Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,

Χθες πήγα και εγώ στον γιατρό μου, η μπέμπα είναι στα 1440 από 990 την τελευταία φορά, μου είπε ότι είναι καλά ,απλά μια βδομάδα ποιο μικρή!!

Μου έκανε doppler (μου το κάνει κάθε φορά λόγο της μονήρης) και ήταν καλό όπως και τα αμνιακά αλλά και ο πλακούντας. Το μόνο που τον ανησύχησε ήταν η πίεση μου 14/08 ,πάντα έτσι είναι όταν είμαι στο ιατρείο του. Ποτέ δε την έχω βρει έτσι έξω, θέλει να την μετράω καθημερινά και να την γράφω!!

Μου είπε ότι αν δεν το κάνω θα με βάλει μέσα για παρακολούθηση :confused:( μάλλον για να με τρομάξει μου το είπε)

Κυριακή τι καλά που βρήκες αυτόν τον γιατρό, τώρα απόλαυσε την εγκυμοσύνη και εξήγα στον γιατρό σου , ότι θές να προσπαθήσεις για φυσιολογικό!!!

Αριστέα μια χαρά η μπέμπα σου, ποιο μεγάλη από την δικιά μου!! (χαχαχα)

έχουμε 2 μέρες διαφορά !!

Προσπ. τι τυχερή που έχεις τελειώσει τα πάντα !! Μακάρι να το είχα κάνει κ εγώ!!Ευχαριστούμε και πάλι για τις λίστες. είχες κάνει και μια λίστα για τα φαρμακευτικά προϊόντα θυμάμαι καλά ?? η άδικα θα ψάξω??

Μαριαλένα και εγώ κοιμήθηκα πολύ καλύτερα σήμερα τι καλά!!

Ματινάκι μπράβο σου που τον πήρες τηλ. και ξεκαθαρίστηκε το θέμα εγώ θα ντρεπόμουν να πάρω. Μου έκανε κ εμένα εντύπωση που σου είπε για μία φορά μόνο μέχρι την Πητ. και εμένα κάθε 15 θα με βλέπει τώρα!!

Ντινάκι και εγώ ξυραφάκι χρησιμοποιώ. αλλά αφήνω που και που λαθάκια!!

Πάντως θα ντρεπόμουν να μου το κάνει και ο άντρας μου, δεν ξέρω θα ένιωθα άβολα!! :tongue:

Φιλάκια κοριτσάρες

Καλως την Snowflake.....μια χαρα η μπεμπουλα σου!!!! Μπραβο κοριτσακι μου πολυ χαρηκα!!!!!!!!! Οσο για την πιεση να την προσεχεις λιγο δεν ειναι κακο...κανε αυτο που σου λεει ο γιατρος και ολα καλα θα ειναι! Κοψε και λιγο το αλατι, ετσι κι αλλιως τωρα γινεται μεγαλυτερη κατακρατηση υγρων οποτε λιγο πολυ ολες πρεπει να το προσεξουμε αυτο!

Σιγα μην ντραπω στην τελικη...μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του που ουτε 100 ευρω δεν κατεβασε την αμοιβη του,που λεει ο λογος οχι οτι θα σωνομασταν!

Θα συμφωνησω και με την προσπ. ουτε εγω ντρεπομαι τον αντρα μου σε κανενα θεμα...εγω παντως οταν καταλαβω οτι ερχεται η ωρα να γεννησω και δεν εχω προλαβει να ξυριστω, τον αντρα μου θα βαλω να με ξυρισει!

Εγω εχω κι αλλο θεμα που δεν θελω να με ξυρισει η νοσοκομα! Εχω μια μικρη κρεατοελιτσα πανω απο το πιτσι η οποια αν κοπει πλυμμηριζω στο αιμα....μια φορα μου εχει συμβει και οταν το ειπα στον γιατρο μου ειπε να την προσεχω πολυ! Σιγα μην αφησω να με ξυρισουν...απα πα...

Φιλακια πολλα και χαδακια στην κοιλουμπιτσα σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου καλημερεςςςς!!!

Παλι εχετε γραψει τοοοοσα πολλα...

Οτι θυμαμαι λοιπον θα σχολιασω!!

snowflake καλημερα, ολα καλα με τη μπεμπα σου.. λαβε υποψη σουν οτι και 1600 που μου εβγαλε τη δικια μου, υπαρχουν αποκλίσεις +/-200 γραμμαρια καπως ετσι....

Ματινα μου ευχομαι να σου φυγει γρηγορα το αγχος με το θεμα του γιατρου και να ειναι αυτος ο καταλληλος...

Ευχαριστω και για την κατατοπηση ως προς τις Ισπανικες κουβερτες...καταλαβα ποιες ειναι απο τη φωτο της Ντινας!!!!!!!

Εγω κοριτσια στο θεμα των κατω διαμερισματων χρησιμοποιω ξυραφακι και το παω με την αφη...

Και εννοειται prosperous και εγω μονη μου θα ξυριστω για το μαιευτηριο...Εχω ακουσει οτι στα μαιευτηρια ουτε νερο δε βαζουν...........:shock:

Ντινα το ειχα παρατηρησει με το μουστακι, οχι απλα εχουν ανοιξει αλλα δε βγαινουν καν...Αντιθετως εχω βγαλει πολλες τριχες στην κοιλια!!!!!!Και το χειροτερο...ειναι μαυρες.......:mad::-x:-x

Μαριαλενα καλημερα! μακαρι να συνεχιστει η δροσουλα να κοιμομαστε ετσι καθε βραδυ....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ματινα να 'σαι καλα....χαχαχαχαχα!!!!!

ακομα γελαω με το πιτσιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν το'χα ξανακουσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πιτσι;;;; ωραια! εκλεισε!! ετσι θα το λεω απο δω και περα!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ματινα να 'σαι καλα....χαχαχαχαχα!!!!!

ακομα γελαω με το πιτσιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν το'χα ξανακουσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πιτσι;;;; ωραια! εκλεισε!! ετσι θα το λεω απο δω και περα!!!!

Καλημερα Αριστεα μου!!!

Χαχαχααχα....και γω απο αλλου το ακουσα και το λεω ετσι! Κομψο και χιουμοριστικοτατο ε?

Καλε οσο για τις κουβερτες καλα λεει και η προσπ να μην τρελενομαστε! Δεν θελουν πολυ ζεστη τα μωρακια! Και αυτο που μου εχει πει η συνυφαδα μου ειναι οτι αν τα ποδια τους ειναι ζεστα ειναι καλα, αν ειναι κρυα κρυωνουν και καλο θα ηταν να τα σκεπαζουμε, αλλα να κοιταμε συχνα τα ποδαρακια και αναλογα να πραττουμε....τωρα σωστο ή λαθος αυτο μου ειπε απο την εμπειρια της!

Τελικα δεν θα προλαβω να σας διαβασω...και θελω και 2 φορες να τα διαβασω γιατι με την μια δεν τα συγκρατω!

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη γελαω με την νοσοκομα που με ειδε στο κοψιμο της περιδεσης στην κορη μου η οποια μολις της ειπα οτι ειμαι ξυρισμενη απο μονη μου, ζητησε να με δει και ειχε παρει μια χαρα!!, μαλιστα μου ειπε οτι ημουν και αψογα ξυρισμενη.. τωρα η χαρηκε που ξεφορτωθηκε την αγγαρεια η για αλλον λογο...:tongue::tongue:;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στα ποδια καλτσακια και φορμακι αν ειστε εξω το χειμωνα.. στο σπιτι αν φοραει ολοσωμο φορμακι με τη ζεστη του περιβαλλοντος το βρισκω περιττο.. αλλα αν φοραει κορμακι με τις πατουσες εξω στανταρ θελουν καλτσουλες..

λεει και η παροιμια.. κρατα τα ποδια σου ζεστα, τη κεφαλη σου κρυα..

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ματινα να 'σαι καλα....χαχαχαχαχα!!!!!

ακομα γελαω με το πιτσιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν το'χα ξανακουσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πιτσι;;;; ωραια! εκλεισε!! ετσι θα το λεω απο δω και περα!!!!

ΧΑΧΑΧΑ και εγώ έλυσα όταν το άκουσα!!! :-)

θα μου πει καμία αν θυμάται την λίστα της προσπ? Δεν είχε κ μία για φαρμακείο?? λάθος θυμάμαι?

Αυτο το site to έχετε δει? http://www.ubershop.co.uk/nappies/product.php?code=pampers

Το διάβασα εδώ!!! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

Οι τιμές φαίνονται super!!


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

prosperous μαλλον θα το ειχες ξυρισει καλυτερα απ'οτι περιμενε........

Δε τη χαλασε ομως... και εγω ετσι θα κανω............!!!!

Ματινα εχω ακουσει και εγω αυτο με το τεστ στα ποδαρακια....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ και εγώ έλυσα όταν το άκουσα!!! :-)

θα μου πει καμία αν θυμάται την λίστα της προσπ? Δεν είχε κ μία για φαρμακείο?? λάθος θυμάμαι?

Αυτο το site to έχετε δει? http://www.ubershop.co.uk/nappies/product.php?code=pampers

Το διάβασα εδώ!!! http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

Οι τιμές φαίνονται super!!

ναι ειχα κανει και μια με φαρμακειο.. απλα τωρα περαν οτι απανταω στο τοπικ παραλληλα κανω και μια εργασια για τη δουλεια..

παντως σε γενικες γραμμες τα περι φαρμακειου γρηγορα γρηγορα εχουν τα εξης:

1) αποστειρωμενες γαζουλες για τον αφαλο και για την περιποιηση των θηλων (17 επι 30 ειναι αρκετα καλο μεγεθος)

2) αμπουλες φυσιολογιου ορου των 5ml και για τον καθαρισμο της μυτης του μωρου και για την περιποιηση των θηλων για να μην πληγωνονται και βοηθουν να σκληρυνουν.

3) κρεμα για το συγκαμα (αλλιως το γραοφυν αλλαγμα πανας)

4) καθαρο οινοπνευμα, βαμβακι

5) Αντλια αναρροφησης Otrisalin σε περιπτωση κρυολογηματος αυτο εκ των πραγματων στις πρωτες μερες (μακρυα απο ολες μας) δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις, ειναι μικρα τα ρουθουνακια τους, παντως καποια στιγμη θα ειναι χρησιμο και εχουν στο εμποριο και ανταλακτικα

6) φαρμακα μονο με εντολη παιδιατρου οτι θα παρεις (θα τα χορηγεις με συριγγα δια στοματος), ακομη και μια σκονη που βοηθαει στην επουλωση του αφαλου, μονο αν στο προτεινει ο γιατρος

ολα τα λοιπα ειναι καλλυντικα δηλαδη αφροντους, σαμπουαν, λοσιον για τη νινιδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι Libero και οι Pampers στην Ευρωπη ειναι ΠΑΜΦΘΗΝΕΣ σε σχεση με εδω...

το θεμα ειναι με τα μεταφορικα ποια διαφορα μας βγαινει..

εδω πχ οι Libero εχουν 5.87 (28 πανες με αναλογια 6-8 πανες την ημερα) το Νο 1 και 7,50 ευρω το Νο2 ... στα μεγαλυτερα νουμερα υπαρχουν οι οικονομικες συσκευασιες με 50βαλε τεμαχια και κοστιζουν σχεδον 19 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

οντως...τι μεταφορικα να εχουν;;;

γιατι αν ειναι 10? τοτε παμε στα 25?/88 πανες (0,28? η μια)

και στις libero που λες prosperous βγαινει 0,21? η πανα!!!

οποτε δε λεει.. το καλυτερο ειναι να εκμεταλλευομαστε τα κουπονια κ τις κατα καιρους προσφορες που βγαζουν τα σουπερ μαρκετ...

Θεε μου που εχουμε φτασει... να υπολογιζουμε και το παραμικρο σεντ.... ετσι ειναι.. ετσι μας κανανε!!!!!!!!!!:mad::-x


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλα με τισ πανεσ θα γελασουμε πολυ θα ξεπουλιθουμε!!!! ειναι πανακριβεσ!!ειδα στισ διαφιμησεισ οτι το καρφουρ εχει τισ λιμπερο αλλα δε ξερω πια νουμερα κ μετα εδειξε μια ακομη διαφιμηση απτο ιδιο που κατι ελεγε κ για τα παμπερσ αλλα δε προλλαβα να ακουσω καλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλα με τισ πανεσ θα γελασουμε πολυ θα ξεπουλιθουμε!!!! ειναι πανακριβεσ!!ειδα στισ διαφιμησεισ οτι το καρφουρ εχει τισ λιμπερο αλλα δε ξερω πια νουμερα κ μετα εδειξε μια ακομη διαφιμηση απτο ιδιο που κατι ελεγε κ για τα παμπερσ αλλα δε προλλαβα να ακουσω καλα!!

Συνηθως αυτες οι εκπτωσεις αφορουν τις μεγαλες συσκευασεις και νουμερα πανω απο το 3.. αλλα θα παμε να το τσεκαρουμε..

αχ.. μολις ελαβα δεμα απο Αυστρια οπου μαζι με αλλα διαφορα ειχα μεσα και δυο κεικ απο γνωστα ζαχαροπλαστεια της Βιεννης και βεβαια τα τιμησα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...