μια χαρά!). Για να μη μιλήσω για την απαίσια γεύση στο στόμα... Εσείς πως πάτε από συμπτώματα; Υποχώρησαν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο; 

Είμαστε στην ίδια φάση..εγώ παίρνω και χαπακι για τους εμετούς οι οποίοι που και που κάνουν την εμφάνισή τους..μου είπε ο γιατρός ότι μέχρι και τη 16η μπορεί να τα έχω αυτά.. όσο για την άσχημη γεύση (δυσγευσια λέγεται βασικά) αν δεν το ζήσεις δεν μπορεί να σε καταλάβει κανείς...προσπαθώ με καραμελιτσες με εσπεριδοειδή να τρώω και αποφεύγω τα γλυκά..η ζάχαρη επιδεινώνει πολύ το σύμπτωμα... Επίσης πλένω τα δόντια μου ειδικά στη φάση που με ενοχλεί πολύ.. κάποια περίοδο είχα οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα μαζί μου...χαχα.. υπομονή δεν υπάρχει κάτι άλλο..εκτος κι αν μάθεις θα ήθελα να το μοιραστείς μαζί μας..

Επίσης κορίτσια μου να σας ρωτήσω..

Τις προάλλες αγόρασα legofer σίδηρο πόσιμο και ενώ έλεγε 0% συμμετοχή πληρωσαμε γύρω στα 2,5 ευρώ το κουτάκι. Ισχύει αυτό όντως;πήγε ο άντρας μου και δεν ήθελε να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω στο φαρμακείο... Με το θέμα χρημάτων το έχει λίγο αυτό τι να τον κάνω..από περιέργεια περισσότερο ρωτάω γιατί μου φάνηκε περίεργο..τώρα πάει άλλωστε πέρασαν μέρες πολλές..


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Είμαστε στην ίδια φάση..εγώ παίρνω και χαπακι για τους εμετούς οι οποίοι που και που κάνουν την εμφάνισή τους..μου είπε ο γιατρός ότι μέχρι και τη 16η μπορεί να τα έχω αυτά.. όσο για την άσχημη γεύση (δυσγευσια λέγεται βασικά) αν δεν το ζήσεις δεν μπορεί να σε καταλάβει κανείς...προσπαθώ με καραμελιτσες με εσπεριδοειδή να τρώω και αποφεύγω τα γλυκά..η ζάχαρη επιδεινώνει πολύ το σύμπτωμα... Επίσης πλένω τα δόντια μου ειδικά στη φάση που με ενοχλεί πολύ.. κάποια περίοδο είχα οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα μαζί μου...χαχα.. υπομονή δεν υπάρχει κάτι άλλο..εκτος κι αν μάθεις θα ήθελα να το μοιραστείς μαζί μας..

Επίσης κορίτσια μου να σας ρωτήσω..

Τις προάλλες αγόρασα legofer σίδηρο πόσιμο και ενώ έλεγε 0% συμμετοχή πληρωσαμε γύρω στα 2,5 ευρώ το κουτάκι. Ισχύει αυτό όντως;πήγε ο άντρας μου και δεν ήθελε να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω στο φαρμακείο... Με το θέμα χρημάτων το έχει λίγο αυτό τι να τον κάνω..από περιέργεια περισσότερο ρωτάω γιατί μου φάνηκε περίεργο..τώρα πάει άλλωστε πέρασαν μέρες πολλές..

Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω να σου πω αλλα όντως κ εμένα στα φάρμακα ενώ γράφει 0 συμμετοχή παντα πληρώνω. Δεν ξέρω απο που το υπολογίζουν κ τι πληρώνουμε εφόσον δεν είναι συμμετοχή! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω να σου πω αλλα όντως κ εμένα στα φάρμακα ενώ γράφει 0 συμμετοχή παντα πληρώνω. Δεν ξέρω απο που το υπολογίζουν κ τι πληρώνουμε εφόσον δεν είναι συμμετοχή! 

 

3 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Είμαστε στην ίδια φάση..εγώ παίρνω και χαπακι για τους εμετούς οι οποίοι που και που κάνουν την εμφάνισή τους..μου είπε ο γιατρός ότι μέχρι και τη 16η μπορεί να τα έχω αυτά.. όσο για την άσχημη γεύση (δυσγευσια λέγεται βασικά) αν δεν το ζήσεις δεν μπορεί να σε καταλάβει κανείς...προσπαθώ με καραμελιτσες με εσπεριδοειδή να τρώω και αποφεύγω τα γλυκά..η ζάχαρη επιδεινώνει πολύ το σύμπτωμα... Επίσης πλένω τα δόντια μου ειδικά στη φάση που με ενοχλεί πολύ.. κάποια περίοδο είχα οδοντόκρεμα και οδοντόβουρτσα μαζί μου...χαχα.. υπομονή δεν υπάρχει κάτι άλλο..εκτος κι αν μάθεις θα ήθελα να το μοιραστείς μαζί μας..

Επίσης κορίτσια μου να σας ρωτήσω..

Τις προάλλες αγόρασα legofer σίδηρο πόσιμο και ενώ έλεγε 0% συμμετοχή πληρωσαμε γύρω στα 2,5 ευρώ το κουτάκι. Ισχύει αυτό όντως;πήγε ο άντρας μου και δεν ήθελε να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω στο φαρμακείο... Με το θέμα χρημάτων το έχει λίγο αυτό τι να τον κάνω..από περιέργεια περισσότερο ρωτάω γιατί μου φάνηκε περίεργο..τώρα πάει άλλωστε πέρασαν μέρες πολλές..

Κοριτσια επειδη αυτο με το σιδηρο μου συμβαινει κ  μενα οταν αγοραζω,ρωτησα τη φαρμακοποιο..μου ειπε οτι μεχρι ενα συγκεκριμενο ποσο δν πληρωνουμε..αν ο σιδηρος κοστιζει περισσοτερο απο αυτο το ποσο εμεις πληρωνουμε τη διαφορα..εγω ππυ παιρνω το omalin που ναι ακριβο φανταστειτε πληρωνω 5€ το κουτι δηλ για αγωγη μηνος βγαινει 30€..θεωρουσα εσφαλμενα οτι στην εγκυμοσυνη ολα ειναι δωρεαν..χαχαχαα

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/10/2019 at 4:47 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?τώρα διάβαζα τις ιστορίες που γράφεται και ο ομολογώ πως συγκινήθηκα:cry:βλεπω κάνατε και αυχενική μπράβο κοπελιές μου... για αυτές που δεν με θυμούνται εγώ είχα ανοίξει το θέμα "μανουλες Μαρτίου 2020"κ τελικά είχα παλίνδρομη κύηση αλλά δεν πειράζει όλα καλά τώρα ήθελα να σας πω ότι τώρα μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες για 3 νινί αφού πέρασαν 2 κύκλοι...κ τώρα αρχίζω και το σκέφτομαι πάλι να το κάνω το βήμα για να γίνω τριτεκνη ή όχι???καμιά τριτεκνη ή πολύτεκνη εδώ?που θα μου δώσει θάρρος???

Melody90  λυπάμαι για την έκβαση που είχε η κύηση.εγω ειμαι 18 εβδομάδων..και περιμενω το Τρίτο μου μωράκι.να μην το σκέφτεσαι και να μην ακούς κανένα..κάθε μωράκι που έρχεται στη ζωή ειναι ένα θαύμα κ τίποτα λιγότερο..μόνο χαρά και ευτυχία θα φέρει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγω 18 εβδομάδων κ αδιαμφισβήτητα νιώθω κίνηση εδω κ 3 μέρες! Κάθε μερα ο γιος μου γίνεται όλο κ πιο έξαλλος με τα χορευτικά του! Κάποια αλλη μανούλα εχει αρχίσει να καταλαβαίνει το μωράκι της;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου εγω 18 εβδομάδων κ αδιαμφισβήτητα νιώθω κίνηση εδω κ 3 μέρες! Κάθε μερα ο γιος μου γίνεται όλο κ πιο έξαλλος με τα χορευτικά του! Κάποια αλλη μανούλα εχει αρχίσει να καταλαβαίνει το μωράκι της;;;

μπράβο  τέλεια! !! και εγώ αυτό  περιμένω αλλά μάλλον θα αργήσω λίγο γιατί έχω προσθιο πλακούντα και διάβασα ότι σε αυτή την περίπτωση αργεί λίγο. ...μετά την 20η περιμένω εγώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου εγω 18 εβδομάδων κ αδιαμφισβήτητα νιώθω κίνηση εδω κ 3 μέρες! Κάθε μερα ο γιος μου γίνεται όλο κ πιο έξαλλος με τα χορευτικά του! Κάποια αλλη μανούλα εχει αρχίσει να καταλαβαίνει το μωράκι της;;;

Τι ωραιααα!!!κ γω αυτο περιμενω αλλα ολοι μου λενε ειναι νωρις..μετα την 17-20η μου λενε..παιζουν ρολο τα κιλα μας στο αν θα το νιωσουμε νωριτερα ή αργοτερα??το μεγεθος της κοιλιας παιζει ρολο??


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Τι ωραιααα!!!κ γω αυτο περιμενω αλλα ολοι μου λενε ειναι νωρις..μετα την 17-20η μου λενε..παιζουν ρολο τα κιλα μας στο αν θα το νιωσουμε νωριτερα ή αργοτερα??το μεγεθος της κοιλιας παιζει ρολο??

Δεν νομίζω οτι παίζουν κάποιο ρόλο αυτά... εγω ξεκίνησα σκέψου 72 κιλά την εγκυμοσύνη κ έχω πάρει 2 άντε 3 έως τωρα. Κ απο κοιλιά οκ έχω στρογγυλέψει αλλα σε φυσιολογικά πλαίσια νομίζω... εγω μόλις έγινα 18 εβδ μπόρεσα να πω με σιγουριά οτι το κατάλαβα! 

Just now, teta2 είπε:

μπράβο  τέλεια! !! και εγώ αυτό  περιμένω αλλά μάλλον θα αργήσω λίγο γιατί έχω προσθιο πλακούντα και διάβασα ότι σε αυτή την περίπτωση αργεί λίγο. ...μετά την 20η περιμένω εγώ! 

Κ εγω νομίζω το έχω δει αυτό... υπομονή λοιπόν!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...