Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Αληθεια μονο 2? εγω και η @Μαρία_Λ μονο? Ολες οι υπολοιπες εχχετε μπουμπουκιτσες? Καποια στιγμη πρεπει να κανουμε πινακακι!:wub:

Απ όσο θυμάμαι μόνο εσείς οι δύο....Και είστε μακριά,  δεν θα έχουμε γαμπρούς....θα βρούμε μεγαλύτερους!!!

  • Χαχα 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Απ όσο θυμάμαι μόνο εσείς οι δύο....Και είστε μακριά,  δεν θα έχουμε γαμπρούς....θα βρούμε μεγαλύτερους!!!

χαχαχαχχαχα ναι δειτε και στις μανουλες Απριλιου!! χεχε! Ωραια και τα κοριτσια ρε παιδι μου...!!!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αληθεια μονο 2? εγω και η @Μαρία_Λ μονο? Ολες οι υπολοιπες εχχετε μπουμπουκιτσες? Καποια στιγμη πρεπει να κανουμε πινακακι!:wub:

Κ εγωωωω αγοράκι εχωωω...άντε να πληθαινουμε....χαχαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αχ εγώ δεν ξέρω ακόμα....κάποια στιγμή Ναι να κάνουμε πινακακι με τις πητ και τι μωρο εχουμε. Θελετε να το αναλαβει καποια; μπορω κι εγω 

Αν θέλεις και μπορείς βέβαια και μπορείς να κάνεις πινακάκι... Έχεις κάποια προτίμηση όμως στο φύλλο; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Ξένη είπε:

Απ όσο θυμάμαι μόνο εσείς οι δύο....Και είστε μακριά,  δεν θα έχουμε γαμπρούς....θα βρούμε μεγαλύτερους!!!

Μην σε νοιαζει,σας εχω ενα γαμπρο ετοιμο...Δεχομαστε προτασεις...

  • Χαχα 4

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η Αυχενική πήγε πολύ καλά ευτυχώς! Προληπτικά έκανα την εξέταση αίματος που πάει Αμερική, λογω ιστορικού. Μάλλον κοριτσάκι είπε. Θα μάθουμε σε 2 εβδομάδες με τα αποτελέσματα. Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!!

@Comet καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά.

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα μωράκια!

Αντέ αντέ με το καλοοοοο!!!! Χαμός με τα κορίτσια φέτος καλέ!!!!! 

17 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα!

@Comet καλη επιτυχια στην αυχενικη ,να μας πεις τ νεα σου! 

εγω κοριτσια τελικα θα την κανω την αμνιο και προσπαθω να ηρεμησω μεχρι την ημερομηναι της εξετασης ωστε να μην προκαλεσω κανα κακο απο μονη μου. Γεινικα ειμαι καλα, εχω τρομερο θεμα με δυσκοιλιοτητα. Ηρθε διαιτολογος σπιτι και εχασα ηδη ενα κιλο (ευτυχως Παναγια μου) .   Μαγνήσιο δεν χρειάστηκα να πάρω, παίρνω κι εγώ τα calcioral των 500 mg 2 φορές την ημέρα , αλλά δεν μου είναι τόσο δυσάρεστα. 

Ρε κορίτσια αυτό με τις συσπάσεις...περίεργο ,εγω δεν καταλαβαίνω τπτ, λες να παίζει ρόλο που ειμαι χοντρούλα ; θα δείξει ,δεν θα αγχωθω και για αυτό.  

περιμένουμε νομίζω 2 αυχενικές αυτήν την εβδομάδα και κλείνει ο κύκλος των αυχενικών,σωστά; Μπήκαμε οι περισσότερες στον 4ο ε; 

 

σασ φιλώ γλυκά όλες! 

Πάντως αποκλείεται να παίζει ρόλο ότι έχεις παραπάνω κιλακια... Άσε που καλύτερα να μην έχεις συσπασεις από τώρα δε το συζητώ!!!! Πάντως κ εγώ που δεν με λες κ γεματουλα δε το αισθάνομαι το μωρό αλλά είναι λογικό οι περισσότερες το αισθάνονται μετά την 18ο εβδομάδα κ άλλες μετά μετά την 20....εισαι μια χαρά όλα είναι φυσιολογικα αυτά που λες σύμφωνα με αυτά που λένε κ οι γιατροί! Εγώ πήρα 2 βδομάδες από τον τέταρτο ❤️

On 17/11/2019 at 11:00 ΜΜ, ciqa είπε:

Δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα κακό φέτος μην ανησυχείς. Τι χάπι σκέφτεται να σου δώσει; Κι εγώ έχω σχετικά ανεβασμένους παλμούς σε ηρεμία 90 τους μετράω. Σε κίνηση δεν τολμώ να τους μετρήσω. Αλλά παίρνω ήδη salospir δεν ξέρω αν πρέπει ακόμα να πάρω κάτι άλλο. Βέβαια ο καρδιολόγος που πήγα πριν ένα μήνα περίπου μου είπε ότι το περπάτημα κάνει καλό. Άρα όχι ακινησία στην περίπτωσή μου.

Προσπαθώ να παρακολουθώ και την πίεσή μου να έχω μια εικόνα που βρίσκομαι.

Σκέφτομαι να αγοράσω doppler ποιο κορίτσι είπε ότι έχει; Γιατί με πιάνει ανησυχία ώρες ώρες. 

Με ξεσηκωσατε κ το αγορασα το doppler καλέ.. Εγώ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Όταν έρθει θα σας πω εντυπώσεις.. 45 ευρώ έκανε 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!:wub:

@Mariaia εγω το χρησιμοποιω σχεδον καθε μερα και χαζοχαιρομαι μονη μου! Πλεον μπορεις να καταλαβεις οτι εκεινη την ωρα κουνιεται απο τον ηχο που κανει και απο το πως ακουγεται η καρδια ενω, εγω τουλαχιστον, ακομη δεν το νιωθω το μωρο. Θα σου αρεσει ειμαι σιγουρη!

Εγω νεακια...αυριο εχω γιατρο μετα απο ενα μηνα! Σαν να εχω ραντεβου με αγορι  στην εφηβεια μου νιωθω!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμένα το ραντεβού με το γιατρό αργεί, η άμνιο αργεί, φύλο δε μου είπε στην αυχενική!

Και ακόμα να παραγγείλω το doppler. Να μου φύγει η αγωνία ότι δεν προχωράει η εγκυμοσύνη.

Το εμβόλιο δεν το έκανα ακόμα γιατί έχω ίωση εδώ και 10 μέρες. Βήχω χωρίς τέλος. Μπορεί να πάθει κακό το μωρό από το βήχα;

@ZOIRITA20813 τελικά την ανάλυση της άμνιο που θα την κάνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

Να εχεις μια πολυ καλη επιτυχια! Ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα...Να εισαι ηρεμη και να δεις οτι το μπουμπουκι σου ειναι υγιες!

 

ΑΑΑ Πητ εχω 08/05 και ειναι αγορι!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια μου καλημέρα ! 

λεω να ετοιμασω το πινακακι λοιπον με την πητ μας και το τι παιδακια εχουμε... μπορείτε μια μια να μου στείλετε μήνυμα προσωπικό ή και εδώ ώστε να σας συγκεντρώσω όλες και να το φτιάξω; 

@Mariaia αχ σε ευχαριστω πολύ! λέω να πάρω κι εγώ το doppler για να μην ειμαι καθε εβδομάδα στο γιατρό να βλέπω το μωρό αν χτυπαει η καρδούλα του ή οχι. 

 

29 του μήνα έχω αμνιοπαρακέντηση σε ιδιωτικό ιατρείο. κορίτσια, την προσευχή σας ! 

Έχεις όλη την θετική μας ενεργεια!!!Όλα καλά θα πάνε.....Και εγώ θα το πάρω το ντοπλερ γιατί δεν μπορώ αγχώνομαι και θέλω συνέχεια να είμαι  στο γιατρό. Σημείωσε εμένα ΠΗΤ 11/5 και έχω κοριτσάκι. 

Just now, ciqa είπε:

Καλημέρα!

Εμένα το ραντεβού με το γιατρό αργεί, η άμνιο αργεί, φύλο δε μου είπε στην αυχενική!

Και ακόμα να παραγγείλω το doppler. Να μου φύγει η αγωνία ότι δεν προχωράει η εγκυμοσύνη.

Το εμβόλιο δεν το έκανα ακόμα γιατί έχω ίωση εδώ και 10 μέρες. Βήχω χωρίς τέλος. Μπορεί να πάθει κακό το μωρό από το βήχα;

@ZOIRITA20813 τελικά την ανάλυση της άμνιο που θα την κάνεις;

Όχι καλέ τι κακό να πάθει το μωρό από το βήχα,  προσπάθησε μόνο όταν βηχεις να είναι λίγο λυγισμενο το σώμα σου ώστε να μην τρανταζεται η κοιλιά..εμένα με έχει πιάσει ενα φτάρνισμα, κάθε μέρα....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@Ξένη μιλάμε για βήχα όχι αστεία! Εννοείται δε θέλω να πάθει τίποτα!

Αλλά ο φόβος φόβος...

Να φανταστώ αντιβίωση δεν κάνει? Κάνα σιρόπι για το βήχα όμως?

Μωρέ λογικό είναι, όλες έχουμε τους φόβους μας...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα πάρω αντιβίωση για την αμνιο είπα να μη φορτώσω τον οργανισμό μου με επιπλέον.

Σιρόπι όλα λένε για την άδεια του γυναικολόγου... και με προσοχή σε εγκύους.

Οπότε κάνω υπομονή.

Τα έχω αφήσει όλα στον αυτόματο όπως κατάλαβες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...