Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Ιασώ εγώ, κοντά είμαστε και εγώ καισαρική...Την έχω φάει ήδη μια φορά.. 

κ επίσης..αχαχχαχαχα αυτα είναι...θα χαορετιομαστε από τα μπαλκόνια σ λεω....ελαααααα ξενηηηηηηηηηηηη ακουειιιιιιιιιιιιιιι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Αθηνά! Εγώ ακόμη ταλαιπωριέμαι με το κρύωμα. Αλλά αυτό που φοβάμαι είναι ότι έχουν στο σταθμό επιδημία κοξάκι και γαστρεντερίτιδα. Ο μικρός ευτυχώς δεν έχει κολλήσει τίποτα μέχρι τώρα αλλά τρέμω για τον ιό κοξάκι. Μίλησα με το γιατρό και ήταν καθησυχαστικός. Είπε να βγάζω τα ρούχα του παιδιού όταν γυρνάμε σπίτι, να του πλένω χέρια και στόμα και την πάνα καλύτερα να την αλλάζει ο άντρας μου. Έτσι να περνάμε ωραία :) :lol:

Ευτυχώς σε μια εβδομάδα σχεδόν σταματάω για Χριστούγεννα.

Μήπως έχεις ήσυχο μπομπιράκι;; :D εγώ σκέφτομαι τί θα γίνει αν και ο δεύτερος έχει την ενέργεια του πρώτου; Θα μετακομίσω :lol:

Καλημέρα αυτό με τις ιώσεις από τον παιδικό είναι τρομερο άγχος κ τώρα κ μετά με τα μικρά ζουζούνια μας!! Εμένα είχε πυρετό για  ένα βράδυ ευτυχώς δε  ξανά έκανε!! Περάσαμε δύσκολα αυτές τις μέρες γιατί είχε τρομερή γκρίνια κ όλα του φταίνε!! 

21 ώρες πρίν, Comet είπε:

Παιρνω το navatac,ειναι φυτικο,βοηθαει και στους εμμετους.Οντως με βοηθησε και ηρεμησα.Στο γιο μου επαιρνα malox σιροπι.Κι εκεινο βοηθουσε.

Καλημερα σε ολες!

Καλημέρα σε ευχαριστώ μήπως ηρεμισω λίγο από την καούρα!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2019 at 8:45 PM, ciqa said:

καλησπέρα κορίτσια! 

Η διαδικασία ήταν απλή! Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να έχω πονάκια, έχω ήδη κάποια, δεν ξέρω αν είναι από το φόβο μου ή από την επέμβαση.

Πάντως είπε να προσέχω μέχρι Κυριακή και να ξεκουράζομαι. Βέβαια αυτό το σκ έχουμε προσκλήσεις και γενέθλια και δεν ξέρω τι να κάνω.

Νομίζω ο φόβος της τρύπας στο σάκο έχει γίνει φόβος για τα αποτελέσματα που τα πρώτα θα βγουν Πέμπτη Παρασκευή και τα υπόλοιπα σιγά σιγά μέσα σε 20 μέρες το αργότερο.

Μακάρι να είναι γερό. Εσύ πήρες ήδη τα πρώτα σωστά;

Αντιβίωση παίρνω φουλ... θα πάρω και αύριο. Άρχισα πάλι innohep και salospir. Εσύ τα είχες σταματήσει; Τα άρχισες ξανά;

@Chrysa_ το εμβόλιο το έκανα την περασμένη εβδομάδα. Το πέρασα σαν ελαφριά ίωση. Λίγο βήχα λίγο να τρέχει η μύτη. Φαντάσου όμως ότι άργησα να το κάνω γιατί είχα ήδη κολλήσει ίωση και έβηχα πάρα πολύ. Φοβήθηκα μην κάνω συσπάσεις από το βήχα... Ο χειμώνας είναι ακόμα μπροστά και με παιδί στο σχολείο όλο και κάποια καινούργια ίωση θα έρθει σπίτι. Αν το είχα σπίτι δε θα το έκανα γιατί θα ήμουν προστατευμένη. 

Ακριβώς για τον ίδιο λίγο το κάναμε το εμβόλιο. Τα μικρά φέρνουν ιώσεις από σχολείο, σταθμούς κ πρέπει με κάποιο τρόπο να προστατευτούμε. Γι αυτό το λόγο έκανα το εμβόλιο ενώ γενικα είμαι κατά. Ευτυχώς κράτησε το μαρτύριο μόνο μια ημέρα. Την επόμενη ήταν σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Σηκώθηκα κανονικά, έκανα τις δουλειές μου μ όλα μια χαρά!!!

Να προσεχείς όπως σου είπε ο γιατρός σου κ μην ανησυχείς...όλα τα αποτελέσματα θα είναι καλά. Θα το δεις!!! Περιμένω να διαβάσω νέα σου ;)

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

 

@ciqaπεριμένουμε νεότερα..

@ZOIRITA20813κ απο σένα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα. 

Καλημέρα κορίτσια μου από την κρύα Ελβετία.. ζεστό καφεδάκι προς το παρόν. Πως είναι τα μπεμπακια σας;;; ένα όμορφο σκ σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2019 at 9:53 PM, Comet said:

Δυστυχως ακομη δεν εχω συνελθει,τα περισσοτερα πρωινα κανω εμμετο και εχω και αναγουλα το βραδυ. Ο μικρος μου ειναι στο σπιτι με τη γιαγια,με ελαχιστα ατομα ερχομαστε σε επαφη.Πιστευω θα μαστε ενταξει.Ουτε στο μικρο το χα κανει και γεννησα τελη Φλεβαρη.

Μακαρι να σαι αυριο καλυτερα,οι δικοι μου αργησαν πολυ να συνελθουν και το κανανε πριν ενα μηνα

Και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη οι εμετοί κράτησαν τόσο πολύ; Λένε συνήθως ότι φεύγουν μετά τον τρίτο, τεταρτο μήνα. Εσένα σε ταλαιπωρούν ακόμη.... Δυνατό κορίτσι είσαι χαχαχα!!!

Όσον αφορά το εμβόλιο ευτυχώς τα συμπτώματα κράτησαν μόνο μια ημέρα. Ήταν δύσκολη ημέρα κ την έβγαλα στο κρεβάτι με ντεπόν αναγκαστικά. Αλλά την επόμενη σηκώθηκα σαν να μην είχε συμβεί τίποτα απόλυτος. Περίεργο αυτό. Πρώτη φορά μου συμβαίνει!!! Ευτυχώς όλα καλά κ συνεχίζουμε :D


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/12/2019 at 2:23 AM, Antouanettaa said:

Καλησπέρα σε όλες! Είναι η πρώτη φορά π γράφω στο γκρουπ.. Είμαι 29 ετών πρώτη εγκυμοσύνη και είμαι 18κ1! Θα τα γράψω συνοπτικά.., το θέλαμε πάρα πολύ κ εγώ κ ο σύντροφος μου.., αλλά απ την αυχενική διαφάνεια κ μετά δν τ έχουμε χαρεί.. Στην αυχενική διαφάνεια λοιπόν όλα ήταν τέλεια εκτός απ τ ρινικο οστό μας είπε δν έβλεπε το 3ο κοκαλάκι κ παρέπεμπε σε τρισωμια.. Αλλά πολύ μικρή πιθανότητα κ ν περιμένουμε έναν μήνα ν κάνω τον μη επεμβατικο έλεγχο για τρισωμιες. Προφανώς και ήμουν χάλια και δν μπορούσα Ν περιμένω έναν μήνα.. Άλλαξα γιατρό (δν ξέρω γτ δν ήμουν στον 2ο γιατρό απ τη αρχή πραγματικά) πήγα σ ένα. Οικογενειακό του συντρόφου μου όπου είναι κ διευθυντής της κλινικής π θ γεννήσω μ τ καλό. Με καθησυχασε κ μ είπε πως τ συγκεκριμένο εύρημα τ εξετάζουμε κ αργότερα.. Εφόσον όλα τ υπόλοιπα στην αυχενική ήταν άψογα.., πέρασε ο καιρός πήγα σ νέο ραντεβού όντως τ ρινικο οστό εκεί άψογο όπως κ η μικρή μου.. Αλλά μέτρησε τ οστά μοιραίο κ βραχιονιο και είναι βραχυ.. Πιο μικρά.. Πάλι χωρίς καμία άλλη ένδειξη κατευθείαν τ μυαλό μ. Πήγε σε νανισμο χωρίς ν έχω διαβάσει κτ άλλο. Γν ολοκληρωσω μην σας κουράζω... Έκανα αμνιοαπακεντηση.. Ο γιατρός μ με χειρίστηκε πάρα πλ καλά πραγματικά.. Όπως κ ο σύντροφος μου.. Μεγάλο στήριγμα... Την έκανα την Πέμπτη τ μεσημέρι π μας πέρασε.., μ είπε πως ερευνούμε μια πολύ μικρή πιθανότητα κ είναι πολύ θετικός.. Τώρα περιμένω τηλεφώνημα να δω.. 

Αυτά από μένα.. Δν ξέρω αν έχει ξανά ακούσει καμία κάτι σχετικό.., α επίσης ήταν ελάχιστα υπέρηχογενες η κοιλίτσα αλλά μ είπε πιθανή αποκόλληση στο πρωτο 3μηνο ν μην μ ανησυχεί αυτό. 

Καλημέρα κ με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το υγιέστατο μωράκι σου!!!

Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά ακουω μια τέτοια περίπτωση αλλά να σου πω την αλήθεια εδώ μέσα έχω μάθει πολλά καινούργια πράγματα που ούτε καν φανταζόμουν ότι υπάρχουν. 
 Να είσαι αισιόδοξη κ θα δεις ότι όλα θα είναι καλά. Ο καινούριος ο γιατρός δείχνει να ξέρει... εμπιστευσου τον!!!

Ενημέρωσε μας για τα νέα σου. Σου στέλνω θετική ενέργεια +++++++++ :D

On 12/12/2019 at 9:02 AM, Athina3 said:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε?

Εγώ είχα κάνει το εμβόλιο κ μια χαρά δεν είχα κάτι.. Μήπως σε τριγύριζε κάτι?? 

Εγώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί τον μπομπιρακι μου κ αρχίζω να ανησυχώ κ φοβάμαι!!

Η αλήθεια είναι ότι ο πρώτος καιρός με το μωρό μας είναι πρωτόγνωρος κ αυτό το κάνει δύσκολο το άγχος κ η ανησυχία ότι όλα πάνε καλά!! Μετά περνάει γρήγορα ο καιρός κ επιθυμείς να ζήσεις όλα αυτά ξανα χωρίς το ίδιο άγχος για να τα χαρείς περισσότερο..έτσι νομιζω

Καλημέρα κ καλώς ήρθες!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά θα περιμένουμε τα νέα σου!! Μια φίλη μου είχε ογιος της νανισμό κ έκανε κάποια θεραπεία κάτι ενέσεις κ τώρα είναι μια χαρά παλικάρι!!

Προφανώς δεν είχα καθόλου αντισώματα λόγω της εγκυμοσύνης κ με πήρε μια κ έξω. Άλλους λέει τους πιάνουν τα συμπτώματα μετά από μια εβδομάδα. Στον κάθε οργανισμό εμφανίζονται διαφορετικά συμπτώματα κ με διαφορετική ισχύ. Ευτυχώς κράτησαν μια ημέρα!!! Την επόμενη σηκώθηκα σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Αφού έψησα κ ψωμί μόνη μου χαχαχαχα από την χαρά μου που ήμουν καλά :D

Το μωράκι κ εγώ δεν το έχω αισθανθεί ακόμη κ είναι κ η δεύτερη εγκυμοσύνη μου που λένε ότι στην δεύτερη το νιώθεις πιο γρήγορα. Σκέφτομαι όμως ότι όλα είναι καλά εφόσον ακούσαμε την καρδούλα του να χτυπάει. Καλά θα είναι το μωράκι σου να μην ανησυχείς. Είναι μικρούλια μωρε κ έχουν πολύ χώρο εκεί μέσα ακόμη. Που θα πάει, θα τα νιώσουμε κ εμείς όπου να’ναι  :-P

Just now, kastel said:

 

@ciqaπεριμένουμε νεότερα..

@ZOIRITA20813κ απο σένα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα. 

Καλημέρα κορίτσια μου από την κρύα Ελβετία.. ζεστό καφεδάκι προς το παρόν. Πως είναι τα μπεμπακια σας;;; ένα όμορφο σκ σε όλες! 

Καλημέρα κορίτσια από το κρύο κ μουχλιασμένο Λονδίνο!!!! Τώρα ετοιμάζω το καφεδάκι μου!!! Στην υγεία μας κ στην υγεία των μωρών μας!!!! 

Καλο ΣΚ να έχουμε όλες!!!:wub:

  • Μου αρέσει 3

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Chrysa_ είπε:

Και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη οι εμετοί κράτησαν τόσο πολύ; Λένε συνήθως ότι φεύγουν μετά τον τρίτο, τεταρτο μήνα. Εσένα σε ταλαιπωρούν ακόμη.... Δυνατό κορίτσι είσαι χαχαχα!!!

Όσον αφορά το εμβόλιο ευτυχώς τα συμπτώματα κράτησαν μόνο μια ημέρα. Ήταν δύσκολη ημέρα κ την έβγαλα στο κρεβάτι με ντεπόν αναγκαστικά. Αλλά την επόμενη σηκώθηκα σαν να μην είχε συμβεί τίποτα απόλυτος. Περίεργο αυτό. Πρώτη φορά μου συμβαίνει!!! Ευτυχώς όλα καλά κ συνεχίζουμε :D

Καλησπερα.Ναι και στο μικρο μπηκα στον 5ο για να σταματησουν οι εμμετοι και κυριολεκτικα 2 μερες μετα αρχισαν οι καουρες εως να γεννησω.Τωρα εχω ηδη καουρες τα περισσοτερα βραδυα και ξεκινησα παλι το navatac το βραδυ.Καποιες μερες ειμαι καλυτερα καποιες χειροτερα.Το χειροτερο μου ειναι που πειναω,ολο το βραδυ γουργουριζε η κοιλια μου:???:

  • Λυπημένη/-ος 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Καλησπερα.Ναι και στο μικρο μπηκα στον 5ο για να σταματησουν οι εμμετοι και κυριολεκτικα 2 μερες μετα αρχισαν οι καουρες εως να γεννησω.Τωρα εχω ηδη καουρες τα περισσοτερα βραδυα και ξεκινησα παλι το navatac το βραδυ.Καποιες μερες ειμαι καλυτερα καποιες χειροτερα.Το χειροτερο μου ειναι που πειναω,ολο το βραδυ γουργουριζε η κοιλια μου:???:

Και λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περίοδος.. Όχι, το μετά είναι ωραίο!!! Υπομονή κορίτσι μου, θα πάρεις πάλι το μπουμπούκι αγκαλιά και θα το ξεχάσεις. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Και λένε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο όμορφη περίοδος.. Όχι, το μετά είναι ωραίο!!! Υπομονή κορίτσι μου, θα πάρεις πάλι το μπουμπούκι αγκαλιά και θα το ξεχάσεις. 

να σ πω για μενα εινια όλη η περίοδος μ εινια ευχαριστη...ας έχει λ τα πάνω της αλλα λ τα κάτω της ...μ αρέσει πολύ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! 

@Rafaelatarzan μπορεί και να είσαι η μόνη που κρατάς την αισιοδοξία σου! Αλλά όπως το είπες είμαστε με τα πάνω και τα κάτω μας! Αρκεί το πρόσημο να μένει θετικό στο τέλος!

@Chrysa_ ευτυχώς ηρέμησες από την ίωση! Μακάρι το εμβόλιο να μας προστατεύσει από ιώσεις το υπόλοιπο διάστημα! 

@kastel δεν ξέρω για καλοκαίρι αλλά τώρα πρέπει να είσαστε πολύ ωραία εκεί! 

Εγώ δεν έχω λάβει κάποια παραπάνω αποτελέσματα και προσπαθώ να είμαι θετική και να ξεκουράζομαι! 

Αύριο ο καιρός ελπίζω να μας αποζημιώσει να βγούμε στο κέντρο για μια βόλτα! Είναι και τα μαγαζιά ανοιχτά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

καλησπέρα κορίτσια! 

@Rafaelatarzan μπορεί και να είσαι η μόνη που κρατάς την αισιοδοξία σου! Αλλά όπως το είπες είμαστε με τα πάνω και τα κάτω μας! Αρκεί το πρόσημο να μένει θετικό στο τέλος!

@Chrysa_ ευτυχώς ηρέμησες από την ίωση! Μακάρι το εμβόλιο να μας προστατεύσει από ιώσεις το υπόλοιπο διάστημα! 

@kastel δεν ξέρω για καλοκαίρι αλλά τώρα πρέπει να είσαστε πολύ ωραία εκεί! 

Εγώ δεν έχω λάβει κάποια παραπάνω αποτελέσματα και προσπαθώ να είμαι θετική και να ξεκουράζομαι! 

Αύριο ο καιρός ελπίζω να μας αποζημιώσει να βγούμε στο κέντρο για μια βόλτα! Είναι και τα μαγαζιά ανοιχτά! 

Όλα θα πάνε καλά το πιστεύω κ για σένα...εδώ είμαστε κ θα το δεις.

αισιοδοξία κρατώ γιατί έτσι πρέπει...τι θα καταλάβω αν ανχωθω ???? τίποτα απόλυτος....θέλει πάντως πολύ δουλειά μέσα σ....μη μ νομίζεις πάνω κάτω εχω κ γω αλλά μιλάει πάντα το καλο που νιώθω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...