Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel said:

Γύρισα κ εγώ! Όλα καλά κορίτσια μου! Έχω την εντύπωση ότι για μένα αυτή ήταν η Β επιπέδου γιατί τον Ιανουάριο έχουμε τη καμπυλη ζαχαρου. Όσο για το αιμα, μου είπε ότι δεν αιμορραγω πια και τα καφέ τα αγνοώ γιατί είναι παλιό αίμα. Προφανώς είχα δυνατή συσπαση η οποία έφερε λίγο αίμα. Τράχηλος μακρύς οπότε Μου αύξησε το μαγνήσιο και εννοείται πως θα ταξιδέψω! Μου εξήγησε τα πάντα και νιώθω πολύ καλύτερα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανασυμβεί. ❤️

Τι ευχάριστα νέα!!! Μπραβο!!!! Να ετοιμάζεις βαλίτσες τώρα.... το Σάββατο βουρ Ελλαδιτσα :D

Just now, Comet said:

Μπραβο,πολυ ευχαριστα τα νεα σου.Κι εμεις καναμε υπερηχο.Ολα καλα ,μετρησε και χερακια ποδαρακια,κοιλιτσα και κεφαλακι κι ολα τελεια.Και ναι ειναι αγορακι!!!!!

Βεπιπεδου και αμνιο στις 22 Ιανουαριου στα γενεθλια μου,κλεινω τα 38..

Τέλεια! Με το καλό το αγοράκι σου!!! Φέτος στα γενέθλια σου θα έχεις πολλούς παραπάνω λόγους να χαίρεσαι ;) 

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kastel είπε:

Γύρισα κ εγώ! Όλα καλά κορίτσια μου! Έχω την εντύπωση ότι για μένα αυτή ήταν η Β επιπέδου γιατί τον Ιανουάριο έχουμε τη καμπυλη ζαχαρου. Όσο για το αιμα, μου είπε ότι δεν αιμορραγω πια και τα καφέ τα αγνοώ γιατί είναι παλιό αίμα. Προφανώς είχα δυνατή συσπαση η οποία έφερε λίγο αίμα. Τράχηλος μακρύς οπότε Μου αύξησε το μαγνήσιο και εννοείται πως θα ταξιδέψω! Μου εξήγησε τα πάντα και νιώθω πολύ καλύτερα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανασυμβεί. ❤️

Ευχάριστα νέα! Μπράβο κορίτσι μου! Να μη στεναχωριέσαι καθόλου για το αιματάκι πάει και πέρασε! είμαστε σχεδόν στη μέση! 

Ο τράχηλος μου δεν ξέρω πως είναι δε μου έχει πει... έχω και μια αγωνία από την άμνιο μη μίκρυνε. Ελπίζω όχι.

@ZOIRITA20813 εμένα η Β επιπέδου θα στοιχίσει 150€ οπότε θεωρώ τα 80€ εξαιρετικά καλή τιμή.

Κι εγώ αγοράκι @Comet και αντίθετα με σένα προσπαθώ να συνηθίσω γιατί ήθελα κοριτσάκι.

Εννοείται να είναι γερά στη ζωή τους και το φύλο είναι το τελευταίο που έχει σημασία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες Μαιου;Ξεκουραζεστε η τρεχετε με δουλειες;Εγω ειμαι καλα(φτου φτου).Τι ωραια ειναι να μην εχεις αναγουλα,ειμαι τοσο χαρουμενη.

Εγω κανω δουλιτσες και το βραδακι θα βγουμε για φαγητο.Νωρις βεβαια γιατι εχουμε και το μικρο.Θα ειναι ψαροταβερνα γιατι οι υπολοιποι νηστευουν,ελπιζω να χει κατι σε κρεας γιατι δεν μπορω να φαω ψαρι,αλλιως σαλατουλα και πατατες.Δεν πειραζει.Εχουμε τοσο καιρο να βγουμε που εχω ενθουσιαστει!

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Τι κανετε μανουλες Μαιου;Ξεκουραζεστε η τρεχετε με δουλειες;Εγω ειμαι καλα(φτου φτου).Τι ωραια ειναι να μην εχεις αναγουλα,ειμαι τοσο χαρουμενη.

Εγω κανω δουλιτσες και το βραδακι θα βγουμε για φαγητο.Νωρις βεβαια γιατι εχουμε και το μικρο.Θα ειναι ψαροταβερνα γιατι οι υπολοιποι νηστευουν,ελπιζω να χει κατι σε κρεας γιατι δεν μπορω να φαω ψαρι,αλλιως σαλατουλα και πατατες.Δεν πειραζει.Εχουμε τοσο καιρο να βγουμε που εχω ενθουσιαστει!

καλημέρα!!! Τι ωραία... να περάσετε σούπερ!!! Απόλαυσε την πρώτη σου έξοδο μετά από καιρό :-P χωρίς αναγούλες η εγκυμοσύνη είναι εύκολη!!! Χαχσχς


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια....Εμείς είμαστε καλά,  είχαμε πάει και στο γιατρό πριν λίγες μέρες,  όλα καλά μέχρι στιγμής,  μεγαλώνουμε....κανονίσαμε β επιπέδου στις 16 Ιουνίου..

Τώρα απλά απολαμβάνουμε στις μέρες,  ψωνίζουμε δωράκια και ετοιμασίες στο σπίτι!!!!Καλό σκ σε όλες και καλές γιορτές!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλές γιορτές κ χρόνια πολλά!! Πως είστε?

Καλημερα. Καλα ειμαστε. Το Σαββατο που βγηκαμε για φαγητο περασαμε ωραια.Εφαγα κρεας με πατατες,σαλατα και φρουτα στο τελος και ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο την καουρα:mad:Οποτε χτες την εβγαλα με μακαρονια ....Κατα τα αλλα καλα ,ετοιμαζομαστε για τις γιορτες..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...να σας ρωτήσω λίγο.

Κάποιες φορές νομίζω κάνω συσπάσεις,  όχι πολλές μέσα στην μέρα και όχι κάθε μέρα...Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το μωρό,  ότι σκληραίνει η κοιλιά μου σε ένα σημείο και ότι είναι το μωρό που το κάνει,  τώρα πιστεύω πως ειναι συσπαση...

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

Και είναι φυσιολογικό από τώρα?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια...να σας ρωτήσω λίγο.

Κάποιες φορές νομίζω κάνω συσπάσεις,  όχι πολλές μέσα στην μέρα και όχι κάθε μέρα...Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το μωρό,  ότι σκληραίνει η κοιλιά μου σε ένα σημείο και ότι είναι το μωρό που το κάνει,  τώρα πιστεύω πως ειναι συσπαση...

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

Και είναι φυσιολογικό από τώρα?

Σε αυτη την εγκυμοσυνη δεν μου ετυχε ακομη ευτυχως.Στο μικρο ξεκινησαν στους 5,5 μηνες.Επαιρνα μαγνησιο κι ο γιατρος μου χε πει αν κανω πανω απο 5 σε μια ωρα να παρω buscopan ,να ξαπλωσω και να τον παρω τηλ.Στον 7ο δε εκανα 30 τη μερα αλλα ποτε πανω απο 3-4 την ωρα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2019 at 5:01 ΜΜ, Myrtw18 είπε:

και γω τ ιδιο λεω δυο μερες τωρα ειναι ιδεα μ δν ξερω και το πιο σπαστικο με ρωτανε κλοτσαει ακομα η καθεμια λεει εγω τ χα νιωσει πιο νωρις και με ανχονουν

εγω θα παω στον παφιλη 120 ευρω αλλα ειναι πολυ καλος

Καλησπέρα κοριτσια μ ομορφα με τις υπεροχες κοιλιές σας κ τα τζαναμπετικα μωρά σας...χρόνια σας πολλα μονο υγεια για όλους μας....

τελειώσαμε  την β επιπέδου κ μεις σήμερα....ολα τελεια με την μικρή μας τσαουσα...συπερ τα βρηκε ολα ο ντοκ...

Έχουμε όμως επειχιλιο πλακούντα κ μας είπε ξεκούραση....αυτα τα νέα μας ..

εσείς πως εισται???

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μ ομορφα με τις υπεροχες κοιλιές σας κ τα τζαναμπετικα μωρά σας...χρόνια σας πολλα μονο υγεια για όλους μας....

τελειώσαμε  την β επιπέδου κ μεις σήμερα....ολα τελεια με την μικρή μας τσαουσα...συπερ τα βρηκε ολα ο ντοκ...

Έχουμε όμως επειχιλιο πλακούντα κ μας είπε ξεκούραση....αυτα τα νέα μας ..

εσείς πως εισται???

Καλησπερα.Μπραβο για την εξεταση.Ολα καλα λοιπον.Οσο για τον πλακουντα ξεκουραση θελει,στο μικρο ηταν χαμηλος,οχι βαρη οχι σκαλες οχι σεξ κι ολα καλα θα πανε.Ευτυχως αυτη τη φορα ειναι ενταξει γιατι σηκωνω και τον μικρο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Μπραβο για την εξεταση.Ολα καλα λοιπον.Οσο για τον πλακουντα ξεκουραση θελει,στο μικρο ηταν χαμηλος,οχι βαρη οχι σκαλες οχι σεξ κι ολα καλα θα πανε.Ευτυχως αυτη τη φορα ειναι ενταξει γιατι σηκωνω και τον μικρο.

α καλα οσο για σεχ επουδενη δεν με αφηνει..το χω ξεχασει τελείως αχχαχαχα...τα άλλα ξερω μ.τα είπε κ ο ίδιος ς ...κάτσε κ  λιγο μ λέει...θα κάτσω κ γω λοιπόν τι άλλο να κανω..

εσυ όλα καλά???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

α καλα οσο για σεχ επουδενη δεν με αφηνει..το χω ξεχασει τελείως αχχαχαχα...τα άλλα ξερω μ.τα είπε κ ο ίδιος ς ...κάτσε κ  λιγο μ λέει...θα κάτσω κ γω λοιπόν τι άλλο να κανω..

εσυ όλα καλά???

Δοξα το θεο μια χαρα.Λιγο καουρα μονο το βραδυ αλλα το παλευω.Κατσε να ξεκουραστεις,τι να κανουμε.....Οτι μας πουνε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δοξα το θεο μια χαρα.Λιγο καουρα μονο το βραδυ αλλα το παλευω.Κατσε να ξεκουραστεις,τι να κανουμε.....Οτι μας πουνε

δεν έχω κανένα θεμα απολύτως....δεν με πειράζει ούτως η αλλιως εχω μάθει...εως τις 10 βδομάδες κάτω με είχε...σιγα  πόσο έμεινε ?? 6 βδομάδες θελω να είμαι 30 ..περμαει ο καιρος  γρηγορα...άκουσες εχω κ γω λ με βοηθάει η πορτοκαλάδα η λουξ με ανθρακικό..δοκίμασε ρην ...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια...να σας ρωτήσω λίγο.

Κάποιες φορές νομίζω κάνω συσπάσεις,  όχι πολλές μέσα στην μέρα και όχι κάθε μέρα...Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το μωρό,  ότι σκληραίνει η κοιλιά μου σε ένα σημείο και ότι είναι το μωρό που το κάνει,  τώρα πιστεύω πως ειναι συσπαση...

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

Και είναι φυσιολογικό από τώρα?

Εγώ είχα την περασμένη εβδομάδα λίγο αίμα και ώρες πριν πονος και σύμφωνα με τη γιατρό μου γιατί ήταν συσπαση. Να τον ρωτήσεις μπορεί να σου δώσει λίγο περισσότερο μαγνήσιο! 

@Rafaelatarzanμπράβο μπράβο που είναι καλά το μπουμπούκι σου!! Όλα να πάνε με την ευχή του Θεού μέχρι το τέλος και να εχεις μια υγιή μπέμπα!! 

3 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλές γιορτές κ χρόνια πολλά!! Πως είστε?

Χρόνια πολλά καλές γιορτές! Είμαι κ εγώ Ελλάδααααααα!!!, ❤️

  • Μου αρέσει 3

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...