Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

Καλημερα. Αυτου του μηνα;Σε 10 μερες δηλ.Ολα καλα θα πανε.Εγω θα την κανω με τη βεπιπεδου το Γεναρη εκτος αν η αυχενικη δειξει κατι κακο.

Just now, ciqa είπε:

@Ξένη μιλάμε για βήχα όχι αστεία! Εννοείται δε θέλω να πάθει τίποτα!

Αλλά ο φόβος φόβος...

Μην φοβασαι για το βηχα.Δεν παθαινει κατι το μωρο.Απο την εγκυμοσυνη του γιου μου καταλαβα οτι ειναι πολυ ανθεκτικα τα εμβρυακια.Αν δεις οτι επιμενει ρωτα το γιατρο σου για κατι φυτικο αν μπορεις να παρεις

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Comet θα κάνεις κι εσύ άμνιο;

Εγώ θα την κάνω μέσα Δεκέμβρη ελπίζω να έχω τελειώσει με το βήχα... γιατί τραντάζομαι ολόκληρη.

Το εμβόλιο της γρίπης άραγε πρέπει να απέχει πολλές μέρες από την άμνιο... πολλές αγωνίες.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, kastel είπε:

Αληθεια μονο 2? εγω και η @Μαρία_Λ μονο? Ολες οι υπολοιπες εχχετε μπουμπουκιτσες? Καποια στιγμη πρεπει να κανουμε πινακακι!:wub:

Καλημέρα κορίτσια!! Ειχα λίγο καιρό να μπω να μάθω τα νέα σας!! Και εγώ αγοράκι από όσο μας είπαν στην αυχενικη!! Πινακακι ωραία ιδέα!!

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!! Σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια!!  Εγώ έχω αγοράκι κ Πητ 14/5

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@Comet θα κάνεις κι εσύ άμνιο;

Εγώ θα την κάνω μέσα Δεκέμβρη ελπίζω να έχω τελειώσει με το βήχα... γιατί τραντάζομαι ολόκληρη.

Το εμβόλιο της γρίπης άραγε πρέπει να απέχει πολλές μέρες από την άμνιο... πολλές αγωνίες.

Ναι,θα κανω σιγουρα.Εκανα και στο γιο μου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ciqa είπε:

@Athina3 & @ZOIRITA20813 είσαστε ίδια μέρα από ότι βλέπω στο tickerάκι σας! 14&6 μια βδομάδα μετά είμαι εγώ 13&6!

Καλησπερα και γω 14κ6 είμαι σήμερα. Και μάλλον έχω αγοράκι αλλά θα το ξέρω σίγουρα στο επομενο ραντεβού. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα 6/12 η αμνιο.... του Αγιου Νικολαου! 

εχω 3 κοριτσια μονο με πητ και μωρακια..... 

 

@ciqa μου θα παω σε ιδιωτικο οποτε και θα τα στειλουν εκεινοι απευθειας σε κεντρο. μου ειπαν το ονομα , ειναι απο τους πιο παλιούς γενετιστές στην Ελλαδα ... οπως καταλαβες θα την χρυσοπληρώσω αλλά τι να κάνω ; θέλεις να μαθω ονομα;   εγω θα κανω τωρα το εμβολιο ,σε κανα 2ημερο το πολυ για να μην πεσει κοντα στην αμνιο....πολυ στεναχωριεμαι με αυτα που τραβας... 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια τελικα 6/12 η αμνιο.... του Αγιου Νικολαου! 

εχω 3 κοριτσια μονο με πητ και μωρακια..... 

 

@ciqa μου θα παω σε ιδιωτικο οποτε και θα τα στειλουν εκεινοι απευθειας σε κεντρο. μου ειπαν το ονομα , ειναι απο τους πιο παλιούς γενετιστές στην Ελλαδα ... οπως καταλαβες θα την χρυσοπληρώσω αλλά τι να κάνω ; θέλεις να μαθω ονομα;   εγω θα κανω τωρα το εμβολιο ,σε κανα 2ημερο το πολυ για να μην πεσει κοντα στην αμνιο....πολυ στεναχωριεμαι με αυτα που τραβας... 

Μόνο να είναι καλά τα μωρά μας! Και όλα θα γίνουν! Θα μας τα πεις (γιατρό κέντρο) όταν την κάνεις με το καλό!

@Comet για πες μας εμπειρίες από άμνιο! Πόσες μέρες μετά είχες που πρόσεχες; Ακινησία; Προσοχή;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

Καλή επιτυχία να πάνε όλα ακομα καλύτερα από ότι περίμενεις!!!!! Όσο για το doppler θα σου φραψω εντυπώσεις με το που έρθει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lalom είπε:

Καλησπερα και γω 14κ6 είμαι σήμερα. Και μάλλον έχω αγοράκι αλλά θα το ξέρω σίγουρα στο επομενο ραντεβού. 

Καλησπέρα τώρα πάω στο γιατρό για υπερηχο!! Εμένα η αυχενικη μου το βγάλε τέσσερις μέρες πίσω αλλά νομίζω λόγω δεύτερης γεννας θα γεννήσω πιο γρήγορα!! 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλά μια μέρα δεν μπήκα και χαμός από μηνύματα :)

@ZOIRITA20813 εγώ όπως η @Ξένη έχω πητ 11/05 αλλά έχω αγοράκι.

Πάντως Ξένη έχω να πω ότι δεν ήταν στη φαντασία μας που λέγαμε ότι νιώθουμε τα μωράκια μας. Χθες το βράδυ ήμουν ξαπλωμένη και χάζευα στην τηλεόραση και κάποια στιγμή ένιωσα σε ένα σημείο στην κοιλιά μου να σκληραίνει και σαν να κουνιέται. Λέω μπα ιδέα μου. Λίγα λεπτά πιο μετά έγινε το ίδιο ακριβώς και το είδα να κουνιέται. Φαινόταν ξεκάθαρα και το είδε μέχρι και ο άντρας μου. Έβαλα αμέσως το κινητό με την εφαρμογή που σας είπα και έπιασα αμέσως την καρδούλα του. Κορίτσια βάλτε αυτήν την εφαρμογή!! Δεν το πιστεύω ότι από τη 15η εβδομάδα μπορώ να πιάσω την καρδούλα του. :) 

@kastel να μας πεις νέα από το γιατρό. Νομίζω η επόμενη είμαι εγώ στις 26/11. Έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε.

Πολλα φιλιά σε όλες από τα πολύ πολύ κρύα!!!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλά μια μέρα δεν μπήκα και χαμός από μηνύματα :)

@ZOIRITA20813 εγώ όπως η @Ξένη έχω πητ 11/05 αλλά έχω αγοράκι.

Πάντως Ξένη έχω να πω ότι δεν ήταν στη φαντασία μας που λέγαμε ότι νιώθουμε τα μωράκια μας. Χθες το βράδυ ήμουν ξαπλωμένη και χάζευα στην τηλεόραση και κάποια στιγμή ένιωσα σε ένα σημείο στην κοιλιά μου να σκληραίνει και σαν να κουνιέται. Λέω μπα ιδέα μου. Λίγα λεπτά πιο μετά έγινε το ίδιο ακριβώς και το είδα να κουνιέται. Φαινόταν ξεκάθαρα και το είδε μέχρι και ο άντρας μου. Έβαλα αμέσως το κινητό με την εφαρμογή που σας είπα και έπιασα αμέσως την καρδούλα του. Κορίτσια βάλτε αυτήν την εφαρμογή!! Δεν το πιστεύω ότι από τη 15η εβδομάδα μπορώ να πιάσω την καρδούλα του. :) 

@kastel να μας πεις νέα από το γιατρό. Νομίζω η επόμενη είμαι εγώ στις 26/11. Έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε.

Πολλα φιλιά σε όλες από τα πολύ πολύ κρύα!!!

Ρε συ εγώ έχω έχω Android και δε τη βγάζει την εφαρμογή! Πολύ κρίμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλά μια μέρα δεν μπήκα και χαμός από μηνύματα :)

@ZOIRITA20813 εγώ όπως η @Ξένη έχω πητ 11/05 αλλά έχω αγοράκι.

Πάντως Ξένη έχω να πω ότι δεν ήταν στη φαντασία μας που λέγαμε ότι νιώθουμε τα μωράκια μας. Χθες το βράδυ ήμουν ξαπλωμένη και χάζευα στην τηλεόραση και κάποια στιγμή ένιωσα σε ένα σημείο στην κοιλιά μου να σκληραίνει και σαν να κουνιέται. Λέω μπα ιδέα μου. Λίγα λεπτά πιο μετά έγινε το ίδιο ακριβώς και το είδα να κουνιέται. Φαινόταν ξεκάθαρα και το είδε μέχρι και ο άντρας μου. Έβαλα αμέσως το κινητό με την εφαρμογή που σας είπα και έπιασα αμέσως την καρδούλα του. Κορίτσια βάλτε αυτήν την εφαρμογή!! Δεν το πιστεύω ότι από τη 15η εβδομάδα μπορώ να πιάσω την καρδούλα του. :) 

@kastel να μας πεις νέα από το γιατρό. Νομίζω η επόμενη είμαι εγώ στις 26/11. Έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε.

Πολλα φιλιά σε όλες από τα πολύ πολύ κρύα!!!

Χαχαχαχ το γλυκούλι....Και εγώ ανυπομονώ να μεγαλώσει και άλλο η μικρή να την νιώθω πιο συχνά,  δύο φορές την ένιωσα και τίποτα ξανά. Μερικές φορές νιώθω κάτι μικρά χτυπηματακια αλλά δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου η το μωρό...Εγώ από την λαχτάρα που έχω μπορεί και να τα φαντάζομαι...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα νιώθετε τα μωράκια σας! Μην έχετε και τύψεις! Ούτε φαντασία είναι ούτε τίποτα! Τα μωρά είναι! 

Θα έρθει και η σειρά μας! 

Πετάξτε τα android και πάμε για iphone! Μεταξύ μας οικονομικότερα θα μας έρθει το doppler! 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...