Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Γλυκιά μου @kastel μην αγχώνεσαι για τα κιλά!! Στο γιο μου πήρα 18. Ξεκίνησα 53 κιλά και μπήκα να γεννήσω 71. Ο γιος μου ήταν 3,4 κιλά αλλά 3 μέρες μετά που γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο ζύγιζα 59. Φαντάσου πόσα υγρά είχα! Ήταν καλοκαίρι κια είχα γίνει μία φούσκα! Δεν υπερβάλλω! Στην αίθουσα τοκετού περπατούσα για να διαχειριστώ τον πόνο (πριν την επισκλειρίδιο) και σου μιλάω ειλικρινά ότι από πίσω έτρεχαν ποτάμια. Μην το σκέφτεσαι καθόλου! Στο γιο μου επίσης είχα ένα υπερτεράστιο στήθος! Από εκεί που φοράω με το ζόρι Β είχα πάθει πραγματικά σοκ με το πώς είχα γίνει. Να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις το αγοράκι σου στα χέρια σου και αν θηλάζεις θα δεις ότι θα χάνεις συνεχώς κιλά! Μέσα σε 3 μήνες είχα φτάσει στα 52 κιλά και μέσα σε άλλους 3 είχα φτάσει 46. Αφού δεν το πίστευα ότι έτρωγα τόσο και έχανα τόσα πολλά κιλά. Ήταν πλέον άρρωστο το σώμα μου τόσα λίγα κιλά που ήμουν. Μην ανησυχείς! Απόλαυσέ το γιατί στο δεύτερο με το καλό δεν θα προλαβαίνεις :lol::D


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ πήρα 3500γρ μέχρι στιγμής αλλά κάθε εβδομάδα ανεβαίνει χωρίς να κάνω κτ διαφορετικό στη διατροφή μου... 

Β επιπέδου έχω στις 23..κ μου είπε ο γιατρός ότι θα την ολοκληρώσουμε κ στις 9..

Η αλήθεια είναι ότι τις 2 τελευταίες μέρες ειμαι πολύ χαρούμενη γιατί τον νιώθω όλο κ πιο πολύ τον μπομπιρακο μου κ ειδικά όταν πάω να ξαπλώσω..  

Μια ερώτηση έχει καμία σας σαν μικρές φλεβιτσες στα πόδια που να εχουν σπάσει κ να πονανε σαν μελανιες;; εγώ νόμιζα ότι είχα χτυπήσει κ χθες παρατήρησα ότι είναι μικρά σπασμένα αγγειακια... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα είμαι σπίτι γιατί χθες το απόγευμα είχα πόνο και το βράδυ είδα ροζ στο χαρτί οπότε έφυγα για νοσοκομείο αμέσως. Δεν είδε τίποτα ανησυχητικό η γιατρός και το μωρό μια χαρά αλλά πρέπει να μείνω σπίτι. Και σήμερα είχα καφε, φοβάμαι λίγο να σας πω την αλήθεια. Δεν μου έχει ξανασυμβεί μέχρι τώρα καθόλου. @Μαρία_Λσε ευχαριστώ για τις συμβουλές, μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

  • Λυπημένη/-ος 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα είμαι σπίτι γιατί χθες το απόγευμα είχα πόνο και το βράδυ είδα ροζ στο χαρτί οπότε έφυγα για νοσοκομείο αμέσως. Δεν είδε τίποτα ανησυχητικό η γιατρός και το μωρό μια χαρά αλλά πρέπει να μείνω σπίτι. Και σήμερα είχα καφε, φοβάμαι λίγο να σας πω την αλήθεια. Δεν μου έχει ξανασυμβεί μέχρι τώρα καθόλου. @Μαρία_Λσε ευχαριστώ για τις συμβουλές, μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

Καλημέρα κοριτσια! Τι κάνετε?  @kastel νομίζω πρέπει να ξεκουραστείς κ να μην ανησυχείς αφου πηγές στη γιατρό!! Περαστικά σου κ ξεκούραση!!

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα είμαι σπίτι γιατί χθες το απόγευμα είχα πόνο και το βράδυ είδα ροζ στο χαρτί οπότε έφυγα για νοσοκομείο αμέσως. Δεν είδε τίποτα ανησυχητικό η γιατρός και το μωρό μια χαρά αλλά πρέπει να μείνω σπίτι. Και σήμερα είχα καφε, φοβάμαι λίγο να σας πω την αλήθεια. Δεν μου έχει ξανασυμβεί μέχρι τώρα καθόλου. @Μαρία_Λσε ευχαριστώ για τις συμβουλές, μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

Καλημέρα αγάπη....κ γω πιστεύω ότι δεν είναι κάτι...Αφού ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά να μην ανχωνεσαι...ξεκούραση φουλ κ όλα θα κυλήσουν ομαλά....Εγώ ξεκίνησα κ μαγνήσιο από χτες....1 πρωί 1 βράδυ μ είπε....σε 4 μερες εχω β επιπέδου κ ανυπομωνο να δω τον θησαυρό μ....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγάπη....κ γω πιστεύω ότι δεν είναι κάτι...Αφού ο γιατρός τα βρήκε όλα καλά να μην ανχωνεσαι...ξεκούραση φουλ κ όλα θα κυλήσουν ομαλά....Εγώ ξεκίνησα κ μαγνήσιο από χτες....1 πρωί 1 βράδυ μ είπε....σε 4 μερες εχω β επιπέδου κ ανυπομωνο να δω τον θησαυρό μ....

Αχ δεν ξέρω έχω στεναχωρηθει αρκετά γιατί έχω και πόνο ακόμα. Έχω γιατρό την Πέμπτη πάλι και βλέπουμε αλλά με έχει πιάσει το παράπονο γ@@ω τις ορμόνες μας! Μαγνήσιο ξεκίνησες γιατί είχες κράμπες η έτσι λόγω εβδομάδας; τι καλά που θα πας να δεις τη μπουμπουκα σου! Είσαι ήρεμη; όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αχ δεν ξέρω έχω στεναχωρηθει αρκετά γιατί έχω και πόνο ακόμα. Έχω γιατρό την Πέμπτη πάλι και βλέπουμε αλλά με έχει πιάσει το παράπονο γ@@ω τις ορμόνες μας! Μαγνήσιο ξεκίνησες γιατί είχες κράμπες η έτσι λόγω εβδομάδας; τι καλά που θα πας να δεις τη μπουμπουκα σου! Είσαι ήρεμη; όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! 

Μην μ στεναχωριέμαι καθόλου κ στεναχωρείς το μωράκι σ...Είμαι δω μαμά κ είμαι ποκυ καλα σ λέει....το πιστεύω αθτο που σ λεω....θα το δεις κ μονη σ πάλι....Ένα βάρος ένιωθα που πήγαινε κ ερχόταν....Δεν ανησυχεί ο γαιτρος μ αλλά μ έδωσε το μαγνήσιο πιο πολύ λογο βδομάδας μ είπε .λογικό να αρχίσουν τώρα τέτοια μ λέει...σε ευχαριστώ αγαοη ....κ σε εσένα θα πάνε όλα καλά....να μην φοβάσαι..Είμαστε εδώ για ότι θες ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

@kastelδεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό,  εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης και ροζ και καφέ στο σκούπισμα,  μπορεί απλά να είχαν ξεμείνει και να τα αποβάλλει ο οργανισμός σου, ξεκουράσου και δεν ξέρω μαγνήσιο παίρνεις? Εγώ σχεδόν από τον δεύτερο μήνα γιατί και πόνους είχα και έχω αρκετούς...καμία σχέση η πρώτη εγκυμοσυνη με αυτήν. 

Αύριο έχω γιατρό να δούμε την μπουμπού...Και εγώ κορίτσια νομίζω πλέον την καταλαβαίνω πιο συχνά, ειδικά τα πρωινά που τρώω κάτι...β επιπέδου έχω στις 13...

Θα είμαι 23ή εβδομάδα τότε..

Πολύ το 3 με τριγυρίζει....χαχααχχα

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

@kastelδεν νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό,  εγώ είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης και ροζ και καφέ στο σκούπισμα,  μπορεί απλά να είχαν ξεμείνει και να τα αποβάλλει ο οργανισμός σου, ξεκουράσου και δεν ξέρω μαγνήσιο παίρνεις? Εγώ σχεδόν από τον δεύτερο μήνα γιατί και πόνους είχα και έχω αρκετούς...καμία σχέση η πρώτη εγκυμοσυνη με αυτήν. 

Αύριο έχω γιατρό να δούμε την μπουμπού...Και εγώ κορίτσια νομίζω πλέον την καταλαβαίνω πιο συχνά, ειδικά τα πρωινά που τρώω κάτι...β επιπέδου έχω στις 13...

Θα είμαι 23ή εβδομάδα τότε..

Πολύ το 3 με τριγυρίζει....χαχααχχα

Η αληθεία είναι ότι στο πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά συχνό να δεις λίγο αίμα και καφέ. Στο δεύτερο όμως δεν είναι το ίδιο και ούτε εκείνη είδε κάτι που το δικαιολογεί.. Δεν ήθελα να μου κάνει και κολπικό υπέρηχο για να μην επιδεινώσει την κατάσταση. Προς το παρόν υπομονή...

Ε ήρθε η ώρα να νιώθεις τη μπουμπού σου! Να πας να την δεις και θα είναι όλα τέλεια.. Όλα καλά ρε κορίτσια με την εγκυμοσύνη αλλά αυτό το άγχος και ο φόβος δεν παλεύονται..!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Η αληθεία είναι ότι στο πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά συχνό να δεις λίγο αίμα και καφέ. Στο δεύτερο όμως δεν είναι το ίδιο και ούτε εκείνη είδε κάτι που το δικαιολογεί.. Δεν ήθελα να μου κάνει και κολπικό υπέρηχο για να μην επιδεινώσει την κατάσταση. Προς το παρόν υπομονή...

Ε ήρθε η ώρα να νιώθεις τη μπουμπού σου! Να πας να την δεις και θα είναι όλα τέλεια.. Όλα καλά ρε κορίτσια με την εγκυμοσύνη αλλά αυτό το άγχος και ο φόβος δεν παλεύονται..!

διώξε το ανχος σ όσο Μπόρεις....ξέρω είναι δύσκολο παρα πολυ αλλα βάλε τα δυνατά σ κ θα τα καταφέρεις είναι σίγουρη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Η αληθεία είναι ότι στο πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά συχνό να δεις λίγο αίμα και καφέ. Στο δεύτερο όμως δεν είναι το ίδιο και ούτε εκείνη είδε κάτι που το δικαιολογεί.. Δεν ήθελα να μου κάνει και κολπικό υπέρηχο για να μην επιδεινώσει την κατάσταση. Προς το παρόν υπομονή...

Ε ήρθε η ώρα να νιώθεις τη μπουμπού σου! Να πας να την δεις και θα είναι όλα τέλεια.. Όλα καλά ρε κορίτσια με την εγκυμοσύνη αλλά αυτό το άγχος και ο φόβος δεν παλεύονται..!

Άσε....φοβάμαι και τη σκιά μου...Να γεννηθεί με το καλό η μπέμπα και μετά δεν ξέρω αν θα κάνω άλλο.  Βαρέθηκα να ειμαι έγκυος.. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Άσε....φοβάμαι και τη σκιά μου...Να γεννηθεί με το καλό η μπέμπα και μετά δεν ξέρω αν θα κάνω άλλο.  Βαρέθηκα να ειμαι έγκυος.. 

ξένη μ μην φοβάσαι αγαπη μ  ..η μπέμπα σ ήρθε για να σ διώξει τα πάντα....

Μπορείτε κοριτσια μπορείτε κ θα γεννήσετε  ολες σας ...εδώ θα είμαι κ θα το δείτε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Η αληθεία είναι ότι στο πρώτο τρίμηνο είναι αρκετά συχνό να δεις λίγο αίμα και καφέ. Στο δεύτερο όμως δεν είναι το ίδιο και ούτε εκείνη είδε κάτι που το δικαιολογεί.. Δεν ήθελα να μου κάνει και κολπικό υπέρηχο για να μην επιδεινώσει την κατάσταση. Προς το παρόν υπομονή...

Ε ήρθε η ώρα να νιώθεις τη μπουμπού σου! Να πας να την δεις και θα είναι όλα τέλεια.. Όλα καλά ρε κορίτσια με την εγκυμοσύνη αλλά αυτό το άγχος και ο φόβος δεν παλεύονται..!

Προσπάθησε να ξεκουραστείς και να είσαι ήρεμη όσο μπορείς. Καταλαβαίνω το φόβο σου. Μήπως κουράστηκες ή αγχώθηκες πολύ; Όλα καλά θα πάνε! Να σκέφτεσαι τις διακοπές σου :)

 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα είμαι σπίτι γιατί χθες το απόγευμα είχα πόνο και το βράδυ είδα ροζ στο χαρτί οπότε έφυγα για νοσοκομείο αμέσως. Δεν είδε τίποτα ανησυχητικό η γιατρός και το μωρό μια χαρά αλλά πρέπει να μείνω σπίτι. Και σήμερα είχα καφε, φοβάμαι λίγο να σας πω την αλήθεια. Δεν μου έχει ξανασυμβεί μέχρι τώρα καθόλου. @Μαρία_Λσε ευχαριστώ για τις συμβουλές, μακάρι να μας πάνε όλα καλά. 

κορίτσι μου λογικό να φοβάσαι και να αγχώνεσαι.... ξεκουράσου και όλα καλα θα είναι. μάλλον κουράστηκες και δεν το κατάλαβες ,άλλωστε οι αντοχές μας πια δεν ειναι οι ίδιες..... μην στεναχωριέσαι πραγματικά αφου πήγατε γιατρό και δνε ειδε κάτι (ουτε καν αποκόλληση δλδ) , λογικά απο κούραση είναι. 

θα δεις αυριο θα εισαι μια χαρα.....

εγώ κορίτσια πάντως επειδή για να έρθει αυτό το παιδί πέρασα πάρα πολλά δεινά , εύχομαι  να ξαναμείνω έγκυος (μακάρι Παναγία μου) και να κάνω και 2ο παιδάκι ,κι ας ξανακάνω αμνιοπαρακέντηση κτλ κτλ 

@Ξένη μου θα γεννηθεί η κοράκλα σου και θα είναι όλα τέλεια. Μου έχουν πει ότι μέχρι τώρα δεν έχουμε νιώσει τπτ στην ζωή μας, μέχρι την ώρα που θα πιάσουμε για πρώτη φορά το μωρό μας στα χέρια μας! Παναγία μου αυτό μας εύχομαι σε όλες μας. 

Παρεπιπτόντως εγώ ακόμα το μωρό δεν το έχω νιώσει... με λές και λίγο ζώον χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια τι θα έκανα αν δεν ήσασταν εσείς που είστε μέσα σε αυτό και καταλαβαίνετε;;; @Rafaelatarzan

@Ξένη @Μαρία_Λ @ZOIRITA20813 @Athina3... Όλες όλες όλες. Ελπίζω να μα πάνε όλα καλά κορίτσια μου. Το κακό είναι ότι θεωρητικά το Σάββατο πετάω για Ελλάδα και δεν έχω ιδέα αν θα με αφήσει :-(η όχι. Ουφ τα είπα!!

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...