Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Kathrin17 είπε:

Αρα αυτα τα εμβρυακια μας ειναι τα πιο δυνατα!!εχουν πεισμα!!ταλαοπωρηθηκατε καιρο για να τα καταφερετε??εμας ο θεος κ ο γιατρος μας βοηθησε κ τα καταφεραμε με την 1η..οποτε μετα την απογοητευση των φυσικων προσπαθειων ηρθε το πολυποθητο γρηγορα με βοηθεια

Χαχαααα..ωραιο αυτο με το παστιτσακι!!!δηλ καποιος στο δρομο που σε βλεπει το καταλαβαινει??εμενα με τα ρουχα τπτ δε φαινεται..μονο στο σπιτι που σηκωνω την μπλουζα κατι βλεπουμε!βεβαια προ εγκυμοσυνης η κοιλια μου εμπαινε προς τα μεσα οποτε θελει το χρονο της να βγει προς τα εξω!χαχα

Με την τρίτη φορά οι δύο πρώτες ήταν βιοχημικές. Αλλά έκανα τέσσερις διεγέρσεις και δύο φυσικούς για να μαζέψω ωάρια λόγω χαμηλής ΑΜΗ. Και όλα αυτά σε έξι μήνες το ένα μετά το άλλο οπότε ταλαιπωρήθηκα κάπως αλλά από την άλλη δεν έχασα χρόνο.

Μωρέ εμένα από τις απανωτές διεγέρσεις και με τις τόσες ορμόνες είχε απο πριν φουσκώσει η κοιλιά αλλά φόραγα και πιο στενά και κρυβόταν. Τώρα πήρα παντελόνι εγκυμοσύνης που είναι σούπερ άνετο και έχει μια φάσα που καλύπτει όλη την κοιλιά και όταν το φοράω μοιάζω έγκυος. Α ναι το είχα ξεχάσει δεν μοιάζω είμαι κιόλας χαχαχα. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Honeybee είπε:

Με την τρίτη φορά οι δύο πρώτες ήταν βιοχημικές. Αλλά έκανα τέσσερις διεγέρσεις και δύο φυσικούς για να μαζέψω ωάρια λόγω χαμηλής ΑΜΗ. Και όλα αυτά σε έξι μήνες το ένα μετά το άλλο οπότε ταλαιπωρήθηκα κάπως αλλά από την άλλη δεν έχασα χρόνο.

Μωρέ εμένα από τις απανωτές διεγέρσεις και με τις τόσες ορμόνες είχε απο πριν φουσκώσει η κοιλιά αλλά φόραγα και πιο στενά και κρυβόταν. Τώρα πήρα παντελόνι εγκυμοσύνης που είναι σούπερ άνετο και έχει μια φάσα που καλύπτει όλη την κοιλιά και όταν το φοράω μοιάζω έγκυος. Α ναι το είχα ξεχάσει δεν μοιάζω είμαι κιόλας χαχαχα. 

Καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! Κι εγώ από την 2η εξωσωματική έγκυος. Μετά από αγωνία και προσπάθειες 5 χρόνων, δυο ατυχείς εγκυμοσύνες, δύο αποβολές. Έχω πολύ άγχος μετά από όσα έχω ζήσει... Ευτυχώς ο δικός μου γιατρός με "νιώθει" και με βλέπει κάθε 2 βδομάδες. Πηγαίνω κάθε φορά με χαρτί με σημειωμένες ερωτήσεις και με κρατάει τουλάχιστον 40λέπτο... Τον έχω τρελάνει σου λέω, άσε που κάνω όλη την ώρα ότι εξέταση αίματος υπάρχει... Τι να κάνω όμως; Δεν ηρεμώ αλλιώς.. Περιττό να σου πω ότι όταν είμαι στο ιατρείο του και πάω στο δίπλα δωμάτιο για να αλλάξω, τον ακούω με τον άντρα μου να ψιθυρίζουν και να αναρωτιούνται αν φταίνε οι ορμόνες που ξεφεύγουμε τελείως στην εγκυμοσύνη... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Honeybee said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πωπω πολλά κοριτσάκια έχει ο Μάρτιος! Εγώ έχω αγοράκι και ΠΗΤ 28/3! Είμαι από εξωσωματική και δεν το έχω πιστέψει ακόμη! Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Καλωσηρθες κ με το καλο να εχεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου! Μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια τελειομηνη κ γεματη ομορφες στιγμες εγκυμοσυνη!! :)

22 hours ago, Kathrin17 said:

Καλωσηρθες!!συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου κ με το καλο να υποδεχτεις το αγορακι σου!! Κ γω απο εξωσωματικη ειμαι..με πολυ αγχος στο 1ο τριμ για να πανε ολα καλα..τωρα ομως νιωθω πολυ καλα κ το ευχαριστιεμαι πραγματικα!!

Εννοειται θα σε βαλω στο πινακακι δε θα αφησω καμια!χαχααα

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4          κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Με βάζετε κ μενα παλι στο πινακακι??Εχουμε ΠΗΤ 11/3 κ πηγαμε σημερα για υπερηχο κ απο οτι φαινεται εχουμε ακομα ενα κοριτσακι στην παρεα! Αγορια 5 - κοριτσια 10 ^_^
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλωσηρθες κ με το καλο να εχεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου! Μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια τελειομηνη κ γεματη ομορφες στιγμες εγκυμοσυνη!! :)

Με βάζετε κ μενα παλι στο πινακακι??Εχουμε ΠΗΤ 11/3 κ πηγαμε σημερα για υπερηχο κ απο οτι φαινεται εχουμε ακομα ενα κοριτσακι στην παρεα! Αγορια 5 - κοριτσια 10 ^_^
 

Εννοειται! Ρε κοριτσι μπερδευτηκα..δε σε ειχα βαλει στο πινακακι??

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kathrin17 said:

Εννοειται! Ρε κοριτσι μπερδευτηκα..δε σε ειχα βαλει στο πινακακι??

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Καλημερα!! Καπου εκει ημουν κ μετα εξαφανίστηκε λογικα στα copy paste θα χάθηκε αλλα ετσι κ αλλιως δεν ειχαμε φυλο πριν! ;)

Ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου γλυκα..τι κανετε??τα μωρακια σας??

Ηθελα να σας πω αν διαπιστωσετε να λειπει το ονομα σας απτο πινακακι να το πειτε χωρις ντροπη κ παρεξηγηση φυσικα..οπως συνεβη με τη @KNecky..ειναι χρονοβορο να παω σε ολες τις σελιδες προς τα πισω για να το ελεγξω..

Φιλακια στις κοιλιτσες!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Κοριτςια σημερα 19 εβδομάδων ένιωσα το κοριτσάκι μου πρώτη φορά ..εσείς καταλάβατε τα μικρά σας μωράκια .?

Καλημερα!!τι ωραια!!ηταν η πρωτη φορα ή μπορει να ειχε γινει νωριτερα αλλα δν συνηδειτοποιησες οτι ηταν η μπεμπουλα? Σαν τι σου εμοιασε?φτερουγισμα που λενε ή κατι αλλο?

Εγω σκεφτομαι μηπως το παιδακι μου μου δινει "σημα" κ γω δν το παιρνω χαμπαρι..χαχαα

Κοριτσια εσεις που φαγαμε τις πρωτες κλωτσιτσες πειτε μας ποτε, να ξερουμε οι υπολοιπες ποτε  να περιμενουμε..

 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Κοριτςια σημερα 19 εβδομάδων ένιωσα το κοριτσάκι μου πρώτη φορά ..εσείς καταλάβατε τα μικρά σας μωράκια .?

Καλημέρα!! Εγώ στην 17η τπτ ακόμα. Με πρόσθιο πλακούντα δεν έχω μεγάλες βλέψεις να το νιώσω άμεσα.. οπότε στην αναμονή.. πως τα πας κατά τ αλλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ματιλντα said:

Κοριτςια σημερα 19 εβδομάδων ένιωσα το κοριτσάκι μου πρώτη φορά ..εσείς καταλάβατε τα μικρά σας μωράκια .?

Καλημερα! Τι ομορφα! Ξεκινανε σιγα σιγα οι κλωτσιτσες! ^_^ Ειναι το πρωτο σου μωρακι?

Just now, Kathrin17 said:

Καλημερα!!τι ωραια!!ηταν η πρωτη φορα ή μπορει να ειχε γινει νωριτερα αλλα δν συνηδειτοποιησες οτι ηταν η μπεμπουλα? Σαν τι σου εμοιασε?φτερουγισμα που λενε ή κατι αλλο?

Εγω σκεφτομαι μηπως το παιδακι μου μου δινει "σημα" κ γω δν το παιρνω χαμπαρι..χαχαα

Κοριτσια εσεις που φαγαμε τις πρωτες κλωτσιτσες πειτε μας ποτε, να ξερουμε οι υπολοιπες ποτε  να περιμενουμε..

 

 

Just now, asda said:

Καλημέρα!! Εγώ στην 17η τπτ ακόμα. Με πρόσθιο πλακούντα δεν έχω μεγάλες βλέψεις να το νιώσω άμεσα.. οπότε στην αναμονή.. πως τα πας κατά τ αλλα;

Γυρω στις 15 ξεκινανε τα φτερουγισματα για μενα κ στις 17 ξεκαθαριζει σαν ενα απαλο αλλα σταθερο χτυπηματακι. Τα ιδια κ στην εγκυμοσυνη με προσθιο κ σε αυτη με οπισθιο πλακουντα αλλα ειναι πολλα που παιζουν ρολο. Λιγη υπομονη ακομα κοριτσακια μου κ θα μας τρελανουν στις κλωτσιτσες, αγκωνιτσες κ τουμπιτσες τα μωρακια μας!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/10/2019 at 2:08 ΠΜ, Kathrin17 είπε:

Εννοειται! Ρε κοριτσι μπερδευτηκα..δε σε ειχα βαλει στο πινακακι??

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Κοριτσια μου προσθεστε κ εμενα. 9/3 τελικα ,κοριτσακι!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι??

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλημερα! Τι ομορφα! Ξεκινανε σιγα σιγα οι κλωτσιτσες! ^_^ Ειναι το πρωτο σου μωρακι?

 

Γυρω στις 15 ξεκινανε τα φτερουγισματα για μενα κ στις 17 ξεκαθαριζει σαν ενα απαλο αλλα σταθερο χτυπηματακι. Τα ιδια κ στην εγκυμοσυνη με προσθιο κ σε αυτη με οπισθιο πλακουντα αλλα ειναι πολλα που παιζουν ρολο. Λιγη υπομονη ακομα κοριτσακια μου κ θα μας τρελανουν στις κλωτσιτσες, αγκωνιτσες κ τουμπιτσες τα μωρακια μας!

Μετα απο τρία παιδάκια πλέον αναγνωρίζω  τις κλωτσιές..ειναι μικρά χτυπήματακια ..μολις τα νιώσεις θα καταλάβεις..δεν θα μπερδευτείς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, έχω νιώσει κινήσεις του μπόμπιρα από πολύ νωρίς σε αυτή την εγκυμοσύνη, απλώς συμβαίνει μια στο τόσο προς το παρόν. Την τελευταία φορά τον κατάλαβα Παρασκευή ξημερώματα, δύο φορές και τέλος. Ανυπομονώ να τον ξανανιώσω και πάνω απ' όλα θέλω να περάσει γρήγορα ο καιρός να τον πάρω στην αγκαλιά μου. Ανυπομονώ τόσο πολύ!!!

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sweet_child είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, έχω νιώσει κινήσεις του μπόμπιρα από πολύ νωρίς σε αυτή την εγκυμοσύνη, απλώς συμβαίνει μια στο τόσο προς το παρόν. Την τελευταία φορά τον κατάλαβα Παρασκευή ξημερώματα, δύο φορές και τέλος. Ανυπομονώ να τον ξανανιώσω και πάνω απ' όλα θέλω να περάσει γρήγορα ο καιρός να τον πάρω στην αγκαλιά μου. Ανυπομονώ τόσο πολύ!!!

Καλημέρα! Ο γιατρός μου είπε ότι στην 2η εγκυμοσύνη τα αναγνωρίζεις πολύ νωρίτερα συνήθως. Εμένα μου λέει ότι γύρω στις 18 βδομάδες θα γίνουν αντιληπτά τα χτυπηματάκια και πιο ξεκάθαρα θα τα νιώσω από τις 20 βδομάδες και μετά. Έχω κι οπίσθια μήτρα, οπότε αυτό δεν βοηθάει ιδιαίτερα. Συμφωνώ κι εγώ ότι πιο πολύ από όλα ανυπομονώ να το κρατήσω στην αγκαλιά μου και να είναι υγιές.

Το καλό είναι ότι μπαίνοντας στο 2ο τρίμηνο αισθάνομαι πολύ καλύτερα, από θέμα αναγούλων και ναυτίων. Αυτό που με τσακίζει είναι η αφόρητη υπνηλία, που με δυσκολεύει και στη δουλειά και στο σπίτι, γιατί δεν την παλεύω να κάνω τίποτα. Κοιμάμαι από τις 9 μαξιμουμ 10 κάθε βράδυ. Τα ΣΚ κοιμάμαι και μες στη μέρα τουλάχιστον ένα τρίωρο. Νιώθω ότι θα ήθελα όλη μέρα να λιώνω στον ύπνο....αχχχ....

Ξέρετε αν θα υποχωρήσει ποτέ η υπνηλία;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...