Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Καλησπέρα από την Αθήνα!! Σήμερα είχε ήλιο με δόντια!!Εγώ είχα νιώσει τον μικρό την προηγ Δευτέρα κ από τότε τίποτα σήμερα έχω ραντεβού  κ  έχω πολυ αγχος!!  Καλο μήνα κ καλές γιορτες!!

θα περιμενουμε νεοτερα σου... να ρωτησω κατι βρε κοριτσια... εμενα απο τον αφαλο και πανω η κοιλια μου εχει γινει πολυ σκληρη, ενω απο τον αφαλο και κατω που ειναι το μωρο ουσιαστικα ,δεν ειναι τοσο σκληρη... εσεις πως ειστε με τις κοιλιτσες σας; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!!! Και εγω νομιζω οτι το νιωθω εδω κ λιγες μερες αλλα ο γιατρος κου επιμενει οτι δεν το εχω νιωσει κ το μπερδευω με το εντερο η το στομαχι. Ελα ομως που εγω πιστευω οτι ηταν ο μπομπιρακος μου. Γιατι το αισθανομαι σχεδον καθε βραδυ οταν ηρεμω κ ξαπλωνω στο πλαι αισθανομαι γαργαλητα χαμηλα στη κοιλια μοθ. Ιδια αισθηση καθε φορα. Τι στο καλο συννενοημενο ειναι το εντερο μου ? Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Και εγω νομιζω οτι το νιωθω εδω κ λιγες μερες αλλα ο γιατρος κου επιμενει οτι δεν το εχω νιωσει κ το μπερδευω με το εντερο η το στομαχι. Ελα ομως που εγω πιστευω οτι ηταν ο μπομπιρακος μου. Γιατι το αισθανομαι σχεδον καθε βραδυ οταν ηρεμω κ ξαπλωνω στο πλαι αισθανομαι γαργαλητα χαμηλα στη κοιλια μοθ. Ιδια αισθηση καθε φορα. Τι στο καλο συννενοημενο ειναι το εντερο μου ? Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, ειμαι έγκυος στην πρώτη εγκυμοσύνη μου και με αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού 12/5... Είμαι 17 εβδομάδων και νομίζω ότι αρχίζω να νιώθω το μωράκι αλλά δεν είμαι και σίγουρη.. είμαι ενθουσιασμένη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

@Μαρία_Λνομιζω οτι κατι νιωθω κ εγω αλλα ειναι περισσοτερο σαν γουργουρισμα το βραδυ που ξαπλωνω! Πλακα εχει. Με σιγουρια βεβαια δεν μπορω να πω οτι ειναι ο μπεμπης. Εδω δεν εχει χιονισει ακομη ολως περιεργως αλλα που θα παει θα χιονισει.

@Athina3περιμενουμε νεα απο το μπεμπακι σου!

@ZOIRITA20813χαιρομαι που εισαι καλυτερα και εχεις αποφασισει να δεις οτι οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου. Ολα θα πανε καλα στο τελος, θα δεις.

@Γιούλη Σ.Καλως ορισες και με το καλο το μωρακι σου!Εχετε μαθει φυλλο?

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?

Χθες πηγαμε στον γιατρό μας είπε ότι ναι 160 γρ.   το αγοράκι μας!!

Έχω πάρει πέντε κιλά μου πε να μαζεύτω κ έχει δίκιο.

Τον ρώτησα για να βάψω το μαλλί μου κ είναι αρνητικός εσείς τι κανετε τα βάφετε? Μου πε προτιμάει χρωμοσαμπουαν να βάλω.. 

Τον ρώτησα επίσης για τις γιορτές αν μπορώ να πιω ένα ποτηράκι κρασί κ μου πε δε πειράζει για ένα ποτηράκι!!

Από την άλλη βδομάδα μου πε θα αρχίσω να το νιώθω τον μπέμπη μας ότι ένιωθα πριν μου λέει ότι ήταν τον έντερο..

Αυτά από μένα περιμένω τα νέα σας!! Σας φιλώ!!

  • Μου αρέσει 4

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?

Χθες πηγαμε στον γιατρό μας είπε ότι ναι 160 γρ.   το αγοράκι μας!!

Έχω πάρει πέντε κιλά μου πε να μαζεύτω κ έχει δίκιο.

Τον ρώτησα για να βάψω το μαλλί μου κ είναι αρνητικός εσείς τι κανετε τα βάφετε? Μου πε προτιμάει χρωμοσαμπουαν να βάλω.. 

Τον ρώτησα επίσης για τις γιορτές αν μπορώ να πιω ένα ποτηράκι κρασί κ μου πε δε πειράζει για ένα ποτηράκι!!

Από την άλλη βδομάδα μου πε θα αρχίσω να το νιώθω τον μπέμπη μας ότι ένιωθα πριν μου λέει ότι ήταν τον έντερο..

Αυτά από μένα περιμένω τα νέα σας!! Σας φιλώ!!

Καλε τι αυστηρος ειναι ο γιατρος σου?? Για ποιο λογο τοσο πολυ?Εμενα δεν ειχε ποτε κανενα προβλημα με το μαλλι και με τιποτα δηλαδη εδω που τα λεμε, εκτος απο αλκοολ και τσιγαρο που αλλοι ισως σε αφηνουν καποια τσιγουρα τη μερα. Βεβαια τωρα στιςε γιορτες θα την ρωτησω αν μπορω να κανω ενα ρημαδοτσιγαρο που θα σκασω!! χεχε!

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλιτσες!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλε τι αυστηρος ειναι ο γιατρος σου?? Για ποιο λογο τοσο πολυ?Εμενα δεν ειχε ποτε κανενα προβλημα με το μαλλι και με τιποτα δηλαδη εδω που τα λεμε, εκτος απο αλκοολ και τσιγαρο που αλλοι ισως σε αφηνουν καποια τσιγουρα τη μερα. Βεβαια τωρα στιςε γιορτες θα την ρωτησω αν μπορω να κανω ενα ρημαδοτσιγαρο που θα σκασω!! χεχε!

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλιτσες!

καλημέραααααα!!!!

ααααχ ενα τσιγαρακι...λιγο τον καπνο εστω να τον νιωσουμε! κι εγω θα ηθελα ενα αλλα δεν θα κανω... τωρα στην Ελλαδα εφαρμοζεται και ο νομος περι καπνισματος οποτε οπου πηγαινουμε εως τωρα ,δεν καπνιζει κανεις και με βοηθαει αυτο. 

Ρε κοριτσια , η κοιλια σας σε ποιο σημειο ειναι πιο σκληρη; απο τον αφαλο και κατω ή απο τον αφαλο και πάνω; 

επίσης εμενα μου ειπε να κανω οτι θελω με τα μαλλια και προτιμω να τα βαφω χωρις οξυζενε, με φυτικη βαφή. 

@Athina3 πολύ ωραία νέα  ! αντε περιμενουμε νεότερα για όταν το νιώσεις... ανυπομονώ τόσο πολύ να το νιώσω κι εγώ. 

 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, kastel είπε:

Με το καλο το αγόρι σου!! Ναι κ εγώ Μάιο, 8/05 έχω πητ! Όλα καλά να σου πάνε! 

Με το καλό να έχεις και εσύ το παιδάκι σου.. εντωμεταξυ σύμφωνα με την μέτρηση του εμβρύου γεννάω και εγώ 8 Μαίου αλλά σύμφωνα με τελευταία περίοδο 12/ 5 ..... Χαχα μπορεί να γεννησουμε την ίδια μέρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέραααααα!!!!

ααααχ ενα τσιγαρακι...λιγο τον καπνο εστω να τον νιωσουμε! κι εγω θα ηθελα ενα αλλα δεν θα κανω... τωρα στην Ελλαδα εφαρμοζεται και ο νομος περι καπνισματος οποτε οπου πηγαινουμε εως τωρα ,δεν καπνιζει κανεις και με βοηθαει αυτο. 

Ρε κοριτσια , η κοιλια σας σε ποιο σημειο ειναι πιο σκληρη; απο τον αφαλο και κατω ή απο τον αφαλο και πάνω; 

επίσης εμενα μου ειπε να κανω οτι θελω με τα μαλλια και προτιμω να τα βαφω χωρις οξυζενε, με φυτικη βαφή. 

@Athina3 πολύ ωραία νέα  ! αντε περιμενουμε νεότερα για όταν το νιώσεις... ανυπομονώ τόσο πολύ να το νιώσω κι εγώ. 

 

εγω νιωθω ολη τη κοιλιτσα λιγο πιο σφιχτη..αχ δεν ειναι και καλη σε αυτα για να σε βοηθησω..:). Οσι για τα μαλλιο, εγω απο μονη μου δεν τα εβαψα στο πρωτο τριμηνο αλλα μολις εκλεισα την 13η εβδομαδα ειχα ηδη ετοιμη την βαφη!!

@Γιούλη Σ.ας πανε ολα καλα να γεννησουμε και να ειναι γερα και ας ειναι οποτε θελει! Δυστυχως ειμαστε πολλες σε αυτη την ομαδα που εχουμε χασει μωρακι/μωρακια αλλες σε αρχικο σταδιο αλλες πιο μετα οποτε μονο υγεια!:wub:

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλε τι αυστηρος ειναι ο γιατρος σου?? Για ποιο λογο τοσο πολυ?Εμενα δεν ειχε ποτε κανενα προβλημα με το μαλλι και με τιποτα δηλαδη εδω που τα λεμε, εκτος απο αλκοολ και τσιγαρο που αλλοι ισως σε αφηνουν καποια τσιγουρα τη μερα. Βεβαια τωρα στιςε γιορτες θα την ρωτησω αν μπορω να κανω ενα ρημαδοτσιγαρο που θα σκασω!! χεχε!

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλιτσες!

Μου είπε ότι φοβάται μην δημιουργηθούν αλλεργίες στο μωρό με τη βαφή προτιμάει η ανταύγιες η χρωμοσαμπουαν του πα για φυτική  βαφή μου πε οκ αλλά δε ξέρει αν θα πιάσει.. Στον πρώτο τα έβαφα με φυτική μια χαρά θύμαμαι ότι έχει πιάσει.. από θέμα τσιγάρο το έχω κόψει εδώ κ πέντε χρόνια αλλά βέβαια καταλαβαίνω ότι θέλει κουράγιο να θες να καπνίσεις κ να μη μπορείς.. Γιορτές είναι ήθελα να πιω ένα ποτηράκι κρασάκι κι εγώ!!

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέραααααα!!!!

ααααχ ενα τσιγαρακι...λιγο τον καπνο εστω να τον νιωσουμε! κι εγω θα ηθελα ενα αλλα δεν θα κανω... τωρα στην Ελλαδα εφαρμοζεται και ο νομος περι καπνισματος οποτε οπου πηγαινουμε εως τωρα ,δεν καπνιζει κανεις και με βοηθαει αυτο. 

Ρε κοριτσια , η κοιλια σας σε ποιο σημειο ειναι πιο σκληρη; απο τον αφαλο και κατω ή απο τον αφαλο και πάνω; 

επίσης εμενα μου ειπε να κανω οτι θελω με τα μαλλια και προτιμω να τα βαφω χωρις οξυζενε, με φυτικη βαφή. 

@Athina3 πολύ ωραία νέα  ! αντε περιμενουμε νεότερα για όταν το νιώσεις... ανυπομονώ τόσο πολύ να το νιώσω κι εγώ. 

 

Καλημέρα μου πε επειδή έχω ήδη ενα  παιδάκι γύρω στην 17 βδομαδα θα το νιώσω μόλις φάω κ ξαπλώσω αλλιώς για τις πρωτότοκες μετά την 18 με το καλό να νιώσουμε όλες μας τα μωράκια μας αγωνιώ κ εγώ πολύ για αυτό!!

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

εγω νιωθω ολη τη κοιλιτσα λιγο πιο σφιχτη..αχ δεν ειναι και καλη σε αυτα για να σε βοηθησω..:). Οσι για τα μαλλιο, εγω απο μονη μου δεν τα εβαψα στο πρωτο τριμηνο αλλα μολις εκλεισα την 13η εβδομαδα ειχα ηδη ετοιμη την βαφη!!

@Γιούλη Σ.ας πανε ολα καλα να γεννησουμε και να ειναι γερα και ας ειναι οποτε θελει! Δυστυχως ειμαστε πολλες σε αυτη την ομαδα που εχουμε χασει μωρακι/μωρακια αλλες σε αρχικο σταδιο αλλες πιο μετα οποτε μονο υγεια!:wub:

Επειδή είδα τον προβληματισμό σας για την βαφή, από όσα έψαξα, δεν υπάρχει καμία επίσημη έρευνα που να αποδεικνύει ότι μπορεί να βλάψει το έμβρυο. Η αποχή από τις βαφές συγκαταλέγεται στη γενική προληπτική στάση απέναντι σε πιθανούς κινδύνους, που ακολουθούν κάποιοι γιατροί, αλλά πλέον νομίζω ότι αφορά τους πιο μεγάλους και με πιο "παλιακές" αντιλήψεις. Συμφωνώ όπως λες, στο 1ο τρίμηνο αν μπορείς να το αποφύγεις, ας το κάνεις, από εκεί κι έπειτα το βρίσκω λίγο υπερβολικό. Βέβαια...έχω ακούσει και κοπέλες που τους λένε να μην πίνουν ανθρακικό, να μην βάφουν ούτε νύχια, να μην βάζουν κρέμα προσώπου... Τι να πω βρε κορίτσια μου... Εμένα κι ο γιατρός μου κι ο εξωσωματικός μου κι ο εμβρυογενετιστής, που μου έκανε τους μεγάλους υπερήχους, τα βρίσκουν πολύ παροχυμένα όλα αυτά και δεν τα πιστεύουν. Κι εγώ τους εμπιστεύομαι. Όσο για το αλκοόλ και το τσιγάρο, αυτά αποδεδειγμένα μπορούν να είναι επιβλαβλή για το έμβρυο, οπότε προφανώς και για αυτό το λόγο απαγορεύονται από όλους τους γιατρούς ανεξαιρέτως. Καλή εγκυμοσύνη και γερά μωράκια για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?

Χθες πηγαμε στον γιατρό μας είπε ότι ναι 160 γρ.   το αγοράκι μας!!

Έχω πάρει πέντε κιλά μου πε να μαζεύτω κ έχει δίκιο.

Τον ρώτησα για να βάψω το μαλλί μου κ είναι αρνητικός εσείς τι κανετε τα βάφετε? Μου πε προτιμάει χρωμοσαμπουαν να βάλω.. 

Τον ρώτησα επίσης για τις γιορτές αν μπορώ να πιω ένα ποτηράκι κρασί κ μου πε δε πειράζει για ένα ποτηράκι!!

Από την άλλη βδομάδα μου πε θα αρχίσω να το νιώθω τον μπέμπη μας ότι ένιωθα πριν μου λέει ότι ήταν τον έντερο..

Αυτά από μένα περιμένω τα νέα σας!! Σας φιλώ!!

Σορυ που πετάγομαι στο θέμα σας. Εγώ τα βάφω με φυτική μετά το πρώτο τρίμηνο με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού μου. Και στην πρώτη έτσι έκανα και κατά τη διάρκεια του θηλασμού και έπιανε η βαφη. Τι χρώμα έχουν τα μαλλιά σου?

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...