Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ωραία νέα από όλες! Μεγαλώνουν τα μωράκια!

Ξένη τα αντιπυρηνικά ποια είναι; Κι εγώ είχα χαμηλή D3 και παίρνω συμπλήρωμα. 

Σίγουρα την πίεση να τη μετράς και στο σπίτι γιατί το άγχος στο γιατρό πιάνει κόκκινο!

Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος να δούμε πως πάμε! Αιματοκρίτη πόσο έχετε κορίτσια; Εμένα από 37 έπεσε στο 30 ελπίζω να ανέβει σιγά σιγά.

Έχετε ξεκινήσει σίδηρο; 

Εγω στις τελευταιες εξετασεις πριν την αυχενικη ειχα 37 αιματοκριτη και μου εδωσε σιδηρο αμεσως γιατι μου ειπε θα πεσει και αλλο και να το προλαβουμε. Ασε και μεχρι να το συνηθισω ταλαιπωρηθηκα απο εμετους. Αλλα τωρα ολα οκ χαχα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα δε μου έδωσε μου είπε στο δεύτερο τρίμηνο να αρχίσουμε.

Σου προκαλούσε εμετό ο συγκεκριμένος σίδηρος ή είχες γενικότερα εμετούς από την αρχή της εγκυμοσύνης;

Όχι τίποτα άλλο να μας πεις ποιον παίρνεις να τον αποφύγουμε! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ωραία νέα από όλες! Μεγαλώνουν τα μωράκια!

Ξένη τα αντιπυρηνικά ποια είναι; Κι εγώ είχα χαμηλή D3 και παίρνω συμπλήρωμα. 

Σίγουρα την πίεση να τη μετράς και στο σπίτι γιατί το άγχος στο γιατρό πιάνει κόκκινο!

Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος να δούμε πως πάμε! Αιματοκρίτη πόσο έχετε κορίτσια; Εμένα από 37 έπεσε στο 30 ελπίζω να ανέβει σιγά σιγά.

Έχετε ξεκινήσει σίδηρο; 

Τα αντιπυρινικα αντισώματα...ειναι στις ανοσολογικες εξετασεις που είχα κάνει μαζί με τις θρομβοφιλιας,  τώρα από τι αυξήθηκαν τόσο πολύ....άγνωστο..Δεν το ψάχνω γιατί άσε.. Στο ίντερνετ λένε τα χειρότερα.  Απλά δεν το σκέφτομαι και περιμένω να πέσουν.  Σίδηρο τώρα ξεκίνησα,  φοβόμουν τόσο καιρό και έπαιρνα μια στο τόσο,  δεν αντέχω την δυσκοιλιότητα.  Κατα τ αλλά δεν με πειράζει ένα χαπάκι είναι. Αιματοκρίτη είχα 37 όταν έμεινα έγκυος,  πρέπει να πάρω εντατικά και το άλλο μήνα θα κάνω πάλι εξετάσεις μήπως έχει πέσει,  αν έχει πέσει θα πίνω διπλή δόση. Αυτά....κορίτσια γράφω πολλά,  ελπίζω να μην σας κουράζω.φιλια

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη γράφε όσα θέλεις! Εγώ χαίρομαι να διαβάζω μεγάλα μηνύματα! 

Λογικά θα έχω κάνει κι εγώ αντιπυρηνικά απλά δεν τα θυμάμαι... Τώρα μόνο  γενική, ζάχαρο, τοξόπλασμα μου έγραψαν.

Στο ίντερνετ να μην ψάχνεις τίποτα, αν δει κάτι ανησυχητικό ο γιατρός σου θα σου πει. Αλλιώς να είσαι χαλαρή και ήρεμη! 

Το λέω για να το ακούω κι εγώ όπως κατάλαβες!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@Ξένη γράφε όσα θέλεις! Εγώ χαίρομαι να διαβάζω μεγάλα μηνύματα! 

Λογικά θα έχω κάνει κι εγώ αντιπυρηνικά απλά δεν τα θυμάμαι... Τώρα μόνο  γενική, ζάχαρο, τοξόπλασμα μου έγραψαν.

Στο ίντερνετ να μην ψάχνεις τίποτα, αν δει κάτι ανησυχητικό ο γιατρός σου θα σου πει. Αλλιώς να είσαι χαλαρή και ήρεμη! 

Το λέω για να το ακούω κι εγώ όπως κατάλαβες!

Μην μου δίνεις θάρρος....Χαχαχχα

Μάλλον θα ήταν φυσιολογική η τιμή γι'αυτό δεν τα θυμάσαι. 

Χαλαρή προσπαθώ να ειμαι και για το μωρό...Μην βγει νευρικό επειδή αγχώνομαι εγώ..  

Καλό βράδυ κορίτσια!!

Να σε ρωτήσω κάτι και αν θες μου απαντάς,  αν θυμάμαι καλά Αθήνα θα γεννήσεις,  σε ποιο νοσοκομείο αν επιτρέπεται?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, ciqa said:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ωραία νέα από όλες! Μεγαλώνουν τα μωράκια!

Ξένη τα αντιπυρηνικά ποια είναι; Κι εγώ είχα χαμηλή D3 και παίρνω συμπλήρωμα. 

Σίγουρα την πίεση να τη μετράς και στο σπίτι γιατί το άγχος στο γιατρό πιάνει κόκκινο!

Σήμερα έκανα εξετάσεις αίματος να δούμε πως πάμε! Αιματοκρίτη πόσο έχετε κορίτσια; Εμένα από 37 έπεσε στο 30 ελπίζω να ανέβει σιγά σιγά.

Έχετε ξεκινήσει σίδηρο; 

Καλημέρα!! Βιταμίνη D εγώ παίρνω γενικά εδώ που ζω γιατί θα κάνουμε μήνες να δούμε τον ήλιο. Στα παιδάκια ο παιδίατρος σου δίνει υποχρεωτικά μέχρι τα 2 τους χρόνια. 

Ο αιμακτοκρίτης σου έπεσε αρκετά. Εμένα στην τελευταία εξέταση ήταν 37. Μου κοίταξαν και το σίδηρο αλλά είναι φυσιολογικός. Εδώ γενικά δεν δίνουν συμπληρώματα. Παίρνω τις βιταμίνες της εγκυμοσύνης από μόνη μου. Ο σίδηρος σου είναι και αυτός πεσμένος;; Απλά αν πρέπει να πάρεις κάτι ρώτα το γιατρό γιατί ξέρω από φίλη μου ότι φέρνει φοβερή δυσκοιλιότητα και συνήθως συστήνουν κάποιο που δεν θα σε πειράξει τόσο.

7 hours ago, Ξένη said:

Μην μου δίνεις θάρρος....Χαχαχχα

Μάλλον θα ήταν φυσιολογική η τιμή γι'αυτό δεν τα θυμάσαι. 

Χαλαρή προσπαθώ να ειμαι και για το μωρό...Μην βγει νευρικό επειδή αγχώνομαι εγώ..  

Καλό βράδυ κορίτσια!!

Να σε ρωτήσω κάτι και αν θες μου απαντάς,  αν θυμάμαι καλά Αθήνα θα γεννήσεις,  σε ποιο νοσοκομείο αν επιτρέπεται?

@Ξένη καλά κρίμα που ζούμε μακριά. Θα μπορούσαμε να συναγωνιστούμε ποια έχει το περισσότερο άγχος :lol: εγώ το βράδυ πριν το ραντεβού με το γιατρό είχα βάλει τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου ότι είμαι σίγουρη πως το μωρό έχει πεθάνει αφού η κοιλιά μου δεν μεγαλώνει και ακόμη μπαίνω στα ρούχα μου και ότι σίγουρα κάτι πάει στραβά και διάφορα άλλα τέτοια. Ο κακομοίρης την επόμενη μέρα μου έστελνε μηνύματα και με έπαιρνε συνέχεια τηλέφωονο. Ξέρω ότι το άγχος δεν θα φύγει μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά. Ό,τι και να λέμε, όσο ζεν και να προσπαθούμε να είμαστε ένα κομμάτι μέσα μας θα τρέμει κάθε στιγμή. Εγώ το αποδέχτηκα και απλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι όσο μπορώ με τη δουλειά και το παιδί. Μην το ψάχνεις άλλο και όσο μπορείς να κάνεςι θετικές σκέψεις

ΥΓ: ρώτησα και το γιατρό μου για την επίκτητη θρομβοφιλία. Μου είπε ότι με τις εξετάσεις που είχα κάνει θα είχαμε δει αν έχω κάποιο πρόβλημα και να σταματήσω γιατί το μωρό μου είναι μια χαρά και εγώ το ίδιο :)

Καλή συνέχεια!!!! Σου στέλνω πολλά φιλιά!

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Όχι δεν την μετράω,  τώρα θα πάρω πιεσόμετρο,  δεν είχα ποτέ θέμα με την πίεση και χθες νομίζω από το άγχος θα είχα τόση, απλά παλμούς κάθε βράδυ το νιώθω ότι έχω παραπάνω, αύριο θα πάω στον καρδιολόγο μου είπε ότι πρέπει να το ρυθμίσουμε οπωσδήποτε γιατί αν έχω εγώ 130 παλμούς το μωρό νιώθει μεγάλη υπερένταση,  μπορεί και γι αυτό να δημιουργήθηκε η καλωδίωση και οι κομποι στον ομφάλιο λώρο γιατί έφερνε πολλές στροφές το μωρό.

Αυριο θα σας πω τα νεα μου...μου ειπε παντως επειγον για χαπι γιατι η καρδια δεν πρεπει  να κουράζεται τόσο και εγώ έχω μόνιμα πάνω από 100 παλμούς. 

Αθήνα γιατί είχες από πριν ζάχαρο?

Όχι το έπαιρνα προληπτικά από μόνη μου γιατί είχα διαβάσει ότι πολύ συχνά στη δίδυμη κύηση εμφανίζεται διαβήτης κύησης.. Το σακχαρο στην κύηση πρέπει να  ναι κάτω από 95 κ εμένα ήταν γύρω στο 110

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα!! Βιταμίνη D εγώ παίρνω γενικά εδώ που ζω γιατί θα κάνουμε μήνες να δούμε τον ήλιο. Στα παιδάκια ο παιδίατρος σου δίνει υποχρεωτικά μέχρι τα 2 τους χρόνια. 

Ο αιμακτοκρίτης σου έπεσε αρκετά. Εμένα στην τελευταία εξέταση ήταν 37. Μου κοίταξαν και το σίδηρο αλλά είναι φυσιολογικός. Εδώ γενικά δεν δίνουν συμπληρώματα. Παίρνω τις βιταμίνες της εγκυμοσύνης από μόνη μου. Ο σίδηρος σου είναι και αυτός πεσμένος;; Απλά αν πρέπει να πάρεις κάτι ρώτα το γιατρό γιατί ξέρω από φίλη μου ότι φέρνει φοβερή δυσκοιλιότητα και συνήθως συστήνουν κάποιο που δεν θα σε πειράξει τόσο.

@Ξένη καλά κρίμα που ζούμε μακριά. Θα μπορούσαμε να συναγωνιστούμε ποια έχει το περισσότερο άγχος :lol: εγώ το βράδυ πριν το ραντεβού με το γιατρό είχα βάλει τα κλάματα και έλεγα στον άντρα μου ότι είμαι σίγουρη πως το μωρό έχει πεθάνει αφού η κοιλιά μου δεν μεγαλώνει και ακόμη μπαίνω στα ρούχα μου και ότι σίγουρα κάτι πάει στραβά και διάφορα άλλα τέτοια. Ο κακομοίρης την επόμενη μέρα μου έστελνε μηνύματα και με έπαιρνε συνέχεια τηλέφωονο. Ξέρω ότι το άγχος δεν θα φύγει μέχρι να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά. Ό,τι και να λέμε, όσο ζεν και να προσπαθούμε να είμαστε ένα κομμάτι μέσα μας θα τρέμει κάθε στιγμή. Εγώ το αποδέχτηκα και απλά προσπαθώ να ξεχνιέμαι όσο μπορώ με τη δουλειά και το παιδί. Μην το ψάχνεις άλλο και όσο μπορείς να κάνεςι θετικές σκέψεις

ΥΓ: ρώτησα και το γιατρό μου για την επίκτητη θρομβοφιλία. Μου είπε ότι με τις εξετάσεις που είχα κάνει θα είχαμε δει αν έχω κάποιο πρόβλημα και να σταματήσω γιατί το μωρό μου είναι μια χαρά και εγώ το ίδιο :)

Καλή συνέχεια!!!! Σου στέλνω πολλά φιλιά!

Καλημέρα κορίτσια.....

Μαρία καλύτερα που είμαστε μακριά,  σκέψου να ήμασταν κοντά, να κάναμε παρέα και ταυτόχρονα έγκυες, τι θα φτιάχναμε....Χαχαχαχχα. λογικό είναι όμως να έχουμε άγχος,  δεν μπορούμε να ξεχάσουμε ότι συνέβη,  εγώ μέχρι να γεννήσω έτσι θα είμαι,  ακόμα και στον υπνο μου πετάγομαι, βλέπω όλο κακά όνειρα,  άσχετα όμως με μωρά, ότι μπορείς να φανταστείς....Θέλω να ελπίζω ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά....

Οπότε γι αυτό μου είπε και εμένα ότι δεν χρειάζεται να το ψάχνω άλλο για επίκτητη θρομβοφιλια,  έκανα και εγώ εξετάσεις και είχαν βγει φυσιολογικές...

Κορίτσια αν ήμουν σε μεγαλύτερο μήνα θα πήγαινα να ψωνίσω, μπήκα στη σελίδα στα Λητώ και είδα κούνιες 50%, έπαθα πλάκα....μακάρι να τα ξαναβαλουν από Φεβρουάριο,  αν και πότε σε εκπτώσεις δεν έβαζαν τόσο μεγάλη έκπτωση σε κούνιες.  

Έχουμε black Friday σήμερα γι αυτό....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

Κοριτσακι μου γλυκο γιατι τοσο αγχος;Ολα θα πανε καλα.Οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μας.Κι εγω ειχα αγχωθει την πρωτη φορα αλλα οχι τοσο πολυ.Τωρα σχεδον καθολου.Να εισαι αισιοδοξη,και θα το ξαναδεις και θα το παρεις αγκαλιτσα και θα ειναι υγιεστατο.Μην κλαις κοπελα μου και το αναστατωνεις.Σε αυτες τις βδομαδες ακουει την καρδουλα σου και την φωνη σου,κριμα ειναι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

Καλέ τι απαισιοδοξία είναι αυτή....σκέψου ότι πολλές γυναίκες κάνουν και όλα πάνε μια χαρά, όπως κάνω και εγώ κάθε φορά που πάω για υπέρηχο θα κάνεις και όλα θα πάνε μια χαρά....Κάνε στο σταυρό σου και πες όλα θα πάνε καλά...να πας δυναμικά!!σου στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια και ο Θεός θα σε βοηθήσει!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

βρε κοριτσι μου μη λες τετοια...πλεον η αμνιο εχει γινει κομματι της εγκυμοσυνης σε μια μεγαλη μεριδα γυναικων. Μην ταραζεσαι και στεναχωρεις το μπουμπουκι. Ολα καλα θα πανε. Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

Γλυκό μου κορίτσι!!! Θα συμφωνήσω με τις υπόλοιπες κοπέλες! Πλέον είναι μια εξέταση ρουτίνας. Όλα θα πάνε καλά. Τίποτα δεν θα πάθει το λουλούδι σου! Μην επιβαρύνεις τον εαυτό σου και το μωράκι σου!! Σου στέλνω κι εγώ όλη μου τη θετική ενέργεια!!!! Πολλά φιλιά!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κοριτσια ! 

@ciqa βρήκες τις innohep? Δυστυχως εγω κάνω των 10000 iu και δεν μπορω να σε βοηθησω.

κοριτσια χαθηκα λιγο και μαλλον θα χαθω περισσοτερο, χτες μου ειπε ο γιατρος οτι το ραντεβου για την αμνιο ειναι την αλλη παρασκευη στισ 19:00 και απο τοτε κλαιω ασταματητα. με εχει παρει πολυ απο κατω και δεν ξερω γιατι. δεν μπορω να τον διαχειριστω αυτον τον φοβο.

χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε ολες καλα και μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας. Εγω σκεφτομαι να παω στον γιατρο μου την αλλη πεμπτη να το ξαναδω γιατι μπορει να μην το ξαναδω το μπεμπακι μου μετα την εξεταση. ολο αυτο σκεφτομαι και κλαιω. 

σας φιλω 

Να μην αγχώνεσαι καθόλου, ούτε φόβος, ούτε να περνάει το κακό από το μυαλό σου! Εντάξει κι εμένα πέρασαν σκοτεινές σκέψεις αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη. 

Εξάλλου όλη τη διαδικασία την κάνουμε για καλό όχι για κακό. Είναι ρουτίνα πλέον για τους γιατρούς. Να δεις μετά πόσο θα ηρεμήσεις! 

Θα μάθεις και με σιγουριά το φύλο!!! 

Τις innohep των 10000 μονάδων τις κάνεις κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα;  

Μαρία_Λ εμένα ο αιματοκρίτης μου είναι στο 30 ακόμα... δεν ανέβηκε, ο σίδηρος μου είναι κανονικός. Μάλλον πρέπει να αρχίσω σίδηρο πριν πέσει πολύ.

Το ζάχαρο νηστείας ήταν 75 ευτυχώς. Μακάρι να μείνει χαμηλά.

Zoirita ξέρεις τι να σε βάλω να κάνεις να ξεχαστείς; Να μας ανεβάσεις ξανά το πινακάκι!!! 

Έχουμε μέρες να το δούμε! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Εχει καμια αλλη σιελορια της κυησης;Αυτο που εχεις πολλα σαλια και θελεις να φτυνεις συνεχεια;Ξεκινησε πριν 20 μερες λιγο και οχι καθε μερα και τις τελευταιες 3 ειναι σχεδον ολη μερα.Ο γιατρος ειπε οτι θα χειροτερεψει και δεν μπορεις να κανεις κατι.Ολη μερα στο σπιτι φτυνω σε ποτηρι(καθε 3 λεπτα) και εξω σε σακουλακια.Με κοιτανε λες και ειμαι φυματικη.Δεν θελω να βγαινω πια.Κουραστηκα...Ποτε θα περασει;:cry:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...