Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

4 hours ago, Antouanettaa said:

Καλησπέρα σε όλες! Είναι η πρώτη φορά π γράφω στο γκρουπ.. Είμαι 29 ετών πρώτη εγκυμοσύνη και είμαι 18κ1! Θα τα γράψω συνοπτικά.., το θέλαμε πάρα πολύ κ εγώ κ ο σύντροφος μου.., αλλά απ την αυχενική διαφάνεια κ μετά δν τ έχουμε χαρεί.. Στην αυχενική διαφάνεια λοιπόν όλα ήταν τέλεια εκτός απ τ ρινικο οστό μας είπε δν έβλεπε το 3ο κοκαλάκι κ παρέπεμπε σε τρισωμια.. Αλλά πολύ μικρή πιθανότητα κ ν περιμένουμε έναν μήνα ν κάνω τον μη επεμβατικο έλεγχο για τρισωμιες. Προφανώς και ήμουν χάλια και δν μπορούσα Ν περιμένω έναν μήνα.. Άλλαξα γιατρό (δν ξέρω γτ δν ήμουν στον 2ο γιατρό απ τη αρχή πραγματικά) πήγα σ ένα. Οικογενειακό του συντρόφου μου όπου είναι κ διευθυντής της κλινικής π θ γεννήσω μ τ καλό. Με καθησυχασε κ μ είπε πως τ συγκεκριμένο εύρημα τ εξετάζουμε κ αργότερα.. Εφόσον όλα τ υπόλοιπα στην αυχενική ήταν άψογα.., πέρασε ο καιρός πήγα σ νέο ραντεβού όντως τ ρινικο οστό εκεί άψογο όπως κ η μικρή μου.. Αλλά μέτρησε τ οστά μοιραίο κ βραχιονιο και είναι βραχυ.. Πιο μικρά.. Πάλι χωρίς καμία άλλη ένδειξη κατευθείαν τ μυαλό μ. Πήγε σε νανισμο χωρίς ν έχω διαβάσει κτ άλλο. Γν ολοκληρωσω μην σας κουράζω... Έκανα αμνιοαπακεντηση.. Ο γιατρός μ με χειρίστηκε πάρα πλ καλά πραγματικά.. Όπως κ ο σύντροφος μου.. Μεγάλο στήριγμα... Την έκανα την Πέμπτη τ μεσημέρι π μας πέρασε.., μ είπε πως ερευνούμε μια πολύ μικρή πιθανότητα κ είναι πολύ θετικός.. Τώρα περιμένω τηλεφώνημα να δω.. 

Αυτά από μένα.. Δν ξέρω αν έχει ξανά ακούσει καμία κάτι σχετικό.., α επίσης ήταν ελάχιστα υπέρηχογενες η κοιλίτσα αλλά μ είπε πιθανή αποκόλληση στο πρωτο 3μηνο ν μην μ ανησυχεί αυτό. 

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και όλα να πάνε καλά με το μωράκι σου και να μην είναι απολύτως τίποτα!! Αν διάβασες λίγο τα ποστ της κάθε μίας όλες μας έχουμε περάσει δύσκολες καταστάσεις και αγωνίες. Για πολλές η αγωνία είναι παρούσα ακόμη και τώρα και θα συνεχίζει μέχρι το τέλος. Ξέρω ότι η υπομονή είναι μια λέξη εύκολη να τη λες αλλά δύσκολη στην πράξη. Ελπίζω να παραμένεις αισιόδοξη. Πέρασε μια εβδομάδα κιόλας από την εξέταση. Σου είπε πότε θα βγουν τα πρώτα αποτελέσματα; 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια μου,παλι εχω καουρα και δεν εφαγα γλυκο σημερα.Μαλλον απο αυριο ξαναγυρναω στις βραστες πατατες και κοβω και τα φρουτα.Και μολις ειχα αρχισει να ψιλοχορταινω.Πηρα ενα χαπι,ελπιζω να βοηθησει.

Καλο βραδυ σε ολες.Αααα ενιωσα παλι το μωρο σημερα,χαλαλι του η ταλαιπωρια...

Καλημέρα έχω κ εγώ καούρες τι χάπι παίρνεις? Ο γιατρός μου πε να τρώω λίγο μήλο κ φρυγανιά όταν με πιάνει κ να κάνω πολλά μικρά γεύματα ότι θα βοηθησει


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε?

Εγώ είχα κάνει το εμβόλιο κ μια χαρά δεν είχα κάτι.. Μήπως σε τριγύριζε κάτι?? 

Εγώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί τον μπομπιρακι μου κ αρχίζω να ανησυχώ κ φοβάμαι!!

Η αλήθεια είναι ότι ο πρώτος καιρός με το μωρό μας είναι πρωτόγνωρος κ αυτό το κάνει δύσκολο το άγχος κ η ανησυχία ότι όλα πάνε καλά!! Μετά περνάει γρήγορα ο καιρός κ επιθυμείς να ζήσεις όλα αυτά ξανα χωρίς το ίδιο άγχος για να τα χαρείς περισσότερο..έτσι νομιζω

Καλημέρα Αθηνά! Εγώ ακόμη ταλαιπωριέμαι με το κρύωμα. Αλλά αυτό που φοβάμαι είναι ότι έχουν στο σταθμό επιδημία κοξάκι και γαστρεντερίτιδα. Ο μικρός ευτυχώς δεν έχει κολλήσει τίποτα μέχρι τώρα αλλά τρέμω για τον ιό κοξάκι. Μίλησα με το γιατρό και ήταν καθησυχαστικός. Είπε να βγάζω τα ρούχα του παιδιού όταν γυρνάμε σπίτι, να του πλένω χέρια και στόμα και την πάνα καλύτερα να την αλλάζει ο άντρας μου. Έτσι να περνάμε ωραία :) :lol:

Ευτυχώς σε μια εβδομάδα σχεδόν σταματάω για Χριστούγεννα.

Μήπως έχεις ήσυχο μπομπιράκι;; :D εγώ σκέφτομαι τί θα γίνει αν και ο δεύτερος έχει την ενέργεια του πρώτου; Θα μετακομίσω :lol:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Antouanettaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είναι η πρώτη φορά π γράφω στο γκρουπ.. Είμαι 29 ετών πρώτη εγκυμοσύνη και είμαι 18κ1! Θα τα γράψω συνοπτικά.., το θέλαμε πάρα πολύ κ εγώ κ ο σύντροφος μου.., αλλά απ την αυχενική διαφάνεια κ μετά δν τ έχουμε χαρεί.. Στην αυχενική διαφάνεια λοιπόν όλα ήταν τέλεια εκτός απ τ ρινικο οστό μας είπε δν έβλεπε το 3ο κοκαλάκι κ παρέπεμπε σε τρισωμια.. Αλλά πολύ μικρή πιθανότητα κ ν περιμένουμε έναν μήνα ν κάνω τον μη επεμβατικο έλεγχο για τρισωμιες. Προφανώς και ήμουν χάλια και δν μπορούσα Ν περιμένω έναν μήνα.. Άλλαξα γιατρό (δν ξέρω γτ δν ήμουν στον 2ο γιατρό απ τη αρχή πραγματικά) πήγα σ ένα. Οικογενειακό του συντρόφου μου όπου είναι κ διευθυντής της κλινικής π θ γεννήσω μ τ καλό. Με καθησυχασε κ μ είπε πως τ συγκεκριμένο εύρημα τ εξετάζουμε κ αργότερα.. Εφόσον όλα τ υπόλοιπα στην αυχενική ήταν άψογα.., πέρασε ο καιρός πήγα σ νέο ραντεβού όντως τ ρινικο οστό εκεί άψογο όπως κ η μικρή μου.. Αλλά μέτρησε τ οστά μοιραίο κ βραχιονιο και είναι βραχυ.. Πιο μικρά.. Πάλι χωρίς καμία άλλη ένδειξη κατευθείαν τ μυαλό μ. Πήγε σε νανισμο χωρίς ν έχω διαβάσει κτ άλλο. Γν ολοκληρωσω μην σας κουράζω... Έκανα αμνιοαπακεντηση.. Ο γιατρός μ με χειρίστηκε πάρα πλ καλά πραγματικά.. Όπως κ ο σύντροφος μου.. Μεγάλο στήριγμα... Την έκανα την Πέμπτη τ μεσημέρι π μας πέρασε.., μ είπε πως ερευνούμε μια πολύ μικρή πιθανότητα κ είναι πολύ θετικός.. Τώρα περιμένω τηλεφώνημα να δω.. 

Αυτά από μένα.. Δν ξέρω αν έχει ξανά ακούσει καμία κάτι σχετικό.., α επίσης ήταν ελάχιστα υπέρηχογενες η κοιλίτσα αλλά μ είπε πιθανή αποκόλληση στο πρωτο 3μηνο ν μην μ ανησυχεί αυτό. 

Καλωσόρισες στην ομάδα! Όπως τα λέει η @Μαρία_Λ είναι όλες είχαμε και έχουμε κάποια αγωνία. Μακάρι να μην έχει κανένα μωράκι πρόβλημα.

Κι εγώ περιμένω αποτελέσματα και μια ανησυχία την έχω. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να καθησυχάζουμε η μία την άλλη. 

Μαρία για το κοξάκι σου είπαν ότι είναι επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa said:

Καλωσόρισες στην ομάδα! Όπως τα λέει η @Μαρία_Λ είναι όλες είχαμε και έχουμε κάποια αγωνία. Μακάρι να μην έχει κανένα μωράκι πρόβλημα.

Κι εγώ περιμένω αποτελέσματα και μια ανησυχία την έχω. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να καθησυχάζουμε η μία την άλλη. 

Μαρία για το κοξάκι σου είπαν ότι είναι επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη; 

@ciqa ναι δυστυχώς είναι από τους ιούς που μπορεί να περάσει τον πλακούντα και να προκαλέσει αποβολή, ανωμαλίες και σε προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης πρόωρο τοκετό. Γι' αυτό ανησυχώ. Αλλά ο γιατρός πραγματικά ήταν πολύ καθησυχαστικός. Επειδή δουλεύω στο πανεπιστήμιο ρώτησα και το αφεντικό μου που είναι γιατρός και ρώτησε έναν φίλο του λοιμωξιολόγο. Τα ίδια του είπε. Γιατί σε κάτι σάιτ που διάβαζα κυρίως ελληνικά να τονίσω τα παρουσίαζαν πολυ μαυρα και πάρα πολύ επικίνδυνα. Μετά που κοίταξα όμως κάτι επιστημονικές έρευνες δεν τα παρουσιάζουν έτσι. Απλά με τόσα που έχουμε περάσει...φύλαγε τα ρούχα σου...


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@ciqa ναι δυστυχώς είναι από τους ιούς που μπορεί να περάσει τον πλακούντα και να προκαλέσει αποβολή, ανωμαλίες και σε προχωρημένο στάδιο εγκυμοσύνης πρόωρο τοκετό. Γι' αυτό ανησυχώ. Αλλά ο γιατρός πραγματικά ήταν πολύ καθησυχαστικός. Επειδή δουλεύω στο πανεπιστήμιο ρώτησα και το αφεντικό μου που είναι γιατρός και ρώτησε έναν φίλο του λοιμωξιολόγο. Τα ίδια του είπε. Γιατί σε κάτι σάιτ που διάβαζα κυρίως ελληνικά να τονίσω τα παρουσίαζαν πολυ μαυρα και πάρα πολύ επικίνδυνα. Μετά που κοίταξα όμως κάτι επιστημονικές έρευνες δεν τα παρουσιάζουν έτσι. Απλά με τόσα που έχουμε περάσει...φύλαγε τα ρούχα σου...

Καλά εννοείται να προσέχεις! Δεν είναι να ρισκάρεις με τέτοια θέματα. 

Το θετικό είναι ότι το παιδάκι σου δεν έχει κολλήσει και φυσικά ότι λαμβάνεις όλα τα μέτρα προφύλαξης. 

Βάζε και γάντια αν δεις ότι δεν είναι ο μπαμπάς σπίτι και φουλ αντισηπτικό. 

Κι εμείς είχαμε ένα σπυράκι που φοβήθηκε ο γιατρός ότι μπορεί να γίνει σταφυλόκοκκος και προσέχουμε ακόμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa said:

Καλά εννοείται να προσέχεις! Δεν είναι να ρισκάρεις με τέτοια θέματα. 

Το θετικό είναι ότι το παιδάκι σου δεν έχει κολλήσει και φυσικά ότι λαμβάνεις όλα τα μέτρα προφύλαξης. 

Βάζε και γάντια αν δεις ότι δεν είναι ο μπαμπάς σπίτι και φουλ αντισηπτικό. 

Κι εμείς είχαμε ένα σπυράκι που φοβήθηκε ο γιατρός ότι μπορεί να γίνει σταφυλόκοκκος και προσέχουμε ακόμα. 

Ναι έτσι είναι! Θέλει ηρεμία αλλά να προσέχουμε :) 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα έχω κ εγώ καούρες τι χάπι παίρνεις? Ο γιατρός μου πε να τρώω λίγο μήλο κ φρυγανιά όταν με πιάνει κ να κάνω πολλά μικρά γεύματα ότι θα βοηθησει

Παιρνω το navatac,ειναι φυτικο,βοηθαει και στους εμμετους.Οντως με βοηθησε και ηρεμησα.Στο γιο μου επαιρνα malox σιροπι.Κι εκεινο βοηθουσε.

Καλημερα σε ολες!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ZOIRITA20813 βγήκαν κι εμάς τα πρώτα αποτελέσματα! Ευτυχώς όλα καλά για τα χρωμοσώματα 13 18 και 21 και μάθαμε και φύλο είναι αγοράκι!

Να μας φτιάξεις ξανά το πινακάκι! Να δούμε πητ και για τα νεα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@ZOIRITA20813 βγήκαν κι εμάς τα πρώτα αποτελέσματα! Ευτυχώς όλα καλά για τα χρωμοσώματα 13 18 και 21 και μάθαμε και φύλο είναι αγοράκι!

Να μας φτιάξεις ξανά το πινακάκι! Να δούμε πητ και για τα νεα κορίτσια!

Μπράβο μπράβο τέλεια για τα αποτελέσματα!!!! Άντε όλα καλά Παναγία μου . Κοντεύουμε στα μισά της εγκυμοσυνης μας ...Τι καλά....

Να το φτιάξω το πινακακι Αμεεε....

Όσες δεν ήταν το πινακακι ας μου στείλουν πητ και τι παιδάκι περιμένουν και εγω θα σας το ετοιμάσω!!!

Φιλιαααα

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

@ZOIRITA20813 βγήκαν κι εμάς τα πρώτα αποτελέσματα! Ευτυχώς όλα καλά για τα χρωμοσώματα 13 18 και 21 και μάθαμε και φύλο είναι αγοράκι!

Να μας φτιάξεις ξανά το πινακάκι! Να δούμε πητ και για τα νεα κορίτσια!

Τι καλά!! Τέλεια νεα ρε κορίτσια.. Έτσι να είναι υγιή όλα τα μωράκια! Με το καλό το παλικαράκι σου λοιπόν!! 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο μπράβο τέλεια για τα αποτελέσματα!!!! Άντε όλα καλά Παναγία μου . Κοντεύουμε στα μισά της εγκυμοσυνης μας ...Τι καλά....

Να το φτιάξω το πινακακι Αμεεε....

Όσες δεν ήταν το πινακακι ας μου στείλουν πητ και τι παιδάκι περιμένουν και εγω θα σας το ετοιμάσω!!!

Φιλιαααα

εγω κοριτσάκι εχω κ θα γεννήσω 16 Απρίλη....αλλα να βάλετε εδώ μ αρέσει η ομάδα...αχαχαχαχα μπαστακας εγω μη χάσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω κοριτσάκι εχω κ θα γεννήσω 16 Απρίλη....αλλα να βάλετε εδώ μ αρέσει η ομάδα...αχαχαχαχα μπαστακας εγω μη χάσω 

Μαζί μας να μείνεις.....σε θέλουμε!!!!

Από τώρα σου έχει δώσει ημερομηνία για τον τοκετό?

Και εγώ αρχές Απριλίου θα γεννήσω αλλά δεν μου είπε ημερομηνία. 

Μην είμαστε και στο ίδιο νοσοκομείο....χαχαχα . Φαντάζεσαι και στο ίδιο δωμάτιο.. παραγγελία.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μαζί μας να μείνεις.....σε θέλουμε!!!!

Από τώρα σου έχει δώσει ημερομηνία για τον τοκετό?

Και εγώ αρχές Απριλίου θα γεννήσω αλλά δεν μου είπε ημερομηνία. 

Μην είμαστε και στο ίδιο νοσοκομείο....χαχαχα . Φαντάζεσαι και στο ίδιο δωμάτιο.. παραγγελία.

μητερα θα γεννήσω αγαπη μ με καισαρική...ναι κει μ χει βαριά μέχρι 20 ....Εσύ που εισια ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μητερα θα γεννήσω αγαπη μ με καισαρική...ναι κει μ χει βαριά μέχρι 20 ....Εσύ που εισια ....

Ιασώ εγώ, κοντά είμαστε και εγώ καισαρική...Την έχω φάει ήδη μια φορά.. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...