Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Mar-micky είπε:

Το holder εδειξενοτι δεν έχω αρρυθμίες αλλά η καρδιά μου με την παραμικρή κίνηση ή άγχος ανεβάζει πολύ υψηλούς παλμούς.. Δηλαδή σκέψου ότι σε χαλαρό περπάτημα 5 λεπτών οι παλμοί μου έφτασαν στους 147.. Ακόμα κ στον ύπνο είναι ψηλά.. μου είπε να μην αγχώνομαι κ να ξεκουράζομαι...Κ ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα σε αυτή τη φάση αλλά να το παρακολουθούμε κάθε μήνα..  μαγνήσιο δεν μ έχει δώσει καθόλου Ούτε κ ασβέστιο.. Στις 3 Δεκέμβρη έχω πάλι ραντεβού.. 

Όσο για τα κονάκια κ εγώ έχω μέρες μέρες μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει το μπεμπέ.. 

Γιατί βρε κορίτσι μου τόσο άγχος??? Ο γιατρός είπε ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης που ανεβάζεις τόσους χτύπους?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mariaia είπε:

Γιατί βρε κορίτσι μου τόσο άγχος??? Ο γιατρός είπε ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης που ανεβάζεις τόσους χτύπους?? 

Επηρεάζει κ η εγκυμοσυνη γιατί το μωρό τραβάει αίμα αλλά είμαι κ εγώ από μόνη μου αγχώδης...άσε που η δουλειά μου όσο κ να μην θέλω να δίνω σημασία είναι φουλ στο άγχος... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Επηρεάζει κ η εγκυμοσυνη γιατί το μωρό τραβάει αίμα αλλά είμαι κ εγώ από μόνη μου αγχώδης...άσε που η δουλειά μου όσο κ να μην θέλω να δίνω σημασία είναι φουλ στο άγχος... 

Πόσους παλμούς ανεβάζεις? Εγώ συνήθως 100 με 110 μπορεί και 115, μου είπε ο γιατρός να με δει καρδιολόγος τώρα που έκλεισα το πρώτο τρίμηνο μήπως μου δώσει χαπάκι να ρυθμιστούν..Αφού κάποιες φορές στο ύπνο μου ξυπνάω γιατί νιώθω ότι θα πάθω ανακοπή. Νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσες.  Τα ίδια και εσύ?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασβεστιο κοριτσια δεν μπορω να πιω...μου φερνει εμετο αυτο που μου εδωσε ο γιατρος μου..εχει γευση σαν κιμωλια ειναι αυτο που το πιπιλας μπλιαχ... τον πηρα τηλ και μου ειπε πως δεν πειραζει, να πινω γαλα και γενικα να τρωω απο τις τροφες οτι μπορω απο βιταμινες..τα συμπληρωματα τα δινουν ετσι οι γιατροι...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πόσους παλμούς ανεβάζεις? Εγώ συνήθως 100 με 110 μπορεί και 115, μου είπε ο γιατρός να με δει καρδιολόγος τώρα που έκλεισα το πρώτο τρίμηνο μήπως μου δώσει χαπάκι να ρυθμιστούν..Αφού κάποιες φορές στο ύπνο μου ξυπνάω γιατί νιώθω ότι θα πάθω ανακοπή. Νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσες.  Τα ίδια και εσύ?

Και γω τα ίδια όλη μέρα κ σε ηρεμία νιώθω τουκ τουκ τουκ ανεβάζω κ γω τόσους... Πήγα σε καρδιολόγο τα βρήκε όλα φυσιολογικα κ ρώτησα τον γιατρό μου μηπως πάρω κάτι και μου είπε άστο να περάσει μόνο του δεν έχεις κάτι. Από φίλες μου που ρώτησα τρεις στο σύνολο όλες τα ιδια κ τους κράτησε κάνα μήνα... Η μία από τον 4 ως τον 5ο μήνα κ μου λέγανε μην αγχώνεσαι είναι της εγκυμοσύνης θα φύγει. Οπότε μην αγχώνεστε θα φύγει μόνο του κάποια στιγμή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntepaki22 είπε:

Ασβεστιο κοριτσια δεν μπορω να πιω...μου φερνει εμετο αυτο που μου εδωσε ο γιατρος μου..εχει γευση σαν κιμωλια ειναι αυτο που το πιπιλας μπλιαχ... τον πηρα τηλ και μου ειπε πως δεν πειραζει, να πινω γαλα και γενικα να τρωω απο τις τροφες οτι μπορω απο βιταμινες..τα συμπληρωματα τα δινουν ετσι οι γιατροι...

Εμένα μου έδωσε το calcioral 500mg, αν θες δοκιμασε το, μαζί με το φαγητό όπως τρως το μασάς και αυτό,  δεν το καταλαβαίνεις....ρώτησε τον αν σου επιτρέπει να το πάρεις. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Εμένα μου έδωσε το calcioral 500mg, αν θες δοκιμασε το, μαζί με το φαγητό όπως τρως το μασάς και αυτό,  δεν το καταλαβαίνεις....ρώτησε τον αν σου επιτρέπει να το πάρεις. 

και εμενα αυτο μου εδωσε...δεν θυμομουν την ονομασια...γινεται να το παρω χωρις να το μασησω; οπως ολα τα αλλα χαπια; αυτο ξεχασα να τον ρωτησω..αν κ μου ειπε να τα πεταξω, εαν δεν τα μπορω, γτ ειχα θεμα μεγαλο με τους εμετους στην αρχη..


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

και εμενα αυτο μου εδωσε...δεν θυμομουν την ονομασια...γινεται να το παρω χωρις να το μασησω; οπως ολα τα αλλα χαπια; αυτο ξεχασα να τον ρωτησω..αν κ μου ειπε να τα πεταξω, εαν δεν τα μπορω, γτ ειχα θεμα μεγαλο με τους εμετους στην αρχη..

Εγώ βάζω φαγητό στο στόμα και ένα χαπάκι και τα μασάω μαζί,  σκέτο δεν θα μπορούσα με τίποτα...με φαγητό κάπως παλεύεται.  Οι οδηγίες λένε μόνο μάσημα, τώρα δεν ξέρω αν κάνει να το καταπιείς κατευθείαν. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Εγώ βάζω φαγητό στο στόμα και ένα χαπάκι και τα μασάω μαζί,  σκέτο δεν θα μπορούσα με τίποτα...με φαγητό κάπως παλεύεται.  Οι οδηγίες λένε μόνο μάσημα, τώρα δεν ξέρω αν κάνει να το καταπιείς κατευθείαν. 

αστα να πανε... σαν κιμωλια ειναι... ξερει καμια συμφορουμιτισα αν επιτρεπεται;;


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Πόσους παλμούς ανεβάζεις? Εγώ συνήθως 100 με 110 μπορεί και 115, μου είπε ο γιατρός να με δει καρδιολόγος τώρα που έκλεισα το πρώτο τρίμηνο μήπως μου δώσει χαπάκι να ρυθμιστούν..Αφού κάποιες φορές στο ύπνο μου ξυπνάω γιατί νιώθω ότι θα πάθω ανακοπή. Νιώθω ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσες.  Τα ίδια και εσύ?

Ακριβώς..Εγώ στο holder  έφτασα 149 παλμούς... μου είπε ότι δεν θα μ δώσει κάτι τώρα...Και ότι είναι φλαβοκομβικη ταχυκαρδία κ χρειάζεται παρακολούθηση Όχι άγχος κ περιττό περπάτημα ή άσκηση..  

Εσύ έβαλες holder ή καρδιογράφημα εκανες;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες.Εχω ενα θεμα με το ιντερνετ στο σπιτι και δεν μπορω να μπω συχνα.Τι κανετε;Εγω τα ιδια ,εμμετοι το πρωι και μετα το μεσημερι ψιλοστρωνω.Παντως στο γιο μου το ασβεστιο το πηρα λιγες φορες με ανακατευε πολυ.Προς το παρον δεν μου εδωσε.Μετα την αυχενικη φανταζομαι που ειναι την Παρασκευη.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Ακριβώς..Εγώ στο holder  έφτασα 149 παλμούς... μου είπε ότι δεν θα μ δώσει κάτι τώρα...Και ότι είναι φλαβοκομβικη ταχυκαρδία κ χρειάζεται παρακολούθηση Όχι άγχος κ περιττό περπάτημα ή άσκηση..  

Εσύ έβαλες holder ή καρδιογράφημα εκανες;;

Καλημέρα κορίτσια....Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη είχα κάνει καρδιογράφημα και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικοί οι παλμοί μου, τώρα πάλι μίλησε ο γυναικολογος με τον καρδιολόγο και μας είπε ότι θα μου δώσει προληπτικά ένα χαπάκι για να έχω μόνιμα χαμηλούς παλμούς για να μην έχει υπερένταση και το μωρό. Προληπτικά όμως!!!

Απλα προσπαθούν να κάνουν όλοι οι γιατροί ότι καλύτερο για να μην συμβεί ότι και πέρυσι,  δεν έχουν βρει ακόμα τι έφταιγε και προσπαθούν να τα εξαντλήσουν όλα.. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη είχα κάνει καρδιογράφημα και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικοί οι παλμοί μου, τώρα πάλι μίλησε ο γυναικολογος με τον καρδιολόγο και μας είπε ότι θα μου δώσει προληπτικά ένα χαπάκι για να έχω μόνιμα χαμηλούς παλμούς για να μην έχει υπερένταση και το μωρό. Προληπτικά όμως!!!

Απλα προσπαθούν να κάνουν όλοι οι γιατροί ότι καλύτερο για να μην συμβεί ότι και πέρυσι,  δεν έχουν βρει ακόμα τι έφταιγε και προσπαθούν να τα εξαντλήσουν όλα.. 

Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα κακό φέτος μην ανησυχείς. Τι χάπι σκέφτεται να σου δώσει; Κι εγώ έχω σχετικά ανεβασμένους παλμούς σε ηρεμία 90 τους μετράω. Σε κίνηση δεν τολμώ να τους μετρήσω. Αλλά παίρνω ήδη salospir δεν ξέρω αν πρέπει ακόμα να πάρω κάτι άλλο. Βέβαια ο καρδιολόγος που πήγα πριν ένα μήνα περίπου μου είπε ότι το περπάτημα κάνει καλό. Άρα όχι ακινησία στην περίπτωσή μου.

Προσπαθώ να παρακολουθώ και την πίεσή μου να έχω μια εικόνα που βρίσκομαι.

Σκέφτομαι να αγοράσω doppler ποιο κορίτσι είπε ότι έχει; Γιατί με πιάνει ανησυχία ώρες ώρες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα κακό φέτος μην ανησυχείς. Τι χάπι σκέφτεται να σου δώσει; Κι εγώ έχω σχετικά ανεβασμένους παλμούς σε ηρεμία 90 τους μετράω. Σε κίνηση δεν τολμώ να τους μετρήσω. Αλλά παίρνω ήδη salospir δεν ξέρω αν πρέπει ακόμα να πάρω κάτι άλλο. Βέβαια ο καρδιολόγος που πήγα πριν ένα μήνα περίπου μου είπε ότι το περπάτημα κάνει καλό. Άρα όχι ακινησία στην περίπτωσή μου.

Προσπαθώ να παρακολουθώ και την πίεσή μου να έχω μια εικόνα που βρίσκομαι.

Σκέφτομαι να αγοράσω doppler ποιο κορίτσι είπε ότι έχει; Γιατί με πιάνει ανησυχία ώρες ώρες. 

Δεν ξέρω,  δεν μου έχει πει ακόμα,  ήθελε να κλείσω το πρώτο τρίμηνο να δει αν σταθεροποιήθουν οι παλμοί γιατί μου είπε ότι το πρώτο τρίμηνο οι παλμοί γενικά είναι αυξημένοι στις πιο πολλές έγκυες και δεν το παίρνουν στα σοβαρά...Τώρα θα δούμε,  τέλος του μήνα που θα με ξαναδεί.

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciqa said:

Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα κακό φέτος μην ανησυχείς. Τι χάπι σκέφτεται να σου δώσει; Κι εγώ έχω σχετικά ανεβασμένους παλμούς σε ηρεμία 90 τους μετράω. Σε κίνηση δεν τολμώ να τους μετρήσω. Αλλά παίρνω ήδη salospir δεν ξέρω αν πρέπει ακόμα να πάρω κάτι άλλο. Βέβαια ο καρδιολόγος που πήγα πριν ένα μήνα περίπου μου είπε ότι το περπάτημα κάνει καλό. Άρα όχι ακινησία στην περίπτωσή μου.

Προσπαθώ να παρακολουθώ και την πίεσή μου να έχω μια εικόνα που βρίσκομαι.

Σκέφτομαι να αγοράσω doppler ποιο κορίτσι είπε ότι έχει; Γιατί με πιάνει ανησυχία ώρες ώρες. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ δεν έχω πει ακόμη στον άντρα μου τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ. Θέλει απεγνωσμένα ένα κορίτσι και στενοχωριέμαι λίγο που είναι και το 2ο αγόρι...Σας παρακαλώ μην με πείτε αχάριστη. Περιμένω αυτό το 2ο παιδί μετά από διάφορες ατυχίες και θελω μόνο να είναι γερό. Απλά θέλω να πιστεύω ότι έχω το δικαίωμα να νιώθω μια μικρή απογοήτευση που δεν θα βιώσω ποτέ πώς είναι η σχέση μητέρας-κόρης. 

@ciqa εμένα έχει μια φίλη μου doppler και έχω πάει 3-4 φορές να ακούσουμε το μωρό. Χθες όμως δοκίμασα μια εφαρμογή στο κινητό. Λέγεται bshell αλλά νομίζω ότι υπάρχει μόνο για iPhone. Παρόλου που σήμερα μπήκα στη 15η εβδομάδα κατάφερα με το κινητό να πιάσω τους παλμούς του μωρού. Απλά θέλει λίγη υπομονή αλλά περιέργως δουλεύει πολύ καλά για εφαρμογή κινητού!  

Καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και καλή συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...