Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 hours ago, Comet said:

Μπραβο για την μπεμπα. Κι εμενα με πηρε ο γυναικολογος για τις εξετασεις της αυχενικης.Ολα αψογα ειπε.Και θα κλεισω ραντεβου 18 με 20 Δεκεμβρη λιγο να το δουμε πριν τις γιορτες.Τοτε θα σας πω σιγουρα ποσο βγαινει και αν ειναι οντως αγορακι και ελπιζω να ειναι γιατι ενθουσιαστηκα με την ιδεα.Εννοειται να πας στον καρδιολογο να εισαι ησυχη.

Τι ωραία νέα!!! Όλα μια χαρά!!! Πολύ χάρηκα για σένα!!! Σου εύχομαι να είναι γερό κ να κατουράει όρθιο εφόσον είναι επιθυμία της μανούλας ;):D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη σε σενα ηθελα να το γραψω!!χεχε:)

Μπραβο τέλεια που είναι όλα καλά με το κοριτσάκι σου..! Μετράς και την πίεση σου στο σπίτι;; γιατί κ εγώ έχω ανεβασμένη πίεση κάθε φορά που πηγαίνω γιατρό αλλά στο σπίτι που μου είπε να τη μετράω κάθε μέρα μέχρι το επόμενο ραντεβού, δεν έχω καθόλου!!!!απίστευτο τι κάνει το μυαλό μας αλλά είναι αλήθεια!!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, kastel είπε:

Εγώ δεν έχω ιδέα, δεν ξέρω καμία που νε είχε ζάχαρο στην εγκυμοσυνη. Αλλά εσείς δίκιο για να γίνεται ο έλεγχος σε εκείνη την εβδομάδα, κάπου τότε θα φαίνεται. 

Χαχαχαχαχαχα!! Κ εγώ!!! Προς το παρόν το δεύτερο τρίμηνο είναι ευχάριστο... Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! 

Μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου για το σάκχαρο μου πε ότι  δεν επηρεάζει το παιδί ακομα.  Μου δώσε να κάνω μετρήσεις κ εξετάσεις κ ίσως κάνω την καμπύλη λίγο πιο νωρίς.

Μια φίλη μου που είχε διαβήτη κύησης όταν γέννησε τον μικρό τον βάλανε θερμοκοιτίδα για μια μέρα παρακολούθηση.


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

@Ξένη σε σενα ηθελα να το γραψω!!χεχε:)

Μπραβο τέλεια που είναι όλα καλά με το κοριτσάκι σου..! Μετράς και την πίεση σου στο σπίτι;; γιατί κ εγώ έχω ανεβασμένη πίεση κάθε φορά που πηγαίνω γιατρό αλλά στο σπίτι που μου είπε να τη μετράω κάθε μέρα μέχρι το επόμενο ραντεβού, δεν έχω καθόλου!!!!απίστευτο τι κάνει το μυαλό μας αλλά είναι αλήθεια!!

Όχι δεν την μετράω,  τώρα θα πάρω πιεσόμετρο,  δεν είχα ποτέ θέμα με την πίεση και χθες νομίζω από το άγχος θα είχα τόση, απλά παλμούς κάθε βράδυ το νιώθω ότι έχω παραπάνω, αύριο θα πάω στον καρδιολόγο μου είπε ότι πρέπει να το ρυθμίσουμε οπωσδήποτε γιατί αν έχω εγώ 130 παλμούς το μωρό νιώθει μεγάλη υπερένταση,  μπορεί και γι αυτό να δημιουργήθηκε η καλωδίωση και οι κομποι στον ομφάλιο λώρο γιατί έφερνε πολλές στροφές το μωρό.

Αυριο θα σας πω τα νεα μου...μου ειπε παντως επειγον για χαπι γιατι η καρδια δεν πρεπει  να κουράζεται τόσο και εγώ έχω μόνιμα πάνω από 100 παλμούς. 

Just now, Athina3 είπε:

Μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου για το σάκχαρο μου πε ότι  δεν επηρεάζει το παιδί ακομα.  Μου δώσε να κάνω μετρήσεις κ εξετάσεις κ ίσως κάνω την καμπύλη λίγο πιο νωρίς.

Μια φίλη μου που είχε διαβήτη κύησης όταν γέννησε τον μικρό τον βάλανε θερμοκοιτίδα για μια μέρα παρακολούθηση.

Αθήνα γιατί είχες από πριν ζάχαρο?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Όχι δεν την μετράω,  τώρα θα πάρω πιεσόμετρο,  δεν είχα ποτέ θέμα με την πίεση και χθες νομίζω από το άγχος θα είχα τόση, απλά παλμούς κάθε βράδυ το νιώθω ότι έχω παραπάνω, αύριο θα πάω στον καρδιολόγο μου είπε ότι πρέπει να το ρυθμίσουμε οπωσδήποτε γιατί αν έχω εγώ 130 παλμούς το μωρό νιώθει μεγάλη υπερένταση,  μπορεί και γι αυτό να δημιουργήθηκε η καλωδίωση και οι κομποι στον ομφάλιο λώρο γιατί έφερνε πολλές στροφές το μωρό.

Αυριο θα σας πω τα νεα μου...μου ειπε παντως επειγον για χαπι γιατι η καρδια δεν πρεπει  να κουράζεται τόσο και εγώ έχω μόνιμα πάνω από 100 παλμούς. 

Αθήνα γιατί είχες από πριν ζάχαρο?

Σιγουρα καλα θα κανεις να παρεις το χαπακι αλλα να το βλεπεις και σπιτι γιατι καμια φορα εινα το μυαλο μας πριν την εξεταση που προκαλει ανεβασμενη πιεση. Ουτε ειχες προβλημα με την βιταμινη D3?? Στο λεω γιατι ειχα μεγαλο διαστημα προβλημα με πιεση και η αιματολογος, οταν ειδε τη χαμηλη D3 μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο αυτο. Η αληθεια ειναι οτι μετα τη θεραπεια, εχω πολυ πολυ νορμαλ πιεση εκτος απο την επισκεψη στη γιατρο :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Σιγουρα καλα θα κανεις να παρεις το χαπακι αλλα να το βλεπεις και σπιτι γιατι καμια φορα εινα το μυαλο μας πριν την εξεταση που προκαλει ανεβασμενη πιεση. Ουτε ειχες προβλημα με την βιταμινη D3?? Στο λεω γιατι ειχα μεγαλο διαστημα προβλημα με πιεση και η αιματολογος, οταν ειδε τη χαμηλη D3 μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο αυτο. Η αληθεια ειναι οτι μετα τη θεραπεια, εχω πολυ πολυ νορμαλ πιεση εκτος απο την επισκεψη στη γιατρο :rolleyes:

Δεν ξέρω,  δεν ξέρω καν τι είναι αυτή η βιταμίνη, ούτε αν έχω κάνει ποτέ τέτοια εξέταση,  θα το κοιτάξω όμως.  Πάντως πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα ποτέ ούτε πίεση αλλά ούτε υψηλούς παλμούς...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααα! Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο. Ολα καλα. Το αγορι μου ειναι 164 γραμμαρια. Και μεγαλωνει πολυ καλα !!! Ενα αγχος εφυγε ... ουυυυφφφ!! Εσεις ολα καλα ? 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Δεν ξέρω,  δεν ξέρω καν τι είναι αυτή η βιταμίνη, ούτε αν έχω κάνει ποτέ τέτοια εξέταση,  θα το κοιτάξω όμως.  Πάντως πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα ποτέ ούτε πίεση αλλά ούτε υψηλούς παλμούς...

Καλα θα κανεις να ελεγξεις εννοειται οτι μπορεις! Αυτο με τη Βιταμινη μου το ειπε η γνωστη αιματολογος της Θεσ/νικης κ η αληθεια ειναι οτι μαλλον ειχε δικαιο μιας κ η πιεση μου εγινε νορμαλ μετα τη θεραπεια με D3. Τους γιατρους δεν τουε ειχα ποτε Θεους, παντα εκ του αποτλεεσματος κ μαλλον ηταν σωστη. Ειχα τρελαθει κ εγω τοτε γιατι ελεγα δεν μπορει στα 29 μου(περυσι) να εχω πιεση!! Κ τωρα ειμαι οκ. Ρωτα το γιατρο σου για καλο και για κακο. Θα πανε ολα καλα!!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dim_mary είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα! Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο. Ολα καλα. Το αγορι μου ειναι 164 γραμμαρια. Και μεγαλωνει πολυ καλα !!! Ενα αγχος εφυγε ... ουυυυφφφ!! Εσεις ολα καλα ? 

Μπραβο κοριτσι μου ωραια,μεγαλωνει ο μπεμπης.Εμεις τα ιδια.Ακομη εχω αναγουλες το πρωι αλλα κανω υπομονη...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Καλημερα κοριτσιαααα! Πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο. Ολα καλα. Το αγορι μου ειναι 164 γραμμαρια. Και μεγαλωνει πολυ καλα !!! Ενα αγχος εφυγε ... ουυυυφφφ!! Εσεις ολα καλα ? 

Μπραβο!! Με το καλο!! Σε ποια εβδομαδα εισαι? Εαν θελεις μπορεις να βαλεις τικερακι


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλα θα κανεις να ελεγξεις εννοειται οτι μπορεις! Αυτο με τη Βιταμινη μου το ειπε η γνωστη αιματολογος της Θεσ/νικης κ η αληθεια ειναι οτι μαλλον ειχε δικαιο μιας κ η πιεση μου εγινε νορμαλ μετα τη θεραπεια με D3. Τους γιατρους δεν τουε ειχα ποτε Θεους, παντα εκ του αποτλεεσματος κ μαλλον ηταν σωστη. Ειχα τρελαθει κ εγω τοτε γιατι ελεγα δεν μπορει στα 29 μου(περυσι) να εχω πιεση!! Κ τωρα ειμαι οκ. Ρωτα το γιατρο σου για καλο και για κακο. Θα πανε ολα καλα!!

Σε ευχαριστώ @kastelθα του πω να μου την γράψει να την κάνω,  μου είπε πριν τα Χριστούγεννα θα με ξαναδεί και θα κάνουμε μια επαναληπτική σε όλες τις εξετάσεις και στα αντιπυρινικα. Σε ευχαριστώ πάντως....φιλιά πολλά. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ωραία νέα από όλες! Μεγαλώνουν τα μωράκια!

Ξένη τα αντιπυρηνικά ποια είναι; Κι εγώ είχα χαμηλή D3 και παίρνω συμπλήρωμα. 

Σίγουρα την πίεση να τη μετράς και στο σπίτι γιατί το άγχος στο γιατρό πιάνει κόκκινο!

Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος να δούμε πως πάμε! Αιματοκρίτη πόσο έχετε κορίτσια; Εμένα από 37 έπεσε στο 30 ελπίζω να ανέβει σιγά σιγά.

Έχετε ξεκινήσει σίδηρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...