Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια......

Δεν είμαι και σίγουρη αλλά έχω ακούσει ότι το ζάχαρο μπορεί να κάνει μεγάλα παιδιά, στο πάχος,  δεν είναι και απόλυτο όμως, μια ξαδέρφη μου είχε ζάχαρο και κάθε μέρα τρυπιοταν αλλά το μωρό βγήκε 3.400, φυσιολογικό, το ύψος πάντως δεν επηρεάζεται από το ζάχαρο. 

Άσε που νομίζω είναι νωρίς ακόμα για να εμφανίσει οποιαδήποτε ζάχαρο,  σ αυτό δεν ειμαι σίγουρη  αλλά φαντάζομαι για να γίνεται η καμπύλη μετά την 25η εβδομάδα μάλλον κάπου τότε εμφανίζεται. 

Εγώ δεν έχω ιδέα, δεν ξέρω καμία που νε είχε ζάχαρο στην εγκυμοσυνη. Αλλά εσείς δίκιο για να γίνεται ο έλεγχος σε εκείνη την εβδομάδα, κάπου τότε θα φαίνεται. 

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια η κοιλιά μου αρχίζει να στρογγυλεύει και θα μην είναι χαλαρή όπως ήταν....Ανυπομονώ για τεράστια κοιλιά....μ'αρέσει να βλέπω πρώτα την κοιλιά μου και μετά τα β@@ζια μου...χαχχαψα

Χαχαχαχαχαχα!! Κ εγώ!!! Προς το παρόν το δεύτερο τρίμηνο είναι ευχάριστο... Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ciqa είπε:

Καλημέρα!

Το ζάχαρο που το παρακολουθούμε είναι για να μη βγει πολύ μεγάλο το μωρό και νομίζω ότι μπορεί όταν γεννηθεί να κάνει υπογλυκαιμία που δεν το θέλουμε.

Όπως και να έχει θα τα ελέγχουμε όλα! Μη φοβάσαι καθόλου!

Εδώ είμαστε να τα συζητάμε όλα όσα μας αγχώνουν!

Και να πω ότι οι innohep είναι σε έλλειψη και έχω αγχωθεί λίγο! Ελπίζω να βρει ο φαρμακοποιός μου!

καλημερα κοριτσια! εγω ουτε μαυρη γραμμη εχω ουτε τπτ.... @ciqa ποιες innohep παιρνεις? μηπως εχω να σου στειλω γιατι μου εχουν περισσεψει εμενα αυτες που χρησιμοποιουσα τον προηγουμενο μηνα! 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημερα κοριτσια! εγω ουτε μαυρη γραμμη εχω ουτε τπτ.... @ciqa ποιες innohep παιρνεις? μηπως εχω να σου στειλω γιατι μου εχουν περισσεψει εμενα αυτες που χρησιμοποιουσα τον προηγουμενο μηνα! 

4500 μονάδες κάνω. Τώρα ποιες κάνεις; Δεν ήξερα ότι έχουν έλλειψη στην αγορά και δε ρώτησα αν υπάρχει κάποιο άλλο είδος να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα κοριτσια! Ευχομαι μια ομορφη μερα σε ολες ! Απο συμπτωματα πως πατε ? Εμενα σαν να τελειωνουν ολα σιγα σιγα χαχαχα ναυτιες εφυγαν εμετοι εφυγαν. Μονο το στηθος ποναει κ πρισμενο. Ανυπομονω για αυριο να το δωω !!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααα κοριτσια! Ευχομαι μια ομορφη μερα σε ολες ! Απο συμπτωματα πως πατε ? Εμενα σαν να τελειωνουν ολα σιγα σιγα χαχαχα ναυτιες εφυγαν εμετοι εφυγαν. Μονο το στηθος ποναει κ πρισμενο. Ανυπομονω για αυριο να το δωω !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες! 

@dim_mary εγώ απο συμπτώματα μόνο κούραση και υπνηλία. Κατά τα άλλα Μια χαρά. Πολύ πρισμενο στήθος φυσικά αλλά δεν με ενοχλεί. Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό και περιμένω και τα αποτελέσματα απο nipt.


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, froso91 είπε:

καλησπέρα σε όλες! 

@dim_mary εγώ απο συμπτώματα μόνο κούραση και υπνηλία. Κατά τα άλλα Μια χαρά. Πολύ πρισμενο στήθος φυσικά αλλά δεν με ενοχλεί. Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό και περιμένω και τα αποτελέσματα απο nipt.

Κουραση κ εγω εχω. Κ στηθος ναι αλλα με ποναει κιολας. Απο τα υπολοιπα εχω ηρεμησει. Αντε να δουμε αυριο. :smile:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dim_mary said:

Κοριτσια εχω ερωτηση ! Χαχα 

Φαινεται σε καμια απο εσας η σκουρα γραμμη στη κοιλιτσα? Καποιες γνωστες μου, μου λενε οτι θα επρπεε να φαινοταν κ σε μενα αλλα τιποτα.. εσεις τι λετε ?? 

@Chrysa_Καλησπερα , με το καλο το μπεμπακι σου!!! Μετα τη β επιπεδου γινεται. 28 με 29 εβδομαδων. Βεβαια καθε γιατρος εχει κ διαφορετικη αποψη. Αλλα σιγουρα μετα τη β επιπεδου !!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Έχουμε καιρό ακόμη δηλ. 
Για την γραμμή λένε ότι την έχεις όταν περιμένεις αγόρι χαχαχα Εγώ πάντως δεν έχω γραμμή!! Είχα όμως στον γιο μου ;):D

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να ξέρετε ότι όντως η μέτρηση έγινε με τα πόδια. Δεν ξέρω γιατί, η γιατρός μου είναι διακοπές αλλά μου το επιβεβαίωσαν από το γραφείο της. :). Τι γνώσεις σε αυτό το φόρουμ από τις μανουλες!!! Μπραβο κορίτσια μου! 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια.....άργησα να σας στείλω αλλά μπλέξαμε με δουλειές...

Όλα καλά με τη μπουμπού!!!Είναι πολύ καλή!!!Στην Αυχενική μας την έβγαζε 2 μέρες μικρότερη αλλά τώρα μας την έβγαλε 17 εβδομάδων...Κουνιόταν πάνω κάτω, χέρια πόδια...και ο πλακουντας ανέβηκε...το μόνο πρόβλημα  είχε ότι έχω πίεση και παλμούς..16,5 πίεση με 9,5 και 133 παλμούς..Αύριο θα μου κλείσει ραντεβού με καρδιολόγο για ξεσκόνισμα και χαπάκι...

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια.....άργησα να σας στείλω αλλά μπλέξαμε με δουλειές...

Όλα καλά με τη μπουμπού!!!Είναι πολύ καλή!!!Στην Αυχενική μας την έβγαζε 2 μέρες μικρότερη αλλά τώρα μας την έβγαλε 17 εβδομάδων...Κουνιόταν πάνω κάτω, χέρια πόδια...και ο πλακουντας ανέβηκε...το μόνο πρόβλημα  είχε ότι έχω πίεση και παλμούς..16,5 πίεση με 9,5 και 133 παλμούς..Αύριο θα μου κλείσει ραντεβού με καρδιολόγο για ξεσκόνισμα και χαπάκι...

Μπράβο στο κορίτσι σου! Τι ωραίο όταν πηγαίνουμε για υπέρηχο! 

Μήπως είχες πίεση από το άγχος σου; Κι εγώ χθες 3 φορές τη μέτρησε και βγήκε 18. Ωστόσο όσες φορές τη μέτρησα από χθες στο σπίτι είμαι μέχρι 12 με 8 και 85 παλμούς. 

Πάντως καρδιολόγο να πας σίγουρα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Μπράβο στο κορίτσι σου! Τι ωραίο όταν πηγαίνουμε για υπέρηχο! 

Μήπως είχες πίεση από το άγχος σου; Κι εγώ χθες 3 φορές τη μέτρησε και βγήκε 18. Ωστόσο όσες φορές τη μέτρησα από χθες στο σπίτι είμαι μέχρι 12 με 8 και 85 παλμούς. 

Πάντως καρδιολόγο να πας σίγουρα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Μπορεί και από το άγχος μου αλλά θα πάω στον καρδιολόγο σίγουρα να πάρω το χαπάκι μου, προληπτικά τουλάχιστον!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μπορεί και από το άγχος μου αλλά θα πάω στον καρδιολόγο σίγουρα να πάρω το χαπάκι μου, προληπτικά τουλάχιστον!!!

Μπραβο για την μπεμπα. Κι εμενα με πηρε ο γυναικολογος για τις εξετασεις της αυχενικης.Ολα αψογα ειπε.Και θα κλεισω ραντεβου 18 με 20 Δεκεμβρη λιγο να το δουμε πριν τις γιορτες.Τοτε θα σας πω σιγουρα ποσο βγαινει και αν ειναι οντως αγορακι και ελπιζω να ειναι γιατι ενθουσιαστηκα με την ιδεα.Εννοειται να πας στον καρδιολογο να εισαι ησυχη.

  • Μου αρέσει 6

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ciqa είπε:

Μπράβο στο κορίτσι σου! Τι ωραίο όταν πηγαίνουμε για υπέρηχο! 

Μήπως είχες πίεση από το άγχος σου; Κι εγώ χθες 3 φορές τη μέτρησε και βγήκε 18. Ωστόσο όσες φορές τη μέτρησα από χθες στο σπίτι είμαι μέχρι 12 με 8 και 85 παλμούς. 

Πάντως καρδιολόγο να πας σίγουρα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Μπραβο τέλεια που είναι όλα καλά με το κοριτσάκι σου..! Μετράς και την πίεση σου στο σπίτι;; γιατί κ εγώ έχω ανεβασμένη πίεση κάθε φορά που πηγαίνω γιατρό αλλά στο σπίτι που μου είπε να τη μετράω κάθε μέρα μέχρι το επόμενο ραντεβού, δεν έχω καθόλου!!!!απίστευτο τι κάνει το μυαλό μας αλλά είναι αλήθεια!! 

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπραβο για την μπεμπα. Κι εμενα με πηρε ο γυναικολογος για τις εξετασεις της αυχενικης.Ολα αψογα ειπε.Και θα κλεισω ραντεβου 18 με 20 Δεκεμβρη λιγο να το δουμε πριν τις γιορτες.Τοτε θα σας πω σιγουρα ποσο βγαινει και αν ειναι οντως αγορακι και ελπιζω να ειναι γιατι ενθουσιαστηκα με την ιδεα.Εννοειται να πας στον καρδιολογο να εισαι ησυχη.

Μπράβο πολύ όμορφα!! Με το καλό να είναι γερό και αγοράκι αφού αυτό θέλεις! 

 

Καλή σας μέρα!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...