Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Άντε μόνο καλά νέα να ακούμε κορίτσια...

Εγώ τρόμαξα λίγο τις τελευταίες μέρες...Έχω συνέχεια ταχυκαρδίες λες κ θα φύγει η καρδιά από τη θέση της...αποτέλεσμα να πάω στον καρδιολόγο κ να μου βάλει holder  για 24 ώρες... φοβάμαι είναι λίγο η αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Μάλλον είμαι η τελευταία που δεν έκανε Αυχενική ακόμα. Την Τρίτη έχω ραντεβού στις 10 το πρωί κ έχω πολύ άγχος, γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε σύνδρομο 18. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τον τελευταίο 1.5 χρόνο μας έχουν τύχει πολλά στραβά και δεν θα αντέξω κ άλλη αναποδιά!!

Στείλτε θετική ενέργεια! 

Χαίρομαι πολύ όταν διαβάζω τα  ευχάριστα νέα σας.

  • Μου αρέσει 4

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Άντε μόνο καλά νέα να ακούμε κορίτσια...

Εγώ τρόμαξα λίγο τις τελευταίες μέρες...Έχω συνέχεια ταχυκαρδίες λες κ θα φύγει η καρδιά από τη θέση της...αποτέλεσμα να πάω στον καρδιολόγο κ να μου βάλει holder  για 24 ώρες... φοβάμαι είναι λίγο η αλήθεια...

Μη φοβασαι κοριτσι μου,πολλες εγκυες εχουν ταχυκαρδιες.Καλα εκανες και πηγες στον καρδιολογο.Κι η αδερφη μου ειχε,εκανε εναν ελεγχο και υπερηχο κι ηταν ολα καλα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μάλλον είμαι η τελευταία που δεν έκανε Αυχενική ακόμα. Την Τρίτη έχω ραντεβού στις 10 το πρωί κ έχω πολύ άγχος, γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε σύνδρομο 18. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τον τελευταίο 1.5 χρόνο μας έχουν τύχει πολλά στραβά και δεν θα αντέξω κ άλλη αναποδιά!!

Στείλτε θετική ενέργεια! 

Χαίρομαι πολύ όταν διαβάζω τα  ευχάριστα νέα σας.

Γεια σου Φρόσω,  σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και τον Μάιο να κρατάμε όλες τα μωράκια μας!!!φυσιολογικό είναι το άγχος,  όλες πριν πάμε για Αυχενική το έχουμε,  προσπάθησε όμως να σκέφτεσαι θετικά και θα δεις που όλα θα πάνε καλά!!!Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ λέω δεν θα αντέξω άλλη αναποδιά,  πιστεύω αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά....Έτσι να πιστεύεις και εσύ!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mar-micky είπε:

Άντε μόνο καλά νέα να ακούμε κορίτσια...

Εγώ τρόμαξα λίγο τις τελευταίες μέρες...Έχω συνέχεια ταχυκαρδίες λες κ θα φύγει η καρδιά από τη θέση της...αποτέλεσμα να πάω στον καρδιολόγο κ να μου βάλει holder  για 24 ώρες... φοβάμαι είναι λίγο η αλήθεια...

Μη φοβάσαι καλέ εγώ έτσι είμαι κ άλλες τόσες κοπέλες απολύτως φυσιολογικό. Μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, froso91 said:

Γεια σας κορίτσια! Μάλλον είμαι η τελευταία που δεν έκανε Αυχενική ακόμα. Την Τρίτη έχω ραντεβού στις 10 το πρωί κ έχω πολύ άγχος, γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε σύνδρομο 18. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τον τελευταίο 1.5 χρόνο μας έχουν τύχει πολλά στραβά και δεν θα αντέξω κ άλλη αναποδιά!!

Στείλτε θετική ενέργεια! 

Χαίρομαι πολύ όταν διαβάζω τα  ευχάριστα νέα σας.

Καλημέρα Φρόσω!! Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!!! Νομίζω οι περισσότερες σε καταλαβαίνουμε γιατί μας έχουν τύχει και εμάς διάφορα στραβά!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να ακούσεις μόνο ευχάριστα πράγματα σήμερα!!! Μην ξεχάσεις να μας πεις πώς πήγε :)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Chrysa_ είπε:

Άντε με το καλό!! Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!!! :D

Ευχαριστώ!!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ σε εσένα κ σε όλες τις μανούλες εδώ μέσα. :-P Φύλλο δεν μου είπε γιατί είναι πολύ μικρό εκεί κ δεν είναι εμφανές ακόμη κ Εδώ Αγγλία  λένε το φύλλο στις 16 εβδομάδες με σιγουριά. Εδώ της είπα να μου πει παλμούς κ μου απάντησε ότι οι παλμοί δεν είναι σταθεροί ακόμη. Ούτε παλμούς ξέρω, αλλά το ακούσαμε :P Ελλάδα πάντως μου είχε πει ο γιατρός μου το φύλλο όταν έκανα την αυχενική.

Εσυ ξερεις το φύλλο;

Καλημερα μανουλες!

Ναι ξερω φυλλο με σιγουρια μετα την ΝΙΡΤ. Ειναι αγορι!!! Ολα καλα να πανε απο δω και περα για ολες!

@froso91πολυ καλη επιτυχια!! Ειμαστε γουρλιδκη ομαδα εδω, θα πανε ολα καλα!!

Πως ειστε σημερα?

  • Μου αρέσει 6

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, kastel είπε:

Κρύες καλημερες από την Ελβετία! Σήμερα είχε 2 βαθμούς το πρωί! Καλό χειμώνα, πιο επίσημα δεν γίνεται. 

Εγώ μέχρι στιγμής έβαλα 2,5 κιλ. Ρε σεις ανεβαίνει η ζυγαριά και δεν άλλαξα τίποτα στη διατροφή μου, δεν τρώω περισσότερο. Εσείς που έχετε ήδη ένα παιδάκι, πότε πήρατε τα περισσότερα κιλά;; στο δεύτερο ή στο τρίτο τρίμηνο;;; θέλω να ξέρω πόσα θα πάρω να το πάθω το εγκεφαλικό! :D

Καλημέρα μετά τον πέμπτο άρχισα κ έπαιρνα όγδοο κ ενατο έχασα το μέτρημα!! Κ εγώ εγώ έχω πάρει 2.5 τώρα ίσως επειδή σταματησα από τη δουλειά κ ειμαι πολύ στο κρεβατι

20 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Πάντως ρε παιδια να ξέρετε για εμένα σαν το φαΐ δεν έχει... Ούτε το σεξ ούτε ο ύπνος δεν είναι τόσο μεγάλη απόλαυση.. Χααχχα... Κάτσε να σου πω αφού ρωτάς τα προβλήματα. Χαχχαχχαχαα έχει μονηρη ομφαλιαλη αρτηρία το μωρό δηλ αντί από 2 σωληνακια ας το πούμε τρέφεται από ένα επίσης μου είπαν ότι ο πλακούντας μου είναι ιδιαίτερος κ δν  αιματώνεται τόσο καλά και ότι θα κάνω σίγουρα  προεκλαμψία.... Έκανα αυτήν την εξέταση αίματος που στέλνονται στην Αμερική τα αποτελέσματα...σε 2 εβδομάδες θα βγουν... Αν δε βγουν καλά τότε θα κάνω αμνιο.... Αυτά ααα 

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο??? Σεξ κάνετε εσείς κορίτσια ???? Εμένα ο άνδρας μου δε θέλει λέει μεχρι να γεννήσω... Τι να πω...δε ξέρω!!! Γενικά ήταν πολύ δραστήριος πριν τώρα ούτε να το σκεφθεί λέει φοβάται....αλλα ευτυχώς κ εγώ δε καίγομαι... Αυτό που λένε ότι έχεις ορέξεις στην εγκυμοσύνη για μένα δεν ισχύει... Για εσάς??? 

Καλημερα εύχομαι όλα να πάνε καλά!! 

Εμάς ο γιατρός μας το χε απογορεψει για το πρώτο τρίμηνο τώρα όταν πάμε θα τον ρωτήσουμε κ στο πρώτο παιδί ο άντρας μου δεν ήθελε φοβόταν. Ούτε εγώ έχω όρεξη δεν έχω γενικά όρεξη άρα ακόμα δε το σκεφτομαι

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!! Έφυγα σαν την τρελή από τη δουλειά γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ. Όλα καλά για τρισωμία 13, 18 και 21. Και φαίνεται ότι θα είμαι μια αγορομάνα μιας και το 2ο είναι αγόρι :) ήθελα πολύ ένα κοριτσάκι αλλά γερό να είναι εννοείται!

  • Μου αρέσει 6

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

γεια σας κορίτσια!! Έφυγα σαν την τρελή από τη δουλειά γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ. Όλα καλά για τρισωμία 13, 18 και 21. Και φαίνεται ότι θα είμαι μια αγορομάνα μιας και το 2ο είναι αγόρι :) ήθελα πολύ ένα κοριτσάκι αλλά γερό να είναι εννοείται!

Ε τι ωραια νεα ειναι αυτα!!!! Τελεια, μπραβο, ολα καλα! Με το καλο και το δευτερο αγορακι σου!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα μετά τον πέμπτο άρχισα κ έπαιρνα όγδοο κ ενατο έχασα το μέτρημα!! Κ εγώ εγώ έχω πάρει 2.5 τώρα ίσως επειδή σταματησα από τη δουλειά κ ειμαι πολύ στο κρεβατι

Καλημερα εύχομαι όλα να πάνε καλά!! 

Εμάς ο γιατρός μας το χε απογορεψει για το πρώτο τρίμηνο τώρα όταν πάμε θα τον ρωτήσουμε κ στο πρώτο παιδί ο άντρας μου δεν ήθελε φοβόταν. Ούτε εγώ έχω όρεξη δεν έχω γενικά όρεξη άρα ακόμα δε το σκεφτομαι

Καλημερα. Εμεις προς το παρον εχουμε κανονικα επαφες μια ισως δυο φορες τη βδομαδα.Οχι οτι εχω και ορεξη τωρα με τους εμμετους αλλα δεν με πειραζει κι ο αντρας μου παντα με ρωταει.Αν δεν νιωθω καλα δεν εχουμε. Στο γιο μου μεχρι την αυχενικη ειχαμε παλι παρα τους εμμετους και στην αυχενικη βρεθηκε χαμηλος πλακουντας και μας το εκοψε.Ελπιζω τωρα μην εχουμε τετοιο θεμα γιατι στο δευτερο τριμηνο ειχα αρκετη διαθεση στο γιο μου.Τωρα θα δουμε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

γεια σας κορίτσια!! Έφυγα σαν την τρελή από τη δουλειά γιατί βγήκαν τα αποτελέσματα του ΝΙΡΤ. Όλα καλά για τρισωμία 13, 18 και 21. Και φαίνεται ότι θα είμαι μια αγορομάνα μιας και το 2ο είναι αγόρι :) ήθελα πολύ ένα κοριτσάκι αλλά γερό να είναι εννοείται!

Πόσο σε νιώθω!! Μια από τα ίδια!! Γερά να ναι το πιο σημαντικό βεβαια!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πιστεύετε ότι υπάρχει περίπτωση από τόσο νωρίς να καταλάβουμε φτερουγίσματα από το μωρό? Έφαγα λίγη σοκολάτα πριν κάποιες ώρες μετά έκανα κάτι δουλειές και μετά από κάνα δίωρο έκατσα στο καναπέ και ένιωσα 4 χτυπηματακια....λέτε? 

Έχει νιώσει κάποια άλλη το μωρό? Μου φαίνεται παράξενο από τόσο νωρίς.

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...