Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Ωχ... εγώ δεν το έχω πάθει/ακούσει ξανά... 

Αλλά έχω ένα βήχα εδώ και 15 μέρες, ο άντρας μου μου λέει ή βήξε όσο έχεις ή σταμάτα δε σε αντέχω κάνεις σα γέρος! 

Όπως καταλαβαίνεις βήχω όλη την ώρα. 

Η σιελόρροια μπορεί να προκλήθηκε από τους εμετούς που είχες; Εννοώ να σου έχει αναστατώσει τον οισοφάγο και να το παθαίνεις; 

Ελπίζω να σταματήσει σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ciqa είπε:

Ωχ... εγώ δεν το έχω πάθει/ακούσει ξανά... 

Αλλά έχω ένα βήχα εδώ και 15 μέρες, ο άντρας μου μου λέει ή βήξε όσο έχεις ή σταμάτα δε σε αντέχω κάνεις σα γέρος! 

Όπως καταλαβαίνεις βήχω όλη την ώρα. 

Η σιελόρροια μπορεί να προκλήθηκε από τους εμετούς που είχες; Εννοώ να σου έχει αναστατώσει τον οισοφάγο και να το παθαίνεις; 

Ελπίζω να σταματήσει σύντομα. 

Διαβασα οτι συμβαινει στην εγκυμοσυνη αλλα οχι συχνα.Μπορει να σχετιζεται με την υπερεμμεση.Εχω ακομη εντονες αναγουλες το πρωι.Η θα περασει οταν περασουν η μπορει και να κρατησει περισσοτερο.Ελπιζω οχι.Τωρα που νιωθω καλα τα απογευματα ηθελα να βγω ,να κατσω σε ενα καφε αλλα πως;Με το σακουλακι να φτυνω συνεχεια;Ελπιζω να περασει μεχρι τις γιορτες.Εχουμε τοσα τραπεζια.Πως θα παω;

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να περάσουν όλα παρέα! Μην ανησυχείς! 

Αλλά στα τραπέζια θα είναι φίλοι, θα τους το πεις και θα καταλάβουν! 

Λες και το ήθελες... Τώρα με τους εμετούς είσαι καλύτερα; Καμιά δεκαπενταριά μέρες σου είχε πει ο γιατρός σου;

Αχ πρέπει να με ακούσεις... όσο συχνά έχεις σάλια τόσο συχνά βήχω! 

Θα πάω σε ωρλ την Τρίτη να με δει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Μακάρι να περάσουν όλα παρέα! Μην ανησυχείς! 

Αλλά στα τραπέζια θα είναι φίλοι, θα τους το πεις και θα καταλάβουν! 

Λες και το ήθελες... Τώρα με τους εμετούς είσαι καλύτερα; Καμιά δεκαπενταριά μέρες σου είχε πει ο γιατρός σου;

Αχ πρέπει να με ακούσεις... όσο συχνά έχεις σάλια τόσο συχνά βήχω! 

Θα πάω σε ωρλ την Τρίτη να με δει!!! 

Ειμαι καλυτερα.Μπορει να μην κανω μια μερα καθολου αλλα εχω αναγουλα κυριως το πρωι. Κι εγω ελπιζω να περασουν ολα συντομα.Κι εσυ να κοιταξεις το βηχα σου.Δυσκολο κι αυτο.Περαστικα σου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια.Εχει καμια αλλη σιελορια της κυησης;Αυτο που εχεις πολλα σαλια και θελεις να φτυνεις συνεχεια;Ξεκινησε πριν 20 μερες λιγο και οχι καθε μερα και τις τελευταιες 3 ειναι σχεδον ολη μερα.Ο γιατρος ειπε οτι θα χειροτερεψει και δεν μπορεις να κανεις κατι.Ολη μερα στο σπιτι φτυνω σε ποτηρι(καθε 3 λεπτα) και εξω σε σακουλακια.Με κοιτανε λες και ειμαι φυματικη.Δεν θελω να βγαινω πια.Κουραστηκα...Ποτε θα περασει;:cry:

το ειχα και εγω comet  , μου περασε μετα τον πεμπτο . εκτος απο εμετους, ειχα αλλεργικη ρινιτιδα , και ρινορραγια .

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2019 at 3:13 ΜΜ, Athina3 είπε:

Μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου για το σάκχαρο μου πε ότι  δεν επηρεάζει το παιδί ακομα.  Μου δώσε να κάνω μετρήσεις κ εξετάσεις κ ίσως κάνω την καμπύλη λίγο πιο νωρίς.

Μια φίλη μου που είχε διαβήτη κύησης όταν γέννησε τον μικρό τον βάλανε θερμοκοιτίδα για μια μέρα παρακολούθηση.

Καλημερα και απο μενα!!! Καινουργια στην παρεα!!! @Athina3 Ειμαι στην 14η εβδομαδα και απο τον προηγουμενο ηδη μηνα που εκανα τις καθιερωμενες αιματολογικες το ζαχαρο ηταν 103...προς το παρον ο γυναικολογος μου ειπε να αντικαταστησω το αλευρι, με ολικης..και να κοψω τη ζαχαρη...μεχρι να δουμε και τις επομενες εξετασεις..βασανο γιατι οι περιορισμοι και η διατροφη ξεκινησαν απο πολυ νωρις..και εχουμε μελλον μπροστα μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες @peped ! 

Με το καλό το μωράκι σου! 

Με προσοχή τα γλυκά και οι υδατάνθρακες και θα είσαι μια χαρά μη φοβάσαι! 

Όλες μια αγωνία την έχουμε για κάποιο θέμα! Ζάχαρο, άμνιο, αιματοκρίτης, εμετοί! Όλα θα τα αντιμετωπίσουμε!

Εδώ θα είμαστε να τα συζητάμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ειδαμε και εμεις την μπουμπου μας χτες... μεγαλωνουμε 17 εβδομαδων και ειμαστε 190γρ. Ειχε κατσει σαν γαριδουλα κουλουριασμενη.... πως μεγαλωνουν... !! Ελπιζω για ολες μας να πηγαινουν ολα καλα... 

  • Μου αρέσει 3

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, gmnth03 είπε:

το ειχα και εγω comet  , μου περασε μετα τον πεμπτο . εκτος απο εμετους, ειχα αλλεργικη ρινιτιδα , και ρινορραγια .

Να σε ρωτησω κατι;Σταματησε σταδιακα;Δηλ.μειωθηκαν οι ωρες μες τη μερα,ειχες μια μερα και την αλλη οχι;Μαζι ειχες κι αναγουλες;

Μετα απο 3 μερες που το ειχα σχεδον ολη μερα σημερα ημουν πολυ καλα μεχρι πριν μια ωρα που ξεκινησε παλι.Μεχρι και για καφε πηγα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

Καλημέρα συνεγκυούλες! 

Καλό μήνα! Μήνας γιορτινός! Πάει και το 2019 σιγά σιγά! 

Πως είσαστε; Πείτε νεα! 

Καλημερααα, καλό μήνα και καλή Κυριακή να έχετε από την κρύα Ελβετία! 

Εγώ εδώ φουσκώνω και πίνω καφεδάκι!! Εσείς; Τι καιρό έχετε στα μέρη σας; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν κρύωσε ο καιρός! Από Τρίτη όμως λένε θα έρθει κρύο!

Ελβετία δε θα γίνουμε αλλά μια θέρμανση όλη μέρα θα τη χρειαστούμε!

Αχ κι εγώ φουσκώνω... αν και τις τελευταίες μέρες προσέχω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Ακόμα δεν κρύωσε ο καιρός! Από Τρίτη όμως λένε θα έρθει κρύο!

Ελβετία δε θα γίνουμε αλλά μια θέρμανση όλη μέρα θα τη χρειαστούμε!

Αχ κι εγώ φουσκώνω... αν και τις τελευταίες μέρες προσέχω... 

Πως τα πάτε με τα κιλά; εγώ βάζω τα προβλεπόμενα αλλά θα ήθελα και λίγο λιγότερο. 

Just now, Athina3 είπε:

Καλημερα κορίτσια κ καλό μήνα!!! Καλά είστε? Σήμερα Αθήνα εχει λίγο κρύο!!Πως είστε? Αρχίζετε να καταλαβαίνετε τα μωράκια σας?

Κάτι νιώθω εδώ και 2 μέρες αλλά σίγουρη δεν είμαι ότι είναι το μωρό. Εσείς; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...