Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

5 εως 9 κιλά πρεπει να παρω και εχω παρει ηδη τα 4.... χμμμμμμμμμμ ......διαιτολογος οπωσδηποτε! 

Ετσι σου ειπε? Μεχρι 9? Τι γινεται ρε παιδια? Για να το λενε μηπως ειναι ευκολο?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Σταματηστε μωρε!!!:lol: Ειμαι στη δουλεια και γελαω μονη μου!!

εμενα η γιατρος μου ειναι αυστηρη με τα κιλα και παροτι ειχα φυσιολογικα κιλα προ εγκυμοσυνης, θελεις 10 κιλα. Φανταζομαι το λεει για να παρω μεχρι 12-13!! Εγω εννοειται πως πρωτα απο ολα θελω ενα υγιες μωρα αλλα δεν το συγχεω με τα κιλα. Θελω να βαλω οσο το δυνατον λιγοτερα αλλα δεν ξερω πως!! Νομιζω οτι βαζω κιλα παροτι δενε χω αλλαξει κατι στη διατροφη μου. Εγω το σαιτ που ειδα λεγεται omnicalculator.com

Εγώ που πάω σε διαιτολόγο με μετράει κάθε φορά σε όλο το σωμα και βλέπει πόντους,  μου είπε ότι οι πόντοι που βλέπει δεν είναι μόνο από τα κιλά αλλά και από κατακράτηση υγρών, στα πόδια ήμουν πρησμενη και μου λεει νερό οπωσδήποτε αρκετό...τα μισά κιλά θα είναι από κατακράτηση. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ετσι σου ειπε? Μεχρι 9? Τι γινεται ρε παιδια? Για να το λενε μηπως ειναι ευκολο?

το link Που μου εδωσες λεει μεχρι 9 κιλα .... ο γιατρος μου ειπε οντως αν μπορω να χασω ή να διατηρησω τα κιλα μου οσο περισσοτερο μπορω... 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

το link Που μου εδωσες λεει μεχρι 9 κιλα .... ο γιατρος μου ειπε οντως αν μπορω να χασω ή να διατηρησω τα κιλα μου οσο περισσοτερο μπορω... 

πως το εβαλες? Με 40 εβδομαδες? Εμενα λεει μινιμουμ 11 και μαξιμουμ 16.μμμμμμμ...κατσε να της πω της γιατρου μου οτι ειναι υπερβολικη!!!! :D


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

πως το εβαλες? Με 40 εβδομαδες? Εμενα λεει μινιμουμ 11 και μαξιμουμ 16.μμμμμμμ...κατσε να της πω της γιατρου μου οτι ειναι υπερβολικη!!!! :D

εβαλα τα κιλα μου το υψος και μου εβγαλε το λιγοτερο 5 το περισσοτερο 9.1. ναι με τις 40 εβδομάδες εβαλα 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εμείς να δεις....

Εμάς ο γιατρός μας το απαγόρευσε αλλά και οι δύο έχουμε ορεξουλες,  εγώ τον βλέπω και στον υπνο μου.

Τι να κάνουμε....κρατιόμαστε...του λέω σε κάνα 8μηνο πάλι.

Προληπτικά σου τις έδωσε γιατί απ όσο θυμάμαι δεν έχεις θρομβοφιλια?

Ρε κορίτσια,  δεν ξέρω εγώ αν ήμουν γιατρός αυτές τις εξετάσεις για την θρομβοφιλια θα τις έδινα από την αρχή να τις κάνουν οι κοπέλες...Και τώρα που με ρώτησαν φίλες μου αν χρειάζεται να κάνουν εξετάσεις πριν μείνουν έγκυες,  τους είπα να τις κάνουν...

κι εγώ στις φίλες μου λέω να  τις κάνουν όλες σχεδόν αμέσως... αν έχεις καεί από το χυλό φυσάς και το γιαούρτι.

πρίν από 2 λεπτά , Ξένη είπε:

Ειμαι λίγο άσχετη αλλά θα την κάνω την ερώτηση μου, δεν υπάρχει τρόπος να βοηθηθεί ο πλακουντας να αιματωνεται καλύτερα?

Με ενέσεις η ασπιρίνη? 

Εγώ κάνω και ηπαρίνες και παίρνω ασπιρίνη. Η ασπιρίνη περνάει από τον πλακούντα και είναι για να προστατεύσει το μωρό από θρόμβους ενώ η ηπαρίνη είναι για να προστατέψει τη μητέρα.

πρίν από 20 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

@MariaiaΤελικα ολα καλα με την εξεταση , επειδη εγω κανω τις αντιπηκτικες  λογω προφυλαξης και οχι για λογους θεραπειας, δεν επηρεαζεται το εμβρυο. Δεν μου θεραπευουν κατι δλδ, απλα με βοηθανε πολύ. Τωρα ουσιαστικα δειχνουν να μην βοηθανε οποτε θα αυξησουμε την τιμή και ολα καλα. Ωστοσο ο γιατρος επιμενει για την αμνιο και τον εμπιστευομαι πολυ αν και οι εξετασεις μου ειναι πολύ καλές. Τωρα τον εβαλα να μαθει ποια εταιρεια  κανει την πιο λεπτομερη εξεταση με αιμα (nipt ,nifty κτλ κτλ) και να μου προτεινει και 2 γιατρους που κανουν αμνιο και θα το σκεφτω.  

 

@Ξένη ισως εχει κοσμο ο γιατρος, μην αγχωνεσαι , πολυ πιθανο να μην ειναι τπτ ...αναμενουμε νεα σου. @ciqa μαζι στην αμνιο μαλλον....εχεις βρει που θα την κανεις;

Άμνιο θα κάνω στο Έλενα έχει καλή ομάδα εκεί. Τα αποτελέσματα δεν έχω αποφασίσει που να τα πάω. Μου έχουν πει για το Χωρέμειο, για το A-lab και για τη Euromedica. Αν ο γιατρός σου σου δώσει παραπάνω πληροφορίες πες μου γιατί εμένα μου είπαν πήγαινέ τα όπου να είναι όλα είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό κ θέλω να μοιραστώ την χαρά μου!!! Έκανα την αυχενική  σήμερα κ όλα είναι μια χαρά!!! :D Ουφ! Μια ανακούφιση μεγάλη!!! Βγήκε 1,7 κ περιμένουμε κ τις αιματολογικές σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλη κ μου το έβγαλε κ 4 ημέρες μεγαλύτερο!!! 
Νομιζω ήμουν η τελευταία στο γκρουπ που δεν είχα κάνει αυχενική. Είναι κάποια μανούλα που δεν έκανε ακόμη;
 

  • Μου αρέσει 9

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό κ θέλω να μοιραστώ την χαρά μου!!! Έκανα την αυχενική  σήμερα κ όλα είναι μια χαρά!!! :D Ουφ! Μια ανακούφιση μεγάλη!!! Βγήκε 1,7 κ περιμένουμε κ τις αιματολογικές σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλη κ μου το έβγαλε κ 4 ημέρες μεγαλύτερο!!! 
Νομιζω ήμουν η τελευταία στο γκρουπ που δεν είχα κάνει αυχενική. Είναι κάποια μανούλα που δεν έκανε ακόμη;
 

Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Μονο εγω δεν εχω κανει αυχενικη ,εχω την αλλη Παρασκευη αλλα τυπικα ανηκω στις μανουλες Ιουνιου μια κι εχω ΠΗΤ 2 Ιουνιου.

Βλεπω μιλατε για κιλα.Εγω ξεκινησα 61.Εφτασα στα 57 και σημερα ζυγιστηκα 58 μια που δεν εχω πολλους εμμετους πια.Τρωω λιγο κι οταν νιωσω τελειως καλα δεν αγχωνομαι για τα κιλα γιατι περισσοτερο λαχταραω φρουτα και λαχανικα(ποσο καιρο εχω να φαω σαλατα:().Παντως στοχος μου ειναι μεχρι 65 κιλα.Θα δουμε βεβαια.Κι εμενα ο γιατρος μου ειναι λιγο αυστηρος με αυτο το θεμα.Προς το παρον με βλεπει αδυνατη και δεν με ζυγιζει.Στην αυχενικη θα ξεκινησει οπως και στο γιο μου.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό κ θέλω να μοιραστώ την χαρά μου!!! Έκανα την αυχενική  σήμερα κ όλα είναι μια χαρά!!! :D Ουφ! Μια ανακούφιση μεγάλη!!! Βγήκε 1,7 κ περιμένουμε κ τις αιματολογικές σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλη κ μου το έβγαλε κ 4 ημέρες μεγαλύτερο!!! 
Νομιζω ήμουν η τελευταία στο γκρουπ που δεν είχα κάνει αυχενική. Είναι κάποια μανούλα που δεν έκανε ακόμη;
 

Συγχαρητηρια!!!Ετσι να συνεχισεις απο δω και περα! Να σου πανε ολα τελεια με το καλο το μπουμπουκι! Σου ειπε φυλλο?:wub:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet said:

Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Μονο εγω δεν εχω κανει αυχενικη ,εχω την αλλη Παρασκευη αλλα τυπικα ανηκω στις μανουλες Ιουνιου μια κι εχω ΠΗΤ 2 Ιουνιου.

Βλεπω μιλατε για κιλα.Εγω ξεκινησα 61.Εφτασα στα 57 και σημερα ζυγιστηκα 58 μια που δεν εχω πολλους εμμετους πια.Τρωω λιγο κι οταν νιωσω τελειως καλα δεν αγχωνομαι για τα κιλα γιατι περισσοτερο λαχταραω φρουτα και λαχανικα(ποσο καιρο εχω να φαω σαλατα:().Παντως στοχος μου ειναι μεχρι 65 κιλα.Θα δουμε βεβαια.Κι εμενα ο γιατρος μου ειναι λιγο αυστηρος με αυτο το θεμα.Προς το παρον με βλεπει αδυνατη και δεν με ζυγιζει.Στην αυχενικη θα ξεκινησει οπως και στο γιο μου.

Άντε με το καλό!! Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!!! :D

Just now, kastel said:

Συγχαρητηρια!!!Ετσι να συνεχισεις απο δω και περα! Να σου πανε ολα τελεια με το καλο το μπουμπουκι! Σου ειπε φυλλο?:wub:

Ευχαριστώ!!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ σε εσένα κ σε όλες τις μανούλες εδώ μέσα. :-P Φύλλο δεν μου είπε γιατί είναι πολύ μικρό εκεί κ δεν είναι εμφανές ακόμη κ Εδώ Αγγλία  λένε το φύλλο στις 16 εβδομάδες με σιγουριά. Εδώ της είπα να μου πει παλμούς κ μου απάντησε ότι οι παλμοί δεν είναι σταθεροί ακόμη. Ούτε παλμούς ξέρω, αλλά το ακούσαμε :P Ελλάδα πάντως μου είχε πει ο γιατρός μου το φύλλο όταν έκανα την αυχενική.

Εσυ ξερεις το φύλλο;

  • Μου αρέσει 3

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό @Comet όλα καλά θα είναι στην αυχενική σου το πιστεύω. Εμένα το μόνο που δε με απασχολεί είναι τα κιλά γιατί ξεκίνησα 50 κιλά αλλά τώρα είμαι 47 λόγω Εμετων είχα φτάσει 46 και έχω πάρει μόνο ένα κιλό σχεδόν. Δε ξέρω μπορεί να πάρω πάρα πολλά άλλα το απεύχομαι. Και μένα σταμάτησαν αρκετά οι εμετοι κ τρώω λιγάκι παραπάνω τώρα. Έχω και ταχυκαρδιες τρομερές πήγα καρδιολόγο και μ είπε είναι φυσιολογικό δεν είναι κάτι παθολογικο. Να δω τι θα έρθει στη συνέχεια... Εύχομαι σε όλες καλή συνέχεια και καθόλου άγχος τελικά δε βοηθάει πουθενά μα πουθενά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Άντε με το καλό!! Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!!! :D

Ευχαριστώ!!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ σε εσένα κ σε όλες τις μανούλες εδώ μέσα. :-P Φύλλο δεν μου είπε γιατί είναι πολύ μικρό εκεί κ δεν είναι εμφανές ακόμη κ Εδώ Αγγλία  λένε το φύλλο στις 16 εβδομάδες με σιγουριά. Εδώ της είπα να μου πει παλμούς κ μου απάντησε ότι οι παλμοί δεν είναι σταθεροί ακόμη. Ούτε παλμούς ξέρω, αλλά το ακούσαμε :P Ελλάδα πάντως μου είχε πει ο γιατρός μου το φύλλο όταν έκανα την αυχενική.

Εσυ ξερεις το φύλλο;

Συγχαρητήρια!!!Καλή λευτεριά!!!Αυτό με τους παλμούς είναι μύθος τελικά..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Άντε με το καλό!! Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!!! :D

Ευχαριστώ!!!! Τα καλύτερα εύχομαι κ σε εσένα κ σε όλες τις μανούλες εδώ μέσα. :-P Φύλλο δεν μου είπε γιατί είναι πολύ μικρό εκεί κ δεν είναι εμφανές ακόμη κ Εδώ Αγγλία  λένε το φύλλο στις 16 εβδομάδες με σιγουριά. Εδώ της είπα να μου πει παλμούς κ μου απάντησε ότι οι παλμοί δεν είναι σταθεροί ακόμη. Ούτε παλμούς ξέρω, αλλά το ακούσαμε :P Ελλάδα πάντως μου είχε πει ο γιατρός μου το φύλλο όταν έκανα την αυχενική.

Εσυ ξερεις το φύλλο;

Καλύτερα που δε ξέρεις όσο πιο πολλά ξέρεις τόσο πιο πολύ τα σκέφτεσαι και αγχώνεσαι όπως λέει και η @Ξένη είναι μύθος οι παλμοί εντελώς. Εγώ σου εύχομαι να είναι γερό και ότι θέλει ας είναι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Chrysa_ είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό κ θέλω να μοιραστώ την χαρά μου!!! Έκανα την αυχενική  σήμερα κ όλα είναι μια χαρά!!! :D Ουφ! Μια ανακούφιση μεγάλη!!! Βγήκε 1,7 κ περιμένουμε κ τις αιματολογικές σε μια εβδομάδα. Ήταν πολύ ζωηρό το μικρούλη κ μου το έβγαλε κ 4 ημέρες μεγαλύτερο!!! 
Νομιζω ήμουν η τελευταία στο γκρουπ που δεν είχα κάνει αυχενική. Είναι κάποια μανούλα που δεν έκανε ακόμη;
 

Ωωωω συγχαρητήρια!!!!αντέ με το καλό τώρα!!!!όλα θα πάνε τέλειαααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...