Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Ευχαριστουμε πολυ Κυριακη για τη λιστα.. Και φυσικα, την Prosperous.. ;)

Βρηκα την ατζεντα μου, ειχε βρεθει στο υπογειο λογω βαψιματων, τελευταια περιοδο ειχα στις 21.2, ξερω οτι ωορρηξια ειχα στις 9.3 διοτι εκανα τεστ ωορρηξιας.. παρολ' αυτα οι δυο ηλικιες του παιδιου , η υπερηχογραφικη και η ημερολογιακη, δε συμπιπτουν.. δηλαδη ακομη και που ξερω τη μερα της συλληψης του μωρου μου, ο γιατρος λεει οτι δεν τα μετρανε ετσι.. λογικο λοιπον, να υπαρχουν διαφοροποιησεις και στο βαρος και στο μηκος των παιδιων.. και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για παραπανω απο μια εβδομαδα αποκλιση, που ειδικα απο τον 7ο και μετα παιρνουν πολυ βαρος και μπόι.. τι να πω..

Ματινακι, ποιες περιπτωσεις ξερεις με κοπελες με μυωπια που γεννησαν φυσιολογικα??ειναι γνωστες σου? θελω να το συζητησω με τη γυναικολογο του νοσοκομειου οταν θα παω, διοτι δε θελω να με προδικασει για καισαρικη.. ο οφθαλμιατρος με μια ματια μου ειπε οτι παρα τη μυωπια εχω αριστη κατασταση στο βυθο του ματιου, φυσικα θα κανω και την κανονικη εξεταση..

Αυτα και απο μενα.. Καλο μεσημερι και καλη ξεκουραση...

(Αυριο φευγει ο αντρας μου για το Βερολινο, παει για δουλεια, παιζει και μουσικη, και θα λειπει 2 ολοκληρες εβδομαδες... εχω ηδη αρχισει να μαυριζω ψυχολογικα... :cry:)

Ντινακι μου καταρχην με το καλο να φτασει ο αντρας σου στον προορισμο του και με το καλο να γυρισει κοντα σας! Υπομονη τι αλλο να σου πω? Ειναι δυσκολο το ξερω....

Οι περιπτωσεις που εχω ειναι 2 και ειναι φιλες μου ναι! Η μια εχει και υψηλη μυωπια μαλιστα και γεννησε φυσιολογικοτατα! Οπως και η 2η...μονο μια που ξερω γεννησε και καλα λογω μυωπιας με καισαρικη αλλα επειδη εχω καταλαβει οτι ειναι λιγοψυχη μαλλον το επελεξε γιατι φοβοταν τον φυσιολογικο τοκετο! Και μαλιστα ο θειος του αντρα της ειναι απο τους πιο γνωστους γυναικολογους στην Κορινθια....εκανε οτι ηθελε!!!!!

Οσο για την ημερολογιακη και υπερηχογραφικη πιθανη ημερομηνια τοκετου δεν συμπιπτουν παντα....απλα δεν ξερω γιατι...επειδη υπαρχει διχασμος με την μερα συλληψης ή επειδη μπορει ενα μωρο να ειναι πιο ανεπτυγμενο καπου και ετσι βγαινει μεγαλυτερο? Ας πουμε εμας μας ειπε ο γιατρος οτι βαση του μηρου ειναι 6 μερες μεγαλυτερο αλλα οταν μετραει το κεφαλι ειναι 4 μερες μεγαλυτερο! Δηλαδη τελικα πρωτα αναπτυχθηκε το ποδι και μετα το κεφαλι? Δεν μπορω να καταλαβω εκτος κι αν ειμαι πολυ κουτη εγω!!!!!!!!!!

Τεσπα....να μπαινεις να τα λεμε και να σου κραταμε συντροφια τωρα που θα λειπει ο αντρουλης σου!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα και χαδακια στην κοιλιτσα σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α, και ξεχασα αυτο που ηθελα να πω.. :mad:

Ματινακι, κοιτα εδω, να δεις αμα συμπιπτουν τα λεγομενα του γιατρου με την τελευταια σου περιοδο και την ηλικια του παιδιου..

http://www.eimaimama.gr/poso_egkyos_eisai

Το εχω κανει απειρες φορες τον υπολογισμο και βγαινει ακριβως ιδιος με αυτο που μου εχει πει ο γιατρος απο την αρχη! Ο αλλος γιατρος που μου εκανε την αυχενικη και την β'επιπεδου επιμενει οτι ειναι 6 μερες μεγαλυτερο το μωρο! Και μαλιστα μου ειπε να το πω στον γιατρο και να αλλαξει την Πητ μου! Τι να πω....δεν καταλαβαινω!!!!!!!!!!

Μονο ο Θεος ξερει ποσο ειναι το μωρο και ποτε θα γεννηθει!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι, κι εγώ έχω απόκλιση στην ηλικία ημερολογιακά και υπερηχογραφικά. Εμένα η τελευταία περίοδος ήταν 14/1 αλλά έχω πιο μεγάλο κύκλο απο τον κανονικό. Εκείνο τον μήνα ειδικά, λόγω τρομερού άγχους που είχα να ολοκληρώσω το διδακτορικό, η ωορρηξία μου πραγματοποιήθηκε 2 ολόκληρες εβδομάδες μετά από ότι συνήθως... Το ξέρω επειδή το παρακολουθούσα με την θερμοκρασία και είχα προσέξει και τις ορμονικές αλλαγές. Από τον πρώτο υπέρηχο που είχα κάνει είχε φανεί ότι η ηλικία του μωρού ήταν 2 εβδομάδες πιο μικρή. Υπερηχογραφικά λοιπόν θα είχα πητ στις 21/10 αλλά με τις 2 εβδομάδες διαφορά έχω τελικά 5/11.. Βέβαια, στο Ιασώ που πηγαίνω δεν ελέγχουν πια την ηλικία, κρατάνε σαν δεδομένο ότι είχα ωορρηξία πιο μετά, κοιτάζουν τις μετρήσεις και αυτές συμφωνούν για την εβδομάδα που διανύω και έτσι βγάζουν τις μετρήσεις σε διαστήματα που έχουν βγει από διάφορες στατιστικές που υπάρχουν. Εγώ βέβαια αυτό έχω σαν εικόνα κάθε φορά, σε ποιο σημείο του διαστήματος μας τοποθετεί το μηχάμημα. Πάντα είμαστε μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια.

Υπομονή που θα φύγει ο άντρας σου...μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα επειδή και ο δικός μου λείπει με τη δουλειά εδώ και έναν ολόκληρο μήνα.. Πλέον τον εκλιπαρώ όταν μιλάμε στο τηλέφωνο να μην αργήσει άλλο να γυρίσει, τον χρειάζομαι πολύ αυτό το διάστημα να με εμψυχώνει και να τον νιώθω δίπλα μου, ειδικά με όσα έχουν συμβεί το τελευταίο διάστημα..

Κι εγω Κυριακη μου βαση την ημερολογιακη πιθανη ημερομηνια τοκετου μου βγαινει οτι εγινε η συλληψη 14 μερες μετα την πρωτη μερα περιοδου! Και ειναι και λογικο....ο υπερηχος μου βγαζει οτι ειχα περιοδο 5 του μηνα ενω ειχα 11 του μηνα! Δηλαδη βαση υπερηχου εγινε η συλληψη μεσα στην περιοδο....αλλα αντι αλλων!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ε; δυσκολο να το θες και να μην ερχεται..

Πολυ συχνα το ακουω να συμβαινει.

Μακαρι ολος ο κοσμος να μπορει να κανει παιδακια...

Διαβαζω ιστοριες διπλα στο parents και ειναι τοσα κοριτσια που λαχταρουν ενα μωρο...........

Κι εμεις Αριστεα 2 χρονια ειχαμε ελευθερες επαφες με τον αντρα μου και δεν ερχοταν το μπεμπε! Και ελευθερα καναμε γι'αυτον τον λογο και λογω αγχους δεν ερχοταν! Ειχε και ενα μικροβιακι στο σπερμα ο αντρουλης και μολις το πηραμε χαμπαρι εκανε θεραπεια και μετα απο 6 μηνες εμεινα εγκυος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!

Έχω ευχάριστα νέα! Γύρισα από το γιατρό και όλα πήγαν καλά! Βασικά, το καλό ήταν ότι μπορούσα να του πω πότε είχα τελευταία περίοδο και επειδή έχω απόκλιση 2 εβδομάδες για την ημερομηνία σύλληψης, τον άφησα να το βρει μόνος του στο μηχάνημα! Εγώ δεν έλεγα πολλά ώστε να δω αν θα τα βρει όπως είναι! Βέβαια, είναι έμπειρος γιατρός και είχε καταλάβει από την αρχή ότι πήγα για να ξετυλίξει μόνος του το κουβάρι και να μπορέσω έτσι να επιβεβαιώσω πολλά πράγματα! Χωρίς να το ξέρω, έπεσα στο γιατρό που είναι ο διευθυντής των υπερήχων στο Ιασώ!!!! Αυτό με έκανε να νιώσω μεγαλύτερη ασφάλεια, φαινόταν και από τον τρόπο που μου μιλούσε ότι δεν είναι κανένας τυχαίος γιατρός, και από την άλλη είχα σίγουρο ότι αν ήθελε να ψάξει λεπτομέρειες για μένα και το ποιος είναι ο γιατρός μου θα μπορούσε άνετα να το κάνει. Αλλά αυτό δεν με ενοχλεί, επειδή με τον τρόπο που το χειρίστηκα νομίζω δεν εξέθετα κανέναν, εγώ ήθελα μονάχα να δω τις μετρήσεις του μωρού. Έτσι παρουσιάστηκα σήμερα μπροστά του. Και πράγματι, κάναμε τον υπέρηχο και το μωράκι βγήκε ακριβώς στην εβδομάδα και ημέρα που είμαι, με τις μετρήσεις να συμφωνούν με όσα άκουσα και χθες στο Ιασώ και έβγαλε το βάρος 2225. Μιλήσαμε γι αυτό και για τις αποκλίσεις των μηχανημάτων και μου είπε ότι το σημαντικό είναι να έβλεπε κανείς ξανά σε κάποιο διάστημα πόσο μεγάλωσε το μωρό. Αυτός πάντως με όσα είδε σήμερα δεν ανησύχησε για τίποτα. Και τον ρώτησα και για τους 2 προηγούμενους υπέρηχους που έγιναν στο Ιασώ και πόσο καλή βρίσκει την ανάπτυξη του μωρού και ήταν πολύ θετικός ότι όλα πάνε καλά! Μου πρότεινε να κάνω το βιοφυσικό προφίλ την επομένη στο Ιασώ, και όχι ξανά doppler, το οποίο (βιοφυσικό) υπερκαλύπτει λέει το τελευταίο. Και στο τέλος μου είπε ότι αν χρειαστώ κάτι μπορώ να πάω να με ξαναδει. Για τα ζητήματα τοκετού, μου είπε ότι μονάχα αν υπάρχει σοβαρός λόγος θα μιλούσε για καισαρική και ναι, στην περίπτωση που το μωρό δεν παίρνει τόσο βάρος όσο πρέπει, κι αυτός θεωρεί ότι η καισαρική είναι η λύση. Με τα δεδομένα που έχει απο εμένα, με ηρέμησε ότι για την ώρα πάμε καλά!

Αχ αυτά!!! Σας έγραψα πολλά...το ξέρω! Αλλά έτσι τα ανακεφαλαίωσα κι εγώ μέσα στο μυαλό μου!

Ολα οk λοιπον Κυριακη μου....υπεροχα!!!!!! Οποτε δεν τιθεται θεμα καισαρικης ντε και καλα....μπραβο! Βεβαια κι εγω λεω οτι με φυσιολογικο τεκετο θελω να γεννησω αλλα εκεινη την στιγμη δεν ξερεις πως σου τα φερνει! Απλα ναι δεν θα ηθελα να μου το επιβαλλει ο γιατρος και μαλιστα χωρις λογο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσον αφορα Ντινακι τον μυστακα....κι εγω πλεον δεν βλεπω να εχω τριχες! Ενω πριν καθε 15 μερες ή και λιγοτερο καμια φορα ηθελε αποτριχωση!

Κι εγω ξυριζομαι κανονικα με ξυραφακι και οχι με καθρεφτακι αλλα με την αφη τσουκου τσουκου! Προσεχτικα πολυ γιατι εχω και την ελια ειπαμε πανω απο το πιτσι....χαχαχαχα!!!!!!

Οταν ερθει η ωρα η καλη να με πιασουν οι πονοι θα στρωσω τον αντρα να ξηγηθει!!!!!!!!!!!! Θα γαργαλιεμαι αλλα τι να κανω? Απο το να μου το ξυρισει η νοσοκομα καλυτερα ο αντρας μου που ξερει και τα κατατοπια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο Μαρινοπουλος νομιζω (δεν περασα ομως να το επιβεβαιωσω) εχει την εκπτωση στις μεγαλες συσκευασιες που αφορα απο το Νο 3 και πανω.. με επιφυλλαξη το λεω..

Link to comment
Share on other sites

περιμενω το απογευμα να μου πειτε ποσες φαγατε γλυκο..χαχα!!!!

φιλια!!

7DAYS παντεσπάνι ρολό με γέμιση κακάο...!!!!:D:tongue::tongue::D

κοριτσια να ρωτησω σχετικα με το μπανιο τι εχετε αγορασει?δεν ξερω αν τοχετε ξανασυζητησει αλλα εγω δεν εχω παρει τιποτα για το μπανακι του μπεμπη!!τι να παρω?ξερετε τι βολευει?

Μαριαλενάκι εγώ δεν πήρα μπανάκι!!!! Θα δω τι θα με βολέψει αφού γεννηθεί ο μικρός!! Ξέρει ο άντρας μου τι έχουμε δει και που κι άμα είναι θα τον στείλω να πάρει ένα!!!

Για αρχή πήρα ένα μαλακό σφουγγάρι μεγάλο σε σχήμα αρκουδάκι στο οποίο ακουμπάς επάνω το μωρό και το κάνεις μπανάκι!!;)

Ελενη δε σου εχει πει ποσο παιρνει για τη γεννα;

Αριστέα μου όταν τον ρωτήσαμε την πρώτη φορά πόσο θα μας στοιχίσει όλο αυτό, μας είπε:

ΙΚΑ δεν έχετε???? Ε, θα τα βρούμε....:rolleyes::rolleyes:

Δεν ξέρω τι εννοούσε αλλά ξέρω πως χρήματα ζητάει σίγουρα και με την πρώτη όταν κάποια πάει απόγευμα στα εξωτερικά!!!!;)

Εγώ στα εξωτερικά δεν πήγα γιατί πλήρωνα 50 ευρώ στον γιατρό που έχω έξω οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να πληρώσω αλλά 60 και κάτι (για επίσκεψη + υπέρηχο) στα εξωτερικά του νοσοκομείου!!!

Λέω να πάω τον επόμενο μήνα να τον δω, να του μιλήσω και θα δείξει...τι θα ζητήσει...;)

Καλημέρα σε όλες σας!!!!!!!!!!!:D:D

Έριξε βροχήήήήή....ουουουου.....και δρόσισε πολύύύύύ!!!!!:D

Φιλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

7DAYS παντεσπάνι ρολό με γέμιση κακάο...!!!!:D:tongue::tongue::D

Μαριαλενάκι εγώ δεν πήρα μπανάκι!!!! Θα δω τι θα με βολέψει αφού γεννηθεί ο μικρός!! Ξέρει ο άντρας μου τι έχουμε δει και που κι άμα είναι θα τον στείλω να πάρει ένα!!!

Για αρχή πήρα ένα μαλακό σφουγγάρι μεγάλο σε σχήμα αρκουδάκι στο οποίο ακουμπάς επάνω το μωρό και το κάνεις μπανάκι!!;)

Αριστέα μου όταν τον ρωτήσαμε την πρώτη φορά πόσο θα μας στοιχίσει όλο αυτό, μας είπε:

ΙΚΑ δεν έχετε???? Ε, θα τα βρούμε....:rolleyes::rolleyes:

Δεν ξέρω τι εννοούσε αλλά ξέρω πως χρήματα ζητάει σίγουρα και με την πρώτη όταν κάποια πάει απόγευμα στα εξωτερικά!!!!;)

Εγώ στα εξωτερικά δεν πήγα γιατί πλήρωνα 50 ευρώ στον γιατρό που έχω έξω οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να πληρώσω αλλά 60 και κάτι (για επίσκεψη + υπέρηχο) στα εξωτερικά του νοσοκομείου!!!

Λέω να πάω τον επόμενο μήνα να τον δω, να του μιλήσω και θα δείξει...τι θα ζητήσει...;)

Καλημέρα σε όλες σας!!!!!!!!!!!:D:D

Έριξε βροχήήήήή....ουουουου.....και δρόσισε πολύύύύύ!!!!!:D

Φιλάκια!!!!

Καλημερα Ελενακι! Τι κανεις? Εγω δυστυχως δεν μπορω να ανεβω αθηνα μονη μου το πρωι για να δω τον γιατρο στο δημοσιο και θα παμε στα απογευματινα ραντεβου του Αλεξανδρας! Η φιλη μου μου ειπε οτι παιρνει 75 ευρω...ακριβα αλλα συνηθως υπαρχουν βαθμιδες. Οταν ειχαμε παει στο πανεπιστημιακο στην πατρα επισκεψη σε ορθοπεδικο πληρωσαμε 90 ευρω γιατι ειναι καθηγητης! Ο συγκεκριμενος γυναικολογος που θα παω ειναι διευθυντης κλινικης και παιρνει 75 ευρω....οι καθηγητες παιρνουν περισσοτερα...δειτε αυτο το σαϊτ και θα καταλαβετε!

http://www.hosp-alexandra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=59

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες!

Πολυ πουντα εχει σημερα....εχω κλεισει ολο το σπιτι γιατι τουρτουριζω!!!!

Σε λιγο θα κατεβω αγορα και τουλαχιστον ζακετα θα φορεσω γιατι ειμαι ικανη να βαλω και μπουφαν! Τα ποδια μου ειναι μπουζι καταρχην!!!! Πω πω αυτες τις αποτομες αλλαγες καιρου δεν τις μπορω....να δροσιζε λιγακι ειπαμε οχι να κανει χειμωνα απο τωρα!

Δεν θυμαμαι αν ειχα θιξει κι εγω το θεμα μπανακι...? Το αλτσχαιμερ καλα κρατει! Μου εδωσε μια φιλη μου μπανακι το οποιο στηριζεται στην μπανιερα! Ετσι δεν θα χρειαζεται να σκυβω μεσα στην μπανιερα για να κανω μπανιο το μωρο οποτε πιστευω θα βολευει...ειναι λιγο μεγαλο αλλα ευτυχως εχω χωρο! Αργοτερα θα παρω ενα πιο απλο για μεσα στην μπανιερα οταν μεγαλωσει λιγο ο μπεμπης....αρχικα και εγω στον νιπτηρα θα τον κανω μπανιο με μια μαλακη βαση απο κατω (αυτες τις σφουγγαρενιες) μηπως καμια φορα συμβει τιποτα και πεσει στον νιπτηρα...απα πα ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω! Βεβαια αν δεν εχει πεσει ο αφαλος του θα το κανω κι εγω με πανακι τοπικα οπως ειπε η προσπ...μετα στον νιπτηρα και μετα στο μπανακι!

Παω να ετοιμαστω για να κατεβω...τα λεμε αργοτερα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Δρόσισε επιτέλους ε;; Ωραία είναι! Να φύγει εκείνη η ζέστη η αφόρητη!

Prosperous, βρήκα στο Λητώ ένα μπανάκι 2 θέσεων και θυμήθηκα ότι το είχες αναφέρει.. Ποιά ακριβώς είναι η χρήση του; Επίσης, το τοπικό πλύσιμο που λέτε (φαντάζομαι για τις πρώτες-πρώτες μέρες μέχρι να πέσει ο ομφαλός) με ποιόν ακριβώς τρόπο γίνεται;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μανουλιτσες!!! Και η Λαμια εχει χαμηλες θερμοκρασιες σημερα... Με προβληματιζει πραγματικα το θεμα των ρουχων αμα πιασουν τα κρυα... :rolleyes:

Εχετε γραψει παλι πολλα...Θα τα διαβασω σε λιγακι...

Θα παω σημερα να κανω την εξεταση HIV1 & 2 , μονο που το ΙΚΑ δεν τη δικαιολογει... θα παω εξω.. ελπιζω να μην πληρωσω τα μαλλλιοκεφαλα μου για μια εξεταση η οποια, ουτως η αλλως, θα επρεπε να γινεται δωρεαν!!!:o

Μετα, θα παμε να δουμε για στρωμα κουνιας και καλαθουνας με την πεθερα μου.

Το μπανακι δυο θεσεων πως ειναι??

Οσο για το γλυκο χτες Προσπ, εγω, εκανα ενα κέικ το βραδακι, ειπα και στη φιλη μου να φερει και μερεντουλα , μαζι με κρυο γαλατακι ,μιαμ, μιαμ, και εκανα ενα γαστρονομικο παρτακι μονη μου χτες...:D


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ελενακι! Τι κανεις? Εγω δυστυχως δεν μπορω να ανεβω αθηνα μονη μου το πρωι για να δω τον γιατρο στο δημοσιο και θα παμε στα απογευματινα ραντεβου του Αλεξανδρας! Η φιλη μου μου ειπε οτι παιρνει 75 ευρω...ακριβα αλλα συνηθως υπαρχουν βαθμιδες. Οταν ειχαμε παει στο πανεπιστημιακο στην πατρα επισκεψη σε ορθοπεδικο πληρωσαμε 90 ευρω γιατι ειναι καθηγητης! Ο συγκεκριμενος γυναικολογος που θα παω ειναι διευθυντης κλινικης και παιρνει 75 ευρω....οι καθηγητες παιρνουν περισσοτερα...δειτε αυτο το σαϊτ και θα καταλαβετε!

http://www.hosp-alexandra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=59

Μα καλα, βαζουν σε ιστοσελιδα τις ταριφες τους?? Αφου, τα ιατρεια μεσα στα νοσοκομεια ειναι παρανομα!! Δεν ετρεχε περυσι ο Τριανταφυλλοπουλος και προπερσι με τις κρυφες καμερες? Και φοροδιαφευγουν κι ολας.. Σε ολα τα νοσοκομεια ετσι γινεται ακριβως.. και στο δικο μας τα ιδια..

Απο την αλλη, καλα κανουν και τα βαζουν, να ξερεις τι θα ζητησουν, μην πας εκει και εκτεθεις.. εχει και αυτο μια βαση..


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γλυκατζουδες μου!! χαχα!!

για το μπανακι τι ειχα πει???? υπαρχουν διαφορα ειδη αναλογα το βαλαντιο του καθενος, υπαρχουν αυτα που τα χεις και μεσα στο δωματιο και γινονται αλλαξιερα και αυτα που τα βαζεις στην μπανιερα σε ειδικη βαση που ακουμπα στο χειλος της μπανιερας και μαζευει μετα,

χθες στα allouete ειδα το πτυσσομενο μπανακι το οποιο ειναι σαν μεγαλος μακροστενος κουβας αλλα μαζευει και δεν πιανει καθολο χωρο..ιδανικο για μεταφορες και για μικρα μπανια.. αλλα δεν εγραφε τιμη επανω και η κοπελα ειχε δουλεια..

παντως απο περιεργεια ρωτησα ποσο εχει ενας ατμομαγειρας που αλευθει και ζεσταινει το φαγητο του μωρου και μου 150 ευρω.. τρελλα λεφτα..

το hiv στο Συγγρο γινεται ΔΩΡΕΑΝ.. επισης απο ποτε το ΙΚΑ δεν καλυπτει το HIV???? Eγω το χω κανει και δεν πληρωσα ποτε..μαλιστα κοιταξα τις εξετασεις του 2006 και του 2007 εχθες μετα την κουβεντα μας..

εδω παιδια τη μια εχει δροσια και την αλλη σκαω..ορμονες!!

επισης τελειωνω σημερα το σιδερωμα των μωρουδιακων 0-3 μηνων και σημερα πλενω τα 3-6 και δεν ξερω αν θα χω ορεξη να τα σιδερωσω και αυτα μεχρι να γεννησω (ειδωμεν)

τα δε ρουχα της κορης μου ειναι ατελειωτα ωρες ωρες αλλα τα τακτοποιησα και μονο τα μπουφαν της θελουν φρεσκαρισμα..

τελος μου εμειναν τα λουτρινα και οι κουδουνιστρες να πλυθουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...