Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μου γέννησα....

Το μωρό μας είναι στην μονάδα...Αύριο θα μας πουν πόσες μέρες θα το κρατήσουν μέσα..

Τώρα που γέννησα έχω αγχωθεί αν θα το προσέχουν εκεί...Έχω μεγάλο άγχος μήπως δεν το αλλάζουν..Μας είπαν για φαγητό ότι την πρώτη μέρα Δεν του δίνουν...

Για να καθαρίσει από τα υγρά επειδή είναι πρόωρο..

Γενικά μας είπαν ότι είναι πολύ καλή για την ηλικία της...γεννήθηκε 2270 γραμμάρια..

Εγώ είμαι εντάξει...λίγο πονάω αλλά σιγά μπροστά στο παιδι μου είμαι περδίκι....αντέχω τα πάντα για την μπέμπα μας!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και ευλογημένη να είναι!! Κ εσύ να είσαι καλά και, ελπίζω λίγο να ηρέμησες που ήρθε η μικρή σου και είναι καλα.. Θα την δεις καθόλου σήμερα; ❤️

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μου γέννησα....

Το μωρό μας είναι στην μονάδα...Αύριο θα μας πουν πόσες μέρες θα το κρατήσουν μέσα..

Τώρα που γέννησα έχω αγχωθεί αν θα το προσέχουν εκεί...Έχω μεγάλο άγχος μήπως δεν το αλλάζουν..Μας είπαν για φαγητό ότι την πρώτη μέρα Δεν του δίνουν...

Για να καθαρίσει από τα υγρά επειδή είναι πρόωρο..

Γενικά μας είπαν ότι είναι πολύ καλή για την ηλικία της...γεννήθηκε 2270 γραμμάρια..

Εγώ είμαι εντάξει...λίγο πονάω αλλά σιγά μπροστά στο παιδι μου είμαι περδίκι....αντέχω τα πάντα για την μπέμπα μας!!!

Πολυ καλι ειναι στα κιλα τις.Να σας ζισει.Γερι να ναι.Μιν το σκεφτεσαι,τα προσεχουν πολυ στις μοναδες.Συντομα στιν αγκαλια σου

Just now, Athina3 είπε:

Πήρατε αντιβίωση κ αν πόσο καιρό?έχω αγχωθει γιατί μου βρήκε μειωμένα αμνιακα.. χωρίς να έχω παρατηρήσει κάτι τραγικό στο εσώρουχο ίσως να θεωρούσα ότι έχω λίγα υγρά . . Με πήραν από το εργαστηριο τα πρώτα βγήκαν καλά περιμένουμε  τον καρυότυπο την Παρασκευή κ Τετάρτη για τους χόνδρους στα ακρα

Δεν πιρα αντιγιωσι.Καμια φορα.Αντε ολα καλα να ναι

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Πήρατε αντιβίωση κ αν πόσο καιρό?έχω αγχωθει γιατί μου βρήκε μειωμένα αμνιακα.. χωρίς να έχω παρατηρήσει κάτι τραγικό στο εσώρουχο ίσως να θεωρούσα ότι έχω λίγα υγρά . . Με πήραν από το εργαστηριο τα πρώτα βγήκαν καλά περιμένουμε  τον καρυότυπο την Παρασκευή κ Τετάρτη για τους χόνδρους στα ακρα

Είχα κι εγώ μειωμένα αμνιακα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πίνεις πολύ πάρα πολύ νερό και υγρά γενικότερα! Προσπάθησε να πίνεις 3 λίτρα νερό τη μέρα....! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ξένη να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!! Καλότυχη να είναι και γερή!!! Τώρα όλα καλά, να μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Μια χαρά βάρος έχει!! Κοίτα να ξεκουραστείς γιατί ξεκινάνε τα ξενύχτια!!!!

@Athina3 Πολυ θετικό αυτό!!!! Και της Παρασκευής είναι σημαντικά, που και εκεί ευχάριστα θα είναι θα δείς!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μου γέννησα....

Το μωρό μας είναι στην μονάδα...Αύριο θα μας πουν πόσες μέρες θα το κρατήσουν μέσα..

Τώρα που γέννησα έχω αγχωθεί αν θα το προσέχουν εκεί...Έχω μεγάλο άγχος μήπως δεν το αλλάζουν..Μας είπαν για φαγητό ότι την πρώτη μέρα Δεν του δίνουν...

Για να καθαρίσει από τα υγρά επειδή είναι πρόωρο..

Γενικά μας είπαν ότι είναι πολύ καλή για την ηλικία της...γεννήθηκε 2270 γραμμάρια..

Εγώ είμαι εντάξει...λίγο πονάω αλλά σιγά μπροστά στο παιδι μου είμαι περδίκι....αντέχω τα πάντα για την μπέμπα μας!!!

Τέλεια!! Να σου ζήσει γερή και καλότυχη. Ολα καλά απο εδώ και πέρα. Μην στεναχωριέσαι το μωράκι σου είναι μια χαρά!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη said:

Κορίτσια μου γέννησα....

Το μωρό μας είναι στην μονάδα...Αύριο θα μας πουν πόσες μέρες θα το κρατήσουν μέσα..

Τώρα που γέννησα έχω αγχωθεί αν θα το προσέχουν εκεί...Έχω μεγάλο άγχος μήπως δεν το αλλάζουν..Μας είπαν για φαγητό ότι την πρώτη μέρα Δεν του δίνουν...

Για να καθαρίσει από τα υγρά επειδή είναι πρόωρο..

Γενικά μας είπαν ότι είναι πολύ καλή για την ηλικία της...γεννήθηκε 2270 γραμμάρια..

Εγώ είμαι εντάξει...λίγο πονάω αλλά σιγά μπροστά στο παιδι μου είμαι περδίκι....αντέχω τα πάντα για την μπέμπα μας!!!

Να σας ζήσει η μπέμπα σας!! Γερό και τυχερό το παιδάκι σας... Φτου φτου!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Ξένη να σας ζήσει!!! Να είναι πάντα γερή, τυχερή και ευτυχισμένη! Θα σας γεμίσει χαρές και αγκαλιές το κοριτσάκι σας! 

Μας έκανες το καλύτερο ποδαρικό στην ομάδα! Άντε να πάρουμε όλες σιγά σιγά σειρά! 

Το βάρος της μια χαρά, στη μονάδα εννοείται είναι όλοι από πάνω! Μη φοβάσαι τίποτα!

:wub:

@Athina3 δεν πρόλαβα τα μηνύματά σου, έκανα κι εγώ άμνιο και πήρα αντιβίωση για 3 ή 4 μέρες (μάλλον 4 δεν είμαι σίγουρη). 

Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη αλλά μέχρι να την περάσεις είναι αγχωτική... Εγώ ένιωθα  βαριά την κοιλιά μου για κάμποσες μέρες. Τουαλέτα πήγαινα όμως κανονικά. 

Βάρος προσπαθούσα να αποφύγω να σηκώνω. Ακόμα και η δερμάτινη τσάντα μου φαινόταν βαριά. Μπορεί να ήταν βέβαια από το φόβο μου...

Πιστεύω ότι το μωράκι σου θα είναι μια χαρά, να μην ανησυχείς... ας είναι μια μικρή περιπέτεια όλο αυτό, μαζί με όλα όσα μας αναστατώνουν. 

Κάτσε να ξεκουραστείς και όλα θα είναι καλά και για σένα και για το μωράκι! Ο γιατρός μου είχε πει ότι συνήθως αν είναι κάτι να πάει στραβά πάει εκείνη την ώρα. Μετά είναι μόνο η δικιά μας αγωνία!

Ότι απορία έχεις μας είμαστε εδώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μου γέννησα....

Το μωρό μας είναι στην μονάδα...Αύριο θα μας πουν πόσες μέρες θα το κρατήσουν μέσα..

Τώρα που γέννησα έχω αγχωθεί αν θα το προσέχουν εκεί...Έχω μεγάλο άγχος μήπως δεν το αλλάζουν..Μας είπαν για φαγητό ότι την πρώτη μέρα Δεν του δίνουν...

Για να καθαρίσει από τα υγρά επειδή είναι πρόωρο..

Γενικά μας είπαν ότι είναι πολύ καλή για την ηλικία της...γεννήθηκε 2270 γραμμάρια..

Εγώ είμαι εντάξει...λίγο πονάω αλλά σιγά μπροστά στο παιδι μου είμαι περδίκι....αντέχω τα πάντα για την μπέμπα μας!!!

 Ξένη μου να σας ζησει το μωράκι!!! Να είναι γερή και καλοτυχη!!! Γρήγορα να την πάρετε αγκαλίτσα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...

γέννησα κ γω εχτές μι υπέροχη κόρη...

βιάστηκε η επαναστάτρια.. 

Εγώ είμαι πολύ καλά ειδη...κάνω τα πάντα μονη μ...Αύριο βγαίνω κιολας...

Η μικρή μ γεννήθηκε 1800 γρ τλεικα....μικρή αλλά πολύ δυνατή...είναι θερμοκοιτιδα χβρις οξυγόνο όμως κ γερή...εχτές δεν μ.την ταισανε κ μένα σαν την ξένη λογο προωρπτητας.

σε λίγο θα πάω να την δω κ να την ταΐσω την μικρή μ....κ φυσικά τους είπα να δώσουν κ ξενο ..έκανε κ τις πρώτες εξετάσεις τις....ολες καλε...στα 2000.κιλακια θα την πάρω κ εγώ σπίτι μ...

Δεν θέλω να τρομάξω καμία αλλα ένα εχω μα σας πω...το ένστικτο της μάνας είναι αλαθανστο ....αν δεν ειδοποίησαν το γαοτρο μ.3 την νύχτα να πάω να δει δεν ξέρω πραγματικά τι θα γινόταν....θα έχανα το παιδί μ...

να ακούτε τους γιατρούς σας κ φυσικά να ενοχλείτε τους γιατρούς ότι ώρα κ να είναι...και να τους λέτε ότι βλακεια έχετε στο κεφάλι σας...εμενα η βλακεία τ ( γιατρέ νιώθω η μικρή μ να έχει χάσει ενέργεια τ είπα 3 την νύχτα...έλα τωρα μ λέει) Ε αυτή η βλακεία μ ερώτηση κ καλά μ εσωσε το παιδί μ κ φυσικά ο γιατρός μ.που από προχτές την νύχτα δεν έφυγε από πάνω μ...

Με το καλό οι υπόλοιπες μανούλες...σας περιμένουμε με αγαπη

Συγχαρητήρια και εδώ για την κορακλα σου!!!!γερή και δυνατή!!!εμάς θα την κρατήσουν 15 μέρες μέσα..ειναι δυσκολο αλλά είμαι χαρούμενη γιατί έχω φύγει ξανά χωρίς μωρό αλλά τώρα είναι καλά η κοριτσάρα μας!!!!

Με τόσα μαλλιά που έχει σε ένα μήνα θα της τα κάνω κοτσιδακια.....χαχαχα

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...

γέννησα κ γω εχτές μι υπέροχη κόρη...

βιάστηκε η επαναστάτρια.. 

Εγώ είμαι πολύ καλά ειδη...κάνω τα πάντα μονη μ...Αύριο βγαίνω κιολας...

Η μικρή μ γεννήθηκε 1800 γρ τλεικα....μικρή αλλά πολύ δυνατή...είναι θερμοκοιτιδα χβρις οξυγόνο όμως κ γερή...εχτές δεν μ.την ταισανε κ μένα σαν την ξένη λογο προωρπτητας.

σε λίγο θα πάω να την δω κ να την ταΐσω την μικρή μ....κ φυσικά τους είπα να δώσουν κ ξενο ..έκανε κ τις πρώτες εξετάσεις τις....ολες καλε...στα 2000.κιλακια θα την πάρω κ εγώ σπίτι μ...

Δεν θέλω να τρομάξω καμία αλλα ένα εχω μα σας πω...το ένστικτο της μάνας είναι αλαθανστο ....αν δεν ειδοποίησαν το γαοτρο μ.3 την νύχτα να πάω να δει δεν ξέρω πραγματικά τι θα γινόταν....θα έχανα το παιδί μ...

να ακούτε τους γιατρούς σας κ φυσικά να ενοχλείτε τους γιατρούς ότι ώρα κ να είναι...και να τους λέτε ότι βλακεια έχετε στο κεφάλι σας...εμενα η βλακεία τ ( γιατρέ νιώθω η μικρή μ να έχει χάσει ενέργεια τ είπα 3 την νύχτα...έλα τωρα μ λέει) Ε αυτή η βλακεία μ ερώτηση κ καλά μ εσωσε το παιδί μ κ φυσικά ο γιατρός μ.που από προχτές την νύχτα δεν έφυγε από πάνω μ...

Με το καλό οι υπόλοιπες μανούλες...σας περιμένουμε με αγαπη

Να σου ζγσει,γερι να ναι.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...

γέννησα κ γω εχτές μι υπέροχη κόρη...

βιάστηκε η επαναστάτρια.. 

Εγώ είμαι πολύ καλά ειδη...κάνω τα πάντα μονη μ...Αύριο βγαίνω κιολας...

Η μικρή μ γεννήθηκε 1800 γρ τλεικα....μικρή αλλά πολύ δυνατή...είναι θερμοκοιτιδα χβρις οξυγόνο όμως κ γερή...εχτές δεν μ.την ταισανε κ μένα σαν την ξένη λογο προωρπτητας.

σε λίγο θα πάω να την δω κ να την ταΐσω την μικρή μ....κ φυσικά τους είπα να δώσουν κ ξενο ..έκανε κ τις πρώτες εξετάσεις τις....ολες καλε...στα 2000.κιλακια θα την πάρω κ εγώ σπίτι μ...

Δεν θέλω να τρομάξω καμία αλλα ένα εχω μα σας πω...το ένστικτο της μάνας είναι αλαθανστο ....αν δεν ειδοποίησαν το γαοτρο μ.3 την νύχτα να πάω να δει δεν ξέρω πραγματικά τι θα γινόταν....θα έχανα το παιδί μ...

να ακούτε τους γιατρούς σας κ φυσικά να ενοχλείτε τους γιατρούς ότι ώρα κ να είναι...και να τους λέτε ότι βλακεια έχετε στο κεφάλι σας...εμενα η βλακεία τ ( γιατρέ νιώθω η μικρή μ να έχει χάσει ενέργεια τ είπα 3 την νύχτα...έλα τωρα μ λέει) Ε αυτή η βλακεία μ ερώτηση κ καλά μ εσωσε το παιδί μ κ φυσικά ο γιατρός μ.που από προχτές την νύχτα δεν έφυγε από πάνω μ...

Με το καλό οι υπόλοιπες μανούλες...σας περιμένουμε με αγαπη

Να σου ζήσει κ εσένα κορίτσι μου!! Υγιής και ευλογημένη πάντα!!! 

Τι έγινε όμως;; γιατί λες ότι θα έχανες το μωρό σου; Τώρα θα την πάρεις σπίτι κορίτσι μου!! 

@Ξένηπως είσαι; η μπέμπα εντάξει; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Να σου ζήσει κ εσένα κορίτσι μου!! Υγιής και ευλογημένη πάντα!!! 

Τι έγινε όμως;; γιατί λες ότι θα έχανες το μωρό σου; Τώρα θα την πάρεις σπίτι κορίτσι μου!! 

@Ξένηπως είσαι; η μπέμπα εντάξει; 

Καλήμερα....εγω μια χαρα είμαι,  σηκώθηκα, έκανα βόλτες στον όροφο,  περιμενω να με δει ο γιατρός για να βγαλουμε ορό και καθετήρα, να κατεβω να δω την μπεμπα..μας ειπαν οτι ειναι μθα χαρά και στα κθλα της απλα υποχρεωτοκα συμφωνα με το πρωτόκολλο ενα μωρο για βα φύγει πρεπει να εχει κλείσει 35η εβδομάδα, οπότε θα την κρατήσουν μέχρι 6 Απριλίου που θα ήμουν τόσο...γαλα δεν έχει πιει ακόμα, μάλλον από αύριο.

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...

γέννησα κ γω εχτές μι υπέροχη κόρη...

βιάστηκε η επαναστάτρια.. 

Εγώ είμαι πολύ καλά ειδη...κάνω τα πάντα μονη μ...Αύριο βγαίνω κιολας...

Η μικρή μ γεννήθηκε 1800 γρ τλεικα....μικρή αλλά πολύ δυνατή...είναι θερμοκοιτιδα χβρις οξυγόνο όμως κ γερή...εχτές δεν μ.την ταισανε κ μένα σαν την ξένη λογο προωρπτητας.

σε λίγο θα πάω να την δω κ να την ταΐσω την μικρή μ....κ φυσικά τους είπα να δώσουν κ ξενο ..έκανε κ τις πρώτες εξετάσεις τις....ολες καλε...στα 2000.κιλακια θα την πάρω κ εγώ σπίτι μ...

Δεν θέλω να τρομάξω καμία αλλα ένα εχω μα σας πω...το ένστικτο της μάνας είναι αλαθανστο ....αν δεν ειδοποίησαν το γαοτρο μ.3 την νύχτα να πάω να δει δεν ξέρω πραγματικά τι θα γινόταν....θα έχανα το παιδί μ...

να ακούτε τους γιατρούς σας κ φυσικά να ενοχλείτε τους γιατρούς ότι ώρα κ να είναι...και να τους λέτε ότι βλακεια έχετε στο κεφάλι σας...εμενα η βλακεία τ ( γιατρέ νιώθω η μικρή μ να έχει χάσει ενέργεια τ είπα 3 την νύχτα...έλα τωρα μ λέει) Ε αυτή η βλακεία μ ερώτηση κ καλά μ εσωσε το παιδί μ κ φυσικά ο γιατρός μ.που από προχτές την νύχτα δεν έφυγε από πάνω μ...

Με το καλό οι υπόλοιπες μανούλες...σας περιμένουμε με αγαπη

Ραφαέλα μου να σας ζησει η μικρούλα και όλα να πάνε καλά!!! Αν επιτρέπεται τι ακριβώς ένιωσες και τι πρόβλημα υπήρξε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...