Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό κ θέλω να μοιραστώ την χαρά μου!!! Έκανα την αυχενική  σήμερα κ όλα είναι μια χαρά!!! :D Ουφ! Μια ανακούφιση μεγάλη!!! Βγήκε 1,7 κ περιμένουμε κ τις αιματολογικές σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλη κ μου το έβγαλε κ 4 ημέρες μεγαλύτερο!!! 
Νομιζω ήμουν η τελευταία στο γκρουπ που δεν είχα κάνει αυχενική. Είναι κάποια μανούλα που δεν έκανε ακόμη;
 

μπραβο Χρύσα! όλα καλά θα μας πάνε ! 

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

ααααχ τι ωραια!!! ανυπομονω να νιωσω τον σπόρο!!!! δεν εχω ιδεα αν ειναι νωρις ή οχι αλλα και πάλι, γιατί οχι; 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

Εισαι 15 βδομαδων.Το γιο μου  στην 16η ενιωθα κατι κινησουλες αλλα δεν ημουν σιγουρη.17+2 εφαγα κανονικη κλωτσια.Και ειχα και προσθιο πλακουντα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μάλλον είμαι η τελευταία που δεν έκανε Αυχενική ακόμα. Την Τρίτη έχω ραντεβού στις 10 το πρωί κ έχω πολύ άγχος, γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε σύνδρομο 18. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τον τελευταίο 1.5 χρόνο μας έχουν τύχει πολλά στραβά και δεν θα αντέξω κ άλλη αναποδιά!!

Στείλτε θετική ενέργεια! 

Χαίρομαι πολύ όταν διαβάζω τα  ευχάριστα νέα σας.

έχεις όλη την θετική μου ενέργεια! όλα καλά θα πανε, δεν ειναι καθε φορά τα ίδια!!! αναμένουμε νέα σου! 

κοριτσια να σας πω τι επαθα εχτες να γελασετε.... 

πολλές γυναικες στο θεμα εκκενώσεων έχουν πρόβλημα στην εγκυμοσύνη. Εγώ το έχω γενικά το πρόβλημα και στην εγκυμοσυνη έγινε χειρότερο. Εχτές λοιπον μας πήρε μια φίλη μας τηλέφωνο να ερθει για επισκεψη,  μολις εκλεισα το τηλ μου ηρθε να παω τουαλέτα, λέω καλύτερα να πάω τώρα μέχρι να έρθει να εχω βγει .....αμ δεν.... σας πληροφορώ ήρθε η φίλη μου, ήπιε καφέ και μετά απο μια ώρα βγήκα εγώ απο την τουαλέτα που ήταν σχεδόν έτοιμη να φύγει! ευτυχώς ειναι δικός μου άνθρωπος και καταλαβαίνει! ήμουν σχεδόν μια ώρα μέσα.... δεν υπάρχει αυτό που έζησα... σήμερα θα πάρω τον γιατρό να δω αν μπορώ να παίρνω κάτι για την δυσκοιλιότητα!!!! 

εσείς είστε κομπλέ; ή έχετε κανα μαγικό που σας βοηθάει σε αυτό το θέμα; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

Καλημέρα! Είχα χθες κάτι παρόμοιο. Κι εγώ αναρωτιέμαι αν ένιωσα το μωρό ή είναι ιδέα μου. Ίσως και όχι :)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε νομίζω να ήταν ιδέα μου...το μωρό ήταν γιατί μετά έβαλα το χέρι μου στην κοιλιά μου και εκτός απ το ότι δεν είναι χαλαρή, όπως ήταν, τώρα έχει αρχίσει και σφίγγει, νομίζω πως ένιωθα να κινείται!!!!Μακάρι.....Ανυπομονώ!!!!

Ειμαι υπερβολική το ξέρω.....φανταζομαι τι έχει να γίνει όταν γεννήσω....Αφού οι δικοί μου με κοροϊδεύουν από τώρα ότι θα κάνω βάρδιες με τον άντρα μου και θα κοιτάζουμε μην πάθει τίποτα...ειμαι σίγουρη ότι δεν θα ξανακοιμηθώ!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

Εγω δεν εχω καταλαβει τιποτα απολυτως! Αλλα εσυ εισαι πιο εμπειρη οποτε μπορει να εχεις δικιο! Τι καλα!! Μακαρι να το νιωσω κ εγω συντομα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Και εγώ δε νομίζω να ήταν ιδέα μου...το μωρό ήταν γιατί μετά έβαλα το χέρι μου στην κοιλιά μου και εκτός απ το ότι δεν είναι χαλαρή, όπως ήταν, τώρα έχει αρχίσει και σφίγγει, νομίζω πως ένιωθα να κινείται!!!!Μακάρι.....Ανυπομονώ!!!!

Ειμαι υπερβολική το ξέρω.....φανταζομαι τι έχει να γίνει όταν γεννήσω....Αφού οι δικοί μου με κοροϊδεύουν από τώρα ότι θα κάνω βάρδιες με τον άντρα μου και θα κοιτάζουμε μην πάθει τίποτα...ειμαι σίγουρη ότι δεν θα ξανακοιμηθώ!!!

Κι εγώ από την αρχή εκεί που είναι η μήτρα νιώθεις τη διαφορά με την υπόλοιπη κοιλιά. Τώρα που έχει μεγαλώσει σε μέγεθος έχει αυξηθεί αυτό το αίσθημα σφριγιλότητας που περιγράφεις. Εγώ πάντως το γιο μου θυμάμαι ότι τον είχα νιώσει στον 4ο μήνα και ήταν το πρώτο παιδί. Ίσως δεν πέφτουμε έξω :) Αλλά σε καταλαβαίνω από πολλές απόψεις! Κι εγώ είμαι υπερβολική σε κάποια θέματα αλλά από την άλλη όταν σου συμβαίνουν διάφορες αναποδιές πώς μπορείς μετά να έχεις την ίδια αντιμετώπιση των πραγματων με πριν;;


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κι εγώ από την αρχή εκεί που είναι η μήτρα νιώθεις τη διαφορά με την υπόλοιπη κοιλιά. Τώρα που έχει μεγαλώσει σε μέγεθος έχει αυξηθεί αυτό το αίσθημα σφριγιλότητας που περιγράφεις. Εγώ πάντως το γιο μου θυμάμαι ότι τον είχα νιώσει στον 4ο μήνα και ήταν το πρώτο παιδί. Ίσως δεν πέφτουμε έξω :) Αλλά σε καταλαβαίνω από πολλές απόψεις! Κι εγώ είμαι υπερβολική σε κάποια θέματα αλλά από την άλλη όταν σου συμβαίνουν διάφορες αναποδιές πώς μπορείς μετά να έχεις την ίδια αντιμετώπιση των πραγματων με πριν;;

Δεν μπορείς γι αυτό και είμαστε λίγο παραπάνω υπερβολικές....Εγώ πέρυσι θυμάμαι είχα καταλάβει το μωρό στην 18η βδομάδα,  σίγουρα θα είχε δώσει και πιο πριν σημάδια αλλά δεν θα είχα δώσει σημασία. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kastel είπε:

Καλημερα μανουλες!

Ναι ξερω φυλλο με σιγουρια μετα την ΝΙΡΤ. Ειναι αγορι!!! Ολα καλα να πανε απο δω και περα για ολες!

@froso91πολυ καλη επιτυχια!! Ειμαστε γουρλιδκη ομαδα εδω, θα πανε ολα καλα!!

Πως ειστε σημερα?

Ωωωωω καλώς να τον δεχτείτε τον κούκλο σας!!!!!!!!!!!! Εκανα κ εγώ NIPT την Τρίτη... Έχω ένας άγχος δε περιγράφεται.... Σε πόσο καιρό σου είπαν τα αποτελέσματα φίλη? 

6 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

Αχχχχχ θα τρελαθώ!!!!!! Τώρα ρε ατιμη με κάνεις να Ανυπομονώ ακόμα περισσότερο!!!!!! ❤️ 

On 14/11/2019 at 11:18 ΜΜ, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μάλλον είμαι η τελευταία που δεν έκανε Αυχενική ακόμα. Την Τρίτη έχω ραντεβού στις 10 το πρωί κ έχω πολύ άγχος, γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε σύνδρομο 18. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τον τελευταίο 1.5 χρόνο μας έχουν τύχει πολλά στραβά και δεν θα αντέξω κ άλλη αναποδιά!!

Στείλτε θετική ενέργεια! 

Χαίρομαι πολύ όταν διαβάζω τα  ευχάριστα νέα σας.

Όλα όλα όλα όλα να πάνε τέλεια σου ευχόμαστε!!!!!!! Περιμένουμε τα νέα σου την Τρίτη μη μας ξεχάσεις!!!! 

On 14/11/2019 at 9:13 ΜΜ, Mar-micky είπε:

Άντε μόνο καλά νέα να ακούμε κορίτσια...

Εγώ τρόμαξα λίγο τις τελευταίες μέρες...Έχω συνέχεια ταχυκαρδίες λες κ θα φύγει η καρδιά από τη θέση της...αποτέλεσμα να πάω στον καρδιολόγο κ να μου βάλει holder  για 24 ώρες... φοβάμαι είναι λίγο η αλήθεια...

Καλησπερα!!! Εγώ έχω αρρυθμίες...λοιπον παρατήρησα ότι με βοήθησε πολύ το μαγνήσιο εμένα που ξεκίνησα λίγο ηρέμησα... Βασικά πολύ!!! Πως πας τώρα??! 

 

Κορίτσια θα κάνω κ μια άσχετη ερώτηση προς ολες.. Πονάει λίγο η κοιλιά μου χαμηλά σήμερα... Εσάς πονάει? Είναι άραγε φυσιολογικό? 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Πως είστε σήμερα; 

@Mariaiaτα αποτελέσματα ενώ μου είπαν σε 2 εβδομάδες τελικά βγήκαν μετά από μια εβδομάδα! Σε ευχαριστώ για τις ευχές! @Efi KΚαλώς ήρθες και με το καλό το μωρακι σου! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Καλημέρα!! Πως είστε σήμερα; 

@Mariaiaτα αποτελέσματα ενώ μου είπαν σε 2 εβδομάδες τελικά βγήκαν μετά από μια εβδομάδα! Σε ευχαριστώ για τις ευχές! @Efi KΚαλώς ήρθες και με το καλό το μωρακι σου! 

Καλημέρα @kastel αγόρομανούλα!!! Χαίρομαι που ολα τα αποτελέσματα σου βγήκαν μια χαρά!!! Έμαθες κ το φύλο τυχερουλα!! :D

Καλά, παίζει να είμαι κ η μόνη που δεν ξέρει εδώ μέσα χαχαχα αλλά έχω προαίσθημα ότι θα είναι κοριτσάκι!! :razz:
 

6 hours ago, Efi K said:

 Γεια σας κορίτσια εγώ είμαι στην 14η εβδομάδα 

 Καλώς ήρθες!!! Έκανες την αυχενική σου; Όλα καλά; Γνωρίζεις κ φύλο;

@Ξένη λένε ότι το δεύτερο το νιώθεις πιο γρήγορα από το πρώτο. Εγώ ένιωσα κάνα δυο φορές  κάτι σαν γαργαλητό  αριστερά χαμηλά αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό ή αν είναι το έντερο. Μπορεί όμως να είναι!!! Θα το παρακολουθήσω :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλησπερα!!! Εγώ έχω αρρυθμίες...λοιπον παρατήρησα ότι με βοήθησε πολύ το μαγνήσιο εμένα που ξεκίνησα λίγο ηρέμησα... Βασικά πολύ!!! Πως πας τώρα??! 

Κορίτσια θα κάνω κ μια άσχετη ερώτηση προς ολες.. Πονάει λίγο η κοιλιά μου χαμηλά σήμερα... Εσάς πονάει? Είναι άραγε φυσιολογικό? 

Το holder εδειξενοτι δεν έχω αρρυθμίες αλλά η καρδιά μου με την παραμικρή κίνηση ή άγχος ανεβάζει πολύ υψηλούς παλμούς.. Δηλαδή σκέψου ότι σε χαλαρό περπάτημα 5 λεπτών οι παλμοί μου έφτασαν στους 147.. Ακόμα κ στον ύπνο είναι ψηλά.. μου είπε να μην αγχώνομαι κ να ξεκουράζομαι...Κ ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα σε αυτή τη φάση αλλά να το παρακολουθούμε κάθε μήνα..  μαγνήσιο δεν μ έχει δώσει καθόλου Ούτε κ ασβέστιο.. Στις 3 Δεκέμβρη έχω πάλι ραντεβού.. 

Όσο για τα κονάκια κ εγώ έχω μέρες μέρες μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει το μπεμπέ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...