Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι θα έκανα αν δεν ήσασταν εσείς που είστε μέσα σε αυτό και καταλαβαίνετε;;; @Rafaelatarzan

@Ξένη @Μαρία_Λ @ZOIRITA20813 @Athina3... Όλες όλες όλες. Ελπίζω να μα πάνε όλα καλά κορίτσια μου. Το κακό είναι ότι θεωρητικά το Σάββατο πετάω για Ελλάδα και δεν έχω ιδέα αν θα με αφήσει :-(η όχι. Ουφ τα είπα!!

θα σε αφήσει ψυχή μ....να πιστέψεις στο θαύμα σ .....Ο Θεός λ η πάναγια θα μας βοηθήσουν ολες ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@kastel μην ανησυχείς αφού το ακούσατε το μωράκι σου!

Όλα καλά θα πάνε! Κάτσε να ξεκουραστείς και μια χαρά θα σε αφήσει ο γιατρός να πετάξεις.

Κι εγώ έχω από προχθές κάποια πονάκια. Θα πάω να με δει σήμερα γιατί με έχει φάει η ανησυχία.

Καλά για τα κιλά δεν τολμώ να ζυγιστώ πια. Φοβάμαι ότι θα με μαλώσει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kastel said:

Αχ δεν ξέρω έχω στεναχωρηθει αρκετά γιατί έχω και πόνο ακόμα. Έχω γιατρό την Πέμπτη πάλι και βλέπουμε αλλά με έχει πιάσει το παράπονο γ@@ω τις ορμόνες μας! Μαγνήσιο ξεκίνησες γιατί είχες κράμπες η έτσι λόγω εβδομάδας; τι καλά που θα πας να δεις τη μπουμπουκα σου! Είσαι ήρεμη; όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! 

Μια χαρά θα είναι όλα! Ξεκουράσου, δες καμία χριστουγεννιάτικη ταινία να χαλαρώσεις και θα πας και Ελλαδίτσα να σε περιποιηθούν!! Μόνο ξάπλες! :) Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια! :wub:

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@kastel μην ανησυχείς αφού το ακούσατε το μωράκι σου!

Όλα καλά θα πάνε! Κάτσε να ξεκουραστείς και μια χαρά θα σε αφήσει ο γιατρός να πετάξεις.

Κι εγώ έχω από προχθές κάποια πονάκια. Θα πάω να με δει σήμερα γιατί με έχει φάει η ανησυχία.

Καλά για τα κιλά δεν τολμώ να ζυγιστώ πια. Φοβάμαι ότι θα με μαλώσει.

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Έβαλες κ εσύ κιλάκια; εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα, στην ίδια κατάσταση είμαι :wub:. @Μαρία

@Μαρία_Λσε ευχαριστώ πολύ για την θετική σκέψη!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να υποδεχτούμε με το καλό όλες τα μπουμπούκια την Άνοιξη. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι να σκασω. Καναμε υπερηχο σημερα κ ο γιατρος βρηκε μια ανωμαλια στο δεξι ποδι κ αριστερο χερι του μωρου. Δεν αναπτυσσεται καλα. Για ατελη οστεογενωση μας ειπε. Αυριο παω σε μεγαλο νοσοκομειο για αμνιοπαρακεντηση αν κριθει οτι αξιζει. Αλλιως απευθειας διακοπη. Γενικα ο γιατρος δεν μου αφησε πολλες ελπιδες λεγοντας οτι οσο θα προχωραει η κυηση τοσο θα χειροτερευει. :mad::(

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dim_mary είπε:

Καλησπερα! Ειμαι να σκασω. Καναμε υπερηχο σημερα κ ο γιατρος βρηκε μια ανωμαλια στο δεξι ποδι κ αριστερο χερι του μωρου. Δεν αναπτυσσεται καλα. Για ατελη οστεογενωση μας ειπε. Αυριο παω σε μεγαλο νοσοκομειο για αμνιοπαρακεντηση αν κριθει οτι αξιζει. Αλλιως απευθειας διακοπη. Γενικα ο γιατρος δεν μου αφησε πολλες ελπιδες λεγοντας οτι οσο θα προχωραει η κυηση τοσο θα χειροτερευει. :mad::(

Τι λες βρε κορίτσι μου; τι νέα είναι αυτά; Μήπως όμως είναι νωρίς για συμπεράσματα; εννοώ δεν θα πάρεις και μια δεύτερη γνώμη; και τρίτη μη σου πω. Πως μιλάει έτσι απλά για διακοπή; Πριν αρχίσεις να πέφτεις ψυχολογικά θα έλεγα να εξαντλήσεις όλα τα ενδεχόμενα. Εύχομαι να είναι όλα καλά και να κάνει λάθος ο γιατρός. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μενω Κεφαλονια. Και αυριο φευγω για Ιωαννινα στο Νοσοκομειο Χατζηκωστα. Και βλεποντας..τι να πω. Εχω πελαγωσει. Ειχα κ το φλεβαρη μια παλινδρομη στην 9η εβδομαδα και τωρα περασα τοσα για να κρατηθει κ να φτασουμε ως τη 19η εβδομαδα.......

Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Μενω Κεφαλονια. Και αυριο φευγω για Ιωαννινα στο Νοσοκομειο Χατζηκωστα. Και βλεποντας..τι να πω. Εχω πελαγωσει. Ειχα κ το φλεβαρη μια παλινδρομη στην 9η εβδομαδα και τωρα περασα τοσα για να κρατηθει κ να φτασουμε ως τη 19η εβδομαδα.......

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα. Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και δύναμη. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Μενω Κεφαλονια. Και αυριο φευγω για Ιωαννινα στο Νοσοκομειο Χατζηκωστα. Και βλεποντας..τι να πω. Εχω πελαγωσει. Ειχα κ το φλεβαρη μια παλινδρομη στην 9η εβδομαδα και τωρα περασα τοσα για να κρατηθει κ να φτασουμε ως τη 19η εβδομαδα.......

Λυπαμαι πολυ κοριτσι μου,παρε κι αλλη μια γνωμη.Δηλ. στην αυχενικη που μετρανε κοκαλακια ολα ηταν καλα και τωρα εχει θεμα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , dim_mary είπε:

Καλησπερα! Ειμαι να σκασω. Καναμε υπερηχο σημερα κ ο γιατρος βρηκε μια ανωμαλια στο δεξι ποδι κ αριστερο χερι του μωρου. Δεν αναπτυσσεται καλα. Για ατελη οστεογενωση μας ειπε. Αυριο παω σε μεγαλο νοσοκομειο για αμνιοπαρακεντηση αν κριθει οτι αξιζει. Αλλιως απευθειας διακοπη. Γενικα ο γιατρος δεν μου αφησε πολλες ελπιδες λεγοντας οτι οσο θα προχωραει η κυηση τοσο θα χειροτερευει. :mad::(

Πολύ λυπάμαι ρε κορίτσι μου ! Αλλά εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα 3 και 4η γνώμη μέχρι να πάρω τέτοια απόφαση!!! Αμνιοπαρακεντηση να κανεις , εγώ την έτρεμα αλλά τελικά πιο μεγάλος είναι ο φόβος από την εξέταση (εφοσον την κανει εξειδικευμενος ) . 

Να προσέχεις πολύ και σαφώς να μας ενημερώνεις .  


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω πολυ !!! Ναι η αυχενικη ηταν τελεια! Και πριν 3 βδομαδες εκανα υπερηχο ολα καλα. Σημερα στο τυπικο υπερηχο παλι βγηκε αυτο.  Τι να πω. Εχω πιστη στο Θεό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Σας ευχαριστω πολυ !!! Ναι η αυχενικη ηταν τελεια! Και πριν 3 βδομαδες εκανα υπερηχο ολα καλα. Σημερα στο τυπικο υπερηχο παλι βγηκε αυτο.  Τι να πω. Εχω πιστη στο Θεό! 

Ναι,κοριτσι μου,να εχεις πιστη.Κανε και την αμνιοπαρακεντηση.Ευχομαι ολα να ειναι καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dim_mary said:

Σας ευχαριστω πολυ !!! Ναι η αυχενικη ηταν τελεια! Και πριν 3 βδομαδες εκανα υπερηχο ολα καλα. Σημερα στο τυπικο υπερηχο παλι βγηκε αυτο.  Τι να πω. Εχω πιστη στο Θεό! 

Καλημέρα κοπέλα μου. Συμφωνώ με τα κορίτσια, να πάρεις πρώτα έστω άλλη μια γνώμη. Εύχομαι όλα να είναι καλά και να σε ανησύχησε για το τίποτα. Με εκπλήσει πόσο εύκολα μιλάει για διακοπή κύησης. Ο Θεός μαζί σου!! Και σε παρακαλώ να μας κρατάς ενήμερες.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Συμφωνώ με τα κορίτσια, να πάρεις πρώτα έστω άλλη μια γνώμη. Εύχομαι όλα να είναι καλά και να σε ανησύχησε για το τίποτα. Με εκπλήσει πόσο εύκολα μιλάει για διακοπή κύησης. Ο Θεός μαζί σου!! Και σε παρακαλώ να μας κρατάς ενήμερες.

καλημέρα κορίτσια...

Μαρία και εμένα αυτό με εξέπληξε πολύ. Που μίλησε έτσι εύκολα για διακοπή κύησης. το πιο λογικό θα ήταν να ενημερώσει την κοπέλα να πάει να το ψάξει άμεσα και να δουν πως θα προχωρήσουν με βάσει αποτελεσμάτων και όχι κατευθείαν διακοπή. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

κορίτσι μου λογικό να φοβάσαι και να αγχώνεσαι.... ξεκουράσου και όλα καλα θα είναι. μάλλον κουράστηκες και δεν το κατάλαβες ,άλλωστε οι αντοχές μας πια δεν ειναι οι ίδιες..... μην στεναχωριέσαι πραγματικά αφου πήγατε γιατρό και δνε ειδε κάτι (ουτε καν αποκόλληση δλδ) , λογικά απο κούραση είναι. 

θα δεις αυριο θα εισαι μια χαρα.....

εγώ κορίτσια πάντως επειδή για να έρθει αυτό το παιδί πέρασα πάρα πολλά δεινά , εύχομαι  να ξαναμείνω έγκυος (μακάρι Παναγία μου) και να κάνω και 2ο παιδάκι ,κι ας ξανακάνω αμνιοπαρακέντηση κτλ κτλ 

@Ξένη μου θα γεννηθεί η κοράκλα σου και θα είναι όλα τέλεια. Μου έχουν πει ότι μέχρι τώρα δεν έχουμε νιώσει τπτ στην ζωή μας, μέχρι την ώρα που θα πιάσουμε για πρώτη φορά το μωρό μας στα χέρια μας! Παναγία μου αυτό μας εύχομαι σε όλες μας. 

Παρεπιπτόντως εγώ ακόμα το μωρό δεν το έχω νιώσει... με λές και λίγο ζώον χαχαχαχα

Kαλημερα κ εγώ δε τον έχω νιώσει ακόμα τον μπόμπιρα!! Σήμερα έχω υπέρηχο!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας!! Κορίτσια πιστευω κ εγώ όταν γέννησα έλεγα πως ξανά γέννας δεύτερο δεν υπάρχει κ όμως μετά το ξεχνάς είναι απίστευτο ξεχνάς την εγκυμοσύνη ,την γέννα,το πρώτο εξάμηνο ,τις αϋπνίες κ βλέπεις μετά μωράκια κ λες αχ θέλω κ αλλο μπεμπακι!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...