Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Ε είναι κοντά η τρίτη μια χαρά!! Ρε τι καλά που τον νιώθεις.... :wub:. Εγώ με το doppler την βγάζω καθαρή! Εμάς ανοίγει σήμερα επίσημα!!! Δεν είμαι φίλος του αλκοόλ αλλά μια γουλίτσα θα την πιω! 

Είδες μια χαρά το μπουμπούκι σου!! Δεν σου είπε φύλλο;;; 

οχι ακομα δεν μου ειπε φυλλο. ειμαι παχουλουλα και δυσκολευομαστε λιγο...λογικα οταν παω για την αμνιο ,πριν μου παρουν υγρο , θα κανουν υπερηχο και επειδη ειναι πιο εξελιγμενος απο του γιατρου, πιστευω να δουμε και φυλλο... ποσο σε καταλαβαινω με τις αποριες.... ποτε θα ξερουμε αν κινειται το μωρο ; ο γιατρος ειπε σε 2-3 εβδομαδες θα το νιωσω.... ειμαι στην τσιτα απο χτες μηπως κανει καμια κινηση και δεν το καταλαβω... χχαχαχαχαχα

@Μαρία_Λ λουκάνικα ε; γιαμ γιαμ αν και νομιζω οτι δεν επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη κρεατα που δεν εχουν ψηθει καλα. 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Σας παρακολουθώ συνεχώς αλλά δεν γράφω συχνά. Έκανα σήμερα την αυχενική μου κ όλα φαίνονται καλά. ΠΗΤ έχω 29/5 αλλά φύλο δεν μας είπε γιατί δεν φαινόταν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Να ρωτήσω κάτι; πως θα καταλάβω ότι είναι το μωρό; η γιατρός είπε κάτι για πεταλούδες αλλά δεν ξέρω. Εννοώ νιώθεις κάποια πίεση χαμηλα; πως είναι; 

χεχε... δύσκολο στην αρχή. Θα συμφωνήσω με τις πεταλούδες :)  Είναι πολύ δύσκολο να το περιγράψεις με λέξεις. Δεν θα έλεγα ότι νιώθεις πίεση. Τουλάχιστον όχι τόσο νωρίς. Νιώθεις μια ανεπαίσθητη κίνηση χαμηλά γι' αυτό λένε ότι μπορεί να το νιώθεις ήδη αλλά να νομίζεις ότι είναι το έντερο ή το στομάχι. Πραγματικά είναι σαν να σε άγγιξε πεταλούδα αλλά εσωτερικά. Στην αρχή θα αμφιβάλεις, μετά θα αναρωτιέσαι. Συνήθως είναι δραστήρια το απόγευμα, βράδυ. Εγώ πλέον το βράδυ που χαλαρώνω στον καναπέ νιώθω πλέον χαμηλά σε κάποια σημεία της κοιλιάς να αλλάζει η υφή του δέρματος. Είναι πιο σκληρό αν μπορώ να το πω έτσι (καμία σχέση με σύσπαση). Απλά είναι το μωράκι που κουνιέται και βλέπω σε κάποιο σημείο την κοιλιά να κάνει καμπύλη και το πιάνω. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Αν θες να πειραματιστείς, το απόγευμα-βράδυ που θα είσαι σπίτι χαλαρή φάε λίγη σοκολάτα και κάτσε στον καναπέ. Ίσως να τον νιώσεις να κουνιέται. Δεν θα αργήσεσεις πολύ ακόμη :) 

@ZOIRITA20813 έχεις δίκιο για τα λουκάνικα. Κανένα βραστό έλεγα. Αλλιώς raclette. Πολύ τυρί αν και αρκετά παχυντικό :) 

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Λοιπον καναμε την αυχενικη.Ολα καλα ,εδωσα και αιμα για το pappa ,σε μια βδομαδα τα αποτελεσματα.Και μαλλον αγορακι παλι,στον επομενο υπερηχο για σιγουρα.Να ειμαι ειλικρινης χαρηκα που ειναι παλι αγορακι. Τα λατρευω...Επισης βγαινει μεγαλυτερο οποτε η ΠΗΤ παει 30 Μαιου αλλα παλι θα το επιβεβαιωσουμε την επομενη φορα.

  • Μου αρέσει 12

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Λοιπον καναμε την αυχενικη.Ολα καλα ,εδωσα και αιμα για το pappa ,σε μια βδομαδα τα αποτελεσματα.Και μαλλον αγορακι παλι,στον επομενο υπερηχο για σιγουρα.Να ειμαι ειλικρινης χαρηκα που ειναι παλι αγορακι. Τα λατρευω...Επισης βγαινει μεγαλυτερο οποτε η ΠΗΤ παει 30 Μαιου αλλα παλι θα το επιβεβαιωσουμε την επομενη φορα.

Μπραβο πολύ ωραία νέα! Ήσουν η τελευταία που περιμέναμε. Όλα καλά κ από δω και πέρα. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Λοιπον καναμε την αυχενικη.Ολα καλα ,εδωσα και αιμα για το pappa ,σε μια βδομαδα τα αποτελεσματα.Και μαλλον αγορακι παλι,στον επομενο υπερηχο για σιγουρα.Να ειμαι ειλικρινης χαρηκα που ειναι παλι αγορακι. Τα λατρευω...Επισης βγαινει μεγαλυτερο οποτε η ΠΗΤ παει 30 Μαιου αλλα παλι θα το επιβεβαιωσουμε την επομενη φορα.

μπραααβοοοοο... πολυ ωραια νεα!

 αναμενουμε νεοτερα σου για να σε βαλουμε στο πινακακι! 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2019 at 2:07 ΜΜ, ZOIRITA20813 είπε:

@kastel     -------------->  ΠΗΤ 08/05  ----------->ΑΓΟΡΑΚΙ

@Ξένη      --------------->  ΠΗΤ 11/05  -----------> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Μαρία_Λ   ------------> ΠΗΤ 11/05  -----------> ΑΓΟΡΑΚΙ

@Alexandrath  ---------> ΠΗΤ 11/05  ----------->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Athina3  ------------->   ΠΗΤ 14/05  -----------> ΑΓΟΡΑΚΙ

@Lalom  -----------------> ΠΗΤ 14/05  -----------> ΤΒΑ

@Mar-micky -----------> ΠΗΤ 14/05  -----------> ΑΓΟΡΑΚΙ

@ZOIRITA20813 ------> ΠΗΤ 14/05  ----------->ΤΒΑ 

@Elenaki5186 ---------> ΠΗΤ 20/05 ------------> ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@ciqa ---------------------> ΠΗΤ 21/05  ----------->ΤΒΑ  

@Chrysa_ ----------------> ΠΗΤ 27/05  -----------> ΤΒΑ

@froso91 ----------------> ΠΗΤ 31/05  ----------->ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

 

πως σας φαίνεται;;; αν ειναι πολύ γλυκανάλατο να το αλλάξω κορίτσια! 

 

Καλααα ε τρελάθηκα!!!! Μπραβο!!!! Λοιπον εγώ εχω ΠΗΤ 21/5 μαζί με την @ciqa  φύλο θα μάθω σίγουρα αυτή τη βδομάδα που έρχεται γτ έκανα nipt οπότε τα αποτελέσματα είναι πιο σίγουρα για το φύλο από ότι στην αυχενική που μου είπαν μάλλον κορίτσι! πήρα το doopler για το σπίτι δουλεύει μια χαρά άκουσα το μωρό αν κ άκουγοταν από μακριά κάπως δε μπορώ να το εξηγήσω... Αλλά διάβασα ότι μπορεί κ να επηρεάζει με ακτινοβολία το μωρό οπότε λέω να μη το χρησιμοποιώ συχνά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μαζί! Τι καλά! Εμένα δε μου είπε τίποτα οπότε θα μάθω στην άμνιο σε 3 εβδομάδες περίπου! 

Έχω ένα προαίσθημα για αγόρι αλλά αν θα προτιμούσα κορίτσι! Εννοείται να είναι γερά τα μωράκια μας πρώτα από όλα γιατί έχω και το ιστορικό μου που φοβάμαι κάθε μέρα!

Δεν ήξερα ότι το doppler έχει ακτινοβολία. Μου φαινόταν ακίνδυνο. Τουλάχιστον να το χρησιμοποιείς όταν έχεις αγωνία. Να ηρεμείς!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Είμαστε μαζί! Τι καλά! Εμένα δε μου είπε τίποτα οπότε θα μάθω στην άμνιο σε 3 εβδομάδες περίπου! 

Έχω ένα προαίσθημα για αγόρι αλλά αν θα προτιμούσα κορίτσι! Εννοείται να είναι γερά τα μωράκια μας πρώτα από όλα γιατί έχω και το ιστορικό μου που φοβάμαι κάθε μέρα!

Δεν ήξερα ότι το doppler έχει ακτινοβολία. Μου φαινόταν ακίνδυνο. Τουλάχιστον να το χρησιμοποιείς όταν έχεις αγωνία. Να ηρεμείς!

 Μαζί ναι!!!! Ρε συ στις οδηγίες λέει ότι δεν έχει ακτινοβολία αλλά διάβασα εδώ κάποιες λένε ότι οι γιατροί τους, τους είπαν να μη το χρησιμοποιουν κ κάτι τέτοια.. Βέβαια ο καθένας ότι θέλει λέει οπότε νταξει δε το θεωρώ κ σίγουρο.... 

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό να ρωτήσεις το γιατρό σου. Τώρα αν μια μέρα έχεις αγωνία ε να το ακούσεις... 15 φορές τη μέρα προφανώς δε χρειάζεται! 

Πάντως τόσος κόσμος το χρησιμοποιεί αν υπήρχε πρόβλημα θα το είχαν αποσύρει από την αγορά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε;Εχει ωραιο καιρο σημερα.Ηλιο στη Θεσ/νικη.Εγω τα ιδια...Εχω και το μικρο και κυνηγαω ολη μερα...Η μεση με ποναει..

Καλημερα κ από Αθήνα!! Και εδώ ωραίο καιρό έχει  τώρα γυρίσαμε από τις κούνιες από το πρωί!!! Σε νιώθω απόλυτα κ εμένα ο μικρός ξύπνιος από τις 7.00 μες την ενέργεια!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Comet καλά το είχες καταλάβει του Μαΐου είναι το μωράκι σου! 

Εμείς σήμερα σπίτι! Και εκεί που καθόμουν και σέρφαρα νιώθω ένα φτερούγισμα χαμηλά στην κοιλιά! 

Είχα φάει γίγαντες χθες βράδυ δεν ξέρω αν ήταν αυτοί αλλά είχε γούστο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα! Comet καλά το είχες καταλάβει του Μαΐου είναι το μωράκι σου! 

Εμείς σήμερα σπίτι! Και εκεί που καθόμουν και σέρφαρα νιώθω ένα φτερούγισμα χαμηλά στην κοιλιά! 

Είχα φάει γίγαντες χθες βράδυ δεν ξέρω αν ήταν αυτοί αλλά είχε γούστο! 

Εχει πλακα που σε αυτες τις βδομαδες δεν ξερουμε αν ειναι το μωρο οταν νιωθουμε κατι,Εγω εχω καιρο ακομη.Ο πλακουντας μου ειναι προσθιος,ευτυχως οχι χαμηλος οποτε δεν χρειαζεται να προσεχω περισσοτερο.Συμφωνα με το χτεσινο υπερηχο.13+2 σημερα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη μακάρι να προχωράει! Να ηρεμήσω λίγο. 

Κορίτσια όσες κάνετε innohep τις βρίσκετε στο φαρμακείο; Μου είχε γράψει συσκευασία των 10 και ο φαρμακοποιός είπε ότι πλέον υπάρχουν συσκευασίες των 15.

Πολλά φάρμακα δυστυχώς. Επίσης προγεστερόνη κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να παίρνεις μέχρι 12 εβδομάδα αλλά εγώ συνεχίζω... Λογικά θα παίρνω και μετά την άμνιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...