Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλημέρα Τσούπρες! 

@dim_mary κορίτσι μου ανησυχούμε, εύχομαι no news ,good news! αναμένουμε νέα σου! 

αισίως 19η εβδομάδα σήμερα ! θα πάω για υπέρηχο σήμερα να δω το αντράκι μου και να κλείσω β επιπέδου. Θα μου στοιχίσει 80 ευρώ , καλή τιμή δεν είναι; 

@Myrtw18 έλα κι εσύ στο κλαμπ.... 19 εβδομάδων και τπτ.... εκτός αν αυτό που καταλαβαίνω καμία φορά δεν ειναι το έντερο αλλά ο μπόμπιρας. Τι να πω; 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα Τσούπρες! 

@dim_mary κορίτσι μου ανησυχούμε, εύχομαι no news ,good news! αναμένουμε νέα σου! 

αισίως 19η εβδομάδα σήμερα ! θα πάω για υπέρηχο σήμερα να δω το αντράκι μου και να κλείσω β επιπέδου. Θα μου στοιχίσει 80 ευρώ , καλή τιμή δεν είναι; 

@Myrtw18 έλα κι εσύ στο κλαμπ.... 19 εβδομάδων και τπτ.... εκτός αν αυτό που καταλαβαίνω καμία φορά δεν ειναι το έντερο αλλά ο μπόμπιρας. Τι να πω; 

Καλημερα κοριτσακια κι εγω εχω υπερηχο το απογευμα.Αντε να το δουμε λιγο...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια κι εγω εχω υπερηχο το απογευμα.Αντε να το δουμε λιγο...

ωωωω αντε με το καλο κι εσυ να δεις το παιδακι σου! τι ωραια... μετα παλι απο την νεα χρονια ...μωρε θα κατσω σημερα στον υπερηχο να τον βλεπω μεχρι να χορτασω...χαχαχαχαχ


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

ωωωω αντε με το καλο κι εσυ να δεις το παιδακι σου! τι ωραια... μετα παλι απο την νεα χρονια ...μωρε θα κατσω σημερα στον υπερηχο να τον βλεπω μεχρι να χορτασω...χαχαχαχαχ

Χαχαχα ετσι λεω κι εγω,να δουμε οτι οντως ειναι αγορι,ελπιζω να μην εχω καμια εκπληξη....

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο μπράβο που είναι καλά το μπεμπεκι σου!! ❤️

Κ εγώ δεν είχα νιώσει στην 17η. Μόλις μπήκα στη 18η, ήμουν σίγουρη ότι ήταν το μωρό. Εξαρτάται και από το κάθε σωμα βέβαια!! Θα το νιώσεις γρήγορα! 

πως εισαι σημερα κοριτσι μου ; πες μας τα νεα σου 

Just now, Comet είπε:

Χαχαχα ετσι λεω κι εγω,να δουμε οτι οντως ειναι αγορι,ελπιζω να μην εχω καμια εκπληξη....

εμενα ειναι και με την βουλα πια.... το εβγαλε και η αμνιο... χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

πως εισαι σημερα κοριτσι μου ; πες μας τα νεα σου 

εμενα ειναι και με την βουλα πια.... το εβγαλε και η αμνιο... χαχαχαχα

Τι να σας πω ρε κορίτσια μου.. Έχω ακόμη καφέ και είμαι λίγο στεναχωρημενη δεν θα πω ψέματα. Ήρθε από εκεί που δεν το περίμενα. Περιμένω να πάω στη γιατρό μου και να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Τι να σας πω ρε κορίτσια μου.. Έχω ακόμη καφέ και είμαι λίγο στεναχωρημενη δεν θα πω ψέματα. Ήρθε από εκεί που δεν το περίμενα. Περιμένω να πάω στη γιατρό μου και να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη. 

θα περιμενουμε νεα σου ενταξει;;;;;; ολα καλα θα ειναι, μαλλον παρα χρειαζεσαι ξεκουραση... 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είχα να μπω καιρό κ λίγο σοκαρίστηκα με τα νέα που διάβασα.
@dim_mary ποσό στεναχωρέθηκα με αυτό που διάβασα. Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια. Κ εμένα ποτέ στα υπέρηχο δεν μου μέτρησαν τα άκρα του μωρού. Αυτό το κάνουν μια κ καλή στην Β επιπέδου που πλησιάζει όπου να’ναι.  Ισως κ το μηχάνημα που σε εξέτασε να έδειξε κάτι λάθος. Περιμένω να ακούσω νέα σου να μεγάλη αγωνία κ εγώ κ οκά τα κορίτσια εδώ από ότι κατάλαβα. Εύχομαι στην επόμενη εξέταση που θα κανείς στον άλλο γιατρό, να σου τα πει όλα καλά κ να ηρεμήσει η ψίχουλα σου. Με ενόχλησε που σου μίλησαν απευθείας για διακοπή κύησης. Πως το λένε αυτό έτσι; Χωρίς δεύτερη κ Τρίτη γνώμη πως το λένε αυτό; Η Παναγία μαζί σου γλυκιά μου, κ για άλλη μια φορά συνειδητοποιώ ότι μεχρι να φτάσει στο τέλος μια εγκυμοσύνη πόσες φορές θα αγχωθουμε, θα στενάχωρεθουμε, θα προβληματιστούμε... Περιμένουμε νέα σου!!!

@kastel είδα το μυνημα σου. Ίσως χρειάζεσαι ξεκούραση κ αυτός ήταν ο λόγος που είδες το αιματακι. Ο γιατρός σου τι λέει; Προφανώς με την εξέταση που σου έκανε δεν βρήκε κάτι το ανησυχητικό αλλιώς θα στο έλεγε. Απλά ξεκούραση κ θετική σκέψη να κανείς. Περιμένουμε νέα σου!!

@Comet λες να είναι κορίτσι; Χαχαχα Χαιρομσι που είσαι καλύτερα με τις αναγούλες κ τους εμετούς κ έτσι να συνεχίσεις, στο εύχομαι από καρδιάς. Περιμένουμε να μας πεις την σημερινή σου εμπειρία με το μωράκι στο υπέρηχο :D

Εγω κατά τα αλλά λόγω βάρους προς τα εμπρός έχω κάτι πονάκια στην ουρίτσα μου κ προς τα αριστερά πίσω στην μέση μου. Δυσκολεύομαι στο να γυρίσω από τα αριστερά στα δεξιά κ αντίστροφα. Ελπίζω να συνηθίσει το σώμα στο καινούριο βατός κ να περάσει ο πόνος αυτός. Χτυπάει στο αριστερό μου πόδι δυστυχώς. Κατά τα αλλά, είμαι κ εγώ στο γκρουπ των κοριτσιών που δεν έχουν αισθανθεί το μωράκι ακόμη. Κάτι νιώθω να γυρίζει μέσα μου αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρη ότι είναι το μωρό ή κανένα έντερο :P 
 

  • Μου αρέσει 4

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα Τσούπρες! 

@dim_mary κορίτσι μου ανησυχούμε, εύχομαι no news ,good news! αναμένουμε νέα σου! 

αισίως 19η εβδομάδα σήμερα ! θα πάω για υπέρηχο σήμερα να δω το αντράκι μου και να κλείσω β επιπέδου. Θα μου στοιχίσει 80 ευρώ , καλή τιμή δεν είναι; 

@Myrtw18 έλα κι εσύ στο κλαμπ.... 19 εβδομάδων και τπτ.... εκτός αν αυτό που καταλαβαίνω καμία φορά δεν ειναι το έντερο αλλά ο μπόμπιρας. Τι να πω; 

και γω τ ιδιο λεω δυο μερες τωρα ειναι ιδεα μ δν ξερω και το πιο σπαστικο με ρωτανε κλοτσαει ακομα η καθεμια λεει εγω τ χα νιωσει πιο νωρις και με ανχονουν

πρίν από 36 λεπτά , ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα Τσούπρες! 

@dim_mary κορίτσι μου ανησυχούμε, εύχομαι no news ,good news! αναμένουμε νέα σου! 

αισίως 19η εβδομάδα σήμερα ! θα πάω για υπέρηχο σήμερα να δω το αντράκι μου και να κλείσω β επιπέδου. Θα μου στοιχίσει 80 ευρώ , καλή τιμή δεν είναι; 

@Myrtw18 έλα κι εσύ στο κλαμπ.... 19 εβδομάδων και τπτ.... εκτός αν αυτό που καταλαβαίνω καμία φορά δεν ειναι το έντερο αλλά ο μπόμπιρας. Τι να πω; 

εγω θα παω στον παφιλη 120 ευρω αλλα ειναι πολυ καλος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είχα να μπω καιρό κ λίγο σοκαρίστηκα με τα νέα που διάβασα.
@dim_mary ποσό στεναχωρέθηκα με αυτό που διάβασα. Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια. Κ εμένα ποτέ στα υπέρηχο δεν μου μέτρησαν τα άκρα του μωρού. Αυτό το κάνουν μια κ καλή στην Β επιπέδου που πλησιάζει όπου να’ναι.  Ισως κ το μηχάνημα που σε εξέτασε να έδειξε κάτι λάθος. Περιμένω να ακούσω νέα σου να μεγάλη αγωνία κ εγώ κ οκά τα κορίτσια εδώ από ότι κατάλαβα. Εύχομαι στην επόμενη εξέταση που θα κανείς στον άλλο γιατρό, να σου τα πει όλα καλά κ να ηρεμήσει η ψίχουλα σου. Με ενόχλησε που σου μίλησαν απευθείας για διακοπή κύησης. Πως το λένε αυτό έτσι; Χωρίς δεύτερη κ Τρίτη γνώμη πως το λένε αυτό; Η Παναγία μαζί σου γλυκιά μου, κ για άλλη μια φορά συνειδητοποιώ ότι μεχρι να φτάσει στο τέλος μια εγκυμοσύνη πόσες φορές θα αγχωθουμε, θα στενάχωρεθουμε, θα προβληματιστούμε... Περιμένουμε νέα σου!!!

@kastel είδα το μυνημα σου. Ίσως χρειάζεσαι ξεκούραση κ αυτός ήταν ο λόγος που είδες το αιματακι. Ο γιατρός σου τι λέει; Προφανώς με την εξέταση που σου έκανε δεν βρήκε κάτι το ανησυχητικό αλλιώς θα στο έλεγε. Απλά ξεκούραση κ θετική σκέψη να κανείς. Περιμένουμε νέα σου!!

@Comet λες να είναι κορίτσι; Χαχαχα Χαιρομσι που είσαι καλύτερα με τις αναγούλες κ τους εμετούς κ έτσι να συνεχίσεις, στο εύχομαι από καρδιάς. Περιμένουμε να μας πεις την σημερινή σου εμπειρία με το μωράκι στο υπέρηχο :D

Εγω κατά τα αλλά λόγω βάρους προς τα εμπρός έχω κάτι πονάκια στην ουρίτσα μου κ προς τα αριστερά πίσω στην μέση μου. Δυσκολεύομαι στο να γυρίσω από τα αριστερά στα δεξιά κ αντίστροφα. Ελπίζω να συνηθίσει το σώμα στο καινούριο βατός κ να περάσει ο πόνος αυτός. Χτυπάει στο αριστερό μου πόδι δυστυχώς. Κατά τα αλλά, είμαι κ εγώ στο γκρουπ των κοριτσιών που δεν έχουν αισθανθεί το μωράκι ακόμη. Κάτι νιώθω να γυρίζει μέσα μου αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρη ότι είναι το μωρό ή κανένα έντερο :P 
 

Ελπιζω οχι,τωρα συνηθισα στο οτι ειναι αγορακι και χαρηκα κιολας.Παντως εμενα στην αυχενικη ο γιατρος μου μετρησε ολα τα ακρα του μωρου και επειδη δεν βλεπαμε καλα το ενα δαχτυλο στο ενα χερακι βγηκα και μπηκα 2 φορες.

Τωρα που ψιλοηρεμησε το στομαχι τρωω αρκετα,πρεπει να κρατηθω γιατι εχω και τις κηλες στη μεση.Αν και επειδη τραβηξα πολυ πεινα λεω να αφεθω αυτες τις μερες και να μαζευτω απο Δευτερα....

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet said:

Ελπιζω οχι,τωρα συνηθισα στο οτι ειναι αγορακι και χαρηκα κιολας.Παντως εμενα στην αυχενικη ο γιατρος μου μετρησε ολα τα ακρα του μωρου και επειδη δεν βλεπαμε καλα το ενα δαχτυλο στο ενα χερακι βγηκα και μπηκα 2 φορες.

Τωρα που ψιλοηρεμησε το στομαχι τρωω αρκετα,πρεπει να κρατηθω γιατι εχω και τις κηλες στη μεση.Αν και επειδη τραβηξα πολυ πεινα λεω να αφεθω αυτες τις μερες και να μαζευτω απο Δευτερα....

Σς εμένα θυμάμαι έκανε μετρήσεις αλλά δεν είναι Σιούτη ότι μέτρησε μήκος άκρων. Είδε ότι υπάρχουν δυο χέρια κ στο πόδια. Μου το είπε αυτό. Τώρα αν τα μέτρησε... αυτή ξέρει. Είναι κ UK εδώ. Δεν λένε κ πολλά!!! Το σίγουρο είναι ότι στην β επιπέδου ελέγχουν τα πάντα. Διαφορετικά μηχανήματα κ πιο εξιδανικευμένοι γιατροί. Αυτήν την εξέταση περιμένω για να βάλω μπρος να ετοιμάσω το δωμάτιο του μωρού. ανυπομονώ κ αγωνιώ!!!!

Τα Χριστούγεννα να φας γλυκακια... μια φορά τα χρόνο έχουμε μελομακάρονα δεν γίνεται να μην τα αγγίξουμε!!!


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Myrtw18 είπε:

και γω τ ιδιο λεω δυο μερες τωρα ειναι ιδεα μ δν ξερω και το πιο σπαστικο με ρωτανε κλοτσαει ακομα η καθεμια λεει εγω τ χα νιωσει πιο νωρις και με ανχονουν

εγω θα παω στον παφιλη 120 ευρω αλλα ειναι πολυ καλος

Τελικά αποφάσισες να πας στον Παφίλη; Θυμάμαι πού είχες ανοίξει το θεματάκι. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη, θα δεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κ εγώ! Όλα καλά κορίτσια μου! Έχω την εντύπωση ότι για μένα αυτή ήταν η Β επιπέδου γιατί τον Ιανουάριο έχουμε τη καμπυλη ζαχαρου. Όσο για το αιμα, μου είπε ότι δεν αιμορραγω πια και τα καφέ τα αγνοώ γιατί είναι παλιό αίμα. Προφανώς είχα δυνατή συσπαση η οποία έφερε λίγο αίμα. Τράχηλος μακρύς οπότε Μου αύξησε το μαγνήσιο και εννοείται πως θα ταξιδέψω! Μου εξήγησε τα πάντα και νιώθω πολύ καλύτερα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανασυμβεί. ❤️

  • Μου αρέσει 7

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Γύρισα κ εγώ! Όλα καλά κορίτσια μου! Έχω την εντύπωση ότι για μένα αυτή ήταν η Β επιπέδου γιατί τον Ιανουάριο έχουμε τη καμπυλη ζαχαρου. Όσο για το αιμα, μου είπε ότι δεν αιμορραγω πια και τα καφέ τα αγνοώ γιατί είναι παλιό αίμα. Προφανώς είχα δυνατή συσπαση η οποία έφερε λίγο αίμα. Τράχηλος μακρύς οπότε Μου αύξησε το μαγνήσιο και εννοείται πως θα ταξιδέψω! Μου εξήγησε τα πάντα και νιώθω πολύ καλύτερα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανασυμβεί. ❤️

Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Κι εμεις καναμε υπερηχο.Ολα καλα ,μετρησε και χερακια ποδαρακια,κοιλιτσα και κεφαλακι κι ολα τελεια.Και ναι ειναι αγορακι!!!!!

Βεπιπεδου και αμνιο στις 22 Ιανουαριου στα γενεθλια μου,κλεινω τα 38..

  • Μου αρέσει 6

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Κι εμεις καναμε υπερηχο.Ολα καλα ,μετρησε και χερακια ποδαρακια,κοιλιτσα και κεφαλακι κι ολα τελεια.Και ναι ειναι αγορακι!!!!!

Βεπιπεδου και αμνιο στις 22 Ιανουαριου στα γενεθλια μου,κλεινω τα 38..

Ε ρε και τι δώρο θα πάρεις!!! Μπραβο με το καλό το αγοράκι σου!! Πρέπει να είναι πιο πολλά τα αγόρια για Μάιο ε;; κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι 

Παράθεση

:)

 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...