Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Μαρία περιμένουμε νέα σου την Παρασκευή...Όλα καλά θα πάνε!!!Εμένα μου είπε ξάπλα και να μην κάνω τίποτα γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας. Ο εμβρυολογος δεν μίλησε, δεν μας είπε φύλο αλλά πετάχτηκε ο γυναικολογος μου και λέει κοριτσάκι,  μας είπε ότι δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Μου κακοφανηκε λίγο στην αρχή γιατί είχα συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού, τα είχαμε και όλα έτοιμα τα ρούχα, αλλά ας βγει με το καλό πέρα και το φύλο είναι το τελευταίο που μας νοιάζει και ρούχα θα πάρουμε καινούργια και όλο φορέματα....Σαν κούκλα θα την έχω!!!μου φάνηκε λίγο παράξενο μόνο ότι είχε λίγους παλμούς, 150, λίγοι δεν είναι? Ακούω από άλλες κοπέλες που λένε 180 και μου φάνηκαν λίγοι του μωρού μας, είπα να μην μπω στο τρυπάκι να ψάξω την περσινή Αυχενική..

Μια χαρα ειναι οι παλμοι του μωρου,μην το σκεφτεσαι.Κι εμενα στο γιο μου μας ειπε στην αυχενικη οτι ειναι χαμηλα ο πλακουντας και να προσεχω.Μας εκοψε το σεξ,οχι βαρη,οχι σκαλες και γενικως προσοχη αλλα οχι κατι το φοβερο.Ο πλακουντας ανεβηκε στον 8ο και ολα καλα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ πήγα τη Παρασκευή για αυχενική αλλά μου πε ότι πήγα νωρίς γιατί είμαστε μια βδομάδα πίσω από αυτά που είδε ήταν όλα καλά αλλά ήθελε κ άλλες μέρες να είναι λίγο πιο μεγάλο να κάνει τις σωστές μετρήσεις. Οπότε τώρα ραντεβού τη Παρασκευή πάλι ελπίζω να είναι όλα καλά. Τα συμπτώματα από εχτές είναι καλύτερα κ σήμερα είμαι πιο καλα από όλες τις μέρες που με θυμάμαι τελευταία. Ελπίζω να φύγουν εντελώς για να ηρεμήσω από τους εμετούς. Εύχομαι σε όλες πολύ καλά αποτελέσματα κ μόνο υγιή μωράκια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μια χαρα ειναι οι παλμοι του μωρου,μην το σκεφτεσαι.Κι εμενα στο γιο μου μας ειπε στην αυχενικη οτι ειναι χαμηλα ο πλακουντας και να προσεχω.Μας εκοψε το σεξ,οχι βαρη,οχι σκαλες και γενικως προσοχη αλλα οχι κατι το φοβερο.Ο πλακουντας ανεβηκε στον 8ο και ολα καλα.

Και εμένα το ίδιο μου είπε και θα με δει πάλι τέλος του μήνα,  μου είπε ότι όσο μεγαλώνει η μήτρα τόσο ανεβαίνει ο πλακουντας. Τίποτα δεν θα ξανακάνω γιατί μέχρι τώρα έκανα σχεδόν όλες τις δουλειές του σπιτιού,  θα τα κάνει ο άντρας μου από δω και πέρα.  Πρέπει να προσέχει τις γυναίκες του...χαχαχα. Καλά αποτελέσματα σε όλες και γρήγορα να σας περάσουν εμετοί και ναυτιες...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη αν ο γιατρος ειναι οκ με τους παλμους σημαινει οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Δεν σκεφτεσαι οτι ειναι καλυτερα που ειναι κοριτσακι οποτε δεν υπαρχει καμια συγχυση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη? Εννοω οτι ειναι μια καινουρια αρχη! Θα τα ξαναγορασεις ολα απο το 0 . Δεν σημαινε οτι ξεχνας, σημαινει οτι αυτη η μπεμπα ειναι η καινουρια σου αρχη! .@Lalomκαλη επιυχια και σε σενα! Πeριμενουμε να μας πεις νεα μαζι με την @Mariaia

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@Ξένη αν ο γιατρος ειναι οκ με τους παλμους σημαινει οτι ειναι ενταξει δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Δεν σκεφτεσαι οτι ειναι καλυτερα που ειναι κοριτσακι οποτε δεν υπαρχει καμια συγχυση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη? Εννοω οτι ειναι μια καινουρια αρχη! Θα τα ξαναγορασεις ολα απο το 0 . Δεν σημαινε οτι ξεχνας, σημαινει οτι αυτη η μπεμπα ειναι η καινουρια σου αρχη! .@Lalomκαλη επιυχια και σε σενα! Πeριμενουμε να μας πεις νεα μαζι με την @Mariaia

Ναι έτσι το σκέφτομαι,  ότι πάμε από την αρχή. Εννοείται πως δεν ξεχνιέται αλλά αυτό λέγαμε με τον άντρα μου ότι όλα αυτά είναι μνμτα από τον Θεό για μια νέα αρχή και όταν θα έρθει η ώρα θα τα αγοράσουμε από την αρχή όλα.

Αυτή τη φορά θα κάνουμε ό,τι καλύτερο να μην μας ξεφύγει τίποτα στην εγκυμοσύνη,  σήμερα ο γιατρός με έβαλε να κάνω και κάποιες έξτρα εξετάσεις για λύκο γιατί όταν είχα ξανακάνει ήταν στα όρια και επίσης μου είπε ότι στην β επιπέδου θα κάνουμε και καρδιογράφημα στο μωρό,  δεν ήξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο...Δεν ρώτησα λεπτομέρειες γιατί κατάλαβα ότι θέλει να τα εξαντλήσουμε όλα.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Ναι έτσι το σκέφτομαι,  ότι πάμε από την αρχή. Εννοείται πως δεν ξεχνιέται αλλά αυτό λέγαμε με τον άντρα μου ότι όλα αυτά είναι μνμτα από τον Θεό για μια νέα αρχή και όταν θα έρθει η ώρα θα τα αγοράσουμε από την αρχή όλα.

Αυτή τη φορά θα κάνουμε ό,τι καλύτερο να μην μας ξεφύγει τίποτα στην εγκυμοσύνη,  σήμερα ο γιατρός με έβαλε να κάνω και κάποιες έξτρα εξετάσεις για λύκο γιατί όταν είχα ξανακάνει ήταν στα όρια και επίσης μου είπε ότι στην β επιπέδου θα κάνουμε και καρδιογράφημα στο μωρό,  δεν ήξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο...Δεν ρώτησα λεπτομέρειες γιατί κατάλαβα ότι θέλει να τα εξαντλήσουμε όλα.

Μπραβο του που προτεινει λυσεις που θα βοηθησουν κ εσενα να εισαι λιιιγο πιο ηρεμη. Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα ειμαι σιγουρη!! Η φιλη μου ηταν ακριβως αντιθετα απο σενα, εχασε ενα κοριτσακι και τωρα εχει 2 αγορια! Καρδιογραφημα πως γινεται? Ειναι εξτρα ή το κανουν σε ολους? Ουτε εχω το ηξερα!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο του που προτεινει λυσεις που θα βοηθησουν κ εσενα να εισαι λιιιγο πιο ηρεμη. Ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα ειμαι σιγουρη!! Η φιλη μου ηταν ακριβως αντιθετα απο σενα, εχασε ενα κοριτσακι και τωρα εχει 2 αγορια! Καρδιογραφημα πως γινεται? Ειναι εξτρα ή το κανουν σε ολους? Ουτε εχω το ηξερα!

Επειδη ο αντρας μου εχει ενα θεματακι με την καρδια του,οχι επικινδυνο αλλα κληρονομικο μετα τη β επιπεδου πηγαμε σε παιδοκαρδιολογο που εκανε υπερηχο στην καρδουλα του εμβρυου μεσα στην κοιλια μου και εστιασε στην εκει.Οπως φανηκε το εχει και ο γιος μου σε ελαφρα μορφη κι απο τοτε που γεννηθηκε το ειδαμε 2 φορες με υπερηχο κι ολα καλα.Τωρα πια ολα γινονται.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Επειδη ο αντρας μου εχει ενα θεματακι με την καρδια του,οχι επικινδυνο αλλα κληρονομικο μετα τη β επιπεδου πηγαμε σε παιδοκαρδιολογο που εκανε υπερηχο στην καρδουλα του εμβρυου μεσα στην κοιλια μου και εστιασε στην εκει.Οπως φανηκε το εχει και ο γιος μου σε ελαφρα μορφη κι απο τοτε που γεννηθηκε το ειδαμε 2 φορες με υπερηχο κι ολα καλα.Τωρα πια ολα γινονται.

αρα δεν ειναι κατι που μπορει να κανει ο γυναικολογος κατα την διαρκεια της Β επιπεδου ετσι? Πρεπει να δει κατι ή να υπαρχει ιστορικο για να μπεις σε αυτη τη διαδικασια φανταζομαι.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

αρα δεν ειναι κατι που μπορει να κανει ο γυναικολογος κατα την διαρκεια της Β επιπεδου ετσι? Πρεπει να δει κατι ή να υπαρχει ιστορικο για να μπεις σε αυτη τη διαδικασια φανταζομαι.

Ναι ακριβως.Εμεις ειχαμε ιστορικο αλλα το προσεξε και στην β επιπεδου απλα δεν μπορουσε να καταλαβει ποσο βαρυ ηταν και μας παρεπεμψε στον παιδιοκαρδιολογο γιατι σε περιπτωση που ηταν βαρυ θα γεννουσα με καισαρικη(για να μην στρεσαριστει το μωρο) και θα εκανε επεμβαση μετα

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Κοριτσακια μου,μολις γυρισα απο τον υπερηχο.Ολα καλα,μεγαλωσε πολυ.Ραντεβου στις 22 Νοεμβριου για την αυχενικη:rolleyes:

Μπραβο μπράβο μπράβο!!! Έτσι να συνεχίσεις, με το καλό η αυχενική σου τώρα! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Μαρία περιμένουμε νέα σου την Παρασκευή...Όλα καλά θα πάνε!!!Εμένα μου είπε ξάπλα και να μην κάνω τίποτα γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας. Ο εμβρυολογος δεν μίλησε, δεν μας είπε φύλο αλλά πετάχτηκε ο γυναικολογος μου και λέει κοριτσάκι,  μας είπε ότι δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Μου κακοφανηκε λίγο στην αρχή γιατί είχα συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού, τα είχαμε και όλα έτοιμα τα ρούχα, αλλά ας βγει με το καλό πέρα και το φύλο είναι το τελευταίο που μας νοιάζει και ρούχα θα πάρουμε καινούργια και όλο φορέματα....Σαν κούκλα θα την έχω!!!μου φάνηκε λίγο παράξενο μόνο ότι είχε λίγους παλμούς, 150, λίγοι δεν είναι? Ακούω από άλλες κοπέλες που λένε 180 και μου φάνηκαν λίγοι του μωρού μας, είπα να μην μπω στο τρυπάκι να ψάξω την περσινή Αυχενική..

Και κορίτσι να είναι θα τα κρατήσετε τα ρούχα για το δεύτερο που μπορεί να είναι αγοράκι!!!! πάντως στις συχνά πέφτουν έξω στα φύλα... Ότι κ να είναι γερό να είναι... Κ γερά να είναι όλα... Όσον αφορά τώρα τους χτύπους εμένα μια χαρά μου ακούγονται χωρίς να είμαι γιατρός... Εμένα η γιατρός μου. Μου είχε πει από 140 κ πάνω είναι φυσιολογικα όλα...ολα θα πάνε καλά μη μπαίνεις σε διαδικασία να ψάχνεις την παλιά αυχενική! Είναι κρίμα αν είναι κάτι διαφορετικό να αγχωθείς χωρίς να υπάρχει λόγος... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ξένη said:

Μαρία περιμένουμε νέα σου την Παρασκευή...Όλα καλά θα πάνε!!!Εμένα μου είπε ξάπλα και να μην κάνω τίποτα γιατί είναι χαμηλά ο πλακουντας. Ο εμβρυολογος δεν μίλησε, δεν μας είπε φύλο αλλά πετάχτηκε ο γυναικολογος μου και λέει κοριτσάκι,  μας είπε ότι δεν έχει πέσει ποτέ έξω. Μου κακοφανηκε λίγο στην αρχή γιατί είχα συνηθίσει στην ιδέα του αγοριού, τα είχαμε και όλα έτοιμα τα ρούχα, αλλά ας βγει με το καλό πέρα και το φύλο είναι το τελευταίο που μας νοιάζει και ρούχα θα πάρουμε καινούργια και όλο φορέματα....Σαν κούκλα θα την έχω!!!μου φάνηκε λίγο παράξενο μόνο ότι είχε λίγους παλμούς, 150, λίγοι δεν είναι? Ακούω από άλλες κοπέλες που λένε 180 και μου φάνηκαν λίγοι του μωρού μας, είπα να μην μπω στο τρυπάκι να ψάξω την περσινή Αυχενική..

@Ξένη καλημέρα κοπέλα μου! Μια χαρά είναι οι παλμοί. Απολύτως φυσιολογικοί :) Κανονικά στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι 140-150 αλλά στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να είναι λίγο ανεβασμένοι. Εμένα πάντα έχει 170 αλλά αν δεις πώς κάνει κάθε φορά στον υπέρηχο, απορώ που δεν έχει περισσότερους! :lol::lol: όλα καλά να πάνε! όσο για το φύλο σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ σκέφτομαι ότι αν μου πουν παλι αγόρι εννοείται πως θέλω να είναι γερό αλλά πώς να το κάνουμε; έχουμε δικαίωμα να επιθυμούμε και να σκεφτόμαστε τα δικά μας. Αλλά συμφνώ με την @Comet. Μπορεί και να πέσει έξω. Είναι τόσο νωρίς ακόμη. 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω. έχετε ακόμη αυτά τα πονάκια περιόδου; Εγώ κάποια βράδια πονάω αρκετά. 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Ξένη καλημέρα κοπέλα μου! Μια χαρά είναι οι παλμοί. Απολύτως φυσιολογικοί :) Κανονικά στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι 140-150 αλλά στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να είναι λίγο ανεβασμένοι. Εμένα πάντα έχει 170 αλλά αν δεις πώς κάνει κάθε φορά στον υπέρηχο, απορώ που δεν έχει περισσότερους! :lol::lol: όλα καλά να πάνε! όσο για το φύλο σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ σκέφτομαι ότι αν μου πουν παλι αγόρι εννοείται πως θέλω να είναι γερό αλλά πώς να το κάνουμε; έχουμε δικαίωμα να επιθυμούμε και να σκεφτόμαστε τα δικά μας. Αλλά συμφνώ με την @Comet. Μπορεί και να πέσει έξω. Είναι τόσο νωρίς ακόμη. 

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω. έχετε ακόμη αυτά τα πονάκια περιόδου; Εγώ κάποια βράδια πονάω αρκετά. 

Καλημέρα Μαρία,  έχω και εγώ συχνά πονακια και το είπα χθες στον γιατρό,  μου είπε ότι είναι φυσιολογικά και να ξεκουράζομαι, μην σκύβω, όχι σεξ και γενικά λίγο ξάπλα μέχρι τέλος του μήνα που θα με ξαναδεί γιατί ο πλακουντας ήταν λίγο χαμηλά,  να δει αν έχει ανέβει τον άλλο μήνα. Αλλά τα πονακια είναι λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα. Πότε πήγες τελευταία φορά στο γιατρό? 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα Μαρία,  έχω και εγώ συχνά πονακια και το είπα χθες στον γιατρό,  μου είπε ότι είναι φυσιολογικά και να ξεκουράζομαι, μην σκύβω, όχι σεξ και γενικά λίγο ξάπλα μέχρι τέλος του μήνα που θα με ξαναδεί γιατί ο πλακουντας ήταν λίγο χαμηλά,  να δει αν έχει ανέβει τον άλλο μήνα. Αλλά τα πονακια είναι λόγω του ότι μεγαλώνει η μήτρα. Πότε πήγες τελευταία φορά στο γιατρό? 

Την Πέμπτη είχα την αυχενική και όλα καλά. Αλλά βλέπεις, το Σάββατο πήγαμε στη γλυκομίλητη πεθερά μου και το σταξε το φαρμάκι της. Όλο το βράδυ δεν μπορούσα να σταθώ από τον πονοκέφαλο, έκανε συνέχεια εμετό και από τότε  τα βράδια (ίσως φταίει και η κούραση λόγω δουλειάς και τρεξίματος με το 1ο ζουζουνάκι μου το υπερκινητικό) με πονάει η κοιλιά μου συνήθως δεξιά και λίγο η μέση. Δεν με νοιάζει ο πόνος και μάλλον η μήτρα θα είναι που μεγαλώνει, αλλά φοβάμαι με αυτά που μου έχουν συμβεί μήπως έχει πάθει κάτι το μωρό. Ραντεβού τώρα έχω πάλι 26/11. Είχα καλομάθει που με έβλεπε κάθε 2 εβδομάδες και τώρα μου φάνηκε κάπως που μου είπε σε 1 μήνα...  


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...