Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη said:

Γειά σας κορίτσια....Μια χαρά ειμαι, παχαινω,  φουσκωνω,  όλα μαζί....Δεν μπαίνω συχνά,  μπαίνω μόνο καμία φορά και διαβάζω τα νέα σας...

Βλέπω όλες αρχίσατε να νιώθετε τα μωρά,  εγώ μια φορά στο τόσο το νιώθω,  κάποιες φορές κάθε μέρα κάποιες φορές με ανησυχεί και κάνει να εμφανιστεί κάνα δυο μέρες...προσπαθώ να μένω χαλαρή...

Αυτό με τους παλμούς είναι μύθος πιστεύω και εγώ, τώρα έχω κορίτσι και πέρυσι αγόρι,  τους ίδιους παλμούς είχαν, τώρα έχει 156 περίπου και πέρυσι 150, από την Αυχενική που έκανα σύγκριση.  

@Comet περαστικά στο παιδάκι σου!!!

Ναι μωρέ, μύθος είναι!!! Με το καλό το κοριτσάκι σου, γερό να είναι!!!  Από ότι βλέπω κοντά κοντά τα κανείς τα μωράκια σου. Όποτε σου είναι εύκολο να αναγνωρίσεις τις κινήσεις του μωρού στην κοιλιτσα σου. Τι ωραία!!!! Άντε κ στα δικά μας χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Γειά σας κορίτσια....Μια χαρά ειμαι, παχαινω,  φουσκωνω,  όλα μαζί....Δεν μπαίνω συχνά,  μπαίνω μόνο καμία φορά και διαβάζω τα νέα σας...

Βλέπω όλες αρχίσατε να νιώθετε τα μωρά,  εγώ μια φορά στο τόσο το νιώθω,  κάποιες φορές κάθε μέρα κάποιες φορές με ανησυχεί και κάνει να εμφανιστεί κάνα δυο μέρες...προσπαθώ να μένω χαλαρή...

Αυτό με τους παλμούς είναι μύθος πιστεύω και εγώ, τώρα έχω κορίτσι και πέρυσι αγόρι,  τους ίδιους παλμούς είχαν, τώρα έχει 156 περίπου και πέρυσι 150, από την Αυχενική που έκανα σύγκριση.  

@Comet περαστικά στο παιδάκι σου!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου:wub:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

Κ εμένα έχει λίγες μέρες που το νιώθω..δεν ξέρω αν ειναι οκ αλλά το νιώθω μόνο το βράδυ έντονα οπότε υποθέτω ότι είναι οκ. Αν η δουλειά σου είναι γραφείου ή σχετικά ξεκούραστη, γιατί όχι, να πας.. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

Καλημέρα Ξένη! Χαχα!! Είναι απίστευτο το πόσο ίδιες σκέψεις κάνουμε!!! Κι εγώ όταν πάω στην τουαλέτα και κάθομαι λες και έχω πιει 4 λίτρα νερό, σκέφτομαι τα ίδια :) πρέπει κάπου να το κοιτάξουμε αυτό. Αυτό με το βάρος που λες, άρχισα να το νιώθω εδώ και 3-4 μέρες. Δυστυχώς στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα και ξυπνάω επειδή κάποια στιγμή αρχίζει αυτό το βάρος να με πονάει. Νομίζω ότι τα μωρά μας είναι αρκετά μεγάλα πλέον και πιέζουν βασικές αρτηρίες και όργανα και γι' αυτό νιώθουμε αυτό το βάρος. Και κάποιες φορές όταν κάθομαι πιο ξαπλωμένη στον καναπέ το νιώθω αμέσως και γυρίζω στο πλάι. Μεγαλώνει η κοιλίτσα :)  Στο πρώτο είχα αγοράσει ένα τέτοιο μαξιλάρι: https://www.amazon.com/Moonlight-Slumber-Comfort-U-Pregnancy-Support/dp/B013RV0JGI (καλά όχι τόσο ακριβό). Απλά στο βάζω σαν πχ. Δεν ήταν θηλασμού, ήταν εγκυμοσύνης και με είχε βολέψει απίστευτα πολύ. Ακουμπούσα την κοιλιά μου, έβαζα το μαξιλάρι ανάμεσα από τα πόδια. Ήταν πολύ ωραίο και βολικό! Νομίζω ότι σύντομα θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ. Απλά να ξέρεις ότι είναι το τρίτο πρόσωπο :razz::lol:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη said:

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

Καλημέρα Ξένη! Χαχα!! Είναι απίστευτο το πόσο ίδιες σκέψεις κάνουμε!!! Κι εγώ όταν πάω στην τουαλέτα και κάθομαι λες και έχω πιει 4 λίτρα νερό, σκέφτομαι τα ίδια  πρέπει κάπου να το κοιτάξουμε αυτό. Αυτό με το βάρος που λες, άρχισα να το νιώθω εδώ και 3-4 μέρες. Δυστυχώς στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα και ξυπνάω επειδή κάποια στιγμή αρχίζει αυτό το βάρος να με πονάει. Νομίζω ότι τα μωρά μας είναι αρκετά μεγάλα πλέον και πιέζουν βασικές αρτηρίες και όργανα και γι' αυτό νιώθουμε αυτό το βάρος. Και κάποιες φορές όταν κάθομαι πιο ξαπλωμένη στον καναπέ το νιώθω αμέσως και γυρίζω στο πλάι. Μεγαλώνει η κοιλίτσα   Στο πρώτο είχα αγοράσει ένα τέτοιο μαξιλάρι total U. Δεν ήταν θηλασμού, ήταν εγκυμοσύνης και με είχε βολέψει απίστευτα πολύ. Ακουμπούσα την κοιλιά μου, έβαζα το μαξιλάρι ανάμεσα από τα πόδια. Ήταν πολύ ωραίο και βολικό! Νομίζω ότι σύντομα θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ. Απλά να ξέρεις ότι είναι το τρίτο πρόσωπο 

  • Χαχα 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

Καλημέρα ξένη μ δυνατή....πως εισια κορίτσι μ???? το διαβάζω???? θα σε μαλώσω....η Κορακλα σ ήρθε για να μείνει κ θα μείνει στο υπογράφω ....βάρος εχω κ εγώ κ δεν με ανησυχεί καθόλου....το βρίσκω φυσιολογικό...παιδί μεγαλώνουμε όλο κ κάτι θα έχουμε....μην το συνδυάζεις με κακο όλο αυτό...ξέρω ότι εισια δυνατή....διώξε ότι σε ανχωνει όσο μπορείς βέβαια κ όλα θα κυλήσουν ομαλά....θα το δεις ....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Ξένη! Χαχα!! Είναι απίστευτο το πόσο ίδιες σκέψεις κάνουμε!!! Κι εγώ όταν πάω στην τουαλέτα και κάθομαι λες και έχω πιει 4 λίτρα νερό, σκέφτομαι τα ίδια  πρέπει κάπου να το κοιτάξουμε αυτό. Αυτό με το βάρος που λες, άρχισα να το νιώθω εδώ και 3-4 μέρες. Δυστυχώς στον ύπνο μου γυρνάω ανάσκελα και ξυπνάω επειδή κάποια στιγμή αρχίζει αυτό το βάρος να με πονάει. Νομίζω ότι τα μωρά μας είναι αρκετά μεγάλα πλέον και πιέζουν βασικές αρτηρίες και όργανα και γι' αυτό νιώθουμε αυτό το βάρος. Και κάποιες φορές όταν κάθομαι πιο ξαπλωμένη στον καναπέ το νιώθω αμέσως και γυρίζω στο πλάι. Μεγαλώνει η κοιλίτσα   Στο πρώτο είχα αγοράσει ένα τέτοιο μαξιλάρι total U. Δεν ήταν θηλασμού, ήταν εγκυμοσύνης και με είχε βολέψει απίστευτα πολύ. Ακουμπούσα την κοιλιά μου, έβαζα το μαξιλάρι ανάμεσα από τα πόδια. Ήταν πολύ ωραίο και βολικό! Νομίζω ότι σύντομα θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ. Απλά να ξέρεις ότι είναι το τρίτο πρόσωπο 

Χαχαχα...εδώ σκέφτομαι να διώξω και τον άντρα μου από το κρεβάτι να έχω την άνεση μου στον ύπνο...Και τώρα κοιμάμαι με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια γιατί φοβάμαι μην γυρίσω καταλάθος μπρούμυτα.

Just now, kastel είπε:

Κ εμένα έχει λίγες μέρες που το νιώθω..δεν ξέρω αν ειναι οκ αλλά το νιώθω μόνο το βράδυ έντονα οπότε υποθέτω ότι είναι οκ. Αν η δουλειά σου είναι γραφείου ή σχετικά ξεκούραστη, γιατί όχι, να πας.. 

Θα πάω γιατί δεν μπορώ όλη μέρα μες στο σπίτι,  να κάνω β επιπέδου να δούμε ότι όλα είναι καλά και με τράχηλο και με πλακούντα γιατί είναι λίγο χαμηλά και αν μου δώσει το οκ....εννοείται!!!Να πω και μια κουβέντα με έναν άνθρωπο.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα ξένη μ δυνατή....πως εισια κορίτσι μ???? το διαβάζω???? θα σε μαλώσω....η Κορακλα σ ήρθε για να μείνει κ θα μείνει στο υπογράφω ....βάρος εχω κ εγώ κ δεν με ανησυχεί καθόλου....το βρίσκω φυσιολογικό...παιδί μεγαλώνουμε όλο κ κάτι θα έχουμε....μην το συνδυάζεις με κακο όλο αυτό...ξέρω ότι εισια δυνατή....διώξε ότι σε ανχωνει όσο μπορείς βέβαια κ όλα θα κυλήσουν ομαλά....θα το δεις ....

Μακάρι όλα τα παιδάκια να γεννηθούν γερά....Αυτό θέλω δώρο από τον Άγιο Βασίλη φέτος....Χαχαχαχ...Τώρα έχω αρχίσει και ψάχνω τι μπορεί να συμβεί σε ένα πρόωρο μωρό που θα γεννηθεί 35η εβδομάδα.  Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να γεννήσω τόσο νωρίς,  βέβαια θα το δούμε και όταν θα πλησιάζει ο καιρός. 

Ο άντρας μου έχει αρχίσει ήδη να κάνει σχέδια για το πότε θα κάνουμε το επόμενο παιδάκι....του λέω κάτσε να δεις την γλυκά με το ένα και βλέπουμε για επόμενο...νομίζω με δύο απανωτές εγκυμοσύνες που έχω φάει θα πρέπει να περάσει μια 5ετια τουλάχιστον...Ένα και καλό του λέω!!!

Το μόνο που θέλω είναι να πάμε καλά όλα τώρα, τίποτα άλλο!!! Δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο...μου έλεγε μια φίλη μου χθες,  θα γεννήσεις, θα κλαίει το μωρό, ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος και σκεφτόμουν μέσα μου, τι μου λέει τώρα,  ας πάνε όλα καλά και ας κλαίει το μωρό μέρα νύχτα,  να ρεψω,  να μην κοιμάμαι καθόλου,  να είναι όλη μέρα στο πόδι, εμένα όλα αυτά μου φαίνονται γλυκά....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχα...εδώ σκέφτομαι να διώξω και τον άντρα μου από το κρεβάτι να έχω την άνεση μου στον ύπνο...Και τώρα κοιμάμαι με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια γιατί φοβάμαι μην γυρίσω καταλάθος μπρούμυτα.

Θα πάω γιατί δεν μπορώ όλη μέρα μες στο σπίτι,  να κάνω β επιπέδου να δούμε ότι όλα είναι καλά και με τράχηλο και με πλακούντα γιατί είναι λίγο χαμηλά και αν μου δώσει το οκ....εννοείται!!!Να πω και μια κουβέντα με έναν άνθρωπο.

Μακάρι όλα τα παιδάκια να γεννηθούν γερά....Αυτό θέλω δώρο από τον Άγιο Βασίλη φέτος....Χαχαχαχ...Τώρα έχω αρχίσει και ψάχνω τι μπορεί να συμβεί σε ένα πρόωρο μωρό που θα γεννηθεί 35η εβδομάδα.  Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να γεννήσω τόσο νωρίς,  βέβαια θα το δούμε και όταν θα πλησιάζει ο καιρός. 

Ο άντρας μου έχει αρχίσει ήδη να κάνει σχέδια για το πότε θα κάνουμε το επόμενο παιδάκι....του λέω κάτσε να δεις την γλυκά με το ένα και βλέπουμε για επόμενο...νομίζω με δύο απανωτές εγκυμοσύνες που έχω φάει θα πρέπει να περάσει μια 5ετια τουλάχιστον...Ένα και καλό του λέω!!!

να μην ψάχνεις τίποτα...βλέπεις κ μονη σ ότι σε ανχωνει ....Γιατί το κάνεις???? κ Ο δικός μ αντρας μ λέει ποτε θα κάνουμε το επόμενο....ναι ονειρεψου τ λεω εγω μη φας έχουμε γλαρο....ενα θέλω  τ λεω...τερμα τα βάσανα δεν θέλω αλλα μ φτάνουν....ενα γερο κ τερμα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να μην ψάχνεις τίποτα...βλέπεις κ μονη σ ότι σε ανχωνει ....Γιατί το κάνεις???? κ Ο δικός μ αντρας μ λέει ποτε θα κάνουμε το επόμενο....ναι ονειρεψου τ λεω εγω μη φας έχουμε γλαρο....ενα θέλω  τ λεω...τερμα τα βάσανα δεν θέλω αλλα μ φτάνουν....ενα γερο κ τερμα....

Ακριβώς αυτό....Και εγώ να είναι γερό αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου και ειλικρινά ας μην κάνω και άλλο, δεν με νοιάζει καθόλου. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Ακριβώς αυτό....Και εγώ να είναι γερό αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου και ειλικρινά ας μην κάνω και άλλο, δεν με νοιάζει καθόλου. 

Ούτε εμένα με νοιάζει για άλλο....με τοσα που περάσαμε φυσιολογική εινια η αντίδραση μας...οι άντρες μας μπορεί να μας στηρίζουν  αλλα κακα τα ψέματα ποτέ δεν μας νιώθουν 100 τα 100 ...λ ούτε θα μπορέσουν ποτέ...Έτσι ειναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ούτε εμένα με νοιάζει για άλλο....με τοσα που περάσαμε φυσιολογική εινια η αντίδραση μας...οι άντρες μας μπορεί να μας στηρίζουν  αλλα κακα τα ψέματα ποτέ δεν μας νιώθουν 100 τα 100 ...λ ούτε θα μπορέσουν ποτέ...Έτσι ειναι

Έτσι είναι...Δεν μπορούν να νιώσουν όπως νιώθουμε εμείς, ούτε έχουν το δέσιμο που έχουμε εμείς...εδώ του λέω από τώρα να μπει μαζί μου στο χειρουργείο αν πάνε όλα καλά,  να μου κρατάει το χέρι γιατί θα φοβάμαι και δεν απαντάει,  με κοιτάζει και γυρίζει απ την άλλη...Χαχαχαχ. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Έτσι είναι...Δεν μπορούν να νιώσουν όπως νιώθουμε εμείς, ούτε έχουν το δέσιμο που έχουμε εμείς...εδώ του λέω από τώρα να μπει μαζί μου στο χειρουργείο αν πάνε όλα καλά,  να μου κρατάει το χέρι γιατί θα φοβάμαι και δεν απαντάει,  με κοιτάζει και γυρίζει απ την άλλη...Χαχαχαχ. 

σιγά μην μπει ....να τ πάει....αχχαχαχαχαχ κ μετά μας το παίζουν δυνατοί....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σιγά μην μπει ....να τ πάει....αχχαχαχαχαχ κ μετά μας το παίζουν δυνατοί....

Κουραφέξαλα....ένεση βλέπει και πέφτει ξερός....μα ρου λέω δεν θα βλέπεις τίποτα βάζουν πανί μπροστά,  μπααααα....με τίποτα.

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  τι κάνετε? Να ρωτήσω νιώθετε ένα βάρος στην κοιλιά σας, όποτε γυρίζω ανάσκελα από πλάι που είμαι νιώθω να με βαραίνει κάτι....Δεν το θυμάμαι αυτό το αίσθημα. 

Καλά έχω γίνει και λίγο υπερβολική....ολα παράξενα μου φαίνονται γιατί παρατηρώ τα πάντα και το μυαλό μου πάει όλο στο κακό. Είναι και κάποιες μέρες μες στο μήνα που με πιάνουν κάτι πόνοι,  αφού μερικές φορές πετάγομαι από τις σουβλιες. Προχθές το βράδυ,  κλασικά ήθελα τουαλέτα, σηκώνομαι για τσισα,  και παρατήρησα ότι είχα πόση ώρα που έκανα τσισα, που να κοιμηθώ μετά....σκεφτόμουν ότι έσπασε ο σάκος και αυτό ήταν το αμνιακό υγρό...

Προσπαθώ να αλλάζω σκέψεις γιατί το πιστεύω πως ότι κακο σκεφτόμαστε μας συμβαίνει....Αλλά και όλη μέρα μες στο σπίτι,  δεν περνάει με τίποτα ευχάριστα. Αφού σκέφτομαι μήπως μετά τις γιορτές γυρίσω στη δουλειά,  τις αρρώστιες σκέφτομαι μόνο,  που να  μπαίνω στο μετρό. 

Καλημερα κοριτσια!! Το βαρος που λετε οταν ξαπλωνουμε ανασκελα ειναι επειδη η μητρα το μωρο κ το βαρος απο το αμνιακο υγρο πιεζει τη κατω κοιλη φλεβα. Θα παρατηρεσετε οτι αν ξαολωσετε για αρκετη ωρα πλεον ανασκελα μπορει να ζαλιστειτε η να νιωσετε αδιαθεσια. Αυτο γινεται επειδη πιεζεται η κατω κοιλη φλεβα κ δεν αιματωνεται σωστα το κατω μερος του σωματος μας. Βεβαια στη βρομαδα που ημαστε ολες μας μονο ζαλαδα μπορει να επιφερει αυτο . Αργοτερα , δεν πρεπει να ξαπλωνουμε ανασκελα θα ειναι επικινδυνο για την αιματωση του μωρου!!! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...