Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Και εγώ πλέον νιώθω το μωρό σαν εξογκωμα όταν ξαπλώνω ανάσκελα και φτερουγίσματα...συνηθως όταν ειμαι ξαπλωμένη και μετά από φαγητό....λες και τρώει και αυτό εκείνη την ώρα και ευχαριστιέται...

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  φοβάστε και εσείς στον υπνο σας μην τυχόν γυρίσετε μπρούμυτα η όπως κοιμάστε στο πλάι μην πλακωνεται το μωρό? Το έχω μεγάλο άγχος και πετάγομαι στον υπνο μου....

Καλημέρα!

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα. Ίσως είναι νωρίς. Με πιάνουν και κακές σκέψεις γιατί αγχώθηκα πολύ στη δουλειά δυο μέρες τώρα.

Στον ύπνο προσπάθησα να κοιμηθώ μπρούμυτα γιατί το συνήθιζα παλιά αλλά δεν τα κατάφερα σαν κάτι να με ενοχλούσε οπότε πήγα στο πλάι!

Εξετάσεις γενική αίματος και ούρων μου βάζει κάθε φορά. Ζάχαρο στην αρχή και στην τελευταία. Τις βιταμίνες στην αρχή μόνο.

@ZOIRITA20813 την antiXa την κάνεις για τις ηπαρίνες; Εμένα δε μου την έβαλε καμία φορά. Αλήθεια τις 10000 μονάδες τις κάνεις κάθε μέρα; Νόμιζα ότι η μεγαλύτερη δόση ήταν η δικιά μου (innohep 4500 μονάδες).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, Γιούλη Σ. said:

Εννοείται να είναι γερά και οπότε βγουν.. εμένα μου λες που πέρασα και μια παλινδρομη στην πρώτη μου προσπάθεια!! Αλλά ευτυχώς τώρα όλα πηγαίνουν καλά. Εύχομαι σε όλες τις μέλλουσες μανουλες να κρατήσουν το παιδάκι τους στην αγκαλιά τους γιατί, αν και δεν το έχω νιώσει ποτέ καθως είναι το πρώτο μου ανυπομονώ!!!

Γιούλη μου καλώς ήρθες και σου εύχομαι όλα τα καλά! Όλα θα πάνε καλά! Εμένα να πω την αλήθεια με βοήθησε η παρουσία του γιου μου στις 2 παλίνδρομες που ακολούθησαν και αισθάνομαι τυχερή στην ατυχία μου που είχα το αγγελούδι μου. Με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ έχω ΠΗΤ 11/05 2ο αγοράκι :)

Just now, kastel said:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Μαρία_Λεδώ είναι ακόμη χειρότερα, πρέπει να εχείς έτοιμο το όνομα όταν πας να γεννήσεις γιατί κάνουν τα χαρτιά στο νοσοκομείο και όλα τα άλλα γίνονται αυτόματα! Οπότε αν για κάποιο λόγο γεννήσεις νωρίτερα και δεν είσαι έτοιμος, την έβαψες. :D

@Mar-mickyμπράβο που είναι καλά το μπουμπούκι σου!!

@Ξένηεγώ ξυπνάω κάθε φορά που αλλάζω πλευρό.. Φαντάζομαι ότι υποσυνείδητα έχω αγχος και για αυτό! Μπρούμυτα δεν φοβάμαι γιατί ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι.

Να σας πω.. Κ εγω μια φορά εδώ κάνει γενική αίματος και βιταμίνες.. Πότε ξανακάνουμε;; 

χαχα! Ελπίζω να είμαστε προετοιμασμένοι :) με το πρώτο είχαμε καταλήξει σε 3 ονόματα και είπαμε ότι μόλις τον δούμε θα αποφασίσουμε. Και λειτούργησε καλά.

@Ξένη κι εγώ γυρνάω όταν αλλάζω πλευρό γιατί φοβάμαι. Μπρούμυτα δεν με βολεύει αλλά φοβάμαι όταν αλλάζω πλευρό.

@kastel εμένα ο γιατρός μου κάνει εξετάσεις αίματος κάθε μήνα. Τοξόπλασμα, θυρεοειδή, γενικη αίματος και CMV. 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλημέρα!

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμα. Ίσως είναι νωρίς. Με πιάνουν και κακές σκέψεις γιατί αγχώθηκα πολύ στη δουλειά δυο μέρες τώρα.

Στον ύπνο προσπάθησα να κοιμηθώ μπρούμυτα γιατί το συνήθιζα παλιά αλλά δεν τα κατάφερα σαν κάτι να με ενοχλούσε οπότε πήγα στο πλάι!

Εξετάσεις γενική αίματος και ούρων μου βάζει κάθε φορά. Ζάχαρο στην αρχή και στην τελευταία. Τις βιταμίνες στην αρχή μόνο.

@ZOIRITA20813 την antiXa την κάνεις για τις ηπαρίνες; Εμένα δε μου την έβαλε καμία φορά. Αλήθεια τις 10000 μονάδες τις κάνεις κάθε μέρα; Νόμιζα ότι η μεγαλύτερη δόση ήταν η δικιά μου (innohep 4500 μονάδες).

Καλημερα. Νομιζω εισαι λιγο οριακα να το νιωσεις.Σε 2-3 βδομαδες μαλλον.Εγω προς το παρον τιποτα αλλα αργω ακομη.Οσο για το αγχος μην φοβασαι,καλο ειναι να ειμαστε ηρεμες ,εγω ειχα τοσο αγχος στο γιο μου που αν επηρεαζε το μωρο θα ειχε προβλημα...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Μαρία_Λεδώ είναι ακόμη χειρότερα, πρέπει να εχείς έτοιμο το όνομα όταν πας να γεννήσεις γιατί κάνουν τα χαρτιά στο νοσοκομείο και όλα τα άλλα γίνονται αυτόματα! Οπότε αν για κάποιο λόγο γεννήσεις νωρίτερα και δεν είσαι έτοιμος, την έβαψες. :D

@Mar-mickyμπράβο που είναι καλά το μπουμπούκι σου!!

@Ξένηεγώ ξυπνάω κάθε φορά που αλλάζω πλευρό.. Φαντάζομαι ότι υποσυνείδητα έχω αγχος και για αυτό! Μπρούμυτα δεν φοβάμαι γιατί ποτέ δεν κοιμόμουν έτσι.

Να σας πω.. Κ εγω μια φορά εδώ κάνει γενική αίματος και βιταμίνες.. Πότε ξανακάνουμε;; 

Και εγώ μια φορά έχω κάνει αλλά βλέπω κοπέλες που κάνουν κάθε μήνα,  τώρα πριν τα Χριστούγεννα μου είπε ότι πρέπει να ξανά κάνω. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Και εγώ μια φορά έχω κάνει αλλά βλέπω κοπέλες που κάνουν κάθε μήνα,  τώρα πριν τα Χριστούγεννα μου είπε ότι πρέπει να ξανά κάνω. 

Εμένα δεν μου είπε τίποτα αλλά θα την ρωτήσω όταν πάω. 

Τοξοπλασμα θέλω κ εγώ να κάνω άλλη μια γιατί έχω την αίσθηση ότι έφαγα λίγο όχι καλοψημενο μοσχάρι. Βέβαια πήρα τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου! Κορίτσια ποτέ έχετε σκοπό να κάνετε καμία αγορά για το μωρακι σας; Πότε είναι το σύνηθες; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα αλλά θα την ρωτήσω όταν πάω. 

Τοξοπλασμα θέλω κ εγώ να κάνω άλλη μια γιατί έχω την αίσθηση ότι έφαγα λίγο όχι καλοψημενο μοσχάρι. Βέβαια πήρα τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου! Κορίτσια ποτέ έχετε σκοπό να κάνετε καμία αγορά για το μωρακι σας; Πότε είναι το σύνηθες; 

Νομίζω το τοξόπλασμα το κολλάς από τα λαχανικά,  αν δεν ειναι πλυμενα καλά και εκείνο το λαχανικό έχει μολυνθεί από ακαθαρσίες γάτας(σπάνιο δηλαδη)..... δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με το μοσχάρι. Εγώ από Φεβρουάριο λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω πραγματάκια,  αν και τα βαριά καροτσια κτλ τα έχω.κανε μια έρευνα γιατί εδώ τουλάχιστον για καρότσι και κούνια θες από έναν μήνα μέχρι και τρεις για να φέρουν καρότσια. 

Θυμάμαι πέρυσι που ήθελα ένα συγκεκριμένο καρότσι δεν υπήρχε ετοιμοπαραδοτο και μου το έφεραν μετά από έναν  μήνα στο συγκεκριμένο μαγαζί,  το είχα βρει και σε άλλο μαγαζί πιο φθηνό κατά 80 ευρώ αλλά μου είχαν πει μετά από δύο μήνες,  επειδή βιαζόμουν έδωσα 80 ευρώ παραπάνω....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα αλλά θα την ρωτήσω όταν πάω. 

Τοξοπλασμα θέλω κ εγώ να κάνω άλλη μια γιατί έχω την αίσθηση ότι έφαγα λίγο όχι καλοψημενο μοσχάρι. Βέβαια πήρα τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου! Κορίτσια ποτέ έχετε σκοπό να κάνετε καμία αγορά για το μωρακι σας; Πότε είναι το σύνηθες; 

Τωρα επειδη ειναι το δευτερο εχω τα παντα,κανα -δυο ρουχαλακια θα του παρω να ειναι καινουργια για τις πρωτες μερες.Στο γιο μου ψωνισα στον 7ο.Ειχα ομως απο την αδερφη μου κουνια και καροτσι.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Νομίζω το τοξόπλασμα το κολλάς από τα λαχανικά,  αν δεν ειναι πλυμενα καλά και εκείνο το λαχανικό έχει μολυνθεί από ακαθαρσίες γάτας(σπάνιο δηλαδη)..... δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με το μοσχάρι. Εγώ από Φεβρουάριο λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω πραγματάκια,  αν και τα βαριά καροτσια κτλ τα έχω.κανε μια έρευνα γιατί εδώ τουλάχιστον για καρότσι και κούνια θες από έναν μήνα μέχρι και τρεις για να φέρουν καρότσια. 

Θυμάμαι πέρυσι που ήθελα ένα συγκεκριμένο καρότσι δεν υπήρχε ετοιμοπαραδοτο και μου το έφεραν μετά από έναν  μήνα στο συγκεκριμένο μαγαζί,  το είχα βρει και σε άλλο μαγαζί πιο φθηνό κατά 80 ευρώ αλλά μου είχαν πει μετά από δύο μήνες,  επειδή βιαζόμουν έδωσα 80 ευρώ παραπάνω....

Έλα ρε... Τι θα πει δεν έχουν ετοιμοπαραδοτο; αυτοκίνητο αγοράζεις;;;; Φεβρουάριο ε;; κ εγώ αρχιακ τότε έλεγα αλλά περνάει ο καιρός και είμαι τοοοσο ανυπομονη να αρχίσω. Από την άλλη ίσως είναι νωρίς. Δύσκολα! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το καλύτερο διάστημα για ψώνια είναι οι εκπτώσεις του Ιανουαρίου. Και ρουχαλάκια πέφτουν πολύ οι τιμές.

Αλλά και για καρότσι ή κούνια!

Εγώ να πάνε όλα καλά θα χρειαστώ μόνο ένα relax γιατί τα περισσότερα τα έχω ήδη.

@Comet άτιμο πράγμα το άγχος δυστυχώς. Αγκαλιά με ένα υπέρηχο θα έπρεπε να είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Έλα ρε... Τι θα πει δεν έχουν ετοιμοπαραδοτο; αυτοκίνητο αγοράζεις;;;; Φεβρουάριο ε;; κ εγώ αρχιακ τότε έλεγα αλλά περνάει ο καιρός και είμαι τοοοσο ανυπομονη να αρχίσω. Από την άλλη ίσως είναι νωρίς. Δύσκολα! 

@kastel θα σου δώσω μια συμβουλή επειδή είσαι εξωτερικό!! Χαίρομαι τόσο πολύ που δεν χρειάζεται να περάσω όλο αυτό για 2η φορά μιας και τα έχω όλα έτοιμα από το γιο μου. Εμείς είχαμε παραγγείλει κρεβάτι και καρότσι από τον Απρίλιο και το κρεβάτι παρακαλώ ήρθε τον Αύγουστο 2 εβδομάδες πριν γεννήσω. Το άγχος που είχα περάσει...!! Οπότε θα σου πρότεινα να ρίξετε ήδη μια ματιά και να ρωτήσετε πόσο καιρό θέλουν για την παράδοση. Γιατί μεσολαβούν οι διακοπές του Πάσχα και συνήθως οι εταιρίες κλείνουν. Εμάς τότε ήταν λόγω καλοκαιριού.

 

Τώρα γενικά, εμείς καρότσι είχαμε πάρει το travel system της Cybex και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Απλά είναι βαρύ γιατί είναι τριπλό σύστημα. Αλλά εμένα με είχε βολέψει πολύ, ιδίως λόγω σταθμού. Κούνια είχαμε πάρει PAIDI αλλά δεν έχω άποψη για την Ελλάδα μιας και οι μάρκες είναι διαφορετικές. Όσο για τιμές, η κούνια έκανε (πριν 2 χρόνια) 200 ευρώ και το καρότσι (καλαθούνα, κάθισμα επόμενο, κάθισμα αυτοκινήτου για μωρά, κάθισμα αυτοκινήτου επόμενο και βάση isofix) το είχαμε πάρει 850 ευρώ. Ρούχα να πω την αλήθεια ψώνισα 2 φορμάκια 1 μήνα πριν γεννήσω γιατί υπήρχε βομβαρδισμός δώρων από οικογένεια και φίλους :) Και γενικά τον 1ο χρόνο ζωής του γιου μου αγόραζα συστηματικά μόνο τις πάνες. Γιατί όλο δώρα μας έφερναν. Εδώ φυσικά υπάρχει η παράδοση της λίστας και έτσι όλοι οι συνάδελφοι και φίλοι μας πήραν πράγαματα που είχαμε στη λίστα.

 

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Εμένα δεν μου είπε τίποτα αλλά θα την ρωτήσω όταν πάω. 

Τοξοπλασμα θέλω κ εγώ να κάνω άλλη μια γιατί έχω την αίσθηση ότι έφαγα λίγο όχι καλοψημενο μοσχάρι. Βέβαια πήρα τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου! Κορίτσια ποτέ έχετε σκοπό να κάνετε καμία αγορά για το μωρακι σας; Πότε είναι το σύνηθες; 

Δε ξέρω νομίζω γύρω στον έβδομο θα αρχίσω να ετοιμάζω τα πράγματα. Ευτυχώς έχω πολλά από τον πρώτο μου γιοκα νομίζω θα χρειαστώ ένα  μαξιλάρι θηλασμού  κάτι άλλο προς τον παρόν δε μου έρχεται στο Θανο είχα πάρει πολλά πράγματα που δεν χρησιμοποίησα τελικά άρα καλό είναι να αρχίζεις να προγραμματίζεις τι πραγματικά θα χρειαστείς γιατί περνάει γρήγορα ο καιρός..


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel θα σου δώσω μια συμβουλή επειδή είσαι εξωτερικό!! Χαίρομαι τόσο πολύ που δεν χρειάζεται να περάσω όλο αυτό για 2η φορά μιας και τα έχω όλα έτοιμα από το γιο μου. Εμείς είχαμε παραγγείλει κρεβάτι και καρότσι από τον Απρίλιο και το κρεβάτι παρακαλώ ήρθε τον Αύγουστο 2 εβδομάδες πριν γεννήσω. Το άγχος που είχα περάσει...!! Οπότε θα σου πρότεινα να ρίξετε ήδη μια ματιά και να ρωτήσετε πόσο καιρό θέλουν για την παράδοση. Γιατί μεσολαβούν οι διακοπές του Πάσχα και συνήθως οι εταιρίες κλείνουν. Εμάς τότε ήταν λόγω καλοκαιριού.

 

Τώρα γενικά, εμείς καρότσι είχαμε πάρει το travel system της Cybex και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Απλά είναι βαρύ γιατί είναι τριπλό σύστημα. Αλλά εμένα με είχε βολέψει πολύ, ιδίως λόγω σταθμού. Κούνια είχαμε πάρει PAIDI αλλά δεν έχω άποψη για την Ελλάδα μιας και οι μάρκες είναι διαφορετικές. Όσο για τιμές, η κούνια έκανε (πριν 2 χρόνια) 200 ευρώ και το καρότσι (καλαθούνα, κάθισμα επόμενο, κάθισμα αυτοκινήτου για μωρά, κάθισμα αυτοκινήτου επόμενο και βάση isofix) το είχαμε πάρει 850 ευρώ. Ρούχα να πω την αλήθεια ψώνισα 2 φορμάκια 1 μήνα πριν γεννήσω γιατί υπήρχε βομβαρδισμός δώρων από οικογένεια και φίλους :) Και γενικά τον 1ο χρόνο ζωής του γιου μου αγόραζα συστηματικά μόνο τις πάνες. Γιατί όλο δώρα μας έφερναν. Εδώ φυσικά υπάρχει η παράδοση της λίστας και έτσι όλοι οι συνάδελφοι και φίλοι μας πήραν πράγαματα που είχαμε στη λίστα.

 

Πλάκα κάνεις;; τους πήρε 4 μήνες να στείλουν τα πράγματα;;; εδώ εξαρτάται.. Λέει από 2 εβδομάδες μεχρι 2 μήνες εξαρτάται το σαιτ ή μαγαζί. Πολλά δεν είναι για καροτσι; ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα μόνο ότι έχω δει online. Εγώ μπορώ να το παραγγείλω από Γερμανία που θα είναι σαφέστατα πιο οικονομικό. Βέβαια κ δω σε αυτά έχουν σχετικά νορμάλ τιμές. Τα έπιπλα είναι αρκετά ακριβά, τουλάχιστον αυτά που αρέσουν σε μένα!! Χεχε.. Δεν πειράζει βέβαια γιατί και το πρώτο μου είναι και θέλω να μείνει και μη χαλάσει! 

Just now, Athina3 είπε:

Δε ξέρω νομίζω γύρω στον έβδομο θα αρχίσω να ετοιμάζω τα πράγματα. Ευτυχώς έχω πολλά από τον πρώτο μου γιοκα νομίζω θα χρειαστώ ένα  μαξιλάρι θηλασμού  κάτι άλλο προς τον παρόν δε μου έρχεται στο Θανο είχα πάρει πολλά πράγματα που δεν χρησιμοποίησα τελικά άρα καλό είναι να αρχίζεις να προγραμματίζεις τι πραγματικά θα χρειαστείς γιατί περνάει γρήγορα ο καιρός..

Αχ αυτό που λες με τα άχρηστα πράγματα που αγοράζουν οι πρώτοι φορά γονείς, το είδα τις προάλλες στην τηλεόραση! Πρέπει να προσέχεις η αλήθεια είναι γιατί ενθουσιαζεσαι και χάνεις τον έλεγχο. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Έλα ρε... Τι θα πει δεν έχουν ετοιμοπαραδοτο; αυτοκίνητο αγοράζεις;;;; Φεβρουάριο ε;; κ εγώ αρχιακ τότε έλεγα αλλά περνάει ο καιρός και είμαι τοοοσο ανυπομονη να αρχίσω. Από την άλλη ίσως είναι νωρίς. Δύσκολα! 

Μωρέ όποτε θες μπες σε ένα μαγαζί και ψώνισε κανένα ρουχαλακι,  ρίξε και καμία ματιά για καρότσι και κούνια, ρώτα πότε θα τα έχουν έτοιμα και βλέπεις....Και εγώ στο ίντερνετ Ρίχνω ματιτσες σε ρουχαλάκια, θα βάλουν εκπτώσεις όμως και θα πάω εκεί Ιανουάριο Φεβρουάριο..και πυτζάμες θα ξεκινήσω κάπου εκεί να κοιτάζω και αυτή τη φορά κοντομάνικο μπλουζάκια....Η ζέστη στα νοσοκομεία είναι αφόρητη..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Πλάκα κάνεις;; τους πήρε 4 μήνες να στείλουν τα πράγματα;;; εδώ εξαρτάται.. Λέει από 2 εβδομάδες μεχρι 2 μήνες εξαρτάται το σαιτ ή μαγαζί. Πολλά δεν είναι για κορίτσι; ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα μόνο ότι έχω δει online. Εγώ μπορώ να το παραγγείλω από Γερμανία που θα είναι σαφέστατα πιο οικονομικό. Βέβαια κ δω σε αυτά έχουν σχετικά νορμάλ τιμές. Τα έπιπλα είναι αρκετά ακριβά, τουλάχιστον αυτά που αρέσουν σε μένα!! Χεχε.. Δεν πειράζει βέβαια γιατί και το πρώτο μου είναι και θέλω να μείνει και μη χαλάσει! 

Αχ αυτό που λες με τα άχρηστα πράγματα που αγοράζουν οι πρώτοι φορά γονείς, το είδα τις προάλλες στην τηλεόραση! Πρέπει να προσέχεις η αλήθεια είναι γιατί ενθουσιαζεσαι και χάνεις τον έλεγχο. 

Έτσι είναι πολλά ρουχαλακια του τα βαλα μια φορά μόνο έτσι για να του βάλω περνάει γρήγορα ο καιρός κ μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Μπιμπερο κ πιπίλες που είχα πάρει δεν τα χρησιμοποίησα γιατί θυλασα κ δε χρειάστηκε. 

Just now, Ξένη είπε:

Μωρέ όποτε θες μπες σε ένα μαγαζί και ψώνισε κανένα ρουχαλακι,  ρίξε και καμία ματιά για καρότσι και κούνια, ρώτα πότε θα τα έχουν έτοιμα και βλέπεις....Και εγώ στο ίντερνετ Ρίχνω ματιτσες σε ρουχαλάκια, θα βάλουν εκπτώσεις όμως και θα πάω εκεί Ιανουάριο Φεβρουάριο..και πυτζάμες θα ξεκινήσω κάπου εκεί να κοιτάζω και αυτή τη φορά κοντομάνικο μπλουζάκια....Η ζέστη στα νοσοκομεία είναι αφόρητη..

@Ξένη  Εγώ γέννησα Σεπτεμβρίο κ θύμαμαι κρύωνα από το air-condition αν θυμάμαι καλα


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Έτσι είναι πολλά ρουχαλακια του τα βαλα μια φορά μόνο έτσι για να του βάλω περνάει γρήγορα ο καιρός κ μεγαλώνουν πολύ γρήγορα. Μπιμπερο κ πιπίλες που είχα πάρει δεν τα χρησιμοποίησα γιατί θυλασα κ δε χρειάστηκε. 

@Ξένη  Εγώ γέννησα Σεπτεμβρίο κ θύμαμαι κρύωνα από το air-condition αν θυμάμαι καλα

Αλήθεια....? Εγώ θυμάμαι είχε θερμοστατη το δωμάτιο,  πάντα κλειστό το είχα το καλοριφέρ αλλά από μόνοι τους έχουν ανοιχτά σώματα,  έξω γινόταν πανικός από κρύο, ήταν και Φεβρουάριος. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...