Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κι εγώ περιμένω την άλλη εβδομάδα να δουμε ότι όλα είναι καλά και μετά θα στολίσω :) πήγαμε το Σάββατο σε ένα εμπορικό για κάτι ψώνια και ήταν υπερστολισμένο ήδη. Λίγο νωρίς μου φαίνεται βέβαια. Μετά το Δεκέμβριο δεν θα βρίσκεις τίποτα Χριστουγεννιάτικο...

Σε νιώθω απόλυτα! Κι εγώ το βράδυ ακόμη ξυπνάω με κράμπες (;), το μωρό (;). Δεν έχω καταλάβει ακόμη και εννοείται φοβάμαι. Κάνω κι εγώ υπομονή για το ραντεβού. Εγώ δεν το πήρα το doppler  αλλά χρησιμοποιώ την εφαρμογή στο κινητό. Το βρίσκω το μωρό και ακούω την καρδιά του. Αν και πάλι ανησυχώ :lol: (δεν παίζομαι!!!!). Τι να σου πω. Μια δοκιμή ίσως σε πείσει :) 

Και εγώ κάτι νιώθω στην κοιλιά μου αλλά δεν ξέρω,  να είναι το μωρό να μην είναι....θα περιμένω λίγες μέρες και αν δω το οτιδήποτε θα πάρω το γιατρό....

Απλά μου φαίνεται λίγο νωρίς για να το καταλαβαίνω,  ότι κινείται μέσα και όταν κάθεται σε συγκεκριμένη θέση χαμηλά στην κοιλιά μου...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Και εγώ κάτι νιώθω στην κοιλιά μου αλλά δεν ξέρω,  να είναι το μωρό να μην είναι....θα περιμένω λίγες μέρες και αν δω το οτιδήποτε θα πάρω το γιατρό....

Απλά μου φαίνεται λίγο νωρίς για να το καταλαβαίνω,  ότι κινείται μέσα και όταν κάθεται σε συγκεκριμένη θέση χαμηλά στην κοιλιά μου...

Ναι έχεις δίκιο. Κι εγώ το ίδιο μπερδεμένη είμαι. Πότε έχεις κανονικά το ραντεβού; Εγώ επειδή έχασα και το κιλό που είχα βάλει (δεν έχω εμετούς) και βλέπω ότι η κοιλιά μου δεν μεγαλώνει με έχει πιάσει φοβία μήπως και το μωρό δεν αναπτύσσεται σωστά. Μέχρι να έρθει η άλλη Τρίτη θα αποτρελαθώ...


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Κι εγώ το ίδιο μπερδεμένη είμαι. Πότε έχεις κανονικά το ραντεβού; Εγώ επειδή έχασα και το κιλό που είχα βάλει (δεν έχω εμετούς) και βλέπω ότι η κοιλιά μου δεν μεγαλώνει με έχει πιάσει φοβία μήπως και το μωρό δεν αναπτύσσεται σωστά. Μέχρι να έρθει η άλλη Τρίτη θα αποτρελαθώ...

Ραντεβού έχω την άλλη Τετάρτη, τώρα για το κιλό που λες επειδή στο πρώτο τρίμηνο το στομάχι μας είναι χάλια και τρώμε λίγο ότι να ναι, ψωμιά και τέτοια μετά όμως στρώνει το στομάχι και δεν τρώμε όποτε να ναι και ότι να ναι...Μήπως γι αυτό έχασες το κιλό? Και εγώ παρατηρώ ότι δεν έχω πάρει Αλλά βλέπω ότι δεν τρώω και τόσο πολύ όσο έτρωγα...

Θυμάμαι κάπου στο δεύτερο μήνα με το που αναγουλιαζα έτρωγα ψωμί, μπανάνες, φρυγανιές γιατί ηρέμουσε το στομάχι μου, τώρα τίποτα,  τρώω όπως και πριν μεινω έγκυος,  κάποιες φορές λυσσαω της πείνας αλλά κρατιέμαι. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Ραντεβού έχω την άλλη Τετάρτη, τώρα για το κιλό που λες επειδή στο πρώτο τρίμηνο το στομάχι μας είναι χάλια και τρώμε λίγο ότι να ναι, ψωμιά και τέτοια μετά όμως στρώνει το στομάχι και δεν τρώμε όποτε να ναι και ότι να ναι...Μήπως γι αυτό έχασες το κιλό? Και εγώ παρατηρώ ότι δεν έχω πάρει Αλλά βλέπω ότι δεν τρώω και τόσο πολύ όσο έτρωγα...

Θυμάμαι κάπου στο δεύτερο μήνα με το που αναγουλιαζα έτρωγα ψωμί, μπανάνες, φρυγανιές γιατί ηρέμουσε το στομάχι μου, τώρα τίποτα,  τρώω όπως και πριν μεινω έγκυος,  κάποιες φορές λυσσαω της πείνας αλλά κρατιέμαι. 

Ναι έχεις δίκιο. Τρώω λιγότερο και ίσως γι' αυτό. Νομίζω ότι πλέον αγγίζω τα όρια της παράνοιας... :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Τρώω λιγότερο και ίσως γι' αυτό. Νομίζω ότι πλέον αγγίζω τα όρια της παράνοιας... :) 

Και εγώ μαζί....Αφού μερικές φορές σκέφτομαι πως με τέτοιο άγχος που έχω, αν έρθει το μωρό στον κόσμο,  θα είναι νευρικό..Δεν μπορώ όμως να το ελέγξω. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι έχεις δίκιο. Κι εγώ το ίδιο μπερδεμένη είμαι. Πότε έχεις κανονικά το ραντεβού; Εγώ επειδή έχασα και το κιλό που είχα βάλει (δεν έχω εμετούς) και βλέπω ότι η κοιλιά μου δεν μεγαλώνει με έχει πιάσει φοβία μήπως και το μωρό δεν αναπτύσσεται σωστά. Μέχρι να έρθει η άλλη Τρίτη θα αποτρελαθώ...

Καλημερα κοριτσι μου.Μην αγχωνεσαι για τα κιλα.Στο γιο μου απο τους εμμετους μεχρι τον 5ο μονο εχανα βαρος.Ο γιατρος μου χε πει οτι το μωρο οτι ειναι να παρει θα το παρει κι ας μην βαλω εγω τιποτα.Οσο για το αγχος δεν γινονται νευρικα απο αυτο αλλιως ο δικος μου θα ταν τελειως νευρικος αλλα ειναι χαμογελαστος,πολυ κοινωνικος και καθολου γκρινιαρης.

Καλημερα σε ολες.2+1 για την αυχενικη...

  • Μου αρέσει 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλημερα κοριτσι μου.Μην αγχωνεσαι για τα κιλα.Στο γιο μου απο τους εμμετους μεχρι τον 5ο μονο εχανα βαρος.Ο γιατρος μου χε πει οτι το μωρο οτι ειναι να παρει θα το παρει κι ας μην βαλω εγω τιποτα.Οσο για το αγχος δεν γινονται νευρικα απο αυτο αλλιως ο δικος μου θα ταν τελειως νευρικος αλλα ειναι χαμογελαστος,πολυ κοινωνικος και καθολου γκρινιαρης.

Καλημερα σε ολες.2+1 για την αυχενικη...

Καλή επιτυχία στην αυχενική! Να μας πεις τα νέα σου! :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

@Comet καλη επιτυχια στην αυχενικη ,να μας πεις τ νεα σου! 

εγω κοριτσια τελικα θα την κανω την αμνιο και προσπαθω να ηρεμησω μεχρι την ημερομηναι της εξετασης ωστε να μην προκαλεσω κανα κακο απο μονη μου. Γεινικα ειμαι καλα, εχω τρομερο θεμα με δυσκοιλιοτητα. Ηρθε διαιτολογος σπιτι και εχασα ηδη ενα κιλο (ευτυχως Παναγια μου) .   Μαγνήσιο δεν χρειάστηκα να πάρω, παίρνω κι εγώ τα calcioral των 500 mg 2 φορές την ημέρα , αλλά δεν μου είναι τόσο δυσάρεστα. 

Ρε κορίτσια αυτό με τις συσπάσεις...περίεργο ,εγω δεν καταλαβαίνω τπτ, λες να παίζει ρόλο που ειμαι χοντρούλα ; θα δείξει ,δεν θα αγχωθω και για αυτό.  

περιμένουμε νομίζω 2 αυχενικές αυτήν την εβδομάδα και κλείνει ο κύκλος των αυχενικών,σωστά; Μπήκαμε οι περισσότερες στον 4ο ε; 

 

σασ φιλώ γλυκά όλες! 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα!

@Comet καλη επιτυχια στην αυχενικη ,να μας πεις τ νεα σου! 

εγω κοριτσια τελικα θα την κανω την αμνιο και προσπαθω να ηρεμησω μεχρι την ημερομηναι της εξετασης ωστε να μην προκαλεσω κανα κακο απο μονη μου. Γεινικα ειμαι καλα, εχω τρομερο θεμα με δυσκοιλιοτητα. Ηρθε διαιτολογος σπιτι και εχασα ηδη ενα κιλο (ευτυχως Παναγια μου) .   Μαγνήσιο δεν χρειάστηκα να πάρω, παίρνω κι εγώ τα calcioral των 500 mg 2 φορές την ημέρα , αλλά δεν μου είναι τόσο δυσάρεστα. 

Ρε κορίτσια αυτό με τις συσπάσεις...περίεργο ,εγω δεν καταλαβαίνω τπτ, λες να παίζει ρόλο που ειμαι χοντρούλα ; θα δείξει ,δεν θα αγχωθω και για αυτό.  

περιμένουμε νομίζω 2 αυχενικές αυτήν την εβδομάδα και κλείνει ο κύκλος των αυχενικών,σωστά; Μπήκαμε οι περισσότερες στον 4ο ε; 

 

σασ φιλώ γλυκά όλες! 

Σε ευχαριστω πολυ.Ασε κι εγω ζορι με τη δυσκοιλιοτητα.Χτες εφαγα το απογευμα ενα ακτινιδιο και ενα πορτοκαλι και κατι εγινε το πρωι.(αν και ειχα λιγο καουρα)Εντωμεταξυ με τοσο ρυζι,πατατα,μακαρονι και κοτοπουλο πως να γινει δουλεια;Βαρεθηκα να τρωω καθε μερα τα ιδια...Εγω δεν εχω καθολου συσπασεις(καλυτερα) και για να νιωσουμε το μωρο ειναι νωρις...Λιγο υπομονη ακομη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Η Αυχενική πήγε πολύ καλά ευτυχώς! Προληπτικά έκανα την εξέταση αίματος που πάει Αμερική, λογω ιστορικού. Μάλλον κοριτσάκι είπε. Θα μάθουμε σε 2 εβδομάδες με τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!!

@Comet καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά.

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα μωράκια!

  • Μου αρέσει 8

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η Αυχενική πήγε πολύ καλά ευτυχώς! Προληπτικά έκανα την εξέταση αίματος που πάει Αμερική, λογω ιστορικού. Μάλλον κοριτσάκι είπε. Θα μάθουμε σε 2 εβδομάδες με τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!!

@Comet καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά.

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα μωράκια!

Μπραβο υπεροχα! Και ετσι να συνεχισουν ολα απο δω και περα!!!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η Αυχενική πήγε πολύ καλά ευτυχώς! Προληπτικά έκανα την εξέταση αίματος που πάει Αμερική, λογω ιστορικού. Μάλλον κοριτσάκι είπε. Θα μάθουμε σε 2 εβδομάδες με τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!!

@Comet καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά.

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα μωράκια!

Συγχαρητήρια.....με το καλό σου εύχομαι!!!τι έγινε κορίτσια όλες κοριτσάκια μέχρι στιγμής,  μόνο δυο αγοράκια έχουμε τον Μάιο.....

@Comet καλή επιτυχία σου εύχομαι !!!με ένα γερό μωρό,ας είναι και κοριτσάκι να τα έχεις ένα και ένα....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Συγχαρητήρια.....με το καλό σου εύχομαι!!!τι έγινε κορίτσια όλες κοριτσάκια μέχρι στιγμής,  μόνο δυο αγοράκια έχουμε τον Μάιο.....

@Comet καλή επιτυχία σου εύχομαι !!!με ένα γερό μωρό,ας είναι και κοριτσάκι να τα έχεις ένα και ένα....

Αληθεια μονο 2? εγω και η @Μαρία_Λ μονο? Ολες οι υπολοιπες εχχετε μπουμπουκιτσες? Καποια στιγμη πρεπει να κανουμε πινακακι!:wub:

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...